Minister zdrowia: Akceptując pewne ryzyka, musimy otwierać gospodarkę - zdjęcie
22.02.21, 09:27Fot. screenshot - TVP Info

Minister zdrowia: Akceptując pewne ryzyka, musimy otwierać gospodarkę

7

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał na antenie TVN24, że musimy zaakceptować pewne ryzyka związane z koronawirusem i mimo to podejmować odważne decyzje dot. otwierania gospodarki. Podkreślił przy tym jednak, że szczególnie trudna jest obecnie sytuacja na Warmii i Mazurach, dlatego decyzje wobec tego regionu mogą się różnić od reszty kraju.

- „Wszyscy mamy oczekiwanie, że trzeba po prostu powoli wychodzić i akceptować pewne ryzyka, które są związane z luzowaniem”

- podkreślił szef resortu zdrowia.

Dodał, że mamy dziś lepiej przygotowany system opieki zdrowotnej oraz sprawnie funkcjonujący system szczepień.

Zaznaczył, że rząd już podejmuje odważne decyzje, ponieważ zdecydował się na otwarcie hoteli i galerii, kiedy inne kraje utrzymują lockdown.

- „Tutaj absolutnie uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować” – stwierdził.

Mówiąc o ewentualnym powrocie do zniesionych obostrzeń zaznaczył, że rząd będzie podejmował decyzje dot. poszczególnych regionów i zaostrzenie rygoru obecnie może dotyczyć Warmii i Mazur, gdzie pogarsza się sytuacja epidemiczna.

kak/PAP

Komentarze (7):

Anonim2021.02.22 10:47
Lekarze szczepiący ludzi niezbadanym preparatem medycznym bez uzyskania uprzedniej zgody na eksperyment medyczny powinni zostać osądzeni w procesie karnym? ... dokładnie tak, jak stanowią to przepisy Kodeksu Norymberskiego? ........................ https://kresywekrwi.neon24.pl/post/159649,kodeks-norymberski-przeciwko-medycznym-zbrodniarzom
Anonim2021.02.22 10:45
Trybunał Stanu!
Michał Jan2021.02.22 10:32
Zagrożenie wymianą premiera na p. O'Bajka podziałało trzeźwiąco.
Mat2021.02.22 10:30
Ukarać zbrodniarzy, którzy poprzez zablokowanie dostępu do tzw. publicznej służby zdrowia doprowadzili do przedwczesnej śmierci co najmniej 80 tys. pacjentów
Monika2021.02.22 9:54
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89
obrońcy holocaustu z PiS2021.02.22 9:41
Można by rzec że robienie lockdownów niewiele się różni od klepania zdrowasiek, gdyby nie fakt że przez wywoływanie paniki umiera drugie tyle co sam covid. Znaczna część ludzi "została w domu" na wieczność. Można zaklikać rzeczywistość ale dzięki PiSowi w Polsce umarło 2-3 razy mniej niż w Szwecji przy mniejszych liczbach zakażeń. Obrońcy holocuastu Polaków znajdą zawsze wymówkę, a to szwedzkie prowincje są bardziej poszkodowane bo nie nabywali w lato wiele przeciwciał, a kontakt z wirusem czego każdego.
*2021.02.22 9:42
2-3 razy więcej