Kładę telefon przy ciałach zmarłych i modlę się z ich rodzinami - zdjęcie
18.03.20, 16:18

Kładę telefon przy ciałach zmarłych i modlę się z ich rodzinami

15

Wciąż niezwykle dramatyczna jest sytuacja związana z epidemią koronawirusa we Włoszech. Przybywa zakażonych oraz ofiar śmiertelnych. W związku z wprowadzonymi dla ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa przez rząd rozporządzeniami, w kościołach nie sprawuje się pogrzebów.

W wywiadzie dla radia InBlu włoski zakonnik o. Aquilino Apassiti opowiadał, w jaki sposób w czasach epidemii udziela wsparcia tym, których bliscy odeszli. Przebywa on w epicentrum epidemii w Bergamo, w miejscowym szpitalu im. Jana XXIII. W kaplicy, którą się opiekuje, ustawione są trumny, ponieważ w kostnicy brakuje miejsca.

Zakonnik, który kiedyś pełnił posługę misyjną w Brazylii, teraz udziela wsparcia personelowi szpitala i rodzinom, które przeżywają żałobę po śmierci bliskich. Rodziny zmarłych nie mogą przebywać w szpitalu, dlatego kapłan znalazł inny sposób na wspólną modlitwę:

-„Rodziny zmarłych dzwonią do mnie, ja kładę telefon przy ciałach ich zmarłych bliskich i modlimy się razem” – opowiada.

Jak podkreśla, brak normalnego pogrzebu po śmierci najbliższych jest przeżywaniem podwójnego bólu. Większość czasu spędza w szpitalnej kaplicy na modlitwie.

- „Kobieta, która nie mogła pożegnać swego zmarłego męża, poprosiła mnie o specjalny gest. Pobłogosławiłem ciało jej męża, odmówiłem modlitwę, a potem razem płakaliśmy przez telefon” – mówi w rozmowie z radiem.

kak/ niezależna.pl

Komentarze (15):

