Londyn: Atak nożownika. Jedna osoba nie żyje, są ranni - zdjęcie
29.11.19, 16:49(fot. flickr)

Londyn: Atak nożownika. Jedna osoba nie żyje, są ranni

2

W centrum Londynu doszło do ataku nożownika, wskutek którego zmarła jedna osoba, a pięć zostało rannych.

Jak wynik a z informacji podanych przez londyńską policję metropolitalną, okoliczności incydentu na Moście Londyńskim na razie są niejasne, wobec czego traktuje go tak, jakby miał podłoże terrorystyczne. Policja potwierdziła również, że jedna osoba została postrzelona przez funkcjonariusza.

Prawdopodobnie doszło do bójki na moście, podczas której ktoś został dźgnięty nożem. Świadkowie zeznają, że słyszeli także strzały.

 

W czerwcu 2017 roku na tym samym moście miał miejsce atak terrorystyczny. Wówczas to trzech islamskich terrorystów rozjechało samochodem trzy osoby, a następnie w innym miejscu zaatakowało przechodniów nożami.

 

Komentarze (2):

Gustaw Czerwiński2019.11.29 17:34
Dziwne, że o podobnych przypadkach mających miejsce w Polsce nie informujecie: Jak poinformowała właśnie policja, mężczyzna zatrzymany w spektakularnej akcji na moście Zamkowym w Rzeszowie, to 35-letni mieszkaniec pow. przeworskiego. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że w niedzielę po godz. 18 zranił nożem 37-latkę z Przeworska. Do ataku doszło w rejonie stacji PKP w tym mieście, przy ul. Lubomirskiego. 37-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Rzeszowa. I faktycznie, ok. godz. 21 w niedzielę poszukiwany mężczyzna został skutecznie zatrzymany na moście Zamkowym w Rzeszowie. 35-latek był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności ataku nożownika. Zapewne jeszcze dziś, gdy 35-latek wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy zarzuty. Niewykluczone, że prokuratura wnioskować będzie do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
abcd2019.11.29 17:26
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"