Już w maju wesela na otwartej przestrzeni? Wiceminister zdradza plany rządu  - zdjęcie
12.04.21, 12:02Fot. screenshot - YouTube (Radio ZET)/Pixnio.com

Już w maju wesela na otwartej przestrzeni? Wiceminister zdradza plany rządu

12

Wiceminister pracy, rozwoju i technologii Olga Semeniuk zaznaczyła w rozmowie na antenie Radia ZET, że nie zapadła jeszcze decyzja dot. luzowania obostrzeń. Dodała jednak, że w przypadku ocieplenia będzie rekomendacja, aby umożliwić organizowanie niektórych przedsięwzięć, w tym wesel, na otwartej przestrzeni.

Wiceszefowa resortu pracy, rozwoju i technologii mówiła na antenie Radia ZET o planach dot. otwierania gospodarki. Podkreśliła, że w jej ocenie najlepszym rozwiązaniem byłoby równoległe otwarcie wszystkich branż. Obecnie nie ma jednak jeszcze żadnych decyzji dot. otwierania gospodarki ani luzowania obostrzeń przed majówką.

- „To zależy od naszej dyscypliny i tego, jakie będą liczby (zakażeń - red.). Mamy kilka wariantów i ta decyzja dotycząca przerwy majowej jeszcze nie zapadła”

- mówiła.

Dodała, że sama rekomendowałaby rozwiązania, które stosowano w ub. roku.

- „Kiedy następowało ocieplenie, część przedsięwzięć można było organizować na otwartej przestrzeni – branża eventowa, wesela – tym mniejsza szansa, że wirus będzie się rozprzestrzeniał  „

- stwierdziła.

Wyraziła tez nadzieję, że do końca II kwartału liczba zaszczepionych osób pozwoli polskiej gospodarce wracać do normalności.

Gość Radia ZET był też pytany o doniesienia na temat rzekomych planów wprowadzenia zerowej stawki VAT dla hotelarzy. Olga Semeniuk zaprzeczyła, by rzeczywiście rządzący brali pod uwagę takie rozwiązanie. Obecnie, jak zdradziła, resort pracuje nad rozszerzeniem pomocy branżowej o kolejne kody PKD do łącznej liczby 60. Przygotowana jest też pomoc dla branży beauty. W tym tygodniu ma również odbyć się spotkanie wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego z branżą hotelarską. Wiceminister zaznaczyła, że jest zwolenniczką wprowadzenia stawki 5 proc. VAT dla gastronomii.

kak/PAP

Komentarze (12):

A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.04.12 20:10
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 65 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 60 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
Viva Brazylia!2021.04.12 20:08
TYLKO w MARCU mieliście SIEDEMDZIESIĄT TYSIĘCY ZGONÓW! - - - - TYLKO w JEDNYM MIESIĄCU ! - - - Komu są potrzebne szczepionki i lock down?! - - - - - POTRZEBNE SĄ MIEJSCA DLA TRUPÓW! - - - Już teraz grzebie się zmarłych na ten "katar i kaszel" wyprodukowany w Wuhan - Chiny USUWAJĄC starsze groby.
Skonfiskowaćc majatki radzie medyków2021.04.12 19:37
poczynając od szuldrzyńskiego , horbana, simona i sutkowskiego,doradzającym historykowi MM i ekonometrze Niedzielskiemu. I siedziec razem z Nowakiem.Taki wniosek z dzisiejszego Warto rozmawiac. Musza odpowiedzieć za zniszczone życie Polaków i zniszczoną Polskę!
gumowa kaczka2021.04.12 17:16
Zaraz zaczną się chwalić gospodarką ,tylko nic nie wspomną ,że wzrost gospodarczy jest tym większy im bardziej rząd zajmuje się gejami i aborcją i zostawi ludzi w spokoju.
Viva Brazylia!2021.04.12 14:11
TYLKO w MARCU mieliście SIEDEMDZIESIĄT TYSIĘCY ZGONÓW! - - - - TYLKO w JEDNYM MIESIĄCU ! - - - Komu są potrzebne szczepionki i lock down?! - - - - - POTRZEBNE SĄ MIEJSCA DLA TRUPÓW! - - - Już teraz grzebie się zmarłych na ten "katar i kaszel" wyprodukowany w Wuhan - Chiny USUWAJĄC starsze groby.
100 000 zgonow PLUS2021.04.12 14:00
zobaczcie co PIS wyrabia od roku np https://raportkolejowy.pl/sanepid-poszukuje-pasazerow-pociagu-relacji-wroclaw-klodzko/ .. https://www.tvp.info/48775820/koronawirus-sanepid-poszukuje-pasazerow-pociagu-intercity-wieszwiecej ... pozamykali sluzbe zdrowia i jedynie takie cyrki odwalaja
Michał Jan2021.04.12 13:32
Estymacja naoglądała się teledysku do "November rain" G'n'R, ale tylko do momentu krojenia tortu. Do ulewy nie dotrwała.
matis892021.04.12 12:54
jestem żydem z sierpem obrzezanym hooyem.
matis892021.04.12 12:53
Jestem nie tylko göwno żydowskie, ale bolszewickie.
matis892021.04.12 12:32
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Anonim2021.04.12 12:17
Biedne heteryki, poczuli podczas pandemii jak to jest być LGBT! Oby nauka nie poszła w las!
Anonim2021.04.12 13:15
masz dowody że ta na zdjeciu jest LGBT?