Zofia2020.03.19 9:51
serdeczne modlitewne wsparcie dla Zakonnika,Człowieka pełnego empatii Mateńko,Królowo nasza otocz GO i Rodziny zmarłych płaszczem swej opieki i miłości
Palindrom2020.03.19 6:25
Umierają z dala od rodzin, chowani są bez rodzinnych pogrzebów… Ten telefon zakonnika, to coś to jest, ale nie tak powinno się to odbywać. Masz Dyndało, czegoś chciał.
Czesc kotku2020.03.18 21:17
Cześć kotku, Szukasz seks przygody online? A moze w realu? Nie czekaj tylko dolącz do nas! www.paniedzis.pl -- Miliony kobiet czekają aż wreszcie ktoś napisze do nich! Pokazy online chat skype i seks tel!
stan2020.03.18 21:28
Doprawdy, jeszcze trzymają się Ciebie takie niewybredne, prostackie dowcipy?
ja katolik2020.03.18 20:40
Kościół w naszych czasach kona... hierarchia kościoła jest pełna tolerancji na wszystko zło, też na palenie ciał zmarłych na koronawirusa wbrew ich woli i woli prawdziwie wierzących (już nielicznych katolików z ich rodzin). Nie mówię tu o nominalnych bezbożnych katolikach, którym wszystko jednako Jest to zaprzeczenie wiary w ciała zmartwychwstanie. Najważniejsze argumenty, to że wierzący karmili się Prawdziwym Ciałem Chrystusa ukrytego w sakramentalnych postaciach a teraz będą spaleni jak jacyś piekielnicy. Pohańbienie mieszkającego w nich Chrystusa Uwielbionego, Zmartwychwstałego, którym się karmili na wieczne z nim życie. Od dwóch tysięcy lat grzebano ich w ziemi, tak jak jest przekazane w Piśmie św. Starego i Nowego Testamentu i we wierze katolickiej, ale nie tylko: bo w wierze judaistycznej i mahometańskiej też. Drugi argument to bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu mieszkającemu w ciele prawdziwie wierzącego katolika. Podeptanie całości wiary prawdziwie wierzącego na koniec jego życia i spalenie ciała. Eucharystię sprawowano na grobach świętych męczenników wiary, także później świętych wyznawców i mistyków kładąc na ołtarze ich cząstki materialne zwane relikwiami. Teraz nie ma już nic świętego. Palenie wierzącego przypomina ogień piekielny i zwycięstwo ludzi szatana, masonów i wszelkiej maści bezbożników również hierarchów kościoła... Jeśli oni tak chcą to niech sobie to czynią , ale wara im od nas ! Dlatego uważam Bergolio zwanego Franciszkiem za fałszywego Proroka i Drugą Bestię na usługach pierwszej Bestii - globalnego Antychrysta (Jak napisane jest w Apokalipsie św. Jana). Nie broni on podstaw wiary, nie umacnia braci we wierze a wręcz wchodzi w diabelskie kontakty ( choćby czczenie demona Pachamamy). To koniec chrześcijaństwa i wierności zasadom Chrystusa Pana zawartych w Ewangelii. Koniec prawdziwego Kościoła istniejącego dwa tysiące lat. Nowy Demoniczny Kościół na usługach NWO zapowiedziany oficjalnie przez Bergolio na 2022 rok.
stan2020.03.18 21:27
Wyjaśnij to, proszę: "Nowy Demoniczny Kościół na usługach NWO zapowiedziany oficjalnie przez Bergolio na 2022 rok". Co zapowiedział?
Protestant2020.03.18 19:40
"Weselcie się z tymi, którzy się weselą. płaczcie z tymi, którzy płaczą" (Rz. 12,15) Zakonnik znalazł sposób, aby w trudnych czasach okazywać chrześcijańską miłość ludziom w żałobie. "Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach..." (Jk. 1,27)
ja2020.03.18 16:30
UWAGA !!! Dzieci potrafią uratować dziadków i rodziców. Jeśli ktoś ma małe dzieci które z nim w domu były gdy zachorują na wirusa to jeśli ktoś będzie miał ciężką wersję zapalenia płuc, niech poprosi lekarza o wstrzyknięcie krwi od swojego dziecka. Oczywiście nie wiem ile i pewnie trzeba zbadać grupę itd... ale to dawało najlepsze efekty leczenia w Chinach.
jank2020.03.18 18:31
fejk, szarlatan/znachor czy może tylko kpiarz?
ja2020.03.18 21:11
Znam bardzo wiele szpitali i lekarzy w Polsce i to są rozmowy z lekarzami, zresztą poszukajcie wypowiedzi chińskich lekarzy , jeśli umiesz po Chińsku, dzieci chorują bardzo krótko... jeden dzień pokaszlą i tyle, oczywiście czasem starsze dziecko może kaszleć i 2 tygodnie. Jednak dzieci nie tyle się nie zarażają co szybko zdrowieją. Wiec posiadają w krwi dużo przeciwciał do około 2-3 miesięcy od choroby. Zgodność krwi to nie tylko jak się popularnie mówi 4 grupy, do operacji już jest zbadanych 35 rodzajów krwi i ciągle są nowa wydzielane. Dlatego im lepsza zgodność tym przeciwciała bardziej pasują. Wiem że wielu to się nie spodoba ale małe dzieci mogą uratować dorosłych i dziadków, bez szkody dla siebie.
ja2020.03.18 21:14
A myślicie skąd są te obostrzenia żeby obcokrajowiec nie oddawał krwi w Polsce, bo choć grupa się niby zgadza to może "nie pasować"
Jan2020.03.19 5:08
Żartowniś?
Olej2020.03.18 16:28
Boże Święty Dopomóż naszym włoskim braciom ! Zatrzymaj Panie tę grozę i śmierć !
anonim2020.03.19 1:08
Piękne słówka nie wystarczą, na kolana chamie i różaniec klepać.
Barbar2020.03.20 6:06
ty trollu,sam na kolana i do modlitwy, a nie wyzywać ludzi