30.04.19, 20:30Zdj. Prezydent.pl, edytowane

Kto mówi o 'polexicie', szkodzi interesowi Polski!!! 'UE to my!' Ważne orędzie prezydenta

"Po latach izolacji za żelazną kurtyną jesteśmy dziś częścią wielkiej europejskiej wspólnoty. Bierzemy odpowiedzialność za jej kształt i jej przyszłość. Jesteśmy liderem Inicjatywy Trójmorza, której celem jest gospodarczy sukces Europy Środkowej. Działamy w Grupie Wyszehradzkiej. Współpracujemy ze wszystkimi państwami Europy"-podkreślił prezydent Andrzej Duda w specjalnym orędziu z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

"Przed piętnastu laty Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Był to wynik decyzji podjętej przez Naród w referendum i efekt wspólnych starań wielu osób, które – działając ponad politycznymi podziałami – uznały, że taka właśnie jest polska racja stanu"-podkreślił prezydent Duda. 

"Członkostwo w Unii Europejskiej zmieniło wiele dziedzin naszego życia. Stało się dla nas wyzwaniem, ale i przyniosło nam liczne korzyści. Otwarcie granic dało Polakom nowe możliwości. Wiele polskich firm odniosło sukces w Europie, a Polska zmieniła się dzięki dobrze wykorzystanym środkom unijnym"-mówiła głowa państwa w orędziu. 

 "Tych wszystkich osiągnięć nie byłoby jednak, gdyby nie wspólny wysiłek i ciężka praca milionów Polaków. Otwarcie granic nie było zapowiedzią łatwego życia, wspólny rynek nie oznaczał zniesienia konkurencji, a unijne pieniądze same niczego nie zdziałały. To my dobrze wykorzystaliśmy swoją szansę. Dlatego chcę z całą mocą podkreślić, że sukces piętnastu lat polskiego członkostwa w Unii Europejskiej to wielki sukces nas wszystkich"- wskazał prezydent. 

"Po latach izolacji za żelazną kurtyną jesteśmy dziś częścią wielkiej europejskiej wspólnoty. Bierzemy odpowiedzialność za jej kształt i jej przyszłość. Jesteśmy liderem Inicjatywy Trójmorza, której celem jest gospodarczy sukces Europy Środkowej. Działamy w Grupie Wyszehradzkiej. Współpracujemy ze wszystkimi państwami Europy"-zaznaczył Andrzej Duda. 

 "My, Polacy dostrzegamy wyzwania, które stoją przed unijną wspólnotą, choć często między sobą różnimy się w ich ocenie. W jednej sprawie jesteśmy zgodni: Europa to my, Unia Europejska to my. Podjęliśmy historyczną decyzję gwarantującą nasze członkostwo w Unii. Każdy, kto próbuje dziś wzbudzić niepokój, co do naszej obecności w Unii Europejskiej, postępuje wbrew interesowi Polski"- wskazał prezydent.

"Naszym celem i zadaniem jest nowoczesna Polska w zjednoczonej Europie"-podkreślił w swoim orędziu Andrzej Duda.  

"Głęboko wierzę, że idea budowy Europy silnej, bezpiecznej i sprawiedliwej, wznoszonej na fundamencie wspólnej tożsamości, przetrwa współczesną próbę czasu i pozostanie dla naszej Ojczyzny źródłem pomyślności. Tego życzę Polsce, Europie i nam wszystkim"-zakończył prezydent.

