Marek Jakubiak o neonazistach w Niemczech: To skończy się tragedią! - zdjęcie
07.12.18, 11:12fot. twitter.com

Marek Jakubiak o neonazistach w Niemczech: To skończy się tragedią!

"Europa Zachodnia, a w większości Niemcy, na wejściu Polski do Unii Europejskiej zarobili ponad bilion euro. Tu nie chodzi o dobre intencje – to po prostu biznes. Skończy się biznes, to nie będzie już dobrych Polaków" - mówił Marek Jakubiak, poseł niezrzeszony wprost krytykował niemiecką politykę wewnętrzną wobec nielegalnych imigrantów, którzy opanowali kraj.

"Jeżeli jestem dobrze zorientowany, to w tych samych Niemczech są setki terrorystów, których policja nie jest w stanie zatrzymać. Zaginęło też ponad sto tysięcy uchodźców. Powstaje pytanie, czy Niemcy są państwem bezpiecznym. Na oczach innych ludzi molestuje się, a nawet gwałci się kobiety w noc sylwestrową w Kolonii" - wspominał Jakubiak, odpowiadając na pytanie dotyczące imigrantów przejmujących kontrolę nad kolejnymi dzielnicami niemieckich miast.

Marek Jakubiak zaapelował jednocześnie do Polaków, aby ci kilkukrotnie zastanowili się przed wyjazdem na zachód.

"Oczywiście, że mamy się czego obawiać. Tam Polak zawsze był gorzej traktowany. I każdy, kto wyjeżdża tam pracować, musi to wiedzieć. Powinniśmy wyraźniej pokazywać te zagrożenia. Być może nie opłaca się wyjeżdżać do Niemiec po parę złotych więcej. Czas wracać do Polski, budować Polskę" - mówił polityk.

W rozmowie padło również pytanie dotyczące neonazistów. Od kilku miesięcy słychać zdecydowane zaostrzenie ich działań, do radykalnych partii przystępują setki, jeśli nie tysiące obywateli, którzy chcą podjąć realną, uliczną walkę z imigrantami.

Zdaniem posła Jakubiaka, łatwo doszukać się w tym przypadku analogii historycznych.

"Jest to oczywiście duży problem i będzie on narastał. Hitler „znalazł sobie Żydów” i poprowadził przeciw nim cały naród niemiecki. A teraz będą jednoczyć się przeciwko imigrantom. To skończy się tragedią" - podsumował.

mor/wpolityce.pl/Fronda.pl