Minister Zdrowia Łukasz Szumowski o zakupie maseczek: nie mam sobie nic do zarzucenia. Wszystko było transparentne, ale zostaliśmy oszukani - zdjęcie
14.05.20, 10:52

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski o zakupie maseczek: nie mam sobie nic do zarzucenia. Wszystko było transparentne, ale zostaliśmy oszukani

45

Gościem Roberta Mazurka w RMF FM był Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Wypowiedział się m. in. na temat ogniska koronawirusa na Śląsku, wyborów prezydenckich, odmrażania gospodarki oraz kwestii zakupu maseczek, o czym pisaliśmy tutaj.

Odnosząc się do kwestii epidemii na Śląsku, Minister stwierdził, że "pozostała część województwa śląskiego jest w zupełnie normalnym trendzie i nie ma tam wiele przypadków, gdyby nie te jedno ognisko".

- Rozmowy o wymianie lub zwrocie towaru toczyły się 2 tygodnie temu i dopiero po informacji, że tego zwrotu i wymiany nie będzie, złożyliśmy zawiadomienie. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Uważam, że wszystko było transparentne, ale niestety zostaliśmy oszukani - powiedział Szumowski na temat zakupu maseczek.

- Zgłaszali się do nas różni ludzie. Wszystkich przekierowaliśmy do ministerstwa zdrowia do działu zakupów. (…) Jeżeli przekierowuje się w sposób transparenty, to wydaje mi się, że to chyba jest dobrze, że ktoś chce sprzedać towar - dodał.

- Wprowadziłem tam istotne poprawki, które umożliwią głosowanie korespondencyjne wszystkim Polakom. Mogłem się obrazić, wziąć zabawki i powiedzieć, że nie będę głosował i wtedy Polacy nie mieliby tej szansy - powiedział Minister na temat swojej rekomendacji dotyczącej wyborów prezydenckich. Dodał również, że obecnie nie wyobraża sobie przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych na Śląsku.

Minister przestrzegł ponadto przed niestosowaniem się do obostrzeń, takich jak obowiązek noszenia maseczek bądź przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Szumowski dodał również, że możliwe jest ponowne zamrożenie gospodarki, gdyby pojawiły się duże skoki zakażeń.

g/wpolityce, rmf fm

Komentarze (45):

