Koronawirus w Polsce. 5 068 nowych zakażeń. Dużo zgonów przy chorobach współistniejących - zdjęcie
13.10.20, 09:34fot. pixabay.com/pxhere.com

Koronawirus w Polsce. 5 068 nowych zakażeń. Dużo zgonów przy chorobach współistniejących

26

Jak podało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia w komunikacie o godz. 10.30, w Polsce w dniu dzisiejszym odnotowano kolejną bardzo wysoką ilość zachorowań i bardzo dużą ilość zgonów przy występowaniu chorób współistniejących.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 068 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Odnotowano 3 zgony z powodu koronawirusa i aż 60 z powodu koronawirusa i chorób współistniejących.

Dotychczasowy bilans epidemii koronawirusa w Polsce to 135 278 zakażeń oraz 3 101 zgonów.

W całym kraju obowiązuje strefa żółta oraz obowiązek noszenia maseczek również w otwartej przestrzeni publicznej.

mp/ministerstwo zdrowia

Komentarze (26):

Jan Radziszewski2020.10.13 21:18
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen.
Jan Radziszewski2020.10.13 21:17
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P tzn te 5 % to ponad 3 mln polek i polaków umrze po poznaniu swoich grzechów ++ >. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Anonim2020.10.13 12:11
WHO (nieświadomie) przyznało, że COVID jest niewiele groźniejszy od grypy. https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/10/11/who-przyznalo-ze-covid-jest-niewiele-grozniejszy-od-grypy/comment-page-1/
Taaa....zaś "trzy dni ciemności"2020.10.13 12:30
już w najbliższy piąteczek.
ŻYCZĘ CI TEGO NIEGROŹNEGO VIRUSA!2020.10.13 12:32
"WHO (nieświadomie) przyznało, że COVID jest niewiele groźniejszy od grypy."
Z tym że dziaduniu "virusa"2020.10.13 12:38
po polsku piszemy inaczej.
telewidz2020.10.13 13:17
Nie tylko WHO bo najwybitniejsi lekarze porównują do grypy, tłumacząc skąd się biorą zgony. Bynajmniej nie są to covidosceptecy. Wiele osób nadal jest gluche i ślepe na suche fakty i to ich należy zamknąć w klatce a nie cały naród. Najlepiej zamknąć na psychiatrii z dala od wszystkich wirusów.
artykuł z 2018 i 20202020.10.13 13:23
https://www.medonet.pl/zdrowie,na-grype-choruje-wiecej-osob-niz-wskazuja-oficjalne-dane,artykul,1724839.html https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2587146,Ryzyko-zgonu-z-powodu-grypy-dwukrotnie-wieksze-niz-na-skutek-COVID19-Nowe-dane-z-Anglii
i tak nie zrozumiecie bo s.racie w gacie2020.10.13 13:26
Gdyby dziś grypa była całkowicie nowym wirusem to było by 10 razy więcej ofiar niż na koronawirus, także wśród dzieci
Anonim2020.10.13 14:03
Ciekawa lektura. Zaledwie 33% przechodzi bezobjawowo grypę a koronawirus 75-96%
Torchwood2020.10.13 10:08
A gdzie tytuł "znaczny wzrosk zakażeń w Polsce!"? Jak w weekend było o niecały tysiąc mniej (bo mniej robi się testów) to był "znaczny spadek" w tytule.
5000! Brawo Polska! Brawo Andrzej Duda!2020.10.13 10:01
I tylko "kalendarium koronapaniki" żal. Na pocieszenie - skecz "Ministry Of Silly Walks": https://www.dailymotion.com/video/x2hwqki
Grzegorz Strzemecki2020.10.13 9:58
Krzywa się wypłaszcza. Osiąga poziom najwyższego nasycenia i za kilka dni nastąpi jej przegięcie. Do końca roku epidemia zostanie wygaszona.
MVD2020.10.13 9:49
