Koronawirus w Polsce: Ministerstwo Zdrowia skraca długość kwarantanny - zdjęcie
27.08.20, 14:45Screenshot Youtube - Forum eZdrowia

Koronawirus w Polsce: Ministerstwo Zdrowia skraca długość kwarantanny

24

Podjąłem decyzję o zmianie zasad kwarantanny i izolacji” – poinformował dziś w trakcie konferencji prasowej minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

Jak dalej dodał:

Dziś przedstawimy pakiet tych rozwiązań m.in. będzie to skrócenie okresu kwarantanny do 10 dni, skrócenie okresu izolacji do 10 dni”.

Podkreślił, że taki okres jest bezpieczny oraz nie powoduje dużego przyrostu ryzyka w porównaniu do kwarantanny dwutygodniowej. Zaznaczył, że zrezygnowano też z prowadzenia w jej okresie testów.

dam/twitter - Ministerstwo Zdrowia,Dorzeczy.pl

Komentarze (24):

„Podjąłem decyzję2020.08.27 16:42
o zmianie zasad kwarantanny i izolacji” – poinformował dziś w trakcie konferencji prasowej minister zdrowia dr Adam Niedzielski. Jak dalej dodał: „Dziś przedstawimy pakiet tych rozwiązań m.in. będzie to skrócenie okresu kwarantanny do 10 dni, skrócenie okresu izolacji do 10 dni”. Podkreślił, że taki okres jest bezpieczny oraz nie powoduje dużego przyrostu ryzyka w porównaniu do kwarantanny dwutygodniowej. Zaznaczył, że zrezygnowano też z prowadzenia w jej okresie testów.
Anonim2020.08.27 16:41
Ministerstwo Zdrowia skaraca długość kwarantanny. Nie należy się dziwić GDYŻ Ekonomia rządzi sie innymi PRAWAMI niż Prawa obywatela do ZDROWIA.
Michał Jan2020.08.27 18:52
Prawo do zdrowia (cokolwiek to jest) realizowane jest wyłącznie dzięki ekonomii. Więc prawa są te same.
Michał Jan2020.08.27 18:58
Jeżeli jesteś innym Anomimem niż ten, który mi ciągle odpowiada wklejaniem tych covidowych straszliwości, to nie bierz sobie poniższego do siebie, tylko zmień ksywkę, a jeżeli nim jesteś, to mam dla Ciebie złą wiadomość. Razem z Urszulą jesteście idiotami. Jeżeli covid albo zabija, albo dewastuje zdrowie i nie będzie na niego skutecznej szczepionki, to jedyny ratunek dla Was obojga, gdy będziecie wśród tych 20%, którym pozostali (nielicznie umierając, ale en masse rujnując sobie zdrowie) zduszą epidemię odpornością zbiorową. Zatem zamiast z takimi covidowymi niedowiarkami, jak ja, polemizować, powinniście ich utwierdzać w ich stanowisku, żeby szybko się zarazili nim Was to spotka. Najlepiej zróbcie zapasy na jakieś 2 lata, zamelinujcie się i tylko sporadycznie zbierajcie wiadomości ze świata. Może będziecie żyli nieco dłużej niż pozostali.
Szybka Randka2020.08.27 16:25
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Anonim2020.08.27 15:23
Tak, tak... nic nie ma... "Głucho wszędzie..." No, tylko w takim razie co się zmienia i to na gorsze? ... http://extraportal.pl/?p=373
Anonim2020.08.27 15:24
Dedykuję "pożytecznym idiotom" z Konfederacji.
Michał Jan2020.08.27 15:27
Zadedykuj sobie baranka w ścianę z OSB. Jakby toto było tak groźne, to nie byłoby powrotu do szkół, w Szwecji ludzie leżeliby po ulicach, a na Białorusi nie mieliby sił ganiać się z omonowcami.
Anonim2020.08.27 15:45
No coż "każdy orze jak może". Pożywiom uwidim. A tak poza tym... Dla niewtajemniczonych: koronawirus powodujący Covid-19 jest hybrydą (sztucznym tworem) HIV i grypopodobnego Sars. Oddziaływanie na układ immunologiczny jest spadkiem po HIV czyli chorobie AIDS. Koronawirus otrzymał "w spadku" najgorsze cechy po "przodkach". Zmienność (mutowanie) i łatwość przenoszenia po grypopodobnym Sars oraz brak sezonowości i osłabianie układu immunologicznego - a zatem może uśmiercić albo sam wirus albo tzw. choroby towarzyszące - po HIV. Atakowanie różnych narządów a nie tylko układu oddechowego ma zapewne o obu składnikach. Wirus wywołujący Covid-19 ma cechy broni biologicznej, niemalże doskonałej. Jego