Jest decyzja Watykanu. Bp Edward Janiak i abp Sławoj Leszek Głódź ukarani - zdjęcie
29.03.21, 10:15Fot. Joanna Adamik via Flickr, Archidiecezja Krakowska / Piotr Drabik via Wikipedia, CC BY 2.0

Jest decyzja Watykanu. Bp Edward Janiak i abp Sławoj Leszek Głódź ukarani

357

Zapadły decyzje Watykanu w sprawie dwóch polskich hierarchów. Bp Edward Janiak oraz abp Sławoj Leszek Głódź zostali ukarani. Nie mogą zamieszkiwać na terenie podległych im niegdyś diecezji.

Działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio Papieża Franciszka Vos estis lux mundi, Stolica Apostolska – w następstwie formalnych zgłoszeń – przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań bp. Edwarda Janiaka w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem diecezją”

- czytamy w komunikacie nuncjatury apostolskiej w sprawie bp seniora kaliskiego Edwarda Janiaka.

Dalej dodano:

W wyniku zakończonego dochodzenia Stolica Apostolska podjęła w stosunku do niego następujące decyzje:

1. Nakaz zamieszkania poza diecezją kaliską.

2. Zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie diecezji kaliskiej.

3. Nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz „Fundacji św. Józefa”, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć”.

W sprawie abpa Sławoja Leszka Głódzia napisano:

Działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio Papieża Franciszka Vos estis lux mundi, Stolica Apostolska – w następstwie formalnych zgłoszeń – przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań abp. Sławoja Leszka Głódzia w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem archidiecezją”.

Dalej zaś czytamy, że w wyniku dochodzenia podjęto decyzje wobec arcybiskupa:

1. Nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską.

2. Zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej.

3. Nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz „Fundacji św. Józefa”, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć”.

dam/Episkopat.pl

Komentarze (357):

