Kreml nie wyda kontrolerów: ,,To spektakl’’  - zdjęcie
17.09.20, 18:53Fot. via: Wikipedia CC 4.0/ Wikimedia CC 2.5

Kreml nie wyda kontrolerów: ,,To spektakl’’

17

Rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oświadczyła dziś, że Rosja nie wyda stronie polskiej kontrolerów lotów ze Smoleńska, ponieważ byłoby to niezgodne z rosyjską konstytucją. Wezwała też Polskę do „przerwania nagonki na rosyjskich kontrolerów” oraz „przerwania tego spektaklu”.

Wczoraj Prokuratura Krajowa poinformowała o złożeniu wniosku o tymczasowy areszt dla trzech kontrolerów, którzy pełnili służbę na smoleńskim lotnisku w 2010 roku, kiedy doszło do Katastrofy Smoleńskiej. Prokuratura zarzuca im umyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu powietrznym, w wyniku której doszło do śmierci wielu osób.

Do działań polskiej prokuratury ustosunkowała się rzeczniczka rosyjskiego resortu dyplomacji Maria Zacharowa, która przekonuje, że podejmowane przez stronę polską działania są daremne, ponieważ zgodnie ze swoją konstytucją Rosja nie wydaje innym państwom swoich obywateli.

Zacharowa stwierdziła, że przyczyny Katastrofy Smoleńskiej „zostały jednoznacznie określone w raporcie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego” w 2011 roku:

- „Po latach Warszawa, ignorując fakty, doprowadzając sytuację do absurdu, próbuje widocznie zyskać na tej tragedii punkty polityczne i oskarżyć Rosję o to, co się wydarzyło” – oświadczyła.

- „Wzywamy partnerów do przerwania tego spektaklu” – dodała.

Wcześniej do działań polskiej Prokuratury Krajowej ustosunkował się rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, stwierdzając, że Kreml negatywnie odnosi się do zarzutów wobec rosyjskich kontrolerów lotów.

kak/PAP, Fronda.pl

Komentarze (17):

