Kierwiński oburzony, że Warszawa będzie musiała zapłacić za pomoc wojska - zdjęcie
07.09.20, 20:04Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Kierwiński oburzony, że Warszawa będzie musiała zapłacić za pomoc wojska

30

- „Co to jest?! Niedługo się okaże, że wojsko swoje funkcje, za które wszyscy płacimy, będzie wykonywało tylko wtedy, kiedy wystawi się samorządowi rachunek” – mówi poseł PO Marcin Kierwiński o pomocy wojska ws. warszawskiej oczyszczalni ścieków.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie wyciągnął żadnej nauki z ubiegłorocznej awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka” i nie zapobiegł kolejnej katastrofie. Podobnie jak przed rokiem, niezbędna jest pomoc wojska w budowie mostu pontonowego, aby móc powstrzymać zrzut nieczystości do Wisły. Rok temu koszty rządowej pomocy zostały pokryte z budżetu państwa. Tym razem rząd zdecydował jednak, że wobec powtarzającej się awarii, to Warszawa, której włodarze nie zrobili nic, aby jej zapobiec, będzie musiała pokryć koszty budowy mostu. Nie spodobało się to Rafałowi Trzaskowskiemu, który zamiast podziękować za pomoc, ma pretensje do rządu. Teraz wtóruje mu poseł Marcin Kierwiński:

- „Z prawdziwym zdziwieniem (…) usłyszałem informację, że wojsko wykona pewną usługę w stanie awarii, (…) ale potem obciąży tą usługą samorząd warszawski., Mówiąc szczerze, z czymś takim nigdy się nie spotkałem” – mówił polityk na antenie Wirtualnej Polski.

- „Nie przypominam sobie nawet na początku lat 90-tych ani na końcu lat 80-tych, aby w sytuacji kryzysowych wojsko wykonywało odpłatnie usługę na rzecz samorządu. Co to jest?! Niedługo się okaże, że wojsko swoje funkcje, za które wszyscy płacimy, będzie wykonywało tylko wtedy, kiedy wystawi się samorządowi rachunek. To kompletnie niepoważne” – dodał.

Przy okazji Kierwiński zaatakował też polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zobrazowali dramat, do jakiego dopuścił Rafał Trzaskowski, za pomocą strony internetowej z licznikiem pokazującym ile ścieków wpłynęło już do Wisły:

- „Jest czymś żenującym i bardzo smutnym, że wiceministrowie polskiego rządu będą znani z (…) niezbyt mądrych happeningów, a nie pracy merytorycznej. (…) To po prostu nie licuje z powagą ministra. Takich czasów dożyliśmy, że mamy gadżeciarzy, a nie ministrów” – mówił polityk znany ze swoich happeningów na cudzych konferencjach prasowych.

W programie „Tłit” polityk był też pytany o sprawę nowego ruchu obywatelskiego Rafała Trzaskowskiego, który miał ruszyć w ub. weekend, ale ze względu na awarię jego start został przełożony. Kierwiński przekonuje jednak, że wszystko jest już gotowe i Rafał Trzaskowski czeka na odpowiedni czas, aby móc zaprezentować Polakom założenia „Nowej Solidarności”.

- „Projekt miał być odpalony 5 września. Rafał Trzaskowski bardzo dokładnie powiedział, że jest to projekt niekonkurencyjny wobec partii politycznych. (…) Rozmawiałem z Rafałem Trzaskowskim. Wiem, na jakim etapem znajdują się przygotowania do jego ruchu” – mówił.

kak/wp.pl

Komentarze (30):

