Ks. prof. Kobyliński: Rewolucja seksualna wdarła się do Kościoła - zdjęcie
20.02.21, 14:46Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Ks. prof. Kobyliński: Rewolucja seksualna wdarła się do Kościoła

9

Ks. prof. Andrzej Kobyliński podkreśla, że Kościół jest rozbijany od wewnątrz przez rewolucję seksualną z lat 60. W ocenie duchownego należy zadać sobie pytanie, w jaki sposób rewolucja ta wdarła się do Kościoła.

„O Libido dominandi jako metodzie manipulacji społecznej” to tytuł kolejnej dyskusji z cyklu „Polska na froncie sporów cywilizacyjnych”, w której udział wziął ks. prof. Andrzej Kobyliński z UKSW oraz red. nacz. tygodnika „Do Rzeczy” Paweł Lisicki.

W rozmowie poruszono m.in. temat fałszywych oskarżeń o pedofilię, które spadły na kard. George'a Pella.

- „To jest jest dzisiaj oczywiste, że w wielu krajach zachodnich pedofilia klerykalna jest bardzo skuteczną pałką, która służy do rozmontowania Kościoła katolickiego, do zapędzenia w kozi róg Kościoła katolickiego jako instytucji. Popatrzmy na Australię czy Irlandię”

– stwierdził ks. prof. Andrzej Kobyliński.

Poważniejszym problemem zdaniem duchownego jest jednak kwestia rewolucji seksualnej, która wdarła się do Kościoła i rozbija go od wewnątrz.

Filozof przytoczył przykład Charlesa Currana i Richarda McBriena, którzy ukształtowali nowe myślenie moralne wśród katolików.

- „Warto zadać sobie dzisiaj pytanie jak do tego doszło i czemu doszło do tej rewolucji w obrębie Kościoła katolickiego”

- zaznaczył.

W ocenie Pawła Lisickiego odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Zwyczajnie, teolodzy ci nie zostali w odpowiednim momencie przez Kościół odsunięci. Jak przekonuje publicysta, gdyby kościelne instytucje działały prawidłowo, żaden z nich nie byłby w stanie robić kościelnej kariery. Po swoich publikacjach powinni zostać po prostu skarceni przez przełożonych, co się nie działo.

- „Kościół katolicki wewnętrznie utracił swoja zdolność zachowywania się tak, jak do tej pory robił”

- stwierdził dziennikarz.

kak/Instytut Pamięci Narodowej, DoRzeczy.pl

Komentarze (9):

Anonim2021.02.21 7:15
Biologia zdaje się być silniejsza od wszelkich "przyrzeczeń i ślubów",czego Tymoteusz Sz. jest przykładem jakże dobitnym.Jedyne wyjście - ZNIEŚĆ CELIBAT...I takoż się stanie wcześniej czy później.Byłoby lepiej gdyby wcześniej.
Ela2021.02.21 3:03
Wdarła się. To zupełnie jak prącie kapłana w tyłek ministranta.
FrodoUK2021.02.21 0:08
Urywek z wyników ostatnio przeprowadzonych badań wśród kleryków: "W kwestii uzależnień i przyzwyczajeń, najważniejszym problemem okazuje się pornografia - miało z nią do czynienia 39 proc. badanych". Tacy ludzie powinni zostać czym prędzej wydaleni z seminariów. O konieczności opanowania cnoty czystości grzmieli o tym Św Pius X, Pius XI, Św Jan XXIII promulgował w 1961 dokument: "Religiosorum Insititutio", ale nikt sobie z tego nic nie robi. Jest źle, będzie jeszcze gorzej. Więcej na YT watch?v=IbzuTGK2EsU
Marek2021.02.20 20:39
Chłopaki świntuszą od około 1000 lat (celibat) a oni o roku 1968. Ciemny lud to kupi?
Hanna2021.02.20 19:46
Niestety trzeba zacząć bardziej wnikliwie oceniać kandydatów do seminariów. Lepie jeden porządny kapłan niż trzech byle jakich. I też przewietrzać zainfekowane liberalizmem zakony.
Krzysztof2021.02.20 18:41
Ksiądz ma rację. Żadnego seksu dla księży z drugą osobą. Tylko onanizm.To ma wystarczyć duchownym.
Maciej Piwowar2021.02.20 16:58
ZNIEŚ CELIBAT.Bo to CELIBAT UŁATWIA ZBOCZENIA.
FrodoUK2021.02.21 0:11
Jak sprawdzisz statystyki dotyczące przestępstw popełnionych na tle seksualnym, to wśród winnych znajdziesz od 2 do 3 % duchownych katolickich. Pozostałych 97 do 98% przestępców nie obowiązuje celibat. Jakieś wnioski?
ZERRO2021.02.20 15:00
Pedofilia to nie rewolucja seksualna.