Prawda2021.03.19 8:43
Putin jak Stalin usmiecha się i Likwiduje dla swoich celów i Wielkiej Rosji jsk carowie i inni
Antoni2020.09.18 10:25
Wina kontrolerów jest udowodniona. Nie zakazali biednym polskim pilotom próbnego podejścia - tylko poinformowali, że warunków do lądowania nie ma. Powinni im też przypomnieć, że muszą mieć minimum 1000 m widoczności - a nie 200, które jest faktycznie. I powinni też wiedzieć, ze uprawnienia tych pilotów - to wymóg 2000 m widoczności. I podobnie wiedzieć też powinni - że nawet te uprawnienia były nieaktualne. Powinni więc zakazać startu. To są twarde dowody p-ko kontrolerom.
Po 11 ...2020.09.18 0:02
Spokojnie. Oni czekali na nasz ruch ponad 10 lat, to my dajmy im też przynajmniej 10, no 20 lat na podjęcie decyzji.
Zefla2020.09.17 20:32
Rabota w Polszu mnie nie interesuje . Już mam , wycieram doopy Polskim Panom . Ale te Polskie Pany mają coraz większe wymagania . Zmiana pieluch po każdym szczaniu i zesraniu się . Kto to słyszał takie herezje ? Na Bladorusi w ogóle nie ma pieluch , nikt nie słyszał o papierze toaletowym . O tego jest "Pravda" i "Izwiestia" . A naczalstwo cały czas na mnie i innych z Bladorusi wydziera się aby ręce myć ! Kolejna herezja ! A teraz do wydarzeń bierzących . Biale , zamożne Polskie Pany obwiniają Mistrza Zakonu , Rycerzy Putina w Doope Yebanych , Putina , że nie tylko jego NKWD pomordowało szczególnie białych , zamożnych Polskich Panów , w tym Pana z Nowogródka który mojej rodzinie dokuczał , w Katyniu , ale i że jest odpowiedzialny za ten ich samolot . Samoloty zrobione w Kraju Rad są NIEZAWODNE ! Kolejna herezja ! Nasz ukochany Kreml to ZESTRZELIWUJE samoloty wrogie narodowi Ruso - Mongolskiej Federacji a nie bawi się z radarami , wieżami , światłami na pasach ! Jedna rakieta i BUM ! A ten Nawalny to taki fake biały Polski Pan . NKWD robi to inaczej , jak Trockiego ... siekiera i BUM ! A w ogóle ten "nowiczok" to zostal podrzucony NKWD przez CIA , Mossad , MI5 czy MI6 . Lecę , już lecę ...Stachu mnie woła , ten fake europejczyk a glut mu z nosa wisi i ciągle mi powtarza jaka głupia bladź bladoruska ze mnie . Może i ma racje .
Kunegunda2020.09.17 21:18
Aaa , podróbka " ebz " się odezwała ? Teraz ma dewiantka utrudnione zadanie co ? :):):):):):):):)
Anonim2020.09.17 20:15
Putin ma rację . To spektakl . Burleska . Najpierw prowokacja na Białorusi . Potem Nawalny . Teraz otruto go w hotelu . To w hotelu nie posprzątano po gościu , który się wymeldował ?Czekano godziny , dni , tygodnie ? ( nie dosłyszałam ) aż przyjaciele Navalnego pozbierają ślady przestępstwa ? Chyba , że sami byli tymi przestępcami . O , przepraszam . To Putin tam poleciał bu Navalnego otruć . Teraz Smoleńsk . Kaczyński przez wiele lat milczał a teraz znów atakuje Rosję Smoleńskiem ? Jeszcze są wyrzuty sumienia ? Ktoś koniecznie pragnie wywołać konflikt zbrojny w naszym regionie . Jeśli ci idioci sądzą , że poukrywają się w swoich bunkrach i przetrwają to grubo się mylą . Z Kosmosu też nie wrócą , jeśliby ktoś chciał się tam wyekspediować .
Marek2020.09.18 2:18
Putinowski troll.
Anonim2020.09.17 20:12
Krzysztof Bosak: „Rosja zakłamuje konflikty, żeby budować konflikty dla realizacji celów międzynarodowych” .... https://nczas.com/2020/09/17/krzysztof-bosak-rosja-zaklamuje-konflikty-zeby-budowac-konflikty-dla-realizacji-celow-miedzynarodowych/
Albert2020.09.17 19:22
„Rzeczywisty dramat wystąpił na skutek eksplozji, ale sprowadzanie fałszywe miało w tym istotną rolę, bo doprowadziło do zaniżenia samolotu w stosunku do wysokości” - Tak. Nie ma to jak eksplozja na jak najniższej możliwej wysokości, żeby jak najwięcej ludzi miało teoretyczną szansę przeżycia. Po co wysadzać samolot gdzieś na wysokości 10 kilometrów, jak można z przytupem tuż przed lądowaniem. W katoprawackich opowieściach i teoriach rzecz jasna nie ma sensu doszukiwać się logiki i rozumu, bo tych to tam nigdy nie było.
Foster2020.09.17 19:20
To już nie było wybuchu ?. Macierewicz co ty na to ?
Po 11 ...2020.09.18 0:06
Były. Kontrolerzy sprowadzili samolot maksymalnie blisko, aby cieszyć oczy widokiem eksplodującego samolotu, aby nie ruszając doopska pozbierać sobie fanty.
BARBARZYŃSTWO KREMLA!2020.09.17 19:11
Kreml, bez względu kto rządzi, car, I sekretarz, car ponownie, zachowuje się identycznie. Zestrzelili Korean Air Lines Flight 007 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski, zestrzelili Malaysia Airlines Flight 17 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski. 𝐑𝐞𝐜𝐲𝐝𝐲𝐰𝐢𝐳𝐦 𝐊𝐫𝐞𝐦𝐥𝐚! ..... A gdzie tu się mieści tragedia smoleńska? Polska nie ma dostępu do "czarnych skrzynek", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do nagrań wieży z Moskwą, videa "gdzieś przepadły albo VCR nie działał", radar był "źle skalibrowany", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do świadków, do ich zeznań, a wielu z nich dość szybko "zeszło z tego świata", światła na pasach nie działały itp., itd. .... Holendrzy pozbierali każdy kawalek MH17 i u siebie odtworzyli nieszczęsny samolot i wiedzą dokładnie kto to zrobił. Podobnie zrobili Brits z Pan Am Flight 103, Amerykanie z TWA 800, tylko najważniejszy samolot Rz.P. leży jak kupa złomu na tej nieludzkiej ziemi. Nie tak daleko od grobów pomordowanych. Zbrodni której Kreml się wypierał przez ponad półwiecze a i dzisiaj trwa przy "oryginalnej"wersji wydarzeń historycznych.
Rycerz2020.09.17 19:34
Wina kontrolerów jest udowodniona i przedstawiana nawet w Parlamencie Europejskim i w środowiskach naukowych, a Anodina, to mamusia najbliższego "biznesmena" Putina , wiec chyba nie naukę reprezentuje, a zamówienie polityczne. Logika
Anonim2020.09.17 19:08
Po 10 latach bezczelnych kłamstw na temat zamachu i wybuchów wymyślili bajkę o kontrolerach. Juz nie kompromitujcie tego kraju.. Bo tylko boki można zrywać z tego waszego cyrku.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.17 19:04
To w końcu jak to do chüja jest!? kontrolerzy doprowadzili do katastrofy czy też były trzy wybuchy i zamach!? PiS sam z siebie robi błaznów!
lechujarek2020.09.17 19:05
Po latach ekspertyz na temat ładunków termobarycznych, sztucznych mgieł,pękających parówek i puszek aluminiowych próbują okrakiem wycofać się z tego kabaretu. Niestety oskarżając teraz kontrolerów jeszcze bardziej się ośmieszają i pogrążają. Średnio ogarnięty człowiek po wysłuchaniu nagrań z kokpitu jest w stanie stwierdzić , że piloci jak kamikadze, bez widoczności pędzili ku śmierci. Wszystkie alarmy wyły "Pull Ap" a ci dalej cisnęli ku ziemii. Masakra. Słuchając tego nie wytrzymywałem i sam do siebie krzyczałem - ciągnijcie do góry!!!
Oj, Lechu....!?2020.09.18 0:48
" kretynie...zacjo!"... Dlaczego się dziwisz!? PRZECIEŻ TY OD POCZĄTKU SAM Z SIEBIE ROBISZ BŁAZNA! Może od ciebie biorą ten zły przykład!?....Więc po co pytasz?