Marek2020.09.9 15:33
Z tym mostem to jest skandal. W normalnym państwie armia, w ramach ćwiczeń stawia taki most w parę godzin. Rzymianie most na Renie, zbudowali na wbijanych w dno palach dębowych w jeden dzień. Jagiełło w 1410 przeprawę na Wiśle też zrobił w jednym dniu.
KOLO2020.09.9 13:37
A ten Kierwiński nie wie, że na armię składa się cały naród. Wojsko pomaga bezpłatnie w razie klęsk, ale to co w Warszawie się dzieje, to nie jest klęska żywiołowa, tylko awaria zawiniona przez konkretnych "kacyków" warszawskich, więc nie ma powodu ,żeby wszyscy Polacy za te błędy płacili. I wszyscy ci warszawscy decydenci powinni być rozliczeni do ostatniej złotówki. Zwłaszcza ta kobieta co R nie wymawia.
JM2020.09.8 10:34
Ja jestem oburzony jak patrzę na takiego ryja jak Kierwiński. Synalek przydał sie do ojca. Mózg zlasowany stąd i te brednie, które wygaduje. I pomysleć, że takie coś funkcjonuje w polityce!
LAURENTY2020.09.7 22:16
JAK PIES KUPĘ ZROBI, TO WŁAŚCICIEL SPRZĄTA. O CO CHODZI?
Antek z Czerniakowa2020.09.7 22:07
A jak jeszcze wystawią Trzaskowi słony rachunek pństwa nadbałtyckie, to te warsiawskie buraki i elyta z artystami będa musiały się dobrowolnie opodatkować ....
orgii2020.09.7 21:17
ta wzdęta bolszewicka parUwa Powinna spłynąć do Bałtyku wraz z gUwnem prezia - frajera
Michał Jan2020.09.7 21:13
Pan Poseł zapomina, że za darmo, to najwyżej w jego legionowskim Parku Kościuszki, po mordzie można dostać. Jeżeli wojsko za koszt uzna materiały, koszt eksploatacji i ewentualne ekstra wynagrodzenia, to nie ma do czego się przyczepić, tylko dziękować, że tak tanio.
Darek2020.09.7 21:11
Za jaką pomoc? Za pomoc się nie płaci, to nie żadna pomoc tylko płatna usługa. Problemem jest to że skoro to płatna usługa to podchodzi pod zamówienia publiczne i powinno się rozpisać w takiej sytuacji przetarg.
gość2020.09.7 21:07
Rząd ma obowiązek pomagania - ale ofiarom klęsk żywiołowych (powodzi,huraganów etc). W przypadku katastrofy spowodowanej przez indolencję,lenistwo i zbrodnicze niedbalstwo rząd nie jest nic winien - poza przysłaniem prokuratora i aresztowaniem przestępców! I skutki finansowe spadają całkowicie na tych sprawców
qurvvinski...2020.09.7 20:51
piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
Anonim2020.09.7 20:50
niech lepiej uważa ja go Francja rozliczy za te Caracale to wyląduje w jakiej Legii Francuskiej żeby spłacić długi.
Olin2020.09.7 20:48
nie ma większego buca niż Kiurwiński
Pokręć2020.09.7 20:45
To może po prostu wojsko przejmie władzę w Warszawie? Albo rząd? Ludzie z PO są po prostu walnięci. Albo kładą się na ziemi i wrzeszczą, bo im zabrali zabawki, kiedy pora iść spać, albo mają pretensje, że ktos każe im zapłacić za zrobienie za nich roboty. Może gdyby Warszawa zbudowała tą kibelrurę porządnie, to zrobiłby to ktoś za darmo? OK, pierwszy raz - nieszczęście, trudno, stało się. Rząd pomógł za darmo. Ale po roku zajmowania się pierdołami typu kampania wyborcza zamiast zapłacenia solidnej ekspertyzy tej rury i podjęcia kroków w kierunku naprawy znowu trzeba prowizorkę robić, to już trzeba płacić. przyzwyczajcie się do tego, pętaki, albo wypad i komisarz. Co wolicie?
w2020.09.7 20:37
To podłość, oburzyć taką postać, jak Qwiński.
matoły i zdrajcy z magdalenki2020.09.7 20:35
https://niewygodne.info.pl/artykul9/Poslowie-marza-o-dorobieniu-sie-na-polityce.htm
Anonim2020.09.7 20:33
Panie Kierwiński, powojenny okres PRL-u, gdzie wszyscy murarze do Warszawy, tynkarze do Warszawy, budowlańcy do Warszawy, cegły dla Warszawy, stal dla Warszawy, cement dla Warszawy etc., etc., bezpowrotnie minęły. Warszawa jest bogatym miastem, które powinno być stać na sfinansowanie błędów kolejnych lewackich włodarzy. Wstydź się pan, panie kiepski pośle.
Anonim2020.09.7 20:44
KIERWINSKI TO NIE PAN LECZ POMATOLSKI CHAM...
dodo2020.09.7 20:29