Emeryt2021.03.31 10:00
Mam nadzieje, że postąpi tak jak wymaga tego wiara, która propagował wśród ludzi. Posiada olbrzymi majątek, który zapewne w całości przekaże na rzecz Fundacji św. Józefa, zgodnie z tym o czym mówił Jezus.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.31 9:19
Mason Franciszek karze surowo wszystkich biskupow,ktorzy odmowili wejscia do lozy.
Skandal2021.03.31 6:39
Okrutna kara - zamiast zabrać majątki, na rzecz ofiar i wydalić padalców ze stanu duchownego za ochronę bandytów gwałcących dzieci, dostali zakaz jedzenia podwieczorku po obiadku.
Prawda2021.03.30 23:14
Ciekawe ile takich kapusi jak Bolek Wałęsa było Biskupami co służyło SB ---
6969692021.03.30 18:41
Prezent dla bolszewickiej tłuszczy. To o idolu lewaków: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545183-michel-foucault-wykorzystywal-seksualnie-malych-chlopcow
6969692021.03.30 18:44
Fragment tego tekstu: "MENU Michel Foucault wykorzystywał seksualnie małych chłopców, twierdzi jego znajomy. "Małe dzieci biegały za nim mówiąc ‘weź mnie'" Społeczeństwo opublikowano: 23 minuty temu zdj.ilustracyjne / autor: Pixabay zdj.ilustracyjne / autor: Pixabay Podziel się 12 Słynny francuski filozof Michel Foucault wykorzystywał seksualnie małych chłopców, w czasie gdy mieszkał w Tunezji, twierdzi jego znajomy Guy Sorman. Szokujące oskarżenia o przestępstwa pedofilskie filozofa, który stworzył większość współczesnych trendów w naukach społecznych, Sorman ujawnił w rozmowie z „The Sunday Times”. Wyjaśnił, że w 1969 roku odwiedził Foucaulta w Tunezji z grupą przyjaciół, a dokładniej w wiosce Sidi Bou Said, w której filozof wówczas mieszkał. Małe dzieci biegały za Foucaultem, mówiąc ‘weź mnie, weź mnie‘. Miały osiem, dziewięć, dziesięć lat. On rzucał w nich pieniędzmi i mówił ‘spotkajmy się w starym miejscu’. Tam kochał się na nagrobkach z młodymi chłopcami. Kwestia zgody nie była nawet podniesiona” — to są słowa, którymi Sorman opisał, co się działało. Sorman powiedział również, że jest oczywiste, że Foucault nie mógłby popełnić takich obrzydliwości we Francji, gdyby się nanie odważył. Jest w tym wszystkim moment kolonialny. Biały imperializm — powiedział i dodał, że teraz „czuje żal”, że nie zgłosił tego na policję. Francuski intelektualista twierdzi nawet, że francuskie media były świadome tego, co robi Foucault, ale zignorowały to. Dlaczego? Cóż, ponieważ filozof, kontynuuje Sorman, miał „status boga” w swoim rodzinnym kraju. Wywiad Sormana dla „The Sunday Times” był następstwem artykułu, który napisał w magazynie „France-Amerique”. W tekście Sorman opisuje, jak elita intelektualna we Francji zawsze ignorowała prawo zabraniające stosunków seksualnych z osobami poniżej 15 roku życia. Powodem tego, kontynuuje, jest to, że ta elita uważała, a jeszcze Voltaire o tym mówił, że powinny istnieć dwa systemy moralno-prawne - jeden dla nich, drugi dla „zwykłych ludzi”. Sam Foucault nie myślał inaczej, kontynuuje autor. „Uważał, że każde prawo lub norma jest formą ucisku ze strony rządu i burżuazji. W imię absolutnej wolności, którą stosował przede wszystkim do siebie, płacił za małych chłopców w Tunezji pod pretekstem, że oni też mają prawo do przyjemności. Foucault nie przejmował się tym, co stało się z jego ofiarami, a może wolał ignorować fakt, że były one ofiarami starego, białego imperialisty”, Sorman napisał wtedy, a teraz w wywiadzie dla The Times plastycznie opisał, jak wyglądała ta „absolutna wolność”. Wiadomo było wcześniej, że Foucault opowiadał się za pedofilią. Dlatego w 1977 roku wraz z Jeanem Paulem Sartrem i Jacquesem Derridą podpisał petycję do francuskiego parlamentu z prośbą o legalizację stosunków seksualnych z osobami poniżej 15 roku życia (co jest prawnym limitem we Francji). Teraz jednak po raz pierwszy głośno i wyraźnie mówi się, że on te pedofilie aktywnie praktykował i to z dziećmi z krajów kolonialnych."
Buhahaha2021.03.31 6:37
Cytowany tekst zaczyna się od : "jak powiedział kolega"... To żaden dowód. Tak, to i biskupa może każdy oskarżyć, albo obatka.
cam2021.03.30 18:27
Przypominam, że biskup flaszka ma generalską emeryturkę - ten ochlapus i ukrywacz pedofili powinien zostać zdegradowany.
Foster2021.03.30 18:14
To tacy współcześni męczennicy, oczywiście wg o.Tadeusza Rydzyka, zaś wg mnie to cwaniacy i koniunkturaliści.
XD2021.03.30 13:01
I zamiast iść do pierdla mają się przeprowadzić, a kwoty do zapłaty nie podano XD Brawo Watykan – księża dalej ponad prawem.
kaka2021.03.30 12:32
Od razu mowie co nastepuje----ODZIERAM LUDZI ZE ZLUDZEN NIE UMNIEJSZAJAC NADZIEI.Nic sie nie zmieni --KTO POKLADA NADZIEJE W WATYKANIE JEST CIEZKIM IDJOTA.ukarali ich bo to bylo bardzo widoczne -smrod---i to w symboliczny sposob. NALEZALO POKAZAC W PROCESIE CALA ICH NIEGODZIWOSC I INNYCH---TO JEST RACZEJ ZATUSZOWANIE NIZ KARA.mafia w lachach biskupich nie zamierza oczyscic kosciola -kto tak mysli ZE ONI TO ZROBIOA JEST CIEZKIM IDJOTA I NIE ZNA STANU KOSCIOLA.
kaka2021.03.30 12:23
Zostali ukarani. Popelnili przestepstwo.Sa przestepcami -zaden szacunek sie im nie nalezy sa gnidami ludzkimi -ktorych Pan Bog powolal do prowadzenia i pasienia owczarni a ta banda zdrajcow SAMA SIEBIE PASIE I KOZYSTAJAC Z PRZYWILEJOW BISKUPICH POMNAZA MAJATKI I WPLYWY--------------------TYM SUROWSZY OTRZYMAJA WYROK. KTOBY CHCIAL BYC NAJWIEKSZY ,NIECH BEDZIE SLUGA WSZYSTKICH. Dusze ida do piekla jak platki sniegu a ta mafia bawi sie -ZAMIAST WZIAC UDZIAL W KRZYZU I WALCE O DUSZE LUDZKIE I CZYSTOSC WIARY---WIECZNA HANBA IM.
A.B.C.2021.03.30 11:35
Daniel Obajtek ma chwilę wytchnienia bo w centrum zainteresowania opinii publicznej znalazł się wielomilionowy majątek Jego Abstynencji Głódzia. Nie będę tutaj szukał odpowiedzi na pytanie, czy pokorny sługa biednego cieśli mógł uczciwie dojść do takiego majątku, czy nie mógł. Stan faktyczny jest taki, że doszedł i "to kończy sprawę" Chcę tylko zwrócić uwagę na to, że Jego Abstynencja Głódź ma identyczne hobby, jak herszt pewnego dobrze znanego gangu: hoduje daniele i zbiera poroża jeleni.
JANEK2021.03.30 11:26
Czy ten pan z Gdańska nie miał pseudonimu Kieliszek . Stary agent WSI z Watykanu, donosił na JP II Było w Ezeczpospolitej Jemu nikt nie podskoczy - taka siła WSI
T.2021.03.30 10:42
Kara tradycyjnie to "co łaska" oraz przeniesienie na inną parafię.
MaxFiend2021.03.30 10:29
A teraz czekamy na zarzuty prokuratorskie i proces w sądzie.
Czesiek2021.03.30 11:27
Do agenta WSI prokuratura nigdy nie podskoczy
nakaz wpłaty odpiowiedniej sumy2021.03.30 10:23
Wpłacą co łaska i gitara
REWS2021.03.30 8:46
Jest więcej w Kościele Polskim takich kwiatków /Bp Dajczak - saszetka/ do dziś nikt tego nie wyjaśnił.
a ...2021.03.30 7:03
... co masz lewaku do abp Jędraszewskiego ... prócz tego, że zboczenia nazywa po imieniu ? ...
T.2021.03.30 6:52
Doprawdy straszna to kara za ukrywanie przestępstw seksualnych na nieletnich.
???2021.03.30 4:58
Gdzie jest polska prokuratura? Kto kłamie? Franciszek czy polska prokuratura?
?2021.03.30 2:26
Facet skazany wyrokiem swojej Korporacji za współdziałanie z pedofilami zatrudnionymi w Watykańskiej Korporacji Finansowej nadal jako generał Wojska Polskiego?
Anonim2021.03.29 23:19
Głódź to kapuś który współpracował z SB przez 6 lat.Oczywiście Kościół chroni takich kapusiów i donosicieli.
Też anonim2021.03.30 11:29
Gościu nie z SB a z WSI dlatego nikt mu nie podskoczy Zapytaj Cenckiewicza
ll2021.03.29 21:58
Jak ktoś był szują i zapaskudził Kościół to musi ponieść karę. Swąd szatana nie może być tolerowany. To, że ktoś jest biskupem to nie znaczy, że nabył w sposób godny ten urząd.
6969692021.03.29 20:08
Na tym polega ta manipulacja: https://wpolityce.pl/kosciol/545073-katolicy-w-polsce-maja-prawo-poznac-prawde Nie ma winy, jest kara!
ASTOM2021.03.29 19:58
No i gitara.
Topek2021.03.29 19:51
Myślę że wiara w Boga biskupa Głodzia jest tak głęboka że ma to w du-p-ie, a mieszkać to będzie w swoim pałacu z sarenkami w ogrodzie
Janek2021.03.29 19:22
