Luzowanie obostrzeń - od dzisiaj start nauczania hybrydowego w szkołach i branży beauty - zdjęcie
26.04.21, 09:23Fot. via Pixabay - Alexandra Koch

Luzowanie obostrzeń - od dzisiaj start nauczania hybrydowego w szkołach i branży beauty

2

Od dzisiaj uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozpoczynają naukę w trybie hybrydowym. Polega on na tym, że nie więcej niż 50 proc. uczniów realizuje zajęcia w szkole oraz co najmniej 50 proc. uczniów realizuje zajęcia zdalnie. Od dzisiaj otwiera się także branża beauty.

Zmiany obejmują 11 województw.

Od dzisiaj zatem salony urody, fryzjerskie, tatuażu i piercingu będą mogły wznowić działalność w województwach: podlaskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i w małopolskim. Branża beauty musi funkcjonować przy tym w reżimie sanitarnym.

Ponadto uczniowie klas I-III rozpoczynają nauczanie hybrydowe, którego mechanizm został opisany powyżej. Nauczanie hybrydowe wystartuje w tych samych województwach, co ponowne otwarcie branży beauty. Starsi uczniowie w dalszym ciągu muszą uczyć się zdalnie.

Pozostałe województwa tj. śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie oraz opolskie nadal objęte są obostrzeniami.

jkg/pap

Komentarze (2):

JM2021.04.26 9:50
Jako były wieloletni dyrektor szkoły (obecnie emeryt) mam pytanie: kto wymyślił nauczanie hybrydowe w klasach I - III? Dlaczego dzieci nie mogą uczęszczać do szkoły przez 5 dni???? Jeżeli szkoła mieści wszystkich uczniów od klasy I do VIII to dyrektor jest w stanie tak rozlokować dzieci klas I-III po całej szkole, że poszczególne klasy nie będą miały ze sobą bezpośredniego kontaktu. To będzie lepsze, nawet jeżeli nie będą to typowe klasopracownie, od siedzenia przed ekranem!!!! Decydenci podejmujcie zarządzenia sensowne, nie męczcie dzieci i rodziców!!!!
rychu2021.04.26 9:45
Swiat sie robi hybrydowy