wyłazi prawdziwy PISowski patriotyzm...gęby rozśpiewane na Westerplatte a Stolica umiera od fekaliów
Anonim2020.09.7 20:43
Dodo, dziewiczy słoiku, wesprzyj Billa Gates'a, bo się wypróżnić nie może.
Pokręć2020.09.7 20:56
Swoich własnych, po roku nicnierobienia, kiedy było wiadomo, że kolejna awaria to kwestia czasu. Jak się nie podoba - to won ze stołków! Trzaskowski potrafi wśród milenialsów wywołać falę, która zwali nawet bardzo mocne tamy, na tej fali Trzaskowski super płynie. Ale po zwaleniu tamy fala się szeroko rozlewa i trzeba zacząć wiosłować. A tu Trzaskowski to lewizna do sześcianu. Nawet nie wie, jak wygląda wiosło. Taki populista - surfer - pijarowiec. Ale jak przyjdzie co do czego, to krzyczy, że ktoś nie chce pracować za darmo dla niego. Podczas, kiedy sam nie waha się pobierać solidnej pensji z budżetu miasta. Choć zawalił na całej linii. Niech lemingi płacą, jak wybierają, tak mają. Tez bym chciał, żeby mi podjazd pod garaż za darmo zrobili. Albo kibelrurę w ziemi położyli do sięgacza od kanalizacji... Dlaczego musiałem za to płacić? I to solidnie słono. Nie pojadę na wakacje przez kilka lat, ale za to podjazd mam jak autostrada. Takie jest życie. Wójt w mojej gminie nie żebrał o darmową pomoc wojska przy budowie kanalizacji, tylko po prostu jasno postawił sprawe na zebraniu ile to będzie kosztować, ile mamy z UE, ile z województwa a ile musimy wyskrobać z kieszeni. I wyskrobaliśmy. A nie zajmowaliśmy się kampanią wyborczą wójta.
Karol2020.09.8 11:08
Ot i cala prawda !
Zatroskany2020.09.7 20:22
Rzadko kto, jeśli się coś zepsuje i jest obawa że może zepsuć się ponownie, czeka tyle czasu nic nie robiąc. Tak buńczucznie mówili o związku wolnych miast... a jak trzeba zapłacić za swoje błędy to nagle rząd mógłby się przydać. Obłuda, cwaniactwo, cynizm. Marionetki ubezwłasnowolnione.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.7 20:20
Czy rydzyk już dostał rachunek od MON i zapłacił za Orkiestrę Wojska Polskiego która ostatnio grała na prywatnej imprezie organizowanej przez dyrektora Radia MaRyja???
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.7 20:15
Jeśli wojsko chce pieniędzy za pomoc swoim obywatelom,to może należy rozpisać przetarg i może np.bundeswehra zrobi to nawet taniej i lepiej, Z drugiej strony wojsko przecież jest już opłacone z naszych podatków, i użycie sprzętu w sytuacjach kryzysowych ,może i powinno być uznane jako ćwiczenia w sprawności obsługi sprzętu,a sprzęt użyty w czasie pokoju,choć w niewielkim stopniu zwraca swój zakup,W przeciwnym razie cały wojskowy sprzęt nigdy nie użyty ,będzie leżał jedynie w magazynie a po np 20 tatach wywalony na złom. A co gdy wróg napadnie na Polskę ,to jaki rachunek wojsko wystawi narodowi? i kto miałby za to płacić? czy samorządy ,które doświadczyły napaści ,czy może prywatni obywatele,którzy stracili swój dobytek,Jedna wielka paranoje,jedna wielka podła zmiana!!!
Anonim2020.09.7 20:19
Oczywiście, że zrobią lepiej a nawet jeszcze lepiej. Zwłaszcza jak to będzie Arriva. To ta od komunikacji miejskiej w Wa-wie... Solidna niemiecka robota...
Anonim2020.09.7 20:15
Kryzys to był w tamtym roku. W tym to jest "niedopełnienie obowiązków". Co, panie Kierwiński, synu komunistycznego generała (stopień generalski wręczał p. Kwaśniewski w przerwie pomiędzy napadami choroby filipińskiej), zabraknie na tęczowe szmaty do ozdabiania pomników?
Po 11 ...2020.09.7 20:15
A czy Warszawa zapłaciła już wojsku za obronę w 1939 roku?
Anonim2020.09.7 20:16
No popatrz, popatrz... Nie wiedziałem, że w 1939 r. Warszawę napadło szambo...
Michał Jan2020.09.7 21:16
Tu akurat, to Warszawa powinna była wystawić wojsku rachunek. 100 000 armia dała się w niej zablokować, atakowana tylko na samym początku i na końcu oblężenia, poza tym bezczynna. Za to ściągnęła na miasto naloty lotnicze, w tym ten osławiony "Lany Poniedziałek".
Suweren2020.09.7 20:11
PiS już niżej pisdnąć nie może.