696969, Lucy i inni, nie dyskutujcie z ateuszami, czy niby "katolikami", bo nie ma sensu. Jest wielki tydzień, niech ci niby "katolicy" idą do spowiedzi i pojednają się z Bogiem, pąki czas, przebaczą innym, którym wyrządzają krzywdę jadem nienawiści. Wielki tydzień to czas na pojednanie, przebaczenie, dobroć, a nie jad nienawiści. Sprawy pedofilii załatwia się w sądach, a nie w kościele, w klubach (trenerzy), w szkołach (nauczyciele), to znaczy nigdy w danym środowisku, tylko w sądach, bo po to są. I nie byłoby sprawy, gdyby tak było. A tak to za cały bałagan odpowiedzialny jest Watykan ze swoimi instrukcjami.
Tylko prawda nas wyzwoli.2021.03.29 19:36
Janek ty nie wysyłaj kogoś do spowiedzi, tylko ty w wprawdzie przed Bogiem pomyśl o ofiarach, które nie mogły lub w dobrej woli nie zgłaszały molestowania do prokuratora, tylko do biskupa. Poza tym kogo bronisz? Poczytaj o Dymerze jak podle się zachowywał pomimo, że sąd kościelny za pierwszym razem skazał go za pedofilię. Ten zdołał się odwołać, a Głódź robił wszystko, by sprawę tak pozostawić na długie lata, coś na zasadzie przeczekania. Tak o to Dymer przez lata był bezkarny. Tfu...
Janek2021.03.29 22:01
I to jest właśnie błąd, że zgłaszano biskupom, a nie kierowali sprawę do sądów świeckich. W sumie potem to i tak sądy świeckie zajmowały się sprawami księży pedofilii. Nie klub, nie szkoła, nie kościół, tylko od sprawiedliwości jest sąd, po to został powołany.
leszczyna2021.03.29 22:15
Sąd kościelny to jak proces lekarza przed izbą lekarską - odpowiedzialność zawodowa. Natomiast faktycznie ciąg instrukcji watykanskich wytworzył mentalność i praktykę krycia i przenoszenia winnych z parafii do parafii, co zresztą było metodą na potwierdzanie lub podważanie wiarygodności oskarżen w kolejnych miejscach. Wszystko kosztem kolejnych poszkodowanych.
6662021.03.30 2:34
Czy Głodzia i Janiaka będą obwozić po Polsce, kapłani wyklęci ? Teraz to oni są jak gorący ziemniak, a za chwile dołączą do nich Gądecki, Dziwisz, Jędraszewski. Będziemy mieli niezły cyrk objazdowy.
Anonim2021.03.29 19:10
Dokładnie! Na warsztaty. Tam jest to normalne. Nienormalne, jak nikt nie obmacuje, tula, pieści. I jeszcze się skarży.
Lucy2021.03.29 18:45
Niestety papiez Bergolio kieruje się sugiestiami osób skrajnie antyklerykalnych przyjmujac ich bezwstydnie w Watykanie/ Diduszko i szajbus razem z tym oszustem do tego całujac ich w ręke./Dlatego nic mnie juz nie zdziwi jesli chodzi o obecnego papieża.Natomiast Głódż nie jestem w stanie wymienic licznych czynów charytatywnych które wykładał z własnej prywatnej kieszeni /organizowanie nagminnie obozów dla biednych dzieci itp./Poza tym ani głódż ani Janiak nie sa oskarzani o pedofilie jak tu niektórzy sugeruja w postach tylko o zaniechania ciekawe jak to im papiez udowodnił . W kazdym razie lewactwo dostało wode na młyn.
Krakus2021.03.29 18:51
Jestes bardziej papieska od papieża :D :D :D
Lucy2021.03.29 19:06
I tu sie mylisz! A tak w ogóle twój poziom dyskusji jest denny.
6969692021.03.29 18:54
Dziękuję za konkret! Nie pozwólmy zagłuszyć się tej zakłamanej hołocie!
6969692021.03.29 18:56
Bergoglio nie ma potrzeby im tego tego udowadniać. Bergoglio nie przesłuchał nawet Kardynał Gulbinowicza i korzystając z okazji, że Ów jest na łożu śmierci i nie będzie mógł się bronić - oczernił Go z premedytacją
NIE LEWAK, ALE TEŻ NIEGŁUPI I NAIWNY.2021.03.29 19:16
Lucy otwórz szeroko oczy, daj się poprowadzić prawdzie. Poczytaj o molestowaniu ks. Dymer. Nikt inny jak właśnie biskup Głódź robił wszystko, by sprawa pedofila się odwlekała, pomimo, że za pierwszym razem Dymer został przez sąd kościelny skazany. Poczytaj - Więzi. Sprawa jest tam bardzo dokładnie opisana.
6969692021.03.29 19:21
A za drugim razem - nie dopuszczono do kościelnej apelacji
Foster2021.03.30 18:30
Dodać by tu można płomienne pożegnanie ks. Cybuli, taki był skromny i dobry (zwłaszcza do dzieci), aż łza się kręci.
katolik2021.03.29 18:43
to ci co latali z peowcami i pili gorzale z kwachem
Krakus2021.03.29 18:38
Czyli jeszcze raz, żeby prawa część forumowiczów zrozumiała: Watykan "ukarał" biskupów symbolicznie (jedyne bolesne konsekwencje to niemozliwość wystąpienia w "show" masowym) Chodzi nie o JAKOŚĆ czy SUROWOŚĆ kary, ale o fakt, że Watykan pokazał, że więcej krycia pedofilii nie bedzie tolerował. To znak dla takich jak Dziwisz, Jędraszewski i i innych zacofanych biskupów. Teraz rozumiecie przekaz?
6969692021.03.29 18:44
A nowoczesny Biskup, jest jaki? Promujący współczesne dewiacje i zwyrodnienia?
Krakus2021.03.29 18:47
Jakie dewiacje i jakie zwyrodnienia promuje np. biskup Polak? Pokaż mi prosze :D :D :D
Krakus2021.03.29 18:53
No co - zatkało? Nie masz odpowiedzi ruski trollu, nie znalazłeś cytatu? :D :D :D
Agnieszka2021.03.29 21:46
Jeśli dla ciebie nazywanie rzeczy po imieniu (czyli nazywanie PEDOFILII - zbrodnią która powinna być karana więzieniem) jest 'współczesną dewiacją i zwyrodnieniem', to gratuluję. Mam szczerą nadzieję, że twoje dzieci albo wnuki nigdy nie będą musiały ci opowiedzieć o tym, jak ksiądz z lokalnej parafii je molestował.
6969692021.03.29 18:38
Pomyślałem przed chwilą, że wszystkie te tak prymitywne komentarze, mają jeszcze jeden wspólny mianownik - styl! To przecież na podstawie stylu, potwierdza się lub wyklucza czyjeś autorstwo. Czyżby pod dziesiątkami nicków, krył się jakiś jeden, dobrze opłacany „sok z buraka”? Czy nie chodzi o to, aby stworzyć pozory, że całe polskie społeczeństwo osiągnęło ten denny poziom i nienawidzi polskości. Poziom nienawiści do polskości jest szokujący, a w związku z tym budzi wątpliwości.
Krakus2021.03.29 18:39
A Ty w skali 0-10 jak lubisz Polaków?
6969692021.03.29 18:52
Polakiem nie jest typ., którego przedstawia wyborcza, tvn, onet, fakt i 75% wszystkich mediów, które nie należą do Polski, lecz do naszych odwiecznych wrogów. Polak, w związku z tym, to nie złodziej , cwaniak, pijak bijący żonę, to wizja mediów a siła ich jest tak wielka, że w nią uwierzyliśmy. Inne europejskie narody (przed czasami nowego ZSRR, czyli UE) zawsze nas podziwiały, za rycerskość, szlachetność, odwagę, refleksyjność, szacunek do kobiet i rodziny. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy szmaciarzami, wrzodem na d... Europy pełnej dewiantów i ras, obcych nam kulturowo.
Krakus2021.03.29 18:55
Marzyciel. REALIA, czyli statystyki pokazują co innego ::) Ale ty nienawidzisz wszystkich (!) Polaków :)
6969692021.03.29 19:02
Jakie realia i jakie statystyki?
6969692021.03.29 18:42
W ten sposób, można u ludzi normalnych i prawych, wywołać paraliżujące zniechęcenie i odebrać wolę walki o normalność. Tak przecież wygląda wojna psychologiczna, do której esbecja była dobrze przygotowywana.
Krakus2021.03.29 18:46
Esbecja? Jesteś naprawdę stary, albo jesteś ruskim trollem :) Esbcja by miała dziś z 80 lat, a wtedy sie ma najczęściej jajecznicę zamiast mózgu :) Może przyjemiesz do zrozumienia, że liczą się FAKTY, a same słowa niewiele znaczą? Esbecja to temat zamknięty :)
6969692021.03.29 19:12
Przeczytaj sobie "Resortowe dzieci". Nie oni, ale ich potomkowie. To SB przejęła całą gospodarkę po 89' roku. SB liczyła ok 100 tys. funkcjonariuszy. Każdy z nich miał "na pasku" 5-10 kapusi (TW). To armia prawie milionowa - nie rozpłynęła się w niebycie
chłopka2021.03.29 20:19
Jesteś solidnie niedoinformowany no i czytasz propagandowe bzdety .Byłam uczestnikiem i świadkiem tamtych wydarzeń do 89 r. Polskę rozkradli nie ludzie z SB a siedzący na wyższych szczeblach gospodarki i administracji zarządzający . Wcześniej byli Komunistami ( by zdobyć i utrzymać jakieś stanowisko czy wejść do wyższej klasy społecznej konieczna była przynależność do PZPR ) . W czasie przemian skumali się z Solidarnościowcami ( nie wszystkimi oczywiście ) i razem rozkradali majątek narodowy . Sama byłam działaczką Solidarności i wiem jak to wyglądało . SB stało się taką samą ofiarą Ruchu Solidarności jak większość ich naiwnych członków takich jak np. ja .Zamiast czytać głupoty to porozmawiaj sobie z ludźmi z tamtych czasów . Wielu jeszcze żyje .
6969692021.03.29 20:22
Wiem..., SB to byli Święci. Zakatowali Popiełuszkę
Oko2021.03.29 18:11
W pałacu abp. Głódzia jest mieszkań wiele również i dla abp. Jędraszewskiego.
...2021.03.29 18:10
