Min. zdrowia: ,,Jestem przerażony’’ - zdjęcie
18.10.20, 13:25Fot. Krystian Maj - KPMR, via: Twitter - Kancelaria Premiera

Min. zdrowia: ,,Jestem przerażony’’

57

Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się na Twitterze do pomysłów na obejście związanych z koronawirusem obostrzeń. „Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności” – pisze minister. Podkreśla, że osoby szukające sposobów na obejście restrykcji nie szkodzą tylko sobie, ale narażają na niebezpieczeństwo innych ludzi.

W mediach społecznościowych internauci wyszukują sposobów na obejście nowych obostrzeń, na które rząd zdecydował się w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce. Użytkownicy mediów społecznościowych wymieniają się takimi pomysłami, jak np. „zamienianie” klubów fitness na „kościoły” czy siłowni na „sklepy z możliwością testowania produktów”.

Sprawę skomentował na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski:

- „Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń. Nie szkodzicie tylko sobie, ale narażacie na niebezpieczeństwo innych –szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm” – napisał polityk.

Od soboty na terenie całego kraju obowiązują nowe restrykcje, mające powstrzymać rozprzestrzenianie się pandemii korownawirusa. Nowe obostrzenia dotknęły m.in. baseny, kluby fitness i siłownie.

kak/PAP, Twitter

Komentarze (57):

