Kolejne ognisko koronawirusa. Obozy migrantów w Grecji - zdjęcie
17.03.20, 19:38Imigranci/Wikipedia

Kolejne ognisko koronawirusa. Obozy migrantów w Grecji

11

Jak pisze Aleksandra Rybińska na portalu wpolityce.pl, kolejnym ogniskiem koronawirusa mogą stać się obozy uchodźców znajdujące się na greckiej wyspie Lesbos.

Rybińska pisze:

- Brak kanalizacji, toalet, na każdym rogu piętrzą się śmieci, a wielu migrantów cierpi na różnorodne choroby i infekcje. W zasadzie wszyscy mają wszy i świerzb. Ryzyko wybuchu epidemii koronawirusa na Lesbos jest więc ogromne, tym bardziej, że niektórzy migranci prowadzą koczowniczy tryb życia. 

I dalej:

Na domiar złego po otwarciu pod koniec lutego granicy przez Turcję na Lesbos dotarło dodatkowe 1,7 tys. migrantów. 

Okazuje się, że na pozostałych wyspach obozy dla migrantów są też przepełnione, a jest to rezultatem błędnej polityki migracyjnej Unii Europejskiej.

Rybińska wyjaśnia to następująco:

- Odpowiedzialność zrzucono na Erdogana, który teraz używa migrantów jako broni i szantażuje Europę. Grecja i Włochy od 2011 r. prosiły o pomoc w związku z napływem tzw. „uchodźców”. Zostały zignorowane do chwili gdy było już za późno: ogromna fala migrantów zalała Europę w latach 2015/16. 

Jeśli dojdzie do ponownej ugody między Unią Europejską i Turcją, wprowadzeniem ruchu bezwizowego między Turcją a Europą, to jest to zła wiadomość dla Grecji, co autorka podsumowuje następująco:

- Dla Grecji to koszmarny scenariusz. Sytuacja na greckich wyspach jest dramatyczna, a groźba wybuchu tam epidemii koronawirusa realna. Przybycie na Lesbos, Kos czy Chios kolejnych tysięcy migrantów może mieć nieprzewidywalne skutki. Tym bardziej, że lokalni mieszkańcy są na granicy wytrzymałości.

 

mp/wpolityce.pl

Komentarze (11):

Czes\\\\\\202aw2020.03.28 13:59
Przenieść natychmiast tych nachodźców do Merkel!...
heniek2020.03.18 11:03
kretyn polski możesz Kempe w d***e pocałować
Zarabiaj w domu na kryptowalutach2020.03.17 21:47
Zarabiaj na Bitcoinach, Kryptowalutach oraz akcjach tak jak lubisz i ile chcesz! Nic nie ogranicza Cię w zyskaniu swoich pierwszych bitcoinów za tak niewielką kwotę. Rejestracja w programie jest darmowa. Do rozpoczęcia inwestycji i zarabiania potrzebne jest 250$ czyli ok. 1000zł. Doświadczeni eksperci pomogą Ci wielokrotnie pomnożyć tą kwotę odpowiednio inwestując w kryptowaluty. Wiele osób już na tym skorzystało, nie czekaj dłużej i dołącz do nich Wejdź na: https://inwestcrypto.com.pl
MT*2020.03.17 20:13
A po co miałoby się przenosić całą Afrykę do Europy ?
GIZD2020.03.17 20:10
TAM NIE MA BIEDNYCH MIGRANTÓW , TAM SĄ SAME WYPASIONE DWUDZIESTOLETNIE BYKI KTÓRYM SIĘ NIE CHCE PRACOWAĆ.PO DRUGIE TO ANGELA ICH PROSIŁA ŻEBY PRZYJEŻDŻALI . TYLE W TEMACIE.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.17 21:12
W latach 80-tych, sam byłem 20+ letnim bykiem. Członkiem kadry narodowej, reprezentantem Polski. Podczas wyjazdów na zawody, na zachód wielu moich kolegów wybierało wolność. Ja studiowałem i się nie zdecydowałem na ucieczkę (trochę żałuję :). Moi koledzy zawsze dostawali wsparcie i opiekę w obcych krajach. Stypendia, darmowe szkoły, naukę języka. Boli mnie serce, że moja Ojczyzna tak traktuje obecnych uciekinierów. To świństwo i grzech.
marek 2020.03.21 21:21
A czy też gwałciłeś tamtejsze kobiety , niszczyłeś kościoły ,opluwałeś zasady panujące w społeczeństwie , narzucałeś innym swoja religię - nie więc zamilcz. A co chcesz przecież PIs naściągał juz kilkadziesiąt tysięcy Pakistańczyków , Hindusów i imigrantów z Bangladeszu to powinieneś być zadowolny
dramat Żyda - rozdają szynkę i boczek2020.03.17 20:00
@NIE BADZ OBOJETNY Żydzie wyklęty ...aaa_ ... ty Klapafuckyousz tak pisze: - "A teraz … głośno pierdzę, aby zagłuszyć kaszlnięcie." - I kto takich wpuścil do chrześcijańskiej Europy i Polski?! To wszystko od tego koszernego szajsu. Jude, warum bist du hier?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.17 19:55
"obozy dla migrantów są też przepełnione, a jest to rezultatem błędnej polityki migracyjnej Unii Europejskiej." Chodzi o to, że UE nie zdołała wysłać emigrantów do Polski? Czy katolicka Polska już zmieniła zdanie i przyjmie tych biednych ludzi?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.17 19:44
Wysłać tam Kempę! porozmawia z migrantami rozda trochę plecaków...
Jan Radziszewski2020.03.18 5:34
a dlaczego ty tam z liderami PO nie polecisz by rozdawać chodźby ulotki o zarażonych w Polsce politykach z PO I KE Wiosna Biedronia