"Kara wobec abpa Sławoja Głódzia jest bardzo łagodna, wręcz symboliczna. Moim zdaniem arcybiskup powinien otrzymać zakaz działalności na terenie całej Polski, udać się na zamieszkanie do klasztoru, czy innego miejsca odosobnienia i cały, swój bardzo bogaty majątek przekazać na potrzeby fundacji Św. Józefa" - komentuje w rozmowie z Onetem ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
leszczyna2021.03.29 19:12
Klasztor jako miejsce zsyłki dla podpadniętych biskupów? Co winni mieszkancy klasztorów, żeby im podrzucać taki "nabytek" do obsługiwania przez siostry zakonne, jak stary pedofil, któremu zakonnica przynosiła pieczone jabłuszka? Taki lewy biskup, a i zwykły lewy ksiądz, powinien własną pracą zarabiać na siebie, a nie przenosić się z jednej siedziby do drugiej.
Anonim2021.03.29 19:22
W klasztorach w surowej celi, gdzie nie ma żadnych wygód. Dziadek powinien dostawać chleb z wodą trochę ziemniaków i mleka. Pokuta.
rebeliant2021.03.29 18:03
Może faktycznie lepiej niech ta Pachamama stanie na ołtarzu zamiast półbożka, który zakpił z bycia autentycznym człowiekiem i nie poniósł krzywdy gwałtu. Śmiało można powiedzieć, że ofiary tej krzywdy obaliły tego belzebuba.
Po 11 ...2021.03.29 18:00
Ukrywanie pedofilii to dużo gorsza zbrodnia niż sama pedofilia. To tak jak z Hitlerem, który pewnie własnoręcznie nie zabił nawet tysiąca żydów, a jednak uważamy go za potwora winnego śmierci milionów. Między innymi dlatego, że krył zbrodniarzy. Kara dla tych dwóch degeneratów jest mniej niż symboliczna. Dlaczego Watykan nie zastosował jednej z starych, sprawdzonych kar kościelnych. Np. inkwizytorzy używali gruszki - gruszka to bardzo ciekawy przyrząd, był używany głównie dopochwowo albo też doodbytniczo. Wepchnięty i rozkręcany „instrument” rozrywał ... Trzeba tylko sprawdzić czy te asy mają pochwy, a jak nie to ... gruszka im w d .... To jest kara dla takich zboczków, a nie przeprowadzka i przelew wewnętrzny.
Krakus2021.03.29 18:50
Prawda! :)
Padre Canalio2021.03.29 17:55
szkoda moich chłopców :)
Nakaz zamieszkania2021.03.29 17:51
poza archidiecezją gdańską. Czyli Głódź ma teraz zmienić teren łowiecki i zamieszkać w innym pałacyku? Straszna kara, prawie jak upomnienie.
Po 11 ...2021.03.29 17:46
Jakim prawem instytucje OBCEGO państwa skazują polskich obywateli? Przypominam, że Watykan nie jest w UE. Dlaczego Ziobro publicznie nie wyśmieje tych wyroków???
Marek2021.03.29 18:44
Pewnie napisali to w obcych językach.
Trzymać z dala od dzieci2021.03.29 17:45
Kazdy ksiadz to potencjalny pedofil!!! Jako jedyni w Polsce mogą bezkarnie gwałcić dzieci i w 99% przypadków nie poniosą za to żadnych konsekwencji!!!!
6969692021.03.29 19:15
I Tobie przypomnę - na 6 tys. skazanych za pedofilię w latach 2005-2015, było 27 Księży. Źródło? Onet
kaka2021.03.29 17:39
to nie kara -Kosciolem rzadza zdrajcy i szatanisci poprzebierani w lachy biskupow..Potrzebna natychmiast inkwizycja do wnetrza episkopatu -robiona przez swieckich.
Proszę o wyjaśnienie2021.03.29 17:30
Skąd ksiądz zdobyć może kwotę, która pozwoli mu na wybudowania pałacyku (Głódź)? A tak na marginesie: ksiądz całe życie nie płaci podatków, stawia pałacyk a państwo się tym nie interesuje - skąd ma na to fundusze????
6969692021.03.29 17:32
Każda parafia płaci zryczałtowany podatek od każdego mieszkańca ze swojego terenu. Za was tez, bezbożnicy!
Po 11 ...2021.03.29 17:37
KWARTALNA stawka ryczałtu od przychodu proboszczów może się wahać od 434 zł, gdy parafia nie liczy więcej niż 1000 osób, poprzez 1040 zł w przypadku parafii 10-tysięcznej, aż do 1559 zł dla parafii liczącej nie mniej niż 20 tys. osób.
6969692021.03.29 17:41
Jak zwykle kłamiesz
Po 11 ...2021.03.29 17:50
Ustawa z dnia 20 listopada 1998 roku o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, artykuły 42-51. W 2020 r. 420 zł, płaci proboszcz parafii, gdzie liczba mieszkańców nie przekracza tysiąca osób. Najwięcej, 1502 zł, proboszcz z ponad 20 tys. parafian.
6969692021.03.29 17:25
Poza chamstwem, ignorancją , wulgarnością, manipulanctwem, nienawiścią - bolszewicka tłuszcza charakteryzuje się jeszcze monotematycznością i skrajnym narcyzmem. Każdy z nich wypisuje te śmieszne , wyświechtane stereotypy narzucone przez wyborczą & consorts, byle tylko zaistnieć.
6969692021.03.29 17:23
Przyznaje, ze nie mam wykształcenia i jedyna wiedzę jako posiadam została mi przekazana przez proboszcza. Już od najmłodszych lat uczęszczałem na prywatne lekcje wielebnego. Uczył mnie jak to Bóg stworzył świat a w przerwach miedzy lekcjami służyłem mu jako wc i zbiornik na spermę. Miałem wtedy 10 lat. Uważam, ze to był zaszczyt, ze duchowny wybrał właśnie mnie na swojego kochanka. Szczerze gardzę ludzmi, którzy walczą z pedofilia w kościele oraz „ofiarami” księży, którzy nie doceniają przywileju jaki został im dany.
6969692021.03.29 17:27
Przeczytaj mój komentarz powyżej. Prezentujesz skrajny prymitywizm wierząc, iż ktokolwiek uwierzy, że to są moje słowa
6969692021.03.29 17:30
I Tobie przypomnę - na 6 tys. skazanych za pedofilię w latach 2005-2015, było 27 Księży.
Anonim2021.03.29 17:42
Albo jesteś tak głupi albo udajesz. Tak naprawdę nie wiadomo ilu jest księży pedofili, bo pedofilia w kościele jest konsekwentnie tuszowana. Tych 27 skazanych księży katolickich to tylko wierzchołek góry lodowej, którego nie dało się ukryć. Jest bardzo dużo katolickich księży, którzy bezkarnie molestują i gwałcą dzieci i nikt o tym nie wie poza duchownymi.
6969692021.03.29 20:17
Wiesz jakie jest źródło tej informacji? To Onet.
cam2021.03.29 17:43
Całkowicie się z tobą zgadzam. Też uważam, że stanowczo zbyt wielu katabasów wykręciło się sianem...
Pelagia2021.03.29 17:21
To SKANDAL !!! Tęczowy papa atakuje Polski Kościół Katolicki. Przecież to zaplanowana przez Złego akcja niszczenia wiary, Kościoła i Polskości. Chyba zbliża się już czas, kiedy to my Polacy będziemy musieli wypowiedzieć zwierzchność kolorowego papy i sami poprowadzić świat ku zbawieniu.
6969692021.03.29 17:29
Nie nazywajmy go papieżem, to pan Bergoglio, mason
cam2021.03.29 17:20
Czyli ogólnie znany system relokacji skompromitowanych katabasów. Panowie sukienkowi zamienią się pałacami i będzie OK. No to im Watykan zrobił paluszkiem straszne NU NU!
6969692021.03.29 17:34
Czyli ogólnie znany system relokacji artystów - Polański siedzi sobie w neutralnej Szwajcarii i włos mu z głowy nie spadnie
A w Ameryce2021.03.29 17:48
to Murzynów biją!
Albert2021.03.29 17:19
Dla knura Głodzia i lochy Janiaka to żadna kara wręcz nagroda przeniesienie do innej diecezji.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.29 17:17
dziwisz może spać spokojnie
Jerzy2021.03.29 17:04
Według Rzepy / był artykuł/ gdańszczak to agent WSI, szpiegował JP II i co teraz go odsunięto na jakieś Majętności / chyba skromne - wartość to Miliony / Kto to potem przejmie
6969692021.03.29 16:55
Reasumując - to przykre, że nikt nie broni tysiącletniej tradycji. Nikt nie ma odwagi stawić czoła prymitywnym kłamstwom antykościelnym. Gdyby nie Kościół, to nigdy nie odzyskalibyśmy niepodległości. On wziął na swoje barki rolę instytucji nieistniejącego kraju. Wszyscy, którym nie chce się bronić polskości, albo się boją, ponoszą odpowiedzialność a panoszenie się tej bolszewickiej tłuszczy
Felek2021.03.29 17:17
Toksyczna tradycja pana-plebana, przed którym ciemny lud musi się kłaniać w pas. Właśnie przez kultywowanie księży jako ludzi którzy są ponad prawem, zasłaniając się prawem boskim, sprawiło, że patologie w tej instytucji przez wieki urosły do rangi zgnilizny moralnej. Przypominam też czym w historii była Targowica, tak lubiana "obelga" rzucana przez katolickich fanatyków w stronę ludzi, którzy się ośmielą przeciwstawiać czarnej zarazie. To Watykan brał udział w sprzedaży Polski zaborcom. Nie jest przeciwnym religii, uważam że jest potrzebna ludziom, ale nie można doprowadzać do sytuacji gdzie kościół stroi p onad prawem świeckim i dyktuje również ludziom niewierzącym jak mają żyć, a pedofile są przenoszeni do innych parafii zamiast gnić w pace.
6969692021.03.29 17:40