Jan Radziszewski2020.10.19 23:23
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Jan Radziszewski2020.10.19 23:22
czwartek, 16 kwietnia 2020 Czwartek Oktawy Wielkiej Nocy 2020 Słowa Pana Jezusa w sprawie noszenia maseczek w kościele [ do premiera Mateusza Morawieckiego] 10.00 Czwartek Oktawy Wielkanocnej Zapisz dziecko - Ostrzegam Cię premierze Morawiecki. Wnętrze kościoła nie jest domeną Twoich działań. Noszenie maseczek (obowiązkowe) we wnętrzu kościoła podczas Mszy i poza nią, przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem, narusza Moją Cześć Boga w Trójcy Jedynego. Nie bronię jednak nosić maseczek w kościele tym, którzy chcą, choć to rozprasza innych gdy są to pojedyncze osoby. Przez moją córkę Annę powiedziałem by nie dotykać ławek w kościele ni innych rzeczy. Nie powinno się także być w kościele w rękawiczkach a już zupełnie nie powinno podczas Mszy, zwłaszcza idąc do Komunii czy przed Przenajświętszym Sakramentem. Nie rób drwin z Mojego Kościoła premierze Mateuszu Morawiecki bo srogo za to zapłacisz. Twój czas i tak jest krótki bo tylko cisi i sprawiedliwi posiądą Ziemię. Niedługo będą Trzy Dni Ciemności i Ty na pewno nie wejdziesz do Odnowionej Ziemi. Masz jednak szansę na zbawienie mimo rzuconej na Ciebie klątwy. Przez to jest jednak mniejsza. Zatem nie dokładaj winy do winy. Amen.
PLANDEMIA2020.10.19 9:25
To my jestesmy przerażeni waszym szaleństwem niszczenia kraju gospodarczo i morderstwem ludzi . zawały ,udary.raki,cukrzyce nie leczone,. bo wymyślona pandemia jednego malenkiego wiruska,który jest mniej zjadliwy niż grypa. Szaleńcze niedzielski ! z całą bandą opamietajcie się ! LUDOBÓJCY !!!!!
Dam2020.10.19 7:36
Pół roku rząd PIS nic nie robił, aby przygotować się na wzrost zakażeń (nawet twierdzili, że wygraliśmy walkę z koronawirusem), a teraz szukają kozła ofiarnego. Zawsze kto inny winny, tylko nie oni. Żałosne.
Ekonom2020.10.18 22:29
Ja też jestem przerażony skutkami wirusowej propagandy
fred2020.10.18 21:24
pisowski bandyto morderco poniesiesz karę za wymordowanie chorych na raka serce nerki cukrzyce
SghggfgfgfsD2020.10.18 20:59
Ta.. a ja jestem przerażony tym, że zabieracie ludziom chleb zabraniając im zarabiać uczciwie. Zamkneli śiłownie baseny z chlorowaną wodą i inne rzeczy gdy o dziwo tam nie ma wykazanych zakażeń . Nie dajecie im nawet teraz z tarczy nic.. z czego ci ludzie mają żyć? oni i ich pracownicy? O Wiele więcej niesczęść może być. Jak mucha w ciemnym pomieszceniu moim zdaniem się poruszacie.. od sciany do sciany. Tam gdzie trzeba nie dawaliście ograniczen wczesniej nawete czasowych. Czekam aż lasy zamkniecie bo wiadomo koronkę mozna dostać od drzewa. Zabieracie ludzią mozżliwosc zycia a ten pan wygaduje takie teksty.. serio? Lekarstwo znacznie gorsze niż choroba.. co wy robicie. Pis katolicki? Limity w Kościołach? Kościoły to pełne powinny być ludzi modlących się do Boga... wtedy jestem przekonany i na podstawie lat starych, że pandemia szybko by nas opusciła.. amoze bysmy wlasnie byli przykłądem dla innnych narodów.. a tak to jaki pzrykład my dajemy? Nie rozumiem decyzji tych tak samo jak Biskupów .. to tylko moje zdanie odniśnie Kościoła i tutaj Biskupów słuchać się powinno ale.. nie mam pojęcia co oni robią.. Nawte w maskach./.. pełne Kościoły modlących się ludzi.. ile to razy Matka Boża nam pomogła ..a teraz .? Ciekawe jak by pierwsi Chrześcijanie mieli zakaz eucharystii jak bytło w zasadzie w Kwietniu .. bo uwaga.. Groziło to śmiercią na arenie w Rzymie ... A co do Ministra zdrowia... Jak głosowałem na was... na Pis.. Tak osttani raz to robię.. Braun w tej kwestii ma rację.. NIe twierdzi, że nie ma covida jak manipulacje sa w mediach ... Nisczycie ludzią rodziny, zdrowie majatki.. po przez te Bez Sensowne obostrzenia.. jestem pewny, że jets to oststani kadencja Pisu, Który pzrecież 2 kadencję temu zarzekał się bronić nie narodzonych a pan Jaorsław z wieloma ( ale nie wsyztskimi ) głosowali za mordowaniem słąbych w łonach ich matek... Z CZym do Kościoła ja się pytam?
