Kreml o próbie otrucia Nawalnego: Nie ma znamion przestępstwa - zdjęcie
04.09.20, 19:48Fot. screenshot - YouTube (euro news)

Kreml o próbie otrucia Nawalnego: Nie ma znamion przestępstwa

7

Rząd Niemiec potwierdził, że doszło do próby otrucia hospitalizowanego obecnie w Berlinie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Tymczasem szef rosyjskiego MSW przekonuje, że na razie nie ma żadnych przesłanek by twierdzić, że ws. Nawalnego doszło do przestępstwa.

- „Skąd miałoby się wziąć (przestępstwo)? Na razie nie widzimy żadnych podstaw (do takiej oceny)” – mówił dziś o sprawie Aleksieja Nawalnego minister spraw wewnętrznych Rosji Władimir Kołokolcew.

Wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekazał, że Rosja przeprowadzi śledztwo w związku z załamaniem stanu zdrowia Aleksieja Nawalnego tylko wtedy, gdy potwierdzona zostanie informacja o próbie jego otrucia. Obecnie, jak przekonywał, rosyjskie MSW prowadzi postępowanie sprawdzające.

Aleksiej Nawalny trafił do szpitala w Omsku po tym, jak zasłabł w samolocie w drodze do Moskwy. Jego współpracownicy od początku podejrzewali próbę otrucia. Po dwóch dniach leczenia w rosyjskim szpitalu opozycjonista został przetransportowany do Berlina. Tam niemieccy specjaliści, wbrew wcześniejszym zapewnieniem rosyjskich lekarzy, potwierdzili, że doszło do próby otrucia mężczyzny.

W związku z wykryciem w organizmie Nawalnego zakazanego środka bojowego z grupy Nowiczok Stany Zjednoczone oraz Unia Europejska domagają się śledztwa i wyjaśnień od rosyjskiego rządu.

kak/PAP

Komentarze (7):

Alojzy Cedzidło2020.09.4 23:41
Robi się ciekawie , chociaż po staremu też . Nawalny wróg Putina , podobnie jak śp Kaczyński . W drodze do Ojczyzny " zażywa ", nowiczoka .Ruski badają sprawę . Stwierdzają , to nie my to on . Potem oddają sprawę i otrutego do Niemiec . Niby dlaczego? U siebie lekarzy nie mają. Ano oddali bo wierzą ,że frojlain Merkel i bez żółwika załatwi sprawę jak trzeba Bo przecież Nord Stream ,dał by Niemcom władzę nad Europą a Putinowi kasę . A Walodia przy okazji powie - " to nie my to .on." Dlaczego ciągle przy czytaniu o doli Nawalnego , przypomina mi się nasza tragedia . A mnie pali ciekawość jak to się skończy . Może tak : Nawalny zażył nowiczoka bo się pomylił i zamiast bimbru wlał go do swojej herbaty .
Randka juz dzis2020.09.4 22:47
Cześć Poznaj dziewczynę w domu i weź ja na szybka penetracje! Najlepsze dziewki w polsce www.erooo.pl
Anonim2020.09.4 22:45
BANDYCI MORDERCY ZŁODZIEJE CZYLI KAŁMUKI ZZA BUGA
+++2020.09.4 22:33
Znamy to z Polski, tu rządzą komuchy.
gaba2020.09.4 21:34
mój dziadek walczył z Rosjanami w kompanii...zachorował, położyli go w szpitalu polowym...przyszedł szef Rosjan i dał mu tabletkę...dziadka coś tknęło i udał, że ją połyka ale jak ten wyszedł to dał do chusteczki...gdy wrócił z wojny dał do kolegi do laboratorium...i ten mu powiedział, że to trucizna że go miało spalić od środka i by umarł...Rosjanie są w tym dobrzy
Bysmark2020.09.4 20:14
Wielu mogło mieć dostęp do " nowiczoka " tak jak Polacy na bazarach do rosyjskiej broni w latach 90-tych .Mogli kupić wszelkiej maści za małe pieniądze . Nawalny miał w Rosji poparcie ok. 1 % a więc dla Putina zagrożeniem nie był . Często w ten sposób likwiduje się zużytych i nieporadnych agentów . Ostatnio na wszelkie sposoby próbuje się sprowokować Rosję . Czy Europa jest jeszcze normalna ? Wcześniej ściągnęła do siebie tabuny imigrantów z Afryki , teraz prowokuje Rosję . Wygląda to na działalność samobójczą .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.4 20:02
Kreml tłumaczy się jak Prezydium Sejmu które uchyliło karę nagany dla Lichockiej za palucha którego pokazała w obraźliwym geście...