prezydent.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.05.1 8:17
Gówno Prawda ot żydowskie chazarskie kłamstwo- !!! Michał Lachim vel ect miłośników UE znak bardzo bliskiego jej upadku + Pan +++ 25 kwietnia 2015r. + zapowiada jej rozpad Aniołowie wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego rozpoczęli już swoje działanie. Do realizacji tego są używane stworzone żywioły. Grzech popełniany przez człowieka w amoku, zwielokrotnił się względem Sodomy i Gomory. Już wkrótce rozpadnie się Unia Europejska. + Pozwolę toczyć się wydarzeniom oczyszczającym, aby obudzić z uśpienia hipnozą demona, choć niektóre dusze. czy nie żąda + Pan od nas + 26 styczeń 2016r. + bezwłocznego opuszczenia UE "Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. +++ Bóg + 26 kwietnia 2016r. + stawią nam żądanie bezwłocznego wyjścia z UE i podaje przyczyny bezwłocznego opuszczenia UE ! "Żądam, aby Polska odstąpiła od Unii Europejskiej. + Masoneria chce was zlikwidować przez wciągnięcie w sieć pułapek i intryg
Urszula2019.05.1 10:42
A ty skąd to wytrzasnąłeś? :D
Jan Radziszewski2019.05.1 16:37
Nie da się obecnie cyt większych fragmentów ! Orędzia są od 1991 i przygotowują na Trzy dni ciemności tj Potop ognia i siarki /Łk 17,26-30)
Tomek2019.05.1 8:03
Duduś - powiedz coś co nie spodoba się City of London Co. i zobaczysz jakiego ci klapsa dadzą. Wówczas zobaczysz jaka jest nasza niepodległość.
Leo2019.04.30 23:58
Przystępowaliśmy na całkiem innych zasadach, skusiliśmy się na wabik, później dostaliśmy w tyłek. Duda może i ma czasem niezłe przemówienia, ale trąci czosnkiem i jarmułką. I niech skończy te najdroższe, kolacje w USA za Twoje spotkania z Trampem my podatnicy musimy płacić.
Waldemar Zboralski2019.04.30 23:07
Dziwne, w czasie wypowiedzi pełniącego obowiązki prezydenta RP, Dudy Andrzeja, gdy otwierał usta, słyszałem tylko to: "judeopolonia, judeochrześcijaństwo, Polacy to antysemici, moja żona to Żydówka a ja jestem półżydzianem Polaka, kocham Izrael, Polin"
Realista2019.04.30 22:20
Duda nie ma kręgosłupa. Najpierw opowiada o wyimaginowanej wspólnocie i na polecenie Kaczyńskiego robi wszystko zeby nas zmarginalizować w UE, a teraz kiedy gorąco zaczyna się robić przed wyborami, nagle się okazuje jaki to z niego miłośnik UE. Żenada. Moglbym sie nie zgadzać z tym co robi, ale niech przynajmniej będzie uczciwy.
Tylko prawda sie liczy. 2019.05.1 5:35
Realista twoja glupota tak cie naciska, ze bredzisz jak lewacki aktywista.Ty jak i oni nigdy nic nie rozumia , bo tylko z podobnymi glupolami sie kontaktuja.Lewak mowiacy o uczciwosci to tak jak Bolek , ktory kapowal dla uczciwosci.
Realista2019.05.1 9:51
Jak przystało na katolika z frondy trysnąłeś jadem, wykazałeś się nieznajomością języka polskiego i nie napisałeś nic merytorycznego.
Foster2019.05.1 12:51
Jaki ten mózg musi być zniszczony, skoro osobnik nim się posługujący nie potrafi ułożyć kilku sensownych, zrozumiałych zdań. Z tej wypowiedzi nic nie wynika, oprócz ładunku nienawiści.
Cogito ergo sum2019.04.30 22:18
Wychodzi na to, że to opozycja chce wyjść z Uni rękami PiS. I tak kłamstwo opozycji ma krótkie nogi a długi język.
Beno2019.04.30 22:06
Panie Prezydencie, n ie Unia Europejska, a Polska to my. Jeśli pan będziesz mówił takie slogany i stawiał UE i jej interesy ponad Polskę i polskich obywateli, to panu już dziś dziękujemy. Oprócz "veta" i wchodzenia bez wazeliny USA i Zydom - nic pan dla Polski nie zrobił.
taro2019.04.30 21:47
jak sie jest slaby jak duduś, to sie tylko wspiera o biurko stojac obok siedzacego pana.
Paweł2019.04.30 21:40
Kłamie, że aż mu dym z nosa leci. Ten człowiek słowa prawdy w życiu nie powiedział.
JaKi2019.04.30 21:28
27:1 Hhehehhehe
anonim2019.04.30 21:19
Przecież Duda nie tak dawno mówił o Unii Europejskiej że to "Wyimaginowana wspólnota, z której dla Polaków niewiele wynika". Zatem idiota albo specjalnie z Polaków robi durni?
Tylko prawda sie liczy. 2019.05.1 5:22
Poliamorysta to wlasnie z ciebie ogromna glupota tryska. Poliamorysta, jakiego , lewackiego ugrupowania jestes aktywista. We Frondzie lubisz swoja durna oceny wypisywac a nawet Polaka odgrywac.Poszedl won lewaku, odczep sie od Polakow.
Daniel K2019.04.30 21:02
"UE to my"- rzecze Duda. Czyli "my" jesteśmy tworem wyimaginowanym. Biorąc pod uwagę to, co robią z Polską on i jego przełożony prezes, jestem skłonny się z prezydentem Dudą zgodzić. Miłego wieczoru.
anonim2019.04.30 20:53
jestem za POLEXIT chyba że UE będzie prawicowa po tych wyborach to zobaczymy co dalej
nieheteronormatywny2019.04.30 20:42
Nasz kochany Duduś, prowadzi nas w nieznane.
Tylko prawda sie liczy. 2019.05.1 5:46
Mam nadzieje, ze ty nieheteronormatywny, wlaczysz odrzut tylny i odlecisz w lewacka strone.Nieznane tylko tobie jest dane ale masz przeciesz swoich medrcow wokol siebie, tak ze bez BULU dolecisz w to nieznane.