LL2020.10.19 9:33
Mam identyczne zdanie jak TY popieram w 100%,ale dochodzę do wniosku że oni wypełniaja rozkazy wielkich tego świata, te bydl..i już nie dbają o nic ,,,nawet o to żeby być u steru władzy ,bo już wiedzą ,ze za trzy lata to będzie jeden światowy rząd ,oni teraz już tylko chapią coby się ustawić do końca życia
Hanys GórnoŚląski2020.10.18 20:48
Ciekawe dlaczego przekaziory nic nie mówią o Szwecji. Może dlatego że aktualnie jest tam 0 (słownie ZERO) zakażeń? Bo ich polityka na wiosnę była sensowniejsza?
Konrad2020.10.18 21:02
Zero zakażeń w Szwecji? Mają ten sam trend wzrostowy co u nas tyle, że są 2 tygodnie do tyłu w stosunku do Polski (~1000 zakażeń dziennie) https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/
Polak2020.10.18 20:38
W takim razie jak przerażony jest pisowską mafią opowiadającą od czerwca jakoby epidemia nie dotyczyła już Polski?
verizanus2020.10.18 20:04
Chyba część społeczeństwa straciła zaufanie do rządu. Co jest niezrozumiałe bo przecież tak troszczy się o rolnictwo zwłaszcza o hodowców o nasze górnictwo (bez konkurencji w Europie) młodzi wracają z Zachodu. Ze o dzieciach nienarodzonych nie wspomnę. Tak dbają jak o zdrowie ;)
JM2020.10.18 19:27
Nie wierzył w istnienie korona wirusa pewien Ukrainiec 33 - letni. Niestety przypłacił to życiem.
verizanus2020.10.18 21:17
A jakby w niego wierzył to. by nie zachorował? Nieźle się zemścił ten wirus ;)
Beno2020.10.18 22:10
verizanus, twoja głupota nie ma granic. Gdyby ten człowiek wierzył nie ignorował zagrożenia, może byłby ostrożniejszy, unikałby spotkań z innymi, siłowni, basenów i innych imprez i może żyłby do dzisiaj. Ale pewnie żył tak, jakby wirusa nie było, a tymczasem on jest i dopadło go. Mądremu wystarczy, a głupi? Ich koniec jest smutny.
JM2020.10.18 23:37
Myślałem, że w 21 wieku ludzie są mądrzejsi, dlatego dziękuję ci Beno za dokładne wyjaśnienie temu przedszkolakowi.
JM2020.10.18 23:34
Ale jesteś tępy człowieku. Nawet nie będę komentował bo okazujesię, że masz ptasi móżdżek.
Total Mayhem2020.10.18 18:57
Słusznie, panie ministrze. Niech jeszcze pan minister publicznie opieprzy Kaczyńskiego, gdy ten pojawi się gdzieś wbrew przepisom bez maseczki.
miko2020.10.18 18:39
PISowcy...nie bierzcie na siebie odpowiedzialności....niech każdy człowiek odpowiada za siebie!...stawiacie siebie w roli ofiary szubienicy!
Gryf2020.10.18 18:12
To mówi ten, co autorytarnym, nie znoszącym sprzeciwu głosem mówił, że ludzi bez maseczek spotka 'zero tolerancji'. Przez moment wydawało mu się, i mnie też, że nie jest ministrem zdrowia, lecz bezpieki. Pan minister ma objawy megalomanii i skłonności sadystyczne. Teraz mówi, że jest przerażony, więc do pierwszej dolegliwości należy dołączyć fobię. I gdzie tu z takim zdrowiem psychicznym na ministra zdrowia?! Panie, lecz się, wyjedź do Ciechocinka i nie bierz się za zdrowie narodu!
Obywatel2020.10.18 17:06
Poprzedni Minister S. podal sie do dymisji, a ja myslalem, ze nastepny bedzie troche mniej straszyl ludzi, a okazuje sie, ze wprowadzil jeszcze gorsze ograniczenie normalnego zycia. Komu wierzyc, ze bedzie dbal, choc by ze wzgledu na stres jaki ludzie przezywaja. Nie podawac bez przerwy do obledu tych wiadiomosci ile umarlo, ile wyzdrowialo, a ile ma sie do zaglady. Ministrz, daj ludziom zyc. P. S. straszyl stosami trumien w Hiszpanii ,a sam pojechal tam na wypoczynek. Nie bal sie wiecznego spoczynku?
x2020.10.18 16:07
Jest przerażony zachowaniem kolegów z PiS?
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 16:51
Komuna Konfederacja jedna Ruska Racja !
Torchwood2020.10.18 15:47
Może jakby premier nie ogłaszał parę miesięcy temu, że wirusa nie trzeba się bać, to byłoby lepiej.