Jan Radziszewski 2020.05.17 2:07
orędzia 10.05.2020r. Godzina 16:49 Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło? Czas już ostatni i na ten czas dałem wam Różaniec, dałem wam Maryję, dałem wam Jej płaszcz. Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak ma bronić swoją rodzinę i jest to czas dla odważnych mężów co obronią swą rodzinę. Nikt kto ma rozum wroga nie wpuszcza do swego domu, pierwej sam zginie.
Emilia2020.05.15 2:55
PROSZĘ! WŁĄCZCIE SWOJE MYŚLENIE, WIĘCEJ TLENU, A MNIEJ TVN-u!
Jolanta2020.05.15 2:06
JEST PAN INTELIGENTNY, WIĘC NIECH PAN DŁUŻEJ NIE ZWŁÓCZY I ODWOŁA TEN ZABÓJCZY ROZKAZ NOSZENIA MASECZEK! ON ROBI WIĘCEJ SZKODY. ŻADNEJ POMOCY. SAM PAN POWTARZA: "NIE MAM OBJAWÓW". MY TEŻ NIE MAMY OBJAWÓW! ANI RAZU NIE WIDZIAŁAM PANA - PIERWSZEGO LEKARZA W NASZEJ OJCZYŹNIE W MASECZCE... CO ZA WSTYD!
Jerzy2020.05.14 14:37
panie Szumowski, czy jak to wy sobie w synagogach mówicie, mosze Szumowski, czy jest pan w posiadaniu wykresu obrazującego ilość osób zmarłych na skutek nieudzielenia im pomocy medycznej, albo udzielenie jej ale ze znacznym opóźnieniem, na skutek wprowadzenie rygorystycznych obostrzeń związanych z "pandemią" przeziębieniową??? Czy rodzinom tym tysiącom zmarłych na skutek durnowatych zarządzeń ludzi, będą wypłacanie odszkodowania? Czy dzieci zmarłych mogą liczyć na specjalne rządowe renty?
Dam2020.05.14 14:26
Jeżeli ja zostanę oszukany przez zaawansowaną karuzelę VAT "to nie dopilnowałem i mam płacić". Ale jak minister zapłaci 5 mln naszych pieniędzy firmie która powstała dzień wcześniej, to "nie ma sobie nic do zarzucenia". Po czymś takim Szumowski nie powinien być ministrem, tylko przesłuchiwanym przez prokuraturę. No ale po to PIS ją przejął, żeby swoi mogli kręcić takie bezczelne wałki. Chyba nawet wyznawcy PISu widzą, jaka to ściema, bo nikt jeszcze nie użył "a za PO".
pat2020.05.14 14:30
Ale się diabelski miot dorwał, a jak PO-PSLowskia banda rozkradła i roztrwoniła setki miliardów polskiej krwawicy, to nie pisnęli słowem, do dziś ich wybieracie, dranie.
Maria Blaszczyk2020.05.14 13:41
Aha... Mnie uczono, że 1,17 to więcej niż 1. Ale ja chodziłam do lewackiej szkoły... http://trackingr-env.eba-9muars8y.us-east-2.elasticbeanstalk.com/ A Polacy nie chcą mieć szansy głosować w kompletnie zmanipulowanych wyborach. Polacy chcą zagłosować, gdy sytuacja na tyle się unormuje, że wybory będą normalne - z kampanią wyborczą i nieopłacone śmiercią wielu ludzi.
Ewa2020.05.14 14:02
Możesz nie głosować. Twoi kandydaci Kidawa i Biedroń i tak nie mają szans, szkoda twoich lewackich butów, pańciu.
normalny2020.05.14 14:10
nie da się przeprowadzić normalnych wyborów w takiej sytuacji, niezależnie na kogo chce się głosować rozumiem że Pani jest to obojętne, tylko proszę się zastanowić co by Pani pisała na tym portalu gdyby sytuacja była odwrotna i to inna partia taka której Pani nie popiera robiła dokładnie to samo co teraz PIS. tylko trochę refleksji, to nie chodzi o kandydatów tylko o zachowanie norm całego procesu wyborczego.
Ewa2020.05.14 14:18
Bzdury. Nie jesz? Nie idziesz do sklepu?Nie wychodzisz z domu?Ludzie nie idą do pracy?W sklepach, urzędach, na budowach, w większości zakładów produkcyjnych wszystko idzie normalnie, a ty jesteś raczej nienormalny. Marzy ci się nienormalność ? Bez władzy, bez prezydenta, samowolka - złodziejom w to graj, znowu by się paśli na tym, co naród wypracował.
zenio2020.05.14 14:38
Póki co to złodziei mamy przy korycie. Czytaj idiotko ZE ZROZUMIENIEM. Tak się zastanawiam czy żeby być prawicowcem to trzeba się legitymować IQ< 80?
Ewa2020.05.14 14:54