Z tymi chorobami współistniejącymi to taki wytrych, to co jak ktoś ma zawał - a ktoś drugi kopnie go w głowę - to oczywiście jest nie winny, bo przecież miał zawał. Tak to brzmi. Zamiast na spokojnie, wziąć sobie do serca - żeby nie latać, żeby założyć ten kawałek szmatki, żeby nie prychać śliną po wszystkich stronach! tak trudno umyć ręce płynem? czy tak trudno założyć szmatkę? kruszenie kopi o resztki naci z pietruszki! weźcie sobie na wstrzymanie! jak braknie łóżek - to wtedy się obudzicie! to wy jesteście koronaświrusy ! pycha goni przed wami i daje o was świadectwo.
Anonim2020.10.13 9:58
Gdyby była moźliwość zestrzelenia chociaż drugiego samolotu atakującego WTC to byście pisali że trzeba bronić życia pilotów, Niektórzy mówią że wkrótce szkoły zostaną zamkniete a w ich miejscu będą funkcjonować szpitale. Oto jak pieknie PIS PO PSL SLD wypłaszczyli krzywą.
Anonim2020.10.13 10:03
Dzięki przesunięciu przez rząd PIS szczytu zachorowań z lata na sezon jesienno zimowy umrze więcej ludzi bo: 1jest brak uv 2niska temperatura 3powodujaca szok termiczny różnica temperatur miedzy dworem a domem 4gorsza wentylacja w zamkniętych pomieszczeniach 5smog jako przyczyna i transmiter infekcji 6słabsze kadry medyczne wskutek punktów 1-5
Roman2020.10.13 10:29
Z mądrości serca mówią usta. Argumenty żywcem wyjęte z wiadomości w TVN. Jeżeli taki jest właśnie poziom świadomości zwolenników opozycji, marne szanse na jakiekolwiek zmiany na lepsze w Polsce. Zamiast powielać bezwartościowe argumenty, zadaj sobie trochę trudu, włącz wiadomości ze stacji zagranicznych i zorientuj się, jak wygląda sytuacja w USA, Indiach, Brazylii lub Izraelu. A później wróć do swoich wypocin i się zawstydź.
Anonim2020.10.13 10:48
Tu nie ma opozycji tylko wielka koalicja PIS-PO-SLD-PSL i tvn także. Wczoraj doktor Grzesiowski przyznał że każde państwo idzie drogą szwedzką, mniej lub bardziej zakładając że się da a i wyboru przecież nie ma żadnego. Tylko nie każde państwo wywalilo w błoto 200 miliardów.
Anonim2020.10.13 10:50
W Indiach długo było skrajnie mało zakażen ale nie da się niewolić w niekończość miliarda osób. Roman rozumiem że jest następcą Hitlera co robił ludziom obozy.
Anonim2020.10.13 11:00
A całkiem niedawno Czecho- Słowacy jarali się jak Roman że maja po 1-2 zakażenia dziennie i z mistrzów świata spadli teraz na dno dna. Przed bardzo wieloma zgonami ratuje ich że byli szczepienie na choroby płuc.
Wojtek Polak2020.10.13 17:51
idiotom łatwiej być anonimowym na Białorusi ludzie wychodzą na ulice w setkach tysięcy i co tam ich cowid nie rusza a w dodatku są do tego zachęcani przez Cichanouską i rządy państw zachodnich. sam p Morawiecki zachęcał Białorusinów do protestów przeciw dyktaturze Lukaszenki. to ja mam pytanie czy Białorusini mogą umierać na covid a inne narody nie? czy może covid służy do straszenia i terroryzowania narodów?
Anonim2020.10.13 11:00
Indie to kiepski przykład, bo tam ludzie sr.ają na ulicach, i kąpią się w rzece, w której pływają trupy. Tam jakby zaczęli dbać o higienę, to dopiero by ich organizmy miały szok
Anonim2020.10.13 11:07
No wlaśnie, nawet s,rający na ulicach hindusi dużo lepiej sie trzymają niż nieszczepione USA z rekordowym zużyciem głowy na mieszkańca,,,Stany Zjednoczone 7804197 +41653 215085 +314 2.76% 2.358% IndieIndie 7175880 +55342 109856 +706
Anonim2020.10.13 11:08
*zużyciem wody
Anonim2020.10.13 9:40
Czekam jak winni lock downu oddadzą 200 miliardów i przestaną gnębić przedsiębiorców. Sprawą sumienia rządu i ich pachołków z SLD PSL PO jest natomiast śmierć nieporównywalnie większej liczby osób z powodu nieleczenia chorób innych od covid a także przeniesienienia szczytu zachorowań z lata na wiele groźniejszy sezon jesienno zimowy.
Anonim2020.10.13 9:40
Polska się oczyszcza z wyborców PiS. Co za ulga dla ZUSu!