17.05.19, 18:21Zdj. Lukas Plewnia, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons

Ministerstwo Sprawiedliwości: 'GW' kłamie w sprawie 'rejestru pedofilów'

"Żadnego wpływu, nawet pośredniego, na umieszczenie lub nieumieszczenie skazanego w rejestrze nie mają ani politycy, ani prokuratorzy, ani urzędnicy, z Ministrem Sprawiedliwości włącznie. Nie ma też znaczenia zawód skazanego"- pisze Ministerstwo Sprawiedliwości w oświadczeniu nadesłanym m.in. do naszej redakcji.

Jest to odpowiedź na artykuł "Gazety Wyborczej" zatytułowany „Syndrom konduktorki, czyli pedofilia wyborcza”. Resort zarzuca dziennikowi kłamstwo w sprawie tzw. "rejestru pedofilów. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia:

Oświadczenie w sprawie kłamstwa „Gazety Wyborczej” o rejestrze pedofilów

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadcza, że redaktor Ewa Siedlecka w artykule pt. „Syndrom konduktorki, czyli pedofilia wyborcza”, opublikowanym w dzisiejszym (17 maja 2019 r.) wydaniu „Gazety Wyborczej”, kłamie, twierdząc, że „minister sprawiedliwości zagwarantował sobie prawo decydowania, kogo umieści, a kogo nie umieści” w rejestrze pedofilów. W opinii Ministerstwa jest to świadome i celowe działanie „Gazety Wyborczej”, będące próbą zdyskredytowania Ministra Sprawiedliwości w oczach opinii publicznej.

Redaktor Ewa Siedlecka powtarza kłamstwa, powielane już wcześniej m.in. przez redakcję "Gazety Wyborczej" (gazeta została za to pozwana przez Ministra Sprawiedliwości), które były już wielokrotnie publicznie i szeroko dementowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a komunikaty ze szczegółowymi wyjaśnieniami na ten temat są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa.

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadcza, że o tym, kto zostanie umieszczony w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, nazwanym przez media rejestrem pedofilów, decyduje tylko i wyłącznie niezależny i niezawisły sąd, który opiera się na przepisach ustawy, która w sposób jasny i szczegółowy wymienia wszystkie kryteria umieszczenia skazanego w rejestrze.

Żadnego wpływu, nawet pośredniego, na umieszczenie lub nieumieszczenie skazanego w rejestrze nie mają ani politycy, ani prokuratorzy, ani urzędnicy, z Ministrem Sprawiedliwości włącznie. Nie ma też znaczenia zawód skazanego. Stwierdzenie „Gazety Wyborczej”, jakoby „minister sprawiedliwości zagwarantował sobie prawo decydowania, kogo umieści, a kogo nie umieści” w rejestrze pedofilów jest więc oczywistą informacją nieprawdziwą, którą redaktor Ewa Siedlecka mogła w prosty i szybki sposób zweryfikować.

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że podejmie wobec redaktor Ewy Siedleckiej i „Gazety Wyborczej” odpowiednie kroki prawne.

Ministerstwo Sprawiedliwości przypomina, że umieszczenie w Rejestrze, zarówno w części jawnej, jak i niejawnej, zależy tylko i wyłącznie od kwalifikacji czynu sprawcy dokonanej przez sąd i zawartej w wyroku. Rejestr funkcjonuje w sposób automatyczny – trafiają tam skazani na podstawie wyroków sądów, konkretnych artykułów i paragrafów Kodeksu karnego, zgodnie ze ściśle określonymi przepisami ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, na mocy której wprowadzony został Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Ministerstwo Sprawiedliwości podkreśla, że ostateczny kształt ustawy został wypracowany podczas prac parlamentarnych. To ustawodawca określił finalnie, którzy sprawcy trafiają do publicznej części rejestru, a którzy tylko do części zastrzeżonej. Na decyzje parlamentu wpływ miały m.in. opinie krytyczne wobec pierwotnego projektu przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, zgłaszane przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, byłą Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf, byłego Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta czy Krajową Radę Sądownictwa.

