Mafia we Włoszech wykorzystuje epidemię i uzależnia biednych i firmy - zdjęcie
24.05.20, 13:47Mafia we Włoszech wykorzystuje epidemię i uzależnia biednych i firmy/YT/alanews

Mafia we Włoszech wykorzystuje epidemię i uzależnia biednych i firmy

15

Włosi przeżywają dziś 28. rocznicę zamachu bombowego na Giovanniego Falcone, włoskiego sędziego, który bezkompromisowo walczył z mafią. Wraz z nim śmierć poniosła jego żona oraz trzech członków ochrony. W tym roku obchody mają charakter szczególny. Ze względu na epidemię nie ma wielkich uroczystości. Jest natomiast świadomość wzmożonego zagrożenia ze strony mafii. Organizacje przestępcze doskonale potrafią wykorzystać wszystkie kryzysowe sytuacje.

Mafia ma zmysł do interesów. W czasie epidemii potrafiła zarobić na tym, czego najbardziej ludziom potrzeba: maseczki, żele dezynfekujące, dostawy do domu. Jeszcze bardziej niebezpieczne jest jednak żerowanie na ludzkiej biedzie. Niejednokrotnie to właśnie mafia zajęła się “opieką społeczną”. Ludziom, którzy stracili środki do życia zapewniła produkty pierwszej potrzeby i pożyczki. Drobnym i średnim przedsiębiorcom, którzy z trudem walczą o przetrwanie, oferuje pomoc finansową. W ten sposób uzależnia od siebie zwyczajnych ludzi i gospodarkę.
Zagrożenie wzmożoną aktywnością ze strony mafii potwierdza też Maria Falcone, siostra heroicznego sędziego, która jest też prezesem fundacji jego imienia.

Oczywiście, dobrze wiemy, że tak jest. Jedna z lekcji, którą pozostawił nam mój brat Giovanni to ta, że mafia potrafi wykorzystać każdą okazję, która może jej przynieść zysk i nowe możliwości do robienia interesów - powiedziała Radiu Watykańskiemu Maria Falcone. - I na pewno dzisiejsza sytuacja gospodarcza, czekający nas kryzys, otwiera wiele nowych możliwości przed mafią, umożliwia jej wejście do naszego systemu gospodarczego i do naszego społeczeństwa, przenikając to, co jest w nim jeszcze zdrowe i legalne, zyskując kontrolę nad dochodami. W ten sposób nasza gospodarka zostanie zakażona wirusem mafii.“


Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze (15):