normalny zeniu - twoje lewactwo to stan umysłu stepowego pastucha owiec, który tylko tyle ma, ile ukradnie uczciwemu człowiekowi, a że IQ do tego procederu ma wysokie, to kradzież jest zawsze skuteczna. Im wyższe ma lewak IQ, tym więcej kradnie, bo nie ma moralności - kapujesz ?
Maria Blaszczyk2020.05.14 16:50
A skąd to zabawne przypuszczenie, że są to "moi" kandydaci? Sama piszesz o lewackich butach, kulturalna interlokutorko. Więc jak Ci to wyszło? I tak, z braku laku gotowa jestem zagłosować na pana Biedronia, choć niechętnie i z obrzydzeniem - ale przecież to nie jest lewicowy kandydat. Ale nie dlatego, że to "mój" kandydat, tylko dlatego, że alternatywa jest gorsza.
Ewa2020.05.14 17:05
gotowa jestem zagłosować na pana Biedronia, choć niechętnie i z obrzydzeniem - ale przecież to nie jest lewicowy kandydat No pewnie że nie lewicowy, on jest superlewicowy i ma jedyną w swoim rodzaju na całym świecie "pierwszą damę". Kiedy Polska uwolni się od takiego barachła, najwyższy czas. Lewacka zagranica stoi przecież otworem, szparagi,gros mutter itp. Czas to już czas.
Ewa2020.05.14 14:27
Przecież ty jesteś za depopulacją, bo ciągle piszesz, że za dużo jest ludzi, a tu jakaś troska o tych, co mogą umrzeć ? Oszustko, sama nie wiesz, co wypisujesz, lewaczko.
Maria Blaszczyk2020.05.14 16:44
Nie, nie jestem za depopulacją. Jestem za tym, by się nie rozmnażać ponad miarę. To duża różnica.
Ewa2020.05.14 17:15
Tyś jest Bogiem, by decydować, ile ludzi ma się rodzić ? Świat jest twoją własnością, by uzurpować sobie do tego jakieś prawo ? Marnym pyłkiem jesteś, przeminiesz i nie wiadomo, co cię czeka po drugiej stronie życia, a twoje chcenia są niczym i nie masz prawa zabraniać się ludziom rodzić, jeśli Bóg im zezwala. To wasze lewackie uzurpacje są najgorszym złem tego świata.
anonim2020.05.14 12:57
Szkodnik i nieudacznik Szumowski nie dość, że doprowadził do ruiny służbę zdrowia i likwiduje szpitale, to teraz wychodzi na jaw, że robi afery ze znajomymi na wielomilionową skalę.
YETI2020.05.14 11:40
Pisowcy to może i złodzieje ale JACY patrioci !!!!!!
Ewa2020.05.14 14:11
Złodziei dubeltowych to ma lewactwo, obsiedli cały powojenny majątek Polski i żrą i pasą się do dziś, a kasta lewacka stoi na straży zrabowanego mienia, by złodziejom nie stała się krzywda.
normalny2020.05.14 14:26
jakby szanowna Pani chciała na to popatrzyć obiektywnie to w każdej partii są osoby idące do polityki ze względów finansowych. wiec w Polsce statystycznie jest tyle samo karierowiczów w każdej partii. przykre ale niestety prawdziwe. PS. i niestety nad czym ubolewam są tam tez byli członkowie PZPR. pozdrawiam i życze miłego popołudnia
PiS to układ przestępczy2020.05.14 11:39
Szydło i premie dla siebie i kolesiów, nie miała sobie nic do zarzucenia! Kuchciński który samolot przekształcił w prywatną taxi, nie miał sobie nic do zarzucenia! Morawiecki kupujący działkę dla żonki, nie miał sobie nic do zarzucenia! Banaś i jego seks kamienica nie miał sobie nic do zarzucenia! itd... oni k u r w a nigdy nic nie mają sobie do zarzucenia!
Ewa2020.05.14 14:08
Srali muszki, będzie wiosna, idioto. Lewacy ustawili się na powojennym dorobku Polaków po pieriestrojce i o tym nie napiszesz, ty lewacki szmaciarzu.
normalny2020.05.14 14:18
proszę Pani trochę kultury, przecież Pani jest katoliczką. to nie przystoi.
Ewa2020.05.14 14:22
Lewactwu przystoi kraść, łajdaczyć się, s..ć na wszystkich, bo są lewakami, a katolik ma siedzieć cicho, bo jest katolikiem ? Ty łajzo zatracona, na to liczyliście, ale się przeliczyliście.
normalny2020.05.14 14:30
