Kolejna chrześcijanka zmuszona ślubem do przejścia na islam - zdjęcie
28.05.20, 11:05Fot. via Pixabay

Kolejna chrześcijanka zmuszona ślubem do przejścia na islam

13

Kolejna 14-letnia chrześcijanka została uprowadzona w Pakistanie. Muzułmański porywacz zmusił ją siłą do ślubu i przejścia na islam. W kraju tym kwitnie proceder handlu nastolatkami przeznaczonymi na muzułmańskie żony. Porwania odbywają się za aprobatą społeczeństwa i przyzwoleniem sądów. Tylko w ubiegłym roku uprowadzono w tym celu tysiąc nieletnich dziewcząt.

Beata Zajączkowska – Pakistan

Maira Shahbaz została porwana 28 kwietnia nieopodal swego domu w Fajsalabadzie przez kilku uzbrojonych mężczyzn. Zdesperowana matka zgłosiła sprawę w sądzie, jednak oprawca, którym jest znany wszystkim fryzjer Mohamad Nakash przedstawił na rozprawie sfałszowane dokumenty mówiące, że dziewczyna jest pełnoletnia i wyraziła zgodę na jego poślubienie. Sąd przyznał mu rację, mimo że prawnik rodziny przedstawił jej akt urodzenia i dokumenty szkolne, które dobitnie świadczyły o jej prawdziwym wieku. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP), które wspiera matkę porwanej dziewczyny informuje, że w czasie trwania rozprawy przed sądem manifestowała grupa kilkudziesięciu mężczyzn, domagających się pozostawienia chrześcijanki w rękach jej muzułmańskiego małżonka. Adwokat rodziny zapowiedział wniesienie apelacji. Przypomniał zarazem, że walka o sprawiedliwość będzie trudna, ponieważ sądy biorą stronę porywaczy.

Przykładem tego jest dramatyczna historia 14-letniej Humy Younas uprowadzonej w Karaczi w październiku ub. roku. Mimo toczonej przez rodziców batalii sądowej zapadł wyrok mówiący, że „nawet jeśli Huma jest nieletnia, to jej ślub jest ważny, ponieważ zgodnie z islamskim prawem szariatu dziewczynka po pierwszej miesiączce może zawrzeć związek małżeński”. Jej rodzice znaleźli się na celowniku islamistów. Zagrożono im, że jeśli dalej będą walczyć o swą córkę spotka ich taki sam los jak Asię Bibi, trafią do więzienia na mocy ustawy o bluźnierstwie.

Dyrektor włoskiego biura PKWP alarmuje, że co roku ofiarą muzułmańskich porywaczy pada w tym kraju co najmniej tysiąc nastolatek należących do mniejszości religijnych. Są to głównie chrześcijanki i wyznawczynie hinduizmu. „W Pakistanie istnieje perwersyjny system przyzwalający na ten proceder” – podkreśla Alessandro Monteduro. Przypomina, że ofiarami padają głównie dziewczęta z ubogich i niewykształconych rodzin. Dlatego też PKWP zapewnia im nieodpłatną pomoc prawną.

Przymusowe konwersje porwanych nastolatek wynikają z faktu, że w Pakistanie muzułmanin nie może żenić się z przedstawicielką innej religii, chyba że kobieta przejdzie na islam. Prawo wielu prowincji zakazuje ślubów z nieletnimi. Także parlament tego kraju wypowiedział się przeciwko takim związkom. Górę bierze jednak prawo koraniczne.

vaticannews.va/pl

Komentarze (13):

rebeliant2020.05.28 17:18
Lewicowi papieże mają to gdzieś- wolą się kiwać z Żydami do allaha (oczywiście za pieniądze) niż to żeby chłop był chłopem, a baba była babą. Czyli żeby chłop wziął kosę po popędził intruzów, a baba żeby go w tym wspierała.
Siwy Waldi2020.05.28 15:12
U nas ciągle zdarzają się przypadki, że młode kobiety są zmuszane przez swoich rodziców do zawarcia małżeństwa z przypadkową osobą, tylko dlatego że zaszły w ciążę. W normalnych krajach w takiej sytuacji po prostu usuwa się niechcianą ciążę.
karzeł2020.05.28 15:48
Normalne kraje, które mają normalną normę? Jeśli tak, to co to jest normalna norma? ps. A co zrobić z niechcianymi dziećmi?
oficer LWP2020.05.29 9:34
ty tak poważnie? może 1 przykład
Darek2020.06.4 23:40
Wiesz w normalnym kraju nie powinno w ogóle być niechcianych ciąż. Od tego jest edukacja seksualna i antykoncepcja. Nawet w przypadku gwałtu pozostaje antykoncepcja awaryjna, tzw. "tabletka dzień po". Usuwanie ciąży, czyli już zagnieżdżonego zarodka to ostateczność, w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki przez nieprawidłową ciążę, lub pewność co do bardzo poważnego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu.
czekista2020.05.28 13:16
Rowny tysiac?
Jan2020.05.28 13:15
Taki Pakistan, Afganistan to prawdziwy obraz dziczy i zboczeństwa Islamu i muzułmanów. Tam Baczczebazi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jest dozwolone. Ohyda!!!!!!!!!!!!!!!!!
f232020.05.28 11:42
Maryja w chwili zgwałcenia przez ducha miała tyle samo. Czego nie rozumiecie Katolicy?
x2020.05.28 12:29
Tego, że takie bzdury wypisujesz.
Robo2020.05.28 14:26
Że dwa tysiące lat to dosyć na ucywilizowanie się ?
:P2020.05.28 15:41
My katolicy nie rozumiemy jak można kogoś gwałcić, a zwłaszcza dzieci. Kim jest Maryja i kim jest ten "Duch"? To jakiś Twój karkowaty kolega z "Zatoki"?
oficer LWP2020.05.29 9:30
wiedziałem, że ludzie są głupi ale nie wiedziałem, że aż tak głupi
Michael2020.05.28 11:26
,,Nieletnie dziewczęta,,Ten wątek się przewija w islamie.Dlatego Lewica tak forsuje importowanie muzułmanów .