Jan Radziszewski 2020.05.25 12:20
Pan i Król Polski - 707. … Pragnę uporządkować Boży Kościół Święty, a uczynię to niebawem rękoma nowego, Polskiego Papieża. Obecny Papież, pełni dość słabo swoją funkcje, a popełnia bardzo wiele błędów i uchybień. Módlcie się w Jego intencji, aby nie zwiódł go duch Antychrysta, a zagraża mu realne niebezpieczeństwo, a zwłaszcza to największe, którego końcem jest wieczna kara. + Wraz z poznaniem prawdy na arenę dziejów wkroczy Antychryst. + Uczyni on wiele zła w Kościele Świętym. +++ Chcę, aby dobrzy kapłani i biskupi polscy pomyśleli już teraz o przygotowaniu działania kościoła podziemnego. Prześladowania w Polsce mogą się wówczas szybko zakończyć, o ile cały kościół Polski padnie na kolana, dokona naprawy zła, codziennie będzie się modlić w świątyniach na całym świętym Różańcu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. + Zginą biskupi, którzy służyli demonom, a ci dadzą im swoją „nagrodę”. Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. Przywróćcie zakłady pracy nacjonalizując te z nich, które zostały zlikwidowane, a umowy zawarte przy ich przechwyceniu nie zostały dotrzymane. + Polacy, gdy oprzecie się na Mnie całkowicie, pomogę wam, a cała polska gospodarka zregeneruje się w szybkim tempie. Nim to nastąpi, najpierw musi być odnowiony wasz duch, oparty całą mocą na Stwórcy. Nowa Unia, może również posługiwać się jedną walutą, może nią być polska złotówka. + Osądźcie winnych wszelkich zbrodni, winni niech za nie sprawiedliwie odpowiedzą, a za wyrządzone szkody niechaj wynagrodzą. + Wycofajcie z Polski Światowy Fundusz Walutowy, zlikwidujcie wszelkie przywileje Żydów Chazarskich, skontrolujcie uczciwie ich mienie. + Często dopominają się zwrotu tego, co im się nie należy. Nieuczciwym należy to dobro odebrać, odzyskując je, a oddać rzeczywistemu właścicielowi. Wszelkie banki niechaj funkcjonują na równych zasadach. Polskie prawo ma zakazać całkowicie jakiejkolwiek lichwy, a niegodziwcy, którzy się nią parają, mają zaprzestać jej stosowania. Pożyczki lichwiarskie już zawarte, mają być ponownie przedefiniowane, ponownie naliczone i dostosowane do nowych, zewszechmiar uczciwych norm
Jan Radziszewski 2020.05.25 12:17
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec.
ryszard2020.05.25 9:32
Włoska mafia to pryszcz. Zachodni świat terroryzują ci co koronawirusem zarazili świat. To władcy mamony, którzy korzystając z upadłości uczciwych już zwielokrotnili swoje bandyckie majątki.i stopniowo przyzwyczajają nas (korzystając z pandemii) do uległości w niewolnictwie. W tej sytuacji nie można wykluczyć, że włoska mafia stanie się jedyną obroną.
Glaudiusman2020.05.24 18:12
Ciekawe jest to, że wiele państw nie potrafi sobie dać rady z grupami przestępczymi. A dzieje się dlatego, że część urzędników dla pieniędzy współpracuje z mafiosami. Zawsze i wszędzie najgorsi są zdrajcy, począwszy od Judasza. Często dzieje się to w Policji i prokuraturze oraz w sądach. To są najgorsze typy bo narażają życie najbliższych współpracowników i powinni dostawać bezwzględnie dożywocie. Dla tych typów i oczywiście mafiosów nie może być żadnych względów, bo to rak na społeczeństwie. Dlaczego więc rządy się tak cackają, bo tylu jest zdrajców, sprzedawczyków, niewolników grzechu, ludzi upadłych w szambie. Widzimy u siebie jak działają zdrajcy z PO, PSL i Lewicy. Co jest dla nich najważniejsze. Podległość Niemcom i UE (czyli też Niemcom) i innym mafiosom z koncernów zachodnich, byle ich ktoś poklepał po plecach i dał coś w kieszeń. Takie to plugastwo. I te media prywatne plugawe, które promują tych przestępców i zboczeńców. Precz ze zdrajcami i mafiami.
Głosuj na Bosaka a będziesz jak kacap, na bosaka.2020.05.24 15:10
Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? Ciągle. Zatem: Czyj oni interes Konfederacja reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.24 14:42
Patrioci polscy głosują na jedyną uczciwą roztropną patriotyczną partię: https://www.youtube.com/watch?v=Ro9Al-rcS5g
anonim2020.05.24 14:01
"Mafia ma zmysł do interesów. W czasie epidemii potrafiła zarobić na tym, czego najbardziej ludziom potrzeba: maseczki, żele dezynfekujące.." Pełna zgoda. Rydzyk właśnie tak zrobił. Jaki kraj, taka mafia.
katolicka kretynizacja polski2020.05.24 14:05
tylko że rydzyk zamiast na żonę, majątek przepisał na zakon
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.24 14:41
Biedny chory z nienawiści do katolikow jak każdy lewak człowieku, wierni nie nie dają na o. Rydzyka , tylko na dzieła , które tworzy i które należą do zakonu czyli wiernych,Pacan z lewackim odmóżdżeniem jesteś i ratunku już dla ciebie nie ma.
anonim2020.05.24 14:58
hehe Normalnie ludzie "robią interesy" a Rydzyk "tworzy dzieła" :D Uwielbiam te wasze paranoje. To tak jak ksiądz. Ksiądz nie "robi", ksiądz zawsze "czyni". (zapewne inne rzeczy też czyni: - gdzie byłeś? Jesteśmy już spóźnieni! Czas zaczynać mszę! - Nie mogłem wcześniej. Kupę czyniłem. ) Szał :)
[email protected]2020.05.24 15:02
Jakby na to nie patrzeć nie przekaże on majątku rodzinie, jak komuchy. Dynastia wyzutych ze wszystkich uczuć ludzkich z tego nie powstanie.
Kolega Mariana2020.05.24 15:13
Może da na mafie, tak jak Paulini z Jasnej Góry dwadzieścia lat temu.
katolicka kretynizacja polski2020.05.24 13:59
W Polsce mamy mafię PiSowską żerującą na wszystkim co się da nie tylko na pandemii! Przerażające, jak wszyscy tam kradną afera za aferą! A bezkarność zapewniają im przestępcy którzy są na szczytach władzy!
Wojtek2020.05.24 14:11
Zmień stacje telewizyjne i radiowe a najlepiej je wyłącz...świat stanie się bardziej przejrzystt dla Ciebie :)
[email protected]2020.05.24 14:59
Nie rozumiem, po co kłamiesz? Wiesz dobrze, że afer było o wiele więcej za PO. Czemu o tym nie mówisz? O złodziejstwie to nawet nie wspominam. Wiem, co się działo. Służby obcych państw miały w Polsce jak w raju. Szkoda gadać. Weź dzieciuchu zajmij się jakąś grą, obejrzyj Smerfy albo coś podobnego.