Hakerski atak na ,,Poland Daily''. Litewskie służby wszczynają postępowanie - zdjęcie
24.09.20, 10:50fot. pixabay.com

Hakerski atak na ,,Poland Daily''. Litewskie służby wszczynają postępowanie

1

- Fałszywe wiadomości pojawiły się na Polanddaily.com. W zamieszczonym tam artykule znalazła się uwaga ministra Linkeviciusa, w której twierdził, że na Białoruś trzeba wysłać siły pokojowe – poinformowała rzeczniczka litewskiego MSZ.

W komunikacje Ministerstwa Spraw Zagranicznych Litwy czytamy:

- Jest wysoce prawdopodobne, że trwa cyberatak informacyjny, który jest obecnie badany przez władze litewskie.

Jak możemy przeczytać na portalu niezalezna.pl:

- Hakerzy, którzy zaatakowali konto na Twitterze Tomasza Sakiewicza, stronę „Poland Daily” oraz portal Związku Polaków na Białorusi, zablokowali także szefowi "GP" dostęp do tweetdecka - aplikacji do zarządzania Twitterem.Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl - atak na powiązany z Telewizją Republiką serwis "Poland Daily" został dokonany z Rygi, stolicy Łotwy.

Na portalu „Poland Daily” podrobiony został artykuł, a jego tytuł po shakowaniu brzmiał: „Polska i Litwa naciskają na wysłanie wojsk na Białoruś”. W tekście pojawiły się dezinformacje na temat  rzekomych nacisków Polski, Litwy i Stanów Zjednoczonych na NATO w tej sprawie.

W tej sprawie odrębne dochodzenie wszczęły litewskie służby.

 

mp/niezalezna.pl

Komentarze (1):

"A naszych cyberorłów widać nie było"2020.09.24 11:12
Cyberfajterzy towarzysza ministra Błaszczaka zostali wyeliminowani jako pierwsi, bo znowu zachciało im się klikać na "moich nagich fotkach" i w momencie ataku gorączkowo przywracali backupy, by tylko szef się nie dowiedział.