Contral2020.10.18 15:41
Co do aqua-parków to zgoda, ale poluzowałbym przepisy dotyczące klubów fitness i siłowni. Nikt chory przy zdrowych zmysłach nie będzie tam ćwiczył bo grozi to m.in. zapaleniem mięśnia sercowego. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby - chorując nawet na zwykłe przeziębienie - przychodzić do siłowni czy klubu fitness.
Torchwood2020.10.18 15:49
Są jeszcze chorzy bezobjawowi, którzy nadal mogą zarażać innych. Plus objawy pojawiają się kilka dni po infekcji i w tym czasie można innych zarażać.
tylko s.racie w gacie i przewijac was trzeba2020.10.18 16:03
obserwujac wszelkie rozgrywki ligowie smialo mozna powiedziec ze tych bezobjawowych bedzie ponad milion...a moze 3 miliony ...kazdy jest kowalem swojego losu a klucz do sukcesu to odpornosc a nie testy i kwarantanna ktore mozna porownac do zmiany pieluch doroslemu czlowiekowi
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 16:54
Zydowska mentalnosc Konfederacji to dezorganizacja panstwa polskiego,i prowadzenie dla Putina wojny hybrydowej w Polsce.
Gryf2020.10.18 16:42
Żyjesz już obiema nogami w matrixie. Nie można być chorym bezobjawowo, tak jak jak nie można być trzeźwym pijanym i najedzonym głodnym. Obudź się!
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 16:57
Bezmozga Konfederacja Idiotow walczy z naukowa medycyna,bo chce naszej smierci
ryszard2020.10.18 14:57
Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności polityków prześcigających się w pomysłach na obejście prawdy o stanie faktycznym ich zaniedbań, jak chociażby mówienie, że to ciemnota Polaków a nie zablokowanie dostępu do takiej ochrony zdrowia, jest przyczyną nie wykonywania szczepień przeciw grypie. Nie szkodzicie tylko sobie, ale narażacie na niebezpieczeństwo innych –szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm”.
Jerzy2020.10.18 14:10
ja też jestem przerażony, że taki tłuk jest ministrem zdrowia, gość bez wykształcenia medycznego, nawet podstawowego jak szumowski, gość który przez lata studiów szkolił się jak handlować gaciami i garami na bazarze, że takie ścierwo, takie nic jest ministrem, i skazuje dziesiątki tysięcy ludzi na śmierć przejmując się przeziębieniem (staropolska nazwa covid) a nie naprawdę poważnymi chorobami zagrażającymi życiu...
Steve2020.10.18 14:57
Jak dotknie cię choroba, a może śmierć kogoś z twoich bliskich to inaczej zaczniesz śpiewać!
Jerzy2020.10.18 15:32
tak, tak, tak sobie tłumacz... jesteś lekarzem zarabiającym 60 tysięcy na oddziale "covidowym" czy pielęgniarką za 20 tysięcy tamże... wy do końca świata będziecie takie bzdety opowiadać, biorąc taką kasę za nic....
Contral2020.10.18 15:36
Jak zachorujesz na COVID to ci się zmieni punkt widzenia.
Jerzy2020.10.18 15:40
przeziębienie mam dwa razy w roku - na jesień i na wiosnę, od lat, więc się tego nie boję, boję się idiotów po marketingu którzy udają lekarzy zamiast handlować garnkami na bazarze....
Contral2020.10.18 15:43
COVID to nie zwykłe przeziębienie. Tacy mądrale jak ty trafiali pod respirator.
Anonim2020.10.18 15:53
wkrótce zdam relacje od bliskiego czlonka rodziny co zachorowal (swiezutkie info dostalem) ale zdania nigdy nie zmienie że morawiecki powienen siedziec za niszczenie gospodarki i blokowanie sluzby zdrowia , stop ideologii covid - kazdy niech zadba o siebie na swoja odpowiedzialnosc
Jerzy2020.10.18 16:13
fakt - to nie zwykłe przeziębienie, to przeziębienie z potężną reklamą i wsparciem medialnym....
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 17:01
Konfederacja morduje Polakow z nienawisci.
Wojtek Polak2020.10.18 15:39
ludzie chorują i umierają nie tylko na covid przez ograniczanie dostępu do szpitali i na zabiegi medyczne więcej ludzi umiera niż na covid a lekarze dopisują im wirusa bo mają więcej płacone i to jest skirw...ynstwo.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 17:03