Czy ty chociaż wiesz , czym była Targowica?? Czy wiesz, że była czteroletnia wojna domowa w obronie niepodległości Polski? Czy wiesz, że to tacy jak wy, zagłosowali w sejmie za rozbiorem Polski? To tak jak dziś - teraz chcecie oddać nasz Kraj pod władzę komunistów z Brukseli. Jakiś "Pan" zawsze istnieje. Wolisz mieć Panów w postaci partii Przestępców? - twoja sprawa.
leszczyna2021.03.29 18:01
Ile Watykan zarobił na sprzedaży Polski? Kto mu zapłacił?
Jan2021.03.29 16:50
Ta kara do dowcip. Rozumiem ze ci biskupi będą dalej gośćmi Rydzyka ( inna diecezja) i będą tam opowiadali jak strasznie w ich osobach kościół jest prześladowany....
Stefff2021.03.29 16:47
...zbyt mała kara...pozbawienie Sakry biskupiej (obu) i degradacja ze stopnia generała (w przypadku Sławoja)
6969692021.03.29 16:38
jestem gejem i lubię spijać pot
6969692021.03.29 16:45
To oczywiście jakiś smieć podszywa sie pod mój nick
Krakus2021.03.29 18:42
Nie jesteś pierwszy ani ostatni. To wyjatkowo prostacki smieć, ale wystarczy go załatwoić inteligencją. Sam jest głupi :)
Glaudiusman2021.03.29 16:18
Szkoda mi tych biskupów, bo są teraz na emeryturze i gdzie mają się podziać na stare lata.
Anonim2021.03.29 16:20
Właśnie, te pałace to przecież nędzne nory, jaki człowiek by się zgodził żyć w tym bardaku?
ryszard2021.03.29 16:37
Niech oddadzą majątki zakonom prowadzącym działalność charytatywną - dostaną wtedy wikt i prycze w celi.
Foster2021.03.29 16:12
Przed chwilą obejrzałem zdjęcia Pałacu w Bobrówce. Niesamowity przepych i rozmach architektoniczny. Po co skromnemu księdzu taka posiadłość ?
Anonim2021.03.29 16:18
Do ascezy i życia w ubóstwie, to przecież oczywiste.
6969692021.03.29 16:31
Twoje pieniądze???
6969692021.03.29 17:08
Znowu skrajna ignorancja - Ksiądz nie ślubuje ubóstwa!
cam2021.03.29 17:37
Nie przeszkadza to katabasom na cotygodniowych seansach idoktrynacyjnych cytować bajek i legend głoszących, że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty przez bramy raju....Dlatego durne barany - znaczy owieczki oddawajcie bogactwa swoim pasterzom.
6969692021.03.29 20:20
Widać komuchu, że nie pojmujesz, co to znaczy "wolność słowa"!
cam2021.03.29 21:27
Wolność słowa w tym wypadku oznacza wciskanie kitu ciemnej masie od 1000 lat, w imię władzy i pieniędzy...
cam2021.03.29 17:21
Nie przesadzaj. Złote, a skromne....
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.29 16:10
różowy kolor na zdjęciach z tymi pedałami! czyli ulubiona barwa zboków i wykolejeńców seksualnych!!!
6969692021.03.29 16:14
Piękny przykład "mowy miłości" nienawistników Kościoła
Anonim2021.03.29 16:21
jaki kościół taka miłość.
6969692021.03.29 16:27
Rozumiem, że masz na myśli kościół lewactwa?
6969692021.03.29 16:28
Bo pierwszy komentarz napisał lewak
Ben2021.03.29 15:25
Jaki ojciec taki syn.
Jest decyzja2021.03.29 15:04
przeniesienie do innej parafii + przelew wewnętrzny.
Anonim2021.03.29 15:02
100% konsekwencji w kościele. Pedofili przenosi się do innej parafii, biskupów przenosi się do innych diecezji. I biznes się kreci dalej.
6969692021.03.29 15:41
A co zrobiono z Polańskim?
Anonim2021.03.29 15:50
Jesli wjedzie do USA pojdzie do wiezienia. Wiec nie wjezdza. Kara.
6969692021.03.29 16:03
Hahahaha! A ile razy był w Polsce, która ma umowę ekstradycyjna ze Stanami?
6969692021.03.29 16:06
Może przypomnieć wypowiedź Zanussiego, który bredził, iż to 13-letnia prostytutka skrzywdził wielkiego artystę Romana?? A może zacytować wypowiedź Latkowskiego o aferze pedofilskiej na Dworcu Głównym w Warszawie?
Podatnik2021.03.29 16:03
Guzik mnie to interesuje co z Polańskim. Nie jest na moim utrzymaniu. Nie wypłacam mu pensji ani emerytury. Polański nie próbuje też wymuszać zmian w prawie (tak jak czyni to KK) ani nie indoktrynuje dzieci już od szkoły podstawowej. Polański nie zatrudnia się w szpitalach czy skarbówce. Nie pobiera wojskowej emerytury.
6969692021.03.29 16:10
A Kościół jest na twoim utrzymaniu???? To jest wasz stan wiedzy i umysłu
antoni.s2021.03.29 16:31
A kto go utrzymuje?, kosmici?.
6969692021.03.29 16:40
Wierni. Z własnej , nieprzymuszonej woli! Taki macie stan wiedzy
Prawda2021.03.29 18:28
A kto płaci za nauke katolickiej religii? Tez wierni czy skarb państwa. Kto wpłaca miliony do róznych kościelnych fundacji? Wierni czy skarb państwa. więc nie pitol tepaku. Czemu kler nie chce się zgodzic na to aby wierni utrzymywali KK w Polsce? Bo nie mieliby na wystawne zycie,łajdactwo i wtrącanie się do wszystkiego. 60% tych wiernych wypisałoby się z wiary.
6969692021.03.29 20:26
A kto uczy bajd "oświecenioej pseudonauki"? Nie rozumiesz, że nauka religii jest konieczna, aby człowiek miał szansę dokonać wyboru - wierzę w racjonalizm czy w Transcendencję. Wasza komusza świadomość nie dopuszcza możliwości, że ktoś ma prawo myśleć inaczej niż wy
6969692021.03.29 16:12
A wmawianie dzieciom , że pochodzimy od małpy , to nie indoktrynacja? Odbierz pieniądze nauczycielom biologii
796982021.03.29 16:23
No ty pochodzisz prawdopodobnie ameby lub pantofelka...
6969692021.03.29 16:26
Was charakteryzuje przerażający brak wiedzy. Powtarzacie w kółko to, czego nauczono was w podstawówce.
6969692021.03.29 16:29
Bo takie jest wasze "wyższe wykształcenie"
6969692021.03.29 20:29
I gdybyś posiadał elementarne wykształcenie, to zachwyciłbyś się genialnością konstrukcyjną, tak wzgardzanego przez ciebie pantofelka
Foster2021.03.29 15:00
To Watykan nie wie, że arc. Głódź nie mieszka w Gdańsku, tylko w pałacu w Bobrówce ?
Anonim2021.03.29 15:06
No pewnie że wie, i dlatego właśnie tak go ciężko pokarał.... kara jest, a jakoby jej nie było, czyli generalnie tak jak kościół każe swoich wiernych pedofiluchów.
6969692021.03.29 15:11
Może po prostu wy, podlece, nie wiecie , że mieszka w Gdańsku i wciąż Go pomawiacie?
Anonim2021.03.29 15:37
To Głódzia da się pomówić???
Foster2021.03.29 16:06
. No popatrz ! To ten Pałac w Bobrówce nie jest już jego własnością ?
rebeliant2021.03.29 14:44
No i chyba sprawa się wyjaśniła w pewnym zakresie. Otóż jadąc komunikacją miejską olśniło mnie. Otóż pisałem o tym, że półbożek, który zakpił z bycia autentycznym człowiekiem nie poniósł krzywdy gwałtu - i to jest fakt. Sam głosił, że ciało jest świątynią Rucha Śfięłtego oraz, że czyny przeciwko Ruchowi Śfięłtemu nie będą odpuszczone. Czyli inaczej mówiąc Jezus nie zdobył się na przebaczanie tych krzywd, których sam nie poniósł i idealnie to wszystko padło na gwałt (ciało świątynia D Ś, nie odpuszczenie czynów przeciwko D Ś, Jezus nie ponosi krzywdy gwałtu). Chyba ktoś się zbyt daleko zapędził z tymi stuk puk i grzechów ni ma, bo był na full zachłanny na zyski z wywiadu i psychomanipulacji. Dobrze jest informować ludzi, że za gwałt otrzymuje się pomstę... a raczej wystawienie na łaskę swojej ofiary, lecz już pod inną postacią (słaba i bezradna nie pasowała, to szkaradna i bycza będzie pasować).
polski podatnik2021.03.29 14:44
dla Głódzia jeszcze pkt 4 -wyprowadzić Adamowicza z katedry
jle_ffm2021.03.29 14:37
Abp Głódz to chyba specjalnie się nie zmartwi, jego pałac jest na Podlasiu a to w innej diecezji jest . Gorzej z bp Janiakiem, bo jeśli ma pałac w tej samej diecezji to będzie ciężko, No chyba że mu Głódź jakiś skromny pokoik wynajmie w swoim, no to wtedy spoko.
Foster2021.03.29 15:49
W Pałacu w Bobrówce wystarczy miejsca dla wszystkich, magnatów Kościoła tak "surowo" ukaranych.
6969692021.03.29 15:55
Dałeś choćby złotówkę na Kościół. Jeśli nie to natychmiast się odpieprz - Kościół nie docieka skąd ty masz pieniądze i na co wydajesz
6969692021.03.29 15:56
Dałeś choćby złotówkę na Kościół?
podatnik2021.03.29 16:05
Każdego dnia daję na czarnych katabasów!!!! Te tłuste pasożyty nie przyczyniają się do wzrostu pkb i trzeba płacić im pensje i emerytury.
6969692021.03.29 16:16
Gdzie dajesz, komu dajesz? Widać, że nie rozumiesz podstawowych kwestii, jaka jest Prawo Podatkowe
Anonim2021.03.29 16:50
Idioto, z mojego podatku dobrze im się żyje !!!!!!!!
6969692021.03.29 17:03
Z czyjego podatku, idioto!!!? Kościół utrzymuje się wyłącznie z dobrowolnych datków
6969692021.03.29 16:19
A dziennikarze z wyborczej, tvn i innych szmatławców przyczyniają sie do wzrostu PKB???
6969692021.03.29 14:27
To wyraźnie widać - lewak pochodzi prosto od małpy (z czego jest niezwykle dumny! ). Ja pochodzę od Boga