nie katolik nie ma siedzieć cicho, ale może wypowiadać swoje poglądy w sposób kulturalny. czego Pani życzę. a tak na marginesie nie jestem lewakiem cokolwiek Pani uważa pod takim pojęciem
Ewa2020.05.14 14:40
Lewactwo rozumie kulturę ? Chybaś się z choinki urwał. Dla lewaków Polska to nienormalność, h.., d..a i kamieni kupa, ciemnogród i zacofanie. I ty prawisz o jakiejś kulturze wobec tych stepowych chamskich hazarów, których przodkowie wymordowali najlepszych polskich synów i córki ? Przestań już prawić mi o kulturze, bo to żałosne.
zenio2020.05.14 14:37
Rozumiem,że merytorycznie nie jesteś w stanie odpowiedzieć, boś za głupia, nieprawdaż?
Ewa2020.05.14 14:44
Merytorycznie to zenio jest lewak, popierający grabież powojennego dorobku przez komusze potomstwo, którego ojcowie mają na łapskach krew Polaków, wymordowanych w katowniach UB i SB. OK ? Merytorycznie ?
Emilia2020.05.15 3:06
"......układzie przestępczy....!" Jak już chcesz o ttych układach pogadać, to najpierw polecam, abyś zapoznał się z arcyciekawą Publikacją: JESTEŚ NIEDOUCZONY! POZNAJ WIĘC" 500 AFER I PRZEKRĘTÓW POPSL..."! Wtedy zobaczysz, że ich nikt nie przebije ! Zajumali na ponad 800 mld zł! TO TYLE, CO STARCZYŁOBY OBECNIE NA 2 BUDŻETY POLSKI! MÓWI CI TO COŚ! Piszesz zdrajco, sprzedawczyku, za zdradzieckie srebrniki! PRZECIEŻ NIKT CI W TO NIE UWIERZY! ŁAPY PRECZ OD POLSKI!
katolicka kretynizacja polski 2020.05.14 11:37
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Niestety szkoły są zamnknięte ale lato idzie. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami"; 𝐊𝐫𝐞𝐭𝐲𝐧 𝐭𝐨 𝐣𝐚, 𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
Andrzej Malik2020.05.14 11:25
Firma powstała 30-tego, 30-tego wystawiła pierwszą fakturę z terminem płatności 31-szego. Bardzo transparentne. A przy okazji- skoro "normalne" wybory są tak strasznie niebezpieczne, to dlaczego minister "jakionzmęczony" poparł wybory hybrydowe? Dla znajomego instruktora narciarstwa pytam. A! i skoro wszystko z maseczkami było OK, to dlaczego poszło to do prokuratury?
katolicka kretynizacja polski 2020.05.14 11:22
Gęby pełne pustych frazesów, a przy każdej okazji napełniają własną kieszeń publicznymi pieniędzmi! Afera 2015 - minister Sikorski zamówił w restauracji ośmiorniczki - strata 50zł. Afera 2020 - minister Szumowski kupił od kolegi brata trefne maseczki - strata 5.000.000zł.
Precz z trolami na Frondzie2020.05.14 11:24
Won ty odpadzie ze smietnika
Damian2020.05.14 11:53
boli prawda?
normalny2020.05.14 14:02
merytorycznie i kultura chrześcijańska ... fakt- firma założona 1 dzień przed wystawieniem faktury, z tym nie da się polemizować.
zenio2020.05.14 14:35
Powiedz mi to w oczy pasożycie.
normalny2020.05.14 14:42
nie widzę problemu
Uf2020.05.14 11:16
Jeszcze trochę każdy przyniesie na złom swój telewizor
Precz z trolami na Frondzie2020.05.14 11:24
co ty tu wypisujesz ??
Socjalizm i masoneria2020.05.14 11:16
Jasne, pycha kroczy tuz przez upadkiem. O nazwiska doradców w sprawie wirusologii poprosimy, zabójco polskiej gospodarki i stąd inicjatorze nowych podatków!
Precz z trolami na Frondzie2020.05.14 11:23
Idż do diabła trolu swinski.
normalny2020.05.14 14:03
kultura polskiego katolika
MaseczkiZUżywanegoChińskiegoPapieruToaletowego2020.05.14 11:12
Notable i wielmoże z kręgów władzy w PiSocjalizmie nigdy nie są niczemu winni. Nawet, jeżeli z pieniędzy skarbu państwa kupili maseczki z używanego papieru toaletowego. Z kupą certyfikatów i zaświadczeń wydrukowanych przez Sakewycza - znanego władzoliza z UPAińskim medalem zasługi.
Uf2020.05.14 11:15
Ale myślący telewizorem lubią wdychać gówna bo są posłuszni systemowi dowód działa oddziaływanie podprogowe wniosek wyrzoc telewizor myśl samodzielnie