Koniec zrzutu ścieków do Wisły, ale Trzaskowski z naprawą się nie spieszy! - zdjęcie
22.09.20, 10:15fot. tt/trzaskowski/daca

Koniec zrzutu ścieków do Wisły, ale Trzaskowski z naprawą się nie spieszy!

8

Po ponad trzech tygodniach od drugiej awarii kolektorów ściekowych w Warszawie zaczął już działać tymczasowych rurociąg. Ścieki przestały płynąć do Wisły, ale Trzaskowski z naprawą wcale się nie spieszy!

Dziś prezydent Warszawy poinformował:

Dziś mogę potwierdzić, że instalacja jest gotowa i działa. Od niedzieli ścieki z lewobrzeżnych dzielnic Miasto Stołeczne Warszawa trafiają do oczyszczalni #Czajka za pośrednictwem tymczasowego przesyłu ułożonego na moście pontonowym. Oznacza to, że od tego czasu nie trafiają już do Wisły”.

Dodał, że to dopiero pierwszy z kroków. Dalej poinformował:

Dopiero po realizacji docelowej, pełnej inwestycji pod dnem rzeki na drugą stronę Wisły – co nastąpi w przyszłym roku – będziemy mogli powiedzieć, że rozwiązaliśmy problem feralnej rury”.

Zaskoczenia słowami Trzaskowskiego nie kryje prezes Wód Polskich Przemysław Daca, który podkreślił że jeśli do końca listopada nie zostanie zbudowany nowy rurociąg lub pojawią się niesprzyjające warunki pogodowe, most pontonowy będzie trzeba rozebrać, a ścieki znów będą trafiać do Wisły. Prezydent Warszawy tymczasem powiedział, że nie ma zamiaru ulegać presji opinii publicznej i nikogo pospieszać nie będzie.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze (8):

Andy Semicki Rabin2020.09.22 17:46
Polski rząd utworzony przez PiS w ciągu całej swej kadencji toleruje wszelkiej maści większe przestępstwa, niż jakieś zaniedbanie, czy niegospodarność, oraz zbrodnie (np. zdrada stanu jest takową) i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. A prezydent gwarantuje ten stan swoim weto. To tyle na temat prawa i sprawiedliwości w partii zwanej, nomen omen, Prawem i Sprawiedliwością.
gumowa kaczka2020.09.22 14:52
co za cymbał zaprojektował tego bubla
Aaa2020.09.22 20:15
Ludzie HGW!
Anonim2020.09.22 13:07
Podobno kolejny autobus komunikacji miejskiej w Warszawie miał kapcia. To wina Trzaskowskiego. Ludzie czekali na przystanku nadaremnie.
Kilka przysłów dla Rafała.2020.09.22 12:55
Pierwsze koty za płoty. Jedna jaskółka nie czyni wiosny. Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Nieszczęścia chodzą po ludziach. Jak się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy. Gdzie diabeł nie może, tam posłankę. Jaki pan, taki kram. Gdzie kucharek sześć,tam nie ma co jeść. Okazja czyni złodzieja. Pieniądze leżą na ulicy. Każdy orze, jak może. Co się stało, to się nie odstanie. Wyszło szydło z worka. Co ma wisieć, nie utonie. Wypadki chodzą po ludziach. Nie od razu Kraków zbudowano. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Anton Macierak2020.09.22 10:34
Co nagle, to po diable.
hydraulik2020.09.22 10:31
Nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać.
Wojtek Polak2020.09.22 10:27
„Trzaskowski z naprawą się nie spieszy!” ________________________________________________________________________________________________________ Gdy się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy.