Minister cyfryzacji: Cyberarmie atakują nas cały czas! - zdjęcie
03.09.19, 17:40(fot. pixabay)

Minister cyfryzacji: Cyberarmie atakują nas cały czas!

4

- Dziś mamy do czynienia ze specjalnymi armiami, które atakują cały czas. Nieformalnymi, bo nikt nie chce się do tego przyznać - wyjaśniał z Forum Ekonomicznego w Krynicy Marek Zagórski, minister cyfryzacji. Według niego, to "wiele państw i wiele nowoczesnych technologii"

 - 86 proc. Polaków, którzy korzystają z internetu, korzystają z niego za pośrednictwem urządzeń mobilnych - mówił.

- 80 proc. nastolatków korzysta z internetu już tylko za pośrednictwem urządzeń mobilnych i spędza w sieci ponad cztery godziny dziennie - zauważył minister Zagórski

- Cyberbezpieczeństwo to dzisiaj jeden z najważniejszych tematów funkcjonowania gospodarki, funkcjonowania państwa. Mówimy zarówno o zagrożeniu gospodarek i państw, jak i o zagrożeniu indywidualnych osób, których dane mogą zostać przejęte i wykorzystane - tłumaczył.

- Powinniśmy mieć świadomość zagrożeń. Dlatego staramy się prowadzić działania edukacyjne w tej kwestii na olbrzymią skalę. Celem państwa jest, aby wszystkie systemy, z których korzystają obywatele były bezpieczne - podkreślił minister.

bz/polskieradio24.pl

Komentarze (4):

PiSowczyk2019.09.3 18:02
Czy sprawy molestowania dzieci przez klechów już zamiecione pod dywanik przez kościół?
Cogito ergo sum2019.09.3 17:52
Kaczyński poprowadził PiS do zwycięstwa w 2015 za pomocą oczerniania i szczucia. Podtrzymywał ten stan przez 4 lata. Przykładem była kampania przeciwko sędziom, jak potraktowano niepełnosprawnych, jakie były komentarze. Teraz mamy kampanie przeciwko nauczycielom, oraz cały czas przeciwko opozycji!
JS2019.09.3 17:50
To nie Cyberarmie tylko farmy PiSich trolli!
Adam Szechter2019.09.3 18:02
Pewnie twoj Powski Brejza szaleje