Koronawirus: Nowy test da odpowiedź po 10 sekundach - zdjęcie
11.01.21, 10:30Fot. via Pixabay - geralt

Koronawirus: Nowy test da odpowiedź po 10 sekundach

5

Jest nowy test na obecność koronawirusa. Jak poinformowano, może dać odpowiedź już w ciągu 10-12 sekund.

Test jest oparty na nanomateriałach. Wykrywa przeciwciała skierowane przeciwko dwóm antygenom koronawirusa. Dzięki temu nie tylko można zidentyfikować infekcję, ale i ocenić reakcję danej osoby na zaszczepienie.

O teście poinformował na łamach pisma „Advanced Materials” zespół z Carnegie Mellon University. Prof. Rahul Panat mówi:

Wykorzystaliśmy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie materiałów i wytwarzania, np. trójwymiarowy druk nanocząstek, aby stworzyć urządzenie, które szybko wykrywa przeciwciała związane z COVID-19”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (5):

JaluKurek2021.01.11 16:15
Następny szajs który wszystko i każdego wskaże jako zakażonego? "Prezydent John Magufuli w niedzielę zakwestionował statystyki dotyczące jego kraju. Zlecił przeprowadzenie kontroli w laboratorium, gdzie trafiały testy. Magufuli powiedział, że osoby, które uzyskały dodatni wynik testu na obecność wirusa, mogą nie być chore i poddał w wątpliwość wiarygodność sprzętu laboratoryjnego i techników. Przekazał, że mogło dojść do celowego sabotażu. W ramach kontroli potajemnie testowano różne zwierzęta, owoce oraz olej silnikowy. Próbki pobrane z papai, od przepiórki i kozy dały wynik dodatni. Prezydent po otrzymaniu raportu zlecił podjęcie odpowiednich działań. Stwierdził, że mogło dojść do przekupienia pracowników laboratorium."|||||sławny Elon Musk pewnego pięknego dnia, wykonał na sobie jednocześnie cztery testy na kowid. Wyniki testów były następujace: dwa testy pozytywne, a dwa negatywne. Wróbelki donoszą także, że w tamtej chwili słynny Elon popadł w niejaką konsternację.."Coś bardzo fałszywego się dzieje", napisał na Twitterze w czwartek wieczorem. "Something extremely bogus is going on. Was tested for COVID four times today. Two tests came back negative, two came back positive. Same machine, same test, same nurse." h.t.t.p.s.://abc7news.com/elon-musk-covid-tests-test-rapid-antigen-4/7938369/|||||"6 października uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, że aż 148 osób z 360 turystów jest zakażonych koronawirusem. Nikt z nich nie dał jednak wiary w wyniki testów. Zakwestionowano je i zrobiono raz jeszcze. Po kilku dniach wyszło na jaw, że mieli rację.10 października organizator wyjazdu – biuro podróży Itaka – poinformowało, że powtórny test u 148 Polaków dał pozytywny wynik tylko u czterech osób."Żródło google
Michał Jan2021.01.11 14:13
Jeżeli wykrywa przeciwciała (nie powiedziano, czy IgM, czy IgG), to jest to test do oceny odporności (IgG) lub końcówki przechodzenia covida bezobjawowo (IgM).
Michał Jan2021.01.11 14:14
Dostępne są powszechnie testy wykrywające je w 10 minut.
Wiemy, że wykrywa szybko,2021.01.11 13:50
a czy tak "poprawnie", jak poprzednie ?
Trafność?2021.01.11 10:51
Judo jak się udo.