Biuro Komunikacji i Promocji

Ministerstwo Sprawiedliwości

Komentarze

jagna2019.05.19 10:16
A kiedy G.Wyborcza nie klamie.Przeciez Michnik promuje tych co lepiej klamia i zmyslaja.Przeciez on sie msci za sciganie jego brata kata Stefana . Zawsze byl wrogiem Polski i Polakow.
Polak2019.05.18 11:54
Czy GeWu przez swoich nie nazywa sie teraz Gazeta Żydowska?
Tak sie pytam2019.05.18 11:51
Dlaczego od wyroku sądu zależy czy skazany pedofil trafi na listę, dlaczego wszyscy nie trafiają tam z automatu i dlaczego istnieje jawny i niejawny rejestr? Czyżby w ten sposób chroniono współpracowników policji i bezpieki?
Michał Pasierb2019.05.18 11:02
Szkoda , że dopiero teraz ,półkownik z 2005roku ;wielu jeszcze żyje.....zobaczymy ,co będzie się działo wśród tzw "elyt"......https://www.wprost.pl/prime-time/telewizja/10217527/tvp-info-pokaze-film-o-pedofilach-latkowskiego-nie-braci-sekielskich.html
anonim2019.05.18 8:39
"Jak to "kłamie" ? Przecież w rejestrze utworzonym przez Ziobrę nie ma ani jednego księdza." Jak również żadnego pederasty.........
Jozin z Bazin2019.05.18 7:00
Dlaczego w rejestrze nie ma ani jednego księdza, chociaż wielu z nich to bardzo niebezpieczni wielokrotni gwałciciele dzieci?
Jan Radziszewski2019.05.17 23:38
żydzi są naprawdę ohydni w swoich pedofilskich działaniach bo składają jako krwawe ofiary cezarowi tj Lucyferowi ot Np Bronisław Gieremek w podziemnym sanktuarium pod Brukselą W tej super tajnej naradzie uczestniczył mason także z Polski Bronisław Gieremek gdyż dla mocy piekielnych naród polski jest wyjątkowo znienawidzony i do końca XX wieku był zaporą do realizacji ich celów. Po omówieniu celów i pouczeń nasz główny ziemski mag oznajmia, że będziemy się przygotowywać do złożenie ofiary na cześć najwyższego wodza światłości /Lucyfera/, który na tę okoliczność specjalnie się zjawi. Ofiarą będą cztery dziewicze dziewczynki. Było nas czterech do złożenia ofiary, gdyż mag wcześniej dokonał tej ofiary, on miał tylko nadzorować. Każdy z nas miał dokonać gwałtu i mordu na przydzielonej dziewczynce. Następnie po odpowiednich rytach mieliśmy je złożyć jeszcze żywe w ogień nas cześć wodza. Mag miał udać się po dziewczynki aby je tu przyprowadzić. Były to dziewczynki z Azji prawdopodobnie z Indii. WTEDY ZROZUMIAŁEM GROZĘ CIERPIENIA I STRASZLIWĄ ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH OGNIA TYCH NIEWINNYCH DZIECI. ”. Gdy tak krzyczałem zaczęli mnie otaczać, aby mnie zabić. Gdy śmierć była bliska zawołałem. „Jezu Chryste Synu Ojca Przedwiecznego – ratuj, Matko Najświętsza Królowa Nieba i Ziemi – ratuj, Św. Michale Archaniele Książę Wojsk Niebieskich – ratuj”. Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła. W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości. Przed ich oczami przesuwały się następne wizje różnych czasów. Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. Runął cały ich system pychy i pewność panowania. Jeszcze przed tą wizją obiecywano im i zapewniano ich o milionach lat szczęśliwego życia w przyszłym ziemskim raju. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja zakończyła się na poziomie piekielnego „hoiIyvod”. Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga. . Po wizji, ogień nie cofnął się lecz już do końca palił tych trzech masonów. Ich przeraźliwe krzyki były jeszcze większe niż tych dwóch satanistów, których pochłonął podobny ogień
Jan Radziszewski2019.05.17 22:47
Co rodzynku diabła myślisz, że żydzi to nie pedofile a sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
LepiejGonićPogrzebaczemNiżWystąpićUSekielskiego2019.05.17 20:27
Mnie żaden specjalny rejestr pedofilów nie jest potrzebny. Spis wszystkich parafii w Polsce i adresy plebanii są ogólnie dostępne. A to siedliska klero-pedofilów. Podane jak na tacy. Wystarczy te siedziby pedofilskiej rozpusty samemu omijać szerokim łukiem, a dzieciom surowo zakazywać pojawiania się w okolicy bez nadzoru dorosłych. Na widok klerucha zbliżającego się do dziecka natychmiast dzwonić na policję, a prewencyjnie wyjąć pogrzebacz i grozić użyciem.
Jan Radziszewski2019.05.17 23:44
oj bidoczku, głupiś - bo piekło ci się kroi jak nic
anonim2019.05.17 20:15
Gila tam nie ma przecież siedzi za pedofilie na Dominikanie
denaturat artystyczny2019.05.17 19:35
Jeżeli utajono pedofili, to sądy mamy do du... Przecież to sądy tworzą rejestr pedofili
szcze na PiS2019.05.17 19:23
nie istniejesz dla mnie ziobro , oszukales wszystkich najbardziej ofiary pedofili NA TWOJE LISCIE NIE MA KSIEZY KATOLICKICH , POWINNO ICH TAM BYC 500 wedlog moich skromnych oboliczen ! NIE MA ZADNEGO !!!!!!!!!!! zakpiles sobie z wszystkich !!!!!!! takie listy w cywilizowanych krajach sa od 25 lat ! Oczywiscie z ksiezmi , przede wszystkim z ksiezmi bo oni sa najgrozniejsi !
Jozin z Bazin2019.05.17 20:39
słuchaj no jak masz 500 to złóż doniesienie, a ja tymczasem powiadomię organy ścigania bo taka liczba ujść w cywilizowanym świecie nie może, podaj namiary będzie szybciej albo zgłoś się z listą do prokuratury
Jan Radziszewski2019.05.17 23:14
żeby to szczanie twoje nie zamieniło się w krwiomocz bo wtedy bardzo marnie będzie z tobą Bo rak cię zeżre jak nic
Jestem w Kościele2019.05.17 19:21
Jak to "kłamie" ? Przecież w rejestrze utworzonym przez Ziobrę nie ma ani jednego księdza.
anonim2019.05.17 19:13
Pedofile w sutannach rozrywające na plebaniach tyłki dzieciom są nietykalni! A PiS dalej brnie w kłamstwach byle chronić czarnych zboczonych kleszczy!
Jan Radziszewski2019.05.17 23:23
Co rodzynku diabła myślisz, że żydzi to nie pedofile a sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
polak2019.05.18 12:32
polia to trol putina ----kawał skur.....na
Baśka2019.05.17 19:13
Nic nowego, GW od dawna kłamie.
Cogito ergo sum2019.05.17 19:10
W obliczu niekorzystnych sondaży GW chwyta się brzytwy czyli kłamstwa lub insynuacji. Niestety włączyli się w brudną kampanię wyborczą. Najbrudniejszą w naszej historii po 1989 roku