działanie objawia się w czasie a nie w momencie zaistnienia ze względu na posiadany mechanizm zmienności czyli zdolność do mutacji. To że dzisiaj nie jest istotnie groźny w sensie toksyczności to nie znaczy, że jutro tak nie będzie. Wirus się zmienia i ciągle nabywa nowych cech, np. takiej, że jest już 10x bardziej zaraźliwy niż produkt wyjściowy. Jak do zaraźliwości doda się zwiększoną toksyczność by tak rzec, zrobi się niezwykle "ciekawie". Jak mówi stare przekleństwo: "obyś żył w ciekawych czasach". Niewątpliwie czasy będą interesujące a co "najlepsze" dopiero przed nami. Chcesz sobie wierzyć w konfederackie mity to sobie wierz. Zanim jednak otworzysz usta przeczytaj chociażby w Wikipedii co robi wirus HIV, którego elementy zostały sztucznie złączone z wirusem wywołującym Sars. Obserwuję zmienność koronawierusa (Covid-19) od wielu miesięcy. To są różne doniesienia ze świata medycyny z różnych ośrodków z różnych części świata. I zapewniam Cię to z czym mamy do czynienia nie jest tym co było pierwotnie. A jak to mówią fachowcy od kryminalistyki: sytuacja jest rozwojowa. Ładnie o tym jest w Apokalipsie św. Jana. Ale skoro w ramach nielubienia PiS-u, uważasz że nie ma problemu to ja za Tobą chodzić nie będę. Zresztą dzisiaj próbowałem paru osobom wytłumaczyć czym jest koronawirus (Covid-19), ale były mundre i wiedziały lepiej bo "zawsze były choroby i jakoś człowiek się uodparniał". A na dżumę jest uodporniony? Więc dopóki chodzimy zdrowi to zazwyczaj mondrość aż z nas ocieka. Gorzej gdy przyjdzie choroba... Covid-19 to nie grypa.
Anonim2020.08.27 15:50
Ps. Przeczytałeś sobie informacje spod linku w moim pierwszym wpisie?
Jerzy2020.08.27 15:59
kto ci te brednie wtłoczył do pustej łepetyny, jeden wielki stek bzdur - nawet szumowski takich bredni nie opowiadał, choć jechał po bandzie ile wlazło
Anonim2020.08.27 16:08
Ten jak piszesz "stek bzdur" to jest wiedza przynajmniej od początku roku. Twój wybór. Szumowski podawał informacje niezbędne do zorientowania się jak żyć w tych warunkach a nie wiedzę specjalistyczną. Ale wierz sobie w co chcesz. Szczepionki na pewno nie będzie a przynajmniej skutecznej, bo wynika to ze zmienności wirusa i nawet o tym już mówią specjaliści. No nie wszyscy bo część się łudzi. A poza tym mniemam, że w obieg puści się - jeśli już - coś o czym można będzie mówić, że nie wiadomo co gorsze: choroba czy lekarstwo. Tak że tego produktu szczpionkopodobnego należy unikać. Bo poza nazwą ze szczepionką nie będzie toto miało nic wspólnego. Będzie bowiem po to by szkodzić a nie zapobiegać.
Urszula2020.08.27 16:13
Które treści uznajesz za stek bzdur. Chciałabym wiedzieć. Nie wystarczy napisać, że to stek bzdur. Trzeba też napisać dlaczego uważasz, że to stek bzdur. Bo co?
Urszula2020.08.27 16:09
Kto nie choruje na chorobę autoimmunologiczną to nie ma pojęcia co to za swołocz. Jeśli koronawirus powoduje tę chorobę to należy nam współczuć bo wtedy nasz układ immunologiczny zaczyna fiksować, nie rozpoznaje tkanki własnego organizmu, traktuje jak wroga i zaczyna ją niszczyć. Ale jak przekonać ludzi aby nie podchodzili do wirusa z nonszalancją i, co gorsza, nie wypisywali tu bzdury w rodzaju "nie ma żadnej pandemii"
Anonim2020.08.27 16:40
Zgadzam się z Tobą w tym co napisałaś bez zastrzeżeń. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego czym jest ten koronawirus (Covid-19). A wystarczy tylko wiedzieć, że to hybryda, sztucznie wytworzony organizm w laboratorium, chyba wojskowym, pod patronatem WHO, w dodatku w Chinach gdzie rząd kontroluje wszystko. I na tę hybrydę składają się elementy wirusa HIV i wirusa wywołującego Sars. To nie jest grypa. I w dodatku nikt z ludzi nie wie jaka będzie jej postać końcowa. Wystarczy tylko sięgnąć do tego co było wiadomo o koronawirusie siedem miesięcy temu a co wiadomo teraz. I nadal nic nie wiadomo bo specjaliści nie potrafią przewidzieć dróg rozwoju. Wirus grypy jest w pewien sposób powtarzalny i do opanowania szczepionkami. Koronawirus (Covid-19) nie i jest to wiedza medyczna.