Głupi, głupszy, katolik2021.03.29 14:39
Skąd się biora takie przygłupy tak ty. Jak można negować naukę a wierzyć w jakies zabobony i bajeczki nie poparte żadnymi dowodami. Zreszta czego spodziewać się po katolstwie, które od dziecka ma prany mózg i nie potrafi trzeźwo myślec.
6969692021.03.29 14:48
Skąd się biorą takie przygłupy jak Ty, które wierza w "naukę", która co rusz zmienia zdanie na najważniejsze kwestie? Wszyscy macie prany mózg przez głupkowatą pseudonaukę
Katole to gamonie2021.03.29 15:09
To dzieki nauce można leczyć wiele chorób, na które w przeszłości ludzie umierali. Dzieki nauce a nie żałosnym modłom, gusła i zabobonom, które reprezentuje twoja wiara. Nauka zawsze wygrywa i pogrąża religie, bo wiara jest gówno warta i nic nie daje poza złudzeniem i iluzja.
6969692021.03.29 15:12
Przez tysiąclecia ludzie radzili sobie świetnie z leczeniem, bez głupkowatej pseudonauki
Katolstwo jako synonim debilizmu2021.03.29 15:16
No i jaka była średnia długość życia w dawnych czasach, gamoniu? Ludzie umierali na choroby, które w dzisiejszych czasach zostały całkowicie wyeliminowane dziecko protestowi naukowemu. Jesteś takim ignorantem i tłukiem, ze aż ciężko w to uwierzyć.
6969692021.03.29 15:45
Ty jesteś ignorantem i tłukiem , bo gdybyś miał odrobinkę wiedzy, wiedziałbyś, że niska średnia wieku wynikała z tego, że ludzie ginęli na wojnach. Pozostali żyli do osiemdziesiątki, czego nie można powiedzieć o współczesnej, "oświeconej Polsce...
Katolicyzm to dno intelektualne2021.03.29 16:06
Człowieku ty już tak się pogrążysz, ze masakra. Jak bardzo upośledzony jesteś? Ludzie umierali rownież i przede wszystkim w wyniku chorób, głodu itd. Umieralność wśród noworodkow była bardzo duża. Dzieki postępowi medycznemu (z którym zreszta kościół walczył i walczy do dzis) udało się wydłużyć średnia długość życia. Tak, postępowi medycznemu a nie głupim zdrowaśkom, które nic nie dają. Nic dziwnego, ze ludzie głosują na PiS i wierzą w jakies niepokalane poczęcia i tym podobne dyrdymały skoro brakuje im elementarnej wiedzy!!!! Wstyd!!!!!
6969692021.03.29 16:22
I właśnie umieralność noworodków zaniżała dramatycznie średnią! Dzięki temu nie było na świecie tylu dziwadeł
Czemu się dziwisz?2021.03.29 18:30
Aj, waj! Lechu! ...A twoje pedalstwo względem dzieci, .... to czego jest synonimem?...Umiesz to nazwać??
Małpy2021.03.29 14:46
stanowczo temu zaprzeczaja że lewackie smiecie pochodza od nich
6969692021.03.29 15:13
Mnie też to mówiły ;)
Anonim2021.03.29 14:58
Ten bóg od którego pochodzisz huśta się na ogonie w klatce w zoo i wpier..ala banany. Codziennie tez trzepie kapucyna nie przejmując się wycieczkami szkolnymi za kratą.
Chuj w dupę biskupom2021.03.29 14:25
Sprawiedliwą i jedynie słuszną karą, byłoby skazanie ich na długoletnie więzienie za współudział w zbrodni pedofilskiej. To byłaby taka dożywotnia pokuta i czas na prawdziwą rozmowę z Bogiem.
Czyżbyś był szambonurkiem...???2021.03.29 18:35
No właśnie, we wpisie pokazałeś SWÓJ SKRAJNY DEBILIZM! SŁOWA PROSTO Z RYNSZTOKA! ..Zawsze jak nie masz argumentów, to lejesz swoimi pomyjami z szamba!...
na pieszczoty2021.03.29 18:45
to trzeba zasłużyć
Total Mayhem2021.03.29 14:24
"No słuchaj, Sławek, flaszko ty moja. I Edkowi powtórz. Zaczął się wokół was jakiś smrodek taki, nie dało się udawać, że nic się nie dzieje, masz przecież te rezydencje poza województwem pomorskim, będziesz się tam dobrze bawił, mordo ty moja, nawet Edka na wczasy możesz tam zaprosić, koniaczek, brandy, whisky też dowieziemy, ile dusza zapragnie..."
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.29 14:21
Powiedzcie ofiarom, pyerdolonych pedofilów koloratkowych, że za karę purpuraci którzy kryli zboków zostaną przeniesieni na inną parafię... do innych pałaców...
"..Kretynie..." vel Lech Keller!2021.03.29 18:43
I KTO TO PISZE..??? .. NAJWIĘKSZY ZBOK I KRETYN! To ty krzywdziłeś dzieci!.. To ty byłeś nie raz za to aresztowany ! To ty kilka razy siedziałeś w więzieniu! ...Śmiesz tak pisać? Myślisz, że nie wiemy kim jesteś i nie znamy twoich wybryków? Nie jesteś Polakiem, tylko żydowskim ateistą, "dumny gejem.." .Taki masz nick! Twoje nicki mówią same za siebie...! TY NIENAWIDZISZ SIEBIE...!
Antykler2021.03.29 14:11
Darmozjady, pasozyty, pedofile, skürwysyny - tym jest właśnie katolicki kler, tym właśnie są te katolickie scierwa!!!!!
Wiwat2021.03.29 14:23
Darmozjady pasozyty sk... pedofile mordercy lewackie scierwa do utylizacji
Beata2021.03.29 14:04
https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/wklejone-puste-lawki-w-czasie-transmisji-ze-mszy-sw-komentarz-proboszcza/756lde3,79cfc278
henry2021.03.29 14:07
Myślą że wszystko im kuxxa wolno, tak łajdaki robią obejście obostrzeń, za pieniądze ksiądz się modli, śmiechu wart ten filmik
Agnieszka2021.03.29 14:08
sklejone 3 rózne ujęcia tak aby wyciąć wiernych którzy pojawili się w dużej ilości. Boja się kar nakładanych przez sanepid
Skrzypek na dachu2021.03.29 14:02
Pamietam po reformie starodawnej tradycijnej Trydenckiej Rzymskiej mszy , ze bardzo duzo starszych ludzi narzekalo ze to zle ze ksiadz zamiast prowadzic modlitwe wiernych , stawia sie jako posrednikiem miedzy wiernymi a Bogiem , odwraca sie od krzyza i staje twarza do ludzi , i ze jak to ucza bezboznosc w seminarium to ludzie sie odwroca od kosciola . Dzisiaj to wyglada na to ze falszywy uzurpator Franciszek to szatanista , tez broni i ukrywa winnych zamiast ukarac dozywotnym wiezieniem albo ekskomunikacja .
V2021.03.29 13:18
Dadzą radę, niech Głodź zamieszka w diecezji kaliskiej, Janiak w archidiecezji gdańskiej, a wtedy wszyscy będą zadowoleni i tak im dopomóż bóbr.
zapita, chamska i buraczana morda głódzia2021.03.29 13:06
i tępy ryj janiaka stanowią kwintesencję polskiego katolicyzmu czyli skromności, tolerancji, dobrego wychowania i miłosierdzia bożego. Są to również cechy typowe dla przeciętnego wyborcy Pis-u (tutaj trzeba jeszcze dodać bezmierną patologiczną i wrodzoną wielopokoleniową głupotę - dziedziczoną wraz z irracjonalnym zamiłowaniem do różnych guseł ,czarów, bajek i klechd )
infor2021.03.29 13:10
gdybyś ty lewacki debilu wiedział jeszcze co jest katolicyzm. Ale szkoda czasu, żeby ci to tłumaczyć. Tacy jak ty żyją jako debile i tak zdechną
6969692021.03.29 14:09
Oni są zbyt tępy, by pojąć Transcendencję. Proponuję im wszystkim, żeby ustawili sobie lustra i popatrzyli na własne ryje.
Maria Błaszczyk2021.03.29 14:20
Przeczytanie Twojej odpowiedzi czyni wszystko jasnym. Katolicyzm to inteligentna i merytoryczna argumentacja i kultura osobista. Dzięki Tobie wszystko staje się zrozumiałe i oczywiste.
No wreszcie kuchto zrozumiałaś2021.03.29 14:24
że katolicyzm to cacy lewactwo to be!!!
6969692021.03.29 15:47
Wypowiedzi tej hołoty czyni wszystko jasnym - to oni wciąż wyzywają, ja tylko zagrałem w ich stylu!
Anonim2021.03.29 13:45
W Polsce jest już tylko kaczolicyzm.
xyz2021.03.29 14:41
widzisz anonimie jaki to wielki Człowiek z P. Kaczyńskiego
Anonim2021.03.29 15:00
buhahahhahahha, tam gdzie widzisz wielkość, jak widzę szczerbatego konusa.
6969692021.03.29 15:50
I tylko tyle potrafisz - wyzywać. Gdyby doszło do szczegółów, to albo powtarzałbys wyświechtane brednie rodem z wyborczej, albo byś zamilkł
6969692021.03.29 17:06
No i zamilkł :)
Żałosny jesteś"! Brak ci argumentów...!2021.03.29 18:52
" pseudo-anonimie"..., vel Lechu, przecież nim nie jesteś!... NIE UMIECIE SOBIE PORADZIĆ Z P. KACZYŃSKIM,... WIĘC GO WYZYWACIE!..TYLKO TYLE UMIECIE! ... A TO JEST MAŁY....WIELKI... POLAK!
Ja2021.03.29 13:06
No i co na to prominentni przyjaciele Sławoja-Głodzia, którzy przyjeżdżali z luksusowymi prezentami do tego pana i pili z nim wódeczkę? Okazuję się, że biesiadowali z obrońcą pedofili!
***** ***2021.03.29 12:58
Jędraszewski szykuj się idą po ciebie łotrze!
niestety2021.03.29 13:11
lewacki debilu - a co ci zrobił Jędraszewski? Szybciej przyjdą po ciebie, bo jesteś tylko nikomu niepotrzebnym śmieciem
Anonim2021.03.29 13:46
buhahhahahaha, możesz pomarzyć, matołku.
Teraz kolej2021.03.29 12:57
na Jędraszewskiego
Nareszcie2021.03.29 12:54
Głódź to karykatura, tyle złego narobił w polskim KK. Janiak - to było przesądzone.