Konfederacja to totalne klamstwo na polecenie lesbijki Putina.
Jerzy2020.10.18 15:39
a jedyna śmierć jaka może spotkać moich bliskich, to ta na skutek nieudzielenia pomocy medycznej na skutek działań takich masońskich śmieci jak niedzielski czy szumowski, bo dla tych gnojów pacjent który nie jest przeziębiony czyli nie ma covid jest zdrowy i niech się leczy sam...
Anonim2020.10.18 22:57
Jak ci ktoś umrze na inną chorobę niż covit ,bo go do szpitala nie przyjmą to będziesz inaczej gadał Steve.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 16:56
Konfederacja Rosyjska morduje Polakow na polecenie Putina.
feldkuratkatz2020.10.18 14:04
Koronawirus to nic, najważniejsze, że te całe LBGT nie zagraża mojej rodzinie dzięki mądrej i bezkompromisowej polityce rządu i PiSu. A że tam paru umrze? Cóż, kara boska za zwlekanie z intronizacja Chrystusa na króla Polski - to powinien być priorytet, a nie jakieś tam respiratory.
man.of.Stagira2020.10.18 13:55
Tak jak to było do przewidzenia, niepomiernie więcej osób straci źródło utrzymania i zbankrutuje, co doprowadzi do tragedii rodzin niż padnie śmiertelną ofiarą Sars-cov-2. Tego NIE da się uniknąć. Będzie ok. 1.6 miliarda (szacunek WTO) takich osób pozbawionych przez wirus środków do życia w skali świata na skutek spadku produktu światowej gospodarki w 2020.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.18 17:05
Konfederacja to moralnosc zydowsko-protestancka,a wiec licza sie tylko milionerzy.
dfd2020.10.18 13:50
Państwo nie istnieje, dobrze ma sie propaganda w reźimowej tvp.
feldkuratkatz2020.10.18 14:09
Co ty, jaka propaganda, przecież by w telewizorni, przed milionami polaków nie kłamali? Toż Kurski, Morawiecki, Sasin ludzie uczciwe, dobrze im z oczu patrzy, do kościoła chodzo, komunie na kolanach biero, to i kłamstwo przez gardło by nie przeszło...
Anonim2020.10.18 13:48
Wyjaśnię może czemu ci ludzie z chorobami towarzyszącymi umierają:. 1 Bo są przewlekle chorzy i osłabieni 2 często zarażają się w szpitalach 3 które od dawna są wylęgarnią bakterii mutantów powstałych m.in wskutek nadmiernych dezynfekcji oraz innych drobnoustrojów 4 łatwo tam umrzeć nawet bez covidu ......... Ponadto obiła mi się o uszy informacja ze szpitale na zachodzie budowano z myślą jedynie o kilkudziesięciu latach . One po prostu po pewnym czasie nadają się jedynie do zburzenia niezależnie od stanu technicznego - ktoś zaprzeczy?
feldkuratkatz2020.10.18 14:06
100% zgody, takie autorytety jak prof. Górniak, doc. Komarenko i dr. Kołakowska też tak mówią.
Anonim2020.10.18 14:38
i co tęczowy cwelu teraz powiesz? ..W Belgii czy Francji to normalne, że szpital po 50 latach działalności zostaje zamknięty. Na Zachodzie straszą mutującymi bakteriami. Czy rzeczywiście jest się czego bać? - Stuletnie szpitale należy burzyć - mówi prof. Krzysztof Simon, wojewódzki konsultant chorób zakaźnych.............https://gazetawroclawska.pl/stare-szpitale-we-wroclawiu-burzyc-czy-robic-w-nich-lofty/ar/3641580
to jest najlepsze2020.10.18 15:15
"Gdzie indziej burzą stare szpitale bez problemu, u nas robi się szaleństwa. Hospitalizowanie pacjentów w ponadstuletnich budynkach tylko dlatego, że są zabytkowe, jest absurdem" Pan Simon niech może w końcu przyzna rację doktorowi Posobkiewiczowi , który od wiosny mówi że epidemia się skończy gdy większość z nas przechoruje a nie jak przyjdzie szczepionka. Źródła niemieckie podają że 1/3 z nas ma przebytą infekcję podobną do sars cov 2 więc możemy być bliżej celu niż wcześniej się to zdawało. Najlepszym problemem ludzi jest brak odporności i zdrowego rozsądku a nie tylko szmaty na ryju.
Anonim2020.10.18 13:40
A nie przeraża cię zbrodnia aborcji i In-Vitro?
Dell2020.10.18 13:57
Głupota bywa bardziej przerażająca od zbrodni, a tu mamy kombinację głupoty i zbrodni.
feldkuratkatz2020.10.18 14:01
nie.