Urszula2020.08.27 17:05
Zgadza się. Wirus non stop się mutuje. Europejski wirus jest inny, a np. australijski też ma inne cechy. Można już stwierdzić na tej podstawie gdzie człowiek się zaraził lub od kogo. Myślę, że to nie jest ostatnie słowo wirusa. Mutując się będzie coraz bardziej niszczyć organizm zainfekowanych wywołując nowe choroby. Wiadomo, że niszczy płuca i osłabia serce, teraz atakuje układ nerwowy. Co potem? Układ krwionośny? Pokarmowy?
Anonim2020.08.27 17:52
Jest takie Proroctwo z lutego-marca tego roku, właśnie z Włoch, że wirus tak zmutuje, że połączy się z wirusem grypy i da dopiero popalić. Będzie nie do opanowania w żaden sposób. Żadnych leków, żadnych szczepionek, żadnej izolacji. Wysoka zaraźliwość, wysoka śmiertelność, wysoce bolesne objawy. I nic nie będzie chroniło poza kwiatkiem: nagietek lekarski. Najbardziej o prawdziwości tego Proroctwa przekonuje mnie ten nagietek. W każdym razie jedyne co rzuca światło wobec bezradności nauki na to co się dzieje z wirusem, to właśnie to Proroctwo. Bóg ostrzegł ludzi. I dał "drogę ucieczki". Pozostałe elementy Proroctwa w tym co dotyczy zarówno budowy wirusa w wersji końcowej - to interesujące - jak i sposobu jego oddziaływania, wg. tego co wiem z oficjalnych doniesień, potwierdzają się już od dłuższego czasu. W każdym razie wirus już nabył zdolności do rekombinacji genowej z innym wirusem a o tym mówi Proroctwo gdy wspomina o połączeniu koronawirusa (Covid-19) i wirusa grypy. Koronawierus nie jest wirusem grypy. I to każdy powinien sobie wbić do głowy. To jest hybryda, która zawiera w sobie składową HIV. TO JEST HYBRYDA. Sztucznie wytworzony mechanizm biologiczny stworzony by uszkadzać, zabijać. Taki jest cel tego produktu i jest to produkt wysoce specjalistyczny. Raz puszczony w ruch działa do skutku a wbudowany niego komponent zmienności nieustannie zaskakuje badaczy bowiem jego skutkiem jego zastosowania jest nieprzewidywalność.
Urszula2020.08.27 19:36
Szacunek za wiedzę. Co do proroctwa to ufam tylko proroctwom biblijnym jednak ten nagietek mnie zainteresował. W czasach końca, mówi Biblia, nastaną ciężkie i złe czasy, takie, że lud nie będzie znał drogi wyjścia wtedy tylko ingerencja Boga zostanie. Można w to nie wierzyć, ale tak jak mi powiedział pewien Jezuita ryzykowne jest wierzyć, ale nie wierzyć jest większym ryzykiem. Co do koronawirusa to mogą tylko dodać - człowiek człowiekowi zgotował ten los.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.27 15:03
PiSdziaki wracają z wakacji to czas zluzować. Jeszcze tylko szumowina opuści Kanary i będą blokować loty do Hiszpanii.
Michał Jan2020.08.27 15:01
Czyli 10 dni i można wychodzić. To chyba wiele tłumaczy, co nie kowidianie?
życzę ci yehowy "katoliku"2020.08.27 15:00
abyś ty i twoja jehowa sekta jak jeden ZŁAPAŁ koronawirus TEJ NIESTNIEJĄCEJ EPIDEMII i zgodnie z waszą jehową sekciarską doktryną ODMÓWILI MASOŃSKIEJ opieki lekarskiej. ... A przy okazji może ta NIESTNIEJĄCA EPIDEMIA zajmie się mendami jak Keller-Krawczyk, Hertrich-Woleński , Hartman, Stachu, Albert...
ROBOTNICZAkrew2020.08.27 15:09
Panie i Panowie, powyżej "miłosierdzie" prawdziwego Polaka-katolika!
Darek, Natalja, MenstruacyjnaKrew...2020.08.27 15:24
Ależ, ależ ... jestem takim samym parchem ja ty! Ale nie sierpem obrzezany tylko w synagodze Nożykdokootasa na Nalewkach.
katolik2020.08.27 14:57
Masońska Medycyna Śmierci(MMS), to szczepionki, które będą powodować choroby i będą czipem !!!