Koronawirus. Przeciwciała z krwi wyleczonych leczą - zdjęcie
14.04.20, 09:46Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Koronawirus. Przeciwciała z krwi wyleczonych leczą

11

Jedną z nowocześniejszych metod leczenia choroby Covid-19, którą wywołuje koronawirus wydaje się być podawanie chorym osocza osób, które wyzdrowiały. Ich krew bowiem zawiera przeciwciała, które poradziły sobie z koronawirusem.

W Polsce również prowadzone są badania w tym obszarze.

Mówił o tym wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który był gościem w programie #Jedziemy w TVP Info. Kraska powiedział:

- Jest terapia, która polega na podawaniu osobom chorym osocza zawierającego przeciwciała ozdrowieńców, czyli osób, które przechorowały zakażenie koronawirusem. To w wielu krajach daje dobre efekty. My także próbujemy tę metodę wprowadzać

Dodał też:

- Terapia polega na podawaniu przeciwciał, które będą niszczyły koronawirusa u osób chorych. Myślę, że jest to dość dobra metoda i skuteczna. Na pewno będzie przybywało osób, są zdrowe i będą posiadały przeciwciała 

Pierwsze osocze ozdrowieńcy mają oddać po Świętach Wielkanocnych. Projekt prowadzi Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.mp/tvp info

Komentarze (11):

Marian2020.04.14 13:49
Takich rzeczy nie reklamować bo jak dotrze do żydów to zaczna mace robić.Antywirusową.
Sex Randki Online2020.04.14 11:48
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Wladimir Putin dzwoni....2020.04.14 11:29
W tytule "leczą" a już w leadzie "wydaje się że leczą". Cenisz dobre dziennikarstwo, pani Mario?
anonim2020.04.14 10:07
Koronawirus POKONANY? Pacjenci WRACAJĄ DO ZDROWIA po 6-ciu dniach leczenia | dr W. Golonka youtube.com/watch?v=AcRNBApiTPA ..... Nowojorskie szpitale leczące pacjentów z koronawirusem witaminą C. Dr Andrew G. Weber, specjalista od pulmonologii i opieki krytycznej związany z dwoma ośrodkami Northwell Health na Long Island, powiedział, że jego pacjenci intensywnej terapii z koronawirusem natychmiast otrzymują 1500 miligramów dożylnej witaminy C. https://nypost.com/2020/03/24/new-york-hospitals-treating-coronavirus-patients-with-vitamin-c/ .... komentarz RAM, „Kto zna włoski niech sobie oglądnie VIDEO pod adresem podanym poniżej: Opowiada o tym (21 marzec 2020), że w Japonii stosują przeciwko koronawirusowi AVIGAN (Fapiravir), którego skuteczność wynosi 90 procent... wcześniej Japończycy byli przestraszeni, dziś zdejmują maski i łażą po świeżym powietrzu... video zostało zrealizowane przez Włocha, który widząc sytuację w Lombardii porównał ją z Japonią i dociekł przyczyn normalnego zachowywania się Japończyków... Cristiano Aresu stwierdza na koniec, że prawda na temat leczenia jest we Włoszech ukrywana...” https://www.nextquotidiano.it/avigan-cura-coronavirus-giappone-come-stanno-le-cose/ Źródło: neoan24.pl ........ Deklaracja Helsińska Światowego Stowarzyszenia Lekarzy (WMA) – Etyczne zasady prowadzenia badań medycznych z udziałem ludzi. INTERWENCJE O NIEUDOWODNIONEJ SKUTECZNOŚCI W PRAKTYCE KLINICZNEJ 37. Podczas leczenia pacjenta tam, gdzie sprawdzone interwencje nie istnieją lub też okazały się nieskuteczne, lekarz, po zasięgnięciu porady eksperta i uzyskaniu świadomej zgody pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego, może zastosować interwencję o nieudowodnionej skuteczności, jeżeli w ocenie lekarza daje ona nadzieję na ratowanie życia, przywrócenie zdrowia lub przyniesienia ulgi w cierpieniu.
xyz2020.04.14 11:08
Następny foliarz... Do pustej głowy sobie wstrzyknij tę wit C... Lek musi zostać przetestowany klinicznie aby po pierwsze wykluczyć wpływ efektu placebo na pacjentów, po drugie oszacować właściwe dawki dla pacjentów (rasa / płeć / wiek / waga / itp) i testy takie zakończą się mniej więcej pod koniec kwietnia dla istniejących już leków. Oby coś zadziałało... W Japonii natomiast znowu przywrócono stan nadzwyczajny...
anonim2020.04.14 10:04
"Oni nie wiedzą, >>który<< koronawirus nas atakuje? Izolacja niszczy naszą odporność"! Dr Shiva wRealu24 www.youtube.com/watch?v=w1EpdS9L0SA
xyz2020.04.14 11:01
tia gówniak z gówniakowa przepisujący ludziom kiszona kapuchę na covid-19 :D mam niestety też takich "specjalistów" u siebie w pracy, nazywam ich "będziepanazadowoloni"... Przez tygodnie przeżerają budżet, a potem się okazuje, że G jest zrobione... Tak ich ten cały "kraj" wygląda.
xyz2020.04.14 11:04
oho film usunięty jak dobrze, że chociaż w czasie "W" was foliarzy się eliminuje z przestrzeni publicznej abyście tych BZDUR groźnych dla ludzi naiwnych lub/i zdesperowanych / przestraszonych nie rozsiewali... Ważne: dbajcie o higienę, zasłaniajcie otwory gębowe, wyjcie wszystko ze sklepu i w bezpieczeństwie i zdrowiu czekamy wszyscy najpierw na leki, potem na szczepionkę!!!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.14 9:51
W biblii nie ma słowa o przetaczaniu osocza. Równocześnie jest to zdecydowanie sprzeczne z Naturą!!!! KK powinien stanowczo zaprotestować. Podpowiadam transparent: KTO PRZETACZA OSOCZE - TEN MA DUSZĘ W BŁOCIE !
Piotr Nowak2020.04.14 10:06
Też mam: Kto osocze przetacza - ten będzie się w nieskończonych mękach i cierpieniach smażył po wsze czasy, będą mu oczy wypalać żelazem i nabijać na pal. A potem wszystko od nowa. Bo Bóg jest miłosierny... Not. :) No przecież prawie się rymuje ;)
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.14 10:13
Nooo trochę musisz popracować nad rymami :) Reszta super. A ja sobie jeszcze dodam bardziej przerażającą wizję: Kto osocze przetacza - ten nie wychodzi za sra...cza. (to taka wizja piekielnej, nigdy nie kończącej się palącej biegunki po meksykańskim żarciu)