Anonim2021.03.29 13:29
Proponuję generała Głódzia pozbawić stopnia wojskowego i odebrać emeryturę.
6969692021.03.29 14:11
Przepraszam, bo tępy Katol jestem i nie wiem , co zrobił złego. Można prosić o konkret?
peryklejtos2021.03.29 12:52
Watykan pluje nam w twarz :) Mogli chociaż nakazać mu poleżenie krzyzem w kościele.
wooki2021.03.29 12:51
Te "kary" to jest cos tak żenującego, policzek w twarz dla ofiar. Smutne, żenujące, obrzydliwe.
Bolesław Ogórek2021.03.29 12:50
A dlaczego, jako przestępcy na nieletnich, nie wsadzono do pierdla? Przecież dopiero tam by doznał "rozkoszy" od współwięźniów. Tam by go dobrze wygrzmocili łapserdaka
weqrt2021.03.29 14:24
może przedawnienie? albo brak skargi pokrzywdzonego?
Krakus2021.03.29 12:44
Kara jest śmieszna, ale ruch Watykanu pokazał, że coś drgnęło. Cieszy mnie to, bo na razie polski KK jest w fatalnym stanie, coraz więcej ludzi (szczególnie młodych) się odwraca od Kościoła i wiary. Trzeba nam takich biskupów jak arcybiskup Polak, a nie Jędraszewski.
Krakus prawdziwy2021.03.29 12:55
To właśnie przez takich jak bp. Polak ludzie odchodzą od Kościoła. Bp. Jędraszewski, to jeden z najodważniejszych i najinteligentniejszych biskupów w Polsce, który jeszcze potrafi coś powiedzieć, broni wiary i mówi o wielu dzisiejszych zagrożenach dla wiary i chcrześcijaństwa nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Mówiąc odważnie naraził się wielu pseudo-katolikom, co o nauce kościoła nie mają żadnego pojęcia. On głosi naukę Chrystusa, a nie swoją i nie przemilcza niewygodnych tematów. a jeśli ktoś uważa inaczej niech udowodni.
Krakus2021.03.29 13:20
Nauka Chrystusa w wykonaniu Jędraszewskiego to dzielenie ludzi, sianie nienawiści, homofobii. Jędraszewski to symbol zacofania, średniowiecza i bizantyjskiego przepychu. Już się Papież Franciszek na nim poznał i nie zrobił go kardynałem :)
Krakus prawdziwy2021.03.29 13:37
Hej krakus przybłęda. A Pan Jezus też był znakiem sprzeciwu. To samo mu przypisywano o czym piszesz. Mówił o grzechu, wyzywał faryzeuszy od "grobów pobiwlanych" i "plemienia żmijowego".... Siał nienawiść... To chyba dobrze, że bp. Jędraszewski nie liczy się z tym co ludzie, szczególnie tacy jak ty o nim mówią. Liczy się z bogiem i odważnie głosi naukę Chrystusa. A ty bracie, to tak jak ścięta ryba płyniesz z nurtem ścieków. A tu pod prąd trzeba. A przepychem to się zajmij u sędziów, prokuratorów, polityków, lekarzy, bankierów, artystów i różnych oszustów, co to się na krzywdzie ludzkiej wzbogacili. Tam znajdziesz taki prawdziwy przepych: złoto, biżuteria, dwa samochody, dwie wile i często kurwiarstwo na całego.
Krakus2021.03.29 13:57
Jędraszewski swoim "ujadaniem" jak mały piesek próbuje zrobic karierę przez walkę z LGBT i kobietami. Na siłę robi z siebie "męczennika", ale jakkolwiek będzie "płynał pod prąd", Kraków go nienawidzi, bo nie ma w sobie nawet 1/100 charyzmy i szacunku, jaki miał jego poprzednik, arcybiskup Franciszek Macharski (którego znałem osobiście, bo mieliśmy ze sobą kontakt na wielu płaszczyznach). Gierki Jędraszewskiego przejrzał nawet Watykan i zablokował mu możliwość awansu. To przez takich jak Jędraszewski do kościoła nie chodzą mlodzi, wypinaja się na niego kobiety. Zeszły rok to dobitnie pokazał. Jędraszewski odstrasza od KK, podobnie jak ukarani Janiak i Głódź. A`propos tego ostatniego - zobacz sobie "złoty, ale skromy" pałacyk tego ostatniego. Obajtek przy nim to mikroprzedsiebiorca. Polecam: https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/jak-zyje-slawoj-leszek-glodz-posiadlosc-arcybiskupa-palac-i-prywatny-kosciol/n4jy95n
6969692021.03.29 14:17
Najlepiej młodym pozwolić "ciupciać się" w Światyniach - przybęda tam licznie...
Krakus2021.03.29 17:00
Świątynie to miejsca modlitwy, spotkania z Bogiem, a nie miejsce żerowania na wiernych, jak robi to choćby ten złodziej Rydzyk czy pijus Głódź. Ale podoba mi sie prywatnie Twój tok myslenia :P
Krakus prawdziwy2021.03.29 19:13
Napisałem ci już wcześniej, żeś przybłęda. Może kiedyś za jakiejś dziury przyjechałeś za chlebem do Nowej Huty, bo krakusem z dziada pradziada, to na pewno nie jesteś, a katolik to pewnie taki od wielkich świąt, albo i rzadziej. Bp. Jędraszewskiemu i O. Rydzykowi, do pięt nie dostajesz. Jest wieli tydzień, nawróć się chłopie, póki jeszcze czas i przestań zionąć jadem nienawiści. Co sobą reprezentujesz i jak jesteś w tej wierze wiarygodny? Pojednanie i przebaczenie, dobroć a nie nienawiść.
Ulises2021.03.29 14:18
O czym ty pie... młodzi na ogól to idioci 25 lat lewackich nauk zrobiło z nich biomase chcą niech chodza nie chca pies im morde lizał!!
6969692021.03.29 14:25
Nie rozumiesz, że kpię z komentarza powyżej?
Ulises2021.03.29 14:30
To do krakusa w rzeczywistości uja ubeckiego
Słuchaj debilu pseudo krakusie2021.03.29 14:28
a w rzeczywistości uju ubecki biskup .Macharski z takimi jak ty rozmawiał tylko słuzbowo
Krakus2021.03.29 16:55
Uważaj na szczelnośc zwieraczy :D :D :D
6969692021.03.29 14:13
Tłuszcza lewacka nie jest w stanie pojąć Pana wypowiedzi. Dziękuję za nią!
6969692021.03.29 14:16
To było do "Krakusa prawdziwego"
Anonim2021.03.29 14:26
podlegają prawu polskiemu jak wszyscy, kara kościelna jest dodatkowa, nawet, gdy nastąpi przedawnienie z punktu widzenia k.k.
Biskupi2021.03.29 12:39
Co zbawienie nam, czy piekło! Byle życie nie uciekło! Jeszcze będzie czas umierać! Żyjmy tu i teraz! Co nam hańba, gdy talary mają lepszy kurs od wiary! Wymienimy na walutę honor i pokutę!
Klapaucjusz2021.03.29 12:27
Ach, gdzież się podzieje nasz bezdomny biskup? Kto mu udzieli schronienia w skromnym palacyku ze skromnym parkiem dla jego zabiedzonych jelonków?
Anonim2021.03.29 12:36
Znajdą mu jakąś skromną celę M-34, ciasną, bo tylko o powierzchni 2300 m2, i skromną (klamki będą tylko pozłacane) i na uboczu, na maleńkiej działeczce 140 ha. Daniele i bażanty to on co najwyżej na talerzu będzie oglądać, tak więc doprawdy - nie ma czego zazdrościć, los się z nim okrutnie obejdzie...
A co2021.03.29 14:32
kłapouchu zazdrościsz mu ze ma pałacyk a ty tylko małe mieszkanko w bloku
Klapaucjusz2021.03.29 15:45
Podobno ze skromnego mieszkania w blokach jest bliżej do Króleswtwa Niebieskiego niż z biskupich pałaców, ale może lepiej niech nam to biskup dobrodziej wyjaśni.
XYZ2021.03.29 11:59
WESOŁEGO ALLELUJA
6969692021.03.29 11:59
Głupcy! W latach 2005-2015, było 6 tys. osób skazanych za pedofilię, w tym 27 Księży... Obecnie, za czyn ten, odbywa karę 868 osób, 1 zakonnik i jeden Ksiądz...
6969692021.03.29 12:00
Zapomniałem... wy nie umiecie liczyć...
anna2021.03.29 12:05
..my nie musimy umieć...ON umie..I patrzy,i widzi...!
aaa2021.03.29 13:45
ON. ten którego nie ma i nigdy nie było. MY nie musimy, mamy swoich ONYCH. to nie ja - ON mi kazał. ON za mnie mówi, myśli, obrywa. nie my - ON. nas nie ma.
6969692021.03.29 14:23
Widać (na podstawie "sałaty słownej"), że jedyne co potrafisz, to ćpać
Anonim2021.03.29 12:04
Albo jesteś tak głupi albo udajesz. Tak naprawdę nie wiadomo ilu jest księży pedofili, bo pedofilia w kościele jest konsekwentnie tuszowana. Tych 27 skazanych księży katolickich to tylko wierzchołek góry lodowej, którego nie dało się ukryć. Jest bardzo dużo katolickich księży, którzy bezkarnie molestują i gwałcą dzieci i nikt o tym nie wie poza duchownymi.
Do anonima2021.03.29 12:45
Anonim - nie wiadomo, nie wiadomo, nic nie wiadomo. A jak nie wiadomo to są przypuszczenia. Natomiast wiadomo, ile ofiar się zgłosiło i na tej podstawie wiadomo ilu księży ich skrzywdziło. 696969 - ma całkowitą rację. A w tym są jeszcze księża niesłusznie, z powodu zemsty oskarżani, bo niektóre "niby ofiary" nie są dla mnie wiarygodne. Chodzi tylko o kasę. Można na "wnuczka" to można i na "ksiądza pedofila". Pieniądz nie śmierdzi - łatwy zarobek.
6969692021.03.29 14:35
Później podam link do artykułu z Onetu
Anonim2021.03.29 12:05
