Mateusz Morawiecki poinformował, że doszło do posiedzenia rządowego zespołu do spraw wariantu Delta koronawirusa. Wariant ten jest odpowiedzialny za zwiększoną liczbę zakażeń w Wielkiej Brytanii.

Brytyjskie służby sanitarne poinformowały, że w porównaniu z wcześniejszym wariantem Alfa, wariant Delta jest o 64% bardziej zaraźliwy w zamkniętych pomieszczeniach i o 40% bardziej zaraźliwy na otwartym powietrzu. Wariant ten odpowiada za wzmożony wzrost przypadków zakażeń w Wielkiej Brytanii.

Morawiecki wskazał, że należy za wszelką cenę doprowadzić do ograniczenia zakażeń Deltą.

"W Wielkiej Brytanii notuje się największą ilość zakażeń od początku roku. Niestety, kolejny wariant COVID-19, nazwany Delta, rozprzestrzenia się po świecie. Według specjalistów jest dużo bardziej zaraźliwy niż dotychczasowe odmiany. Musimy za wszelką cenę ograniczyć jego skutki" - napisał Morawiecki na Facebooku.

"W związku z tym działamy już teraz. Dziś w Kancelaria Premiera odbyło się spotkanie specjalnego zespołu d/s wirusa Delta. Monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie" - dodał.

jkg/pap