Koniec z zakazami lotów w strefie Schengen? - zdjęcie
21.09.20, 16:02Fot. screenshot - YouTube (Onet)

Koniec z zakazami lotów w strefie Schengen?

4

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że najpewniej od 1. października przestaną obowiązywać jakiekolwiek ograniczenia w ruchu lotniczym w strefie Schengen. Niedzielski stwierdził też, że wszystko wskazuje, iż na wiosnę gotowa będzie szczepionka na koronawirusa, co będzie definitywnym końcem pandemii.

Minister zdrowia przekazał, że dyskusja nad ograniczeniami w lotach cały czas trwa. Przyznaje jednak, że zauważono bezsensowność w zakazach lotów do krajów strefy Schengen:

- „Trwa dyskusja  na temat zasadności ograniczania lotów w krajach  Unii Europejskiej. Państwo też doskonale wiecie, że  lecąc z Hiszpanii można się przesiąść w Berlinie - nie trzeba lecieć  bezpośrednio” – mówił.

Do 29 września obowiązuje rozporządzenie, wedle którego z Polski nie można latać do 30 krajów.

Adam Niedzielski wyjaśnił też, na jakim obecnie jesteśmy etapie w kwestii szczepionek. Poinformował, że jeden z dostawców deklaruje gotowość ich dostarczenia już pod koniec grudnia:

- „Co prawda jest pewne wstrzymanie. Nie podzielałbym, aż tak dużego optymizmu, że w grudniu będziemy już mieli produkt dostępny, ale myślę, że realnie na wiosnę jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy mieli szczepionkę, co tak naprawdę definitywnie zakończy pandemię” – mówił szef resortu zdrowia.

kak/PAP, RMF FM

Komentarze (4):

Anonim2020.09.21 20:39
Covidova gangsterka? "Rządy poinformowane i opłacone już we wrześniu 2019" http://ram.neon24.pl/post/157592,rzady-poinformowane-i-oplacone-juz-we-wrzesniu-2019
dez2020.09.21 19:36
wsadźcie sobie ta szczepionek sami wiecie gdzie nie ma żadnej epidemii
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński2020.09.21 16:31
Wszystkie drogi prowadzą do Prezesa! ---------------- Jestem starym hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli. Nie mogę żyć bez Frondy!
Dumny lewak ze swej lewej dumy2020.09.21 16:08
Jak możecie latać samolotami?!? Przecież możecie zabić ptaka, a to zwierzęta, a te trzeba chronić! Prezes ciągle o tym przypomina!