Procentowo bardzo niewiele. Ale... Trzeba wiąć pod uwagę że przestępstwa księży są kryte przez innych. To raz. A dwa - procentowo księży również nie ma tak wielu. Jest ich jakieś ok. (z tego co pamiętam) 25 może 30 tys. Oznacza to że prawie 1/1000 księży siedział za jakiegoś typu molesting. W moim mieście mamy 70 tys mieszkańców, to za molesting przez 10 lat musiałoby być skazanych 70 osób. Nie wiem czy było choć 7. Każdy taki przypadek był głośny w lokalnych mediach bo temat drażliwy, pamiętam jeden tylko. Wnioski sam wyciągnij.
Anonim2021.03.29 12:12
No i czego to ma dowodzić? Chyba tylko skuteczności kleruchów w ukrywaniu zboczeńców. Mieszkałem w czterech parafiach. W trzech był tzw. "problem" (w dwu przypadkach zakończony wyrokiem, trzeci kojfnął przed procesem). W czwartej parafii ksiądz został zamordowany przez partnera seksualnego (18 letniego mężczyznę). Chyba, korfa, jakiegoś pecha miałem do tych parafii?
podaj odsetki, piesku2021.03.29 12:16
Wszystkich księży (rk) jest w PL ok. 20 tys. A ile afer, piesku?
Anonim2021.03.29 11:57
Oglądam się teraz dookoła, kogo by teraz trzeba było donieść, tak dla spokoju?
asia2021.03.29 12:07
tak dla spokoju,to..przestań pisać
oloo2021.03.29 11:55
ale zapijaczone mordy, zamienić te ich różowe fartuszki na kufajki i całkiem jak palacz z kotłowni.
kefas2021.03.29 11:54
I co teraz będzie porabiał Sławoj Leszka Flaszka Głodź bez swoich danieli ?
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.29 11:56
będzie ruchał kozy na wsi, wprawdzie to nie daniele, jednak lepszy Rydzyk niż nic :)
Oj, Nie masz z czego być dumnym!2021.03.29 18:57
Tak twierdzisz, staruszku?.. Acha...!? Czyli myślisz, że się na ciebie ma zapatrzyć?! Kiedyś pisałeś, że: "... nie gardzę nawet małymi zwierzątkami..." ! To są twoje słowa! Mam zapisane!
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.29 11:54
Wprawdzie kara nie jest zbyt sroga, bo za takie przestępstwa obaj powinni gnić w pace bez okien i tak skończą jeśli wcześniej sami nie zdechną. Na dziś mamy bardzo pozytywny wymiar zamknięcia im ryjów raz na zawsze. Następny w kolejce Jędraszewski.
6969692021.03.29 12:01
Przepraszam, zapytam nieśmialutko... a za co mają siedzieć?
Anonim2021.03.29 12:06
Wybierz sobie - Art. 247. KK § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Art. 252. KK § 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Art. 254. KK § 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o przestępstwie określonym w art. 122-124, 126-128 lub 148, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania o fakcie przestępstwa i okolicznościach jego popełnienia oraz o miejscu, w którym sprawca przestępstwa przebywał lub przebywa, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
Prawnik2021.03.29 14:51
No nie mogę !!!Ty prosto do naszych pseudo sądów się nadajesz !!!Myslisz ze jak przytoczysz paragrafy to wszystkie rozumy pozjadałeś??
anonim2021.03.29 12:11
Na dzień dzisiejszy mamy stanowisko "samorządu zawodowego". Teraz pora na POLSKIE PRAWO. Liczę na wyrok skazujący - bo wina oczywista (na co wskazuje stanowisko Watykanu).
Laura2021.03.29 14:44
Wy smiecie lewackie jesteście jednak debilami
naanga2021.03.29 11:52
Tak trzymać, Franek - przydałoby się tak przetrzebić większość polskich diecezji.
Anonim2021.03.29 13:31
Czyli zostaną przeniesieni do innych parafii poza dotychczasowymi archidiecezjami. Nic nowego, a głupi lud się cieszy myśląc że ich ukarano.
lucek2021.03.29 11:51
Ukarał? Żenada! To ma być kara? Kosciół to gniazdo pedofilii i wszelkiego zła! Do niektórych wiernych dociera, do nielicznych. Czy TVPiS dziś swoim zjadliwym, agresywnym językiem ustami Węża albo innego łajdaka powie to swoim wiernym widzom?
6969692021.03.29 11:58
Głupcze! W latach 2005-2015, było 6 tys. osób skazanych za pedofilię, w tym 27 Księży... Obecnie, za czyn ten, odbywa karę 868 osób, 1 zakonnik i jeden Ksiądz...
Walnij się w łeb2021.03.29 12:03
Albo jesteś tak głupi albo udajesz. Tak naprawdę nie wiadomo ilu jest księży pedofili, bo pedofilia w kościele jest konsekwentnie tuszowana. Tych 27 skazanych księży katolickich to tylko wierzchołek góry lodowej, którego nie dało się ukryć. Jest bardzo dużo katolickich księży, którzy bezkarnie molestują i gwałcą dzieci i nikt o tym nie wie poza duchownymi.
6969692021.03.29 14:21
A artyści, nauczyciele, lekarze, psychologowie, politycy itp. itd. nie tuszują??? Przypomnieć Ci sprawę Samsona lub Kroloppa, a może Polańskiego?
Ulises2021.03.29 14:21
Z tego co widze tuszowana jest twoja durnota
6969692021.03.29 14:33
To są wasze argumenty - inwektywy
Ulises2021.03.29 14:41
To nie do ciebie do tego u góry co każe walić sie w łeb
Agnieszka2021.03.29 12:04
Skończyło się ukrywanie ich po parafiach więc będzie ich o wiele więcej.
6969692021.03.29 16:37
Niestety! Nie skończyło się ukrywanie pedofili: artystów, psychologów, nauczycieli, lekarzy, polityków itp.
Agnieszka2021.03.31 8:17
i tatusiów, dziadków, wujków... 90% przypadków pedofilii to przypadki "rodzinne".
Anonim2021.03.29 11:51
A Sławoj na to Eda polewaj! Jeszcze po kropelce jeszcze po kropelce póóóóki wódka jest w butelce!
abro2021.03.29 11:50
A wczoraj na ingresie naziola Wojdy wszyscy wychwalali Daniela Flaszkę pod niebiosa. Czy polski kościółek uznaje jeszcze zwierzchnictwo papieża , czy już mamy schizmę pod przewodnictwem toruńskiego taty. Bo to on głównie kontestuje słowa z Watykanu.
6969692021.03.29 16:44
Twoje konfabulacje są żenujące - wystarczy włączyć bezpośrednią transmisję z uroczystości religijnych, żeby przekonać się jak łżesz
6969692021.03.29 11:50
Do boju, bolszewicka tłuszczo!! Piszcie więcej, pokażcie kim jesteście, że upadliście poniżej najgłupszych zwierząt. Potraficie tylko kłamać, manipulować. Nawet nie macie pojęcia o czym tu jest mowa. Jesteście tak zamroczeni nienawiścią i bezczelnością, iż chcecie karać ludzi, którzy nie mieli żadnego udział w przestępstwie. Czy ja mam pójść siedzieć, bo mój sąsiad jest np. mordercą?
Anonim2021.03.29 12:31
księże wikary, wracaj pod kołdrę, bo proboszcz marznie!
6969692021.03.29 17:12
I to jest własnie wasz poziom...
elektronik2021.03.29 11:47
Taa.. Weź Leszek jedź do pałacyku na wieś i się przez jakiś czas w Gdańsku nie pokazuj aż sprawa nie przyschnie. Takie to są watykańskie kary.
sioban2021.03.29 11:41
takie kary to śmiech, do pudła katabasów trzeba wsadzić !
graba2021.03.29 11:40
To państwo świeckie powinno anulować generalka emeryturę oraz wsadzić dożywotnio do pierdla, a pieniądze przeznaczyć dla ofiar przemocy nie dla rydza.
Anonim2021.03.29 11:40
Oba błazny siedzą teraz,piją szampana i ryczą ze śmiechu..!
6969692021.03.29 12:03
A ty teraz palisz "trawkę" i nawet nie wiesz, co piszesz...
katolik2021.03.29 11:37
a jak jest kara jak Papież trzyma stronę Billa?
Parodia sprawiedliwości2021.03.29 11:36
A Ich Nietrzeźwości sikają teraz obie ze śmiechu...
senior2021.03.29 11:35
Kara śmiechu warta. Pijaczyna i obrońca pedofili przeprowadzi się
szczureks2021.03.29 11:32
Czas zmienić tego parszywego papieża który podnosi rękę na kościół pisowsko-katolicki :)
Obudzony2021.03.29 11:31
Gdy katolicy dowiedzą się jak zostali oszukani przez kler to będzie niezła awantura. A teraz powiem wam jaka jest prawda. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!!!!!!!!!!!
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.29 11:31
Pomijając wszystko co te pedofile narozrabiały ciekawe jest to, że administracja obcego państwa decyduje o tym, gdzie na terienie Polski może przebywać obywatel Polski. No chyba że ten ostatni nie jest obywatelem polskim. To jest prawdziwa parodia.
Agnieszka2021.03.29 12:06
Jako duchowni katoliccy podlegają prawu KK i Watykanowi.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.29 12:21
Mimo wszystko polskie prawodawstwo, Konstytucja i interes mają prym nad jakąkolwiek regulacją obcych państw. PiSdy im krzysdy nie zrobią, dlatego jak najszybciej po odejściu od władzy trzeba wypowiedzieć konkordat.
6969692021.03.29 14:45
Ciekawe, czy go kiedykolwiek przeczytałeś
T.2021.03.30 7:18
Cieszy mnie to co piszesz o konstytucji, a teraz przeczytaj rozdział I art 18 ;)
Laura2021.03.29 14:39
Czemu wy debile lewackie tacy jestescie głupi mało powiedziane wrecz idioci???Watykan jako państwo podlega jesli chodzi o sadownictwo Republice Włoskiej.Zamachowieć na JPII odpowiadał przed swieckimi sadami we Włoszech.
gapcio20102021.03.29 11:30