Jarosław Kaczyński: ,,Będziemy twardo bronić naszych wartości'' - zdjęcie
14.09.20, 09:23fot. flickr.com/pis

Jarosław Kaczyński: ,,Będziemy twardo bronić naszych wartości''

52

W najnowszym wydaniu tygodnik „Sieci” szerokiego wywiadu udzielił prezes PiS i lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński. Jednym z głównych tematów oprócz rekonstrukcji rządu, spraw gospodarczych i możliwości koalicyjnych są kwestie wartości chrześcijańskich oraz obrona cywilizacji zachodniej.

Na temat rekonstrukcji rządu oraz łączenia niektórych ministwerstw prezes PiS powiedział:

- To szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdy walczymy z kryzysem gospodarczym. Dotychczas pojawiały się sprawy, którymi zajmowano się jednocześnie w trzech ministerstwach. Każdy, kto trochę się zna na zarządzaniu, wie, że to musi powodować konflikty, nieporozumienia, wydłużać czas podejmowania decyzji. A często bywa i tak, że kiedy decyzja zapadnie, obciążona jest elementami niemerytorycznymi

Z kolei o ideologii gender oraz ruchach LGBT i sytuacji w Europie prezes Kaczyński stwierdził:

- Ci, którzy nie walczyli – przykładów z Europy nie brakuje – przegrali. Ja ręki do tego, żebyśmy przegrywali z tym, co uważam za zagrażające samym fundamentom naszej cywilizacji, nie przyłożę. Jest to bowiem cywilizacja, jak to mówił mój śp. brat Lech Kaczyński, najbardziej życzliwa człowiekowi w dziejach świata.

Podkreślił także:

- Z tym nurtem, który dzisiaj tak atakuje, walczyć trzeba – choć rozumnie. Rozumnie nie znaczy, że nie walczyć albo walczyć z jakąś niebywałą łagodnością czy bez gotowości użycia wszystkich środków, którymi dysponuje państwo w obronie praw. […] Jestem za tym, by aktywnie przeciwstawiać się tym zagrożeniom dla naszej cywilizacji, bo doświadczenia bierności pokazują zawsze ten sam efektmp/tygodnik sieci

Komentarze (52):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 13:23
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin. Zresztą wiem, że nikogo nie przekonam, nawet nie wkurzę. Po prostu jestem nudny jak koszerne flaki z olejem.
Krakus2020.09.14 19:57
Wierzę, że będą bronić "ich" (naszych) wartości - w końcu tyle co PiS jeszcze nikt nie nakradł. Zadłużenie większe niż za Gierka, setki milionów na własne konta no i gdzie jest złoto z londynu, którego nawet komuniści nie ruszyli?
Polak2020.09.14 17:43
Wyjątkowo bratobójca nie skłamał, pisowska mafia będzie bronić złodziejstwa i partactwa, bo nic innego pisowskiej mafii nie zostało.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.14 17:02
Komunx Konfederxcjx Jednx Ruskx Rxcjx
Anonim2020.09.14 14:43
To, to już każdy widzi, i czuje w portfelu, że 2 zł za PO, to tak, jak 5 zł za PiS?
Anonim2020.09.14 14:37
PiS niszczy Państwo? PiS niszczy rolnictwo? PiS popiera korporacyjną chemizację rolnictwa, która niszczy rodzinne gospodarstwa oraz popiera Big Pharmę, a te niszczą zdrowie i populację Polski? Dziś parszywym gadom do tego celu nie potrzeba wojny, bowiem źle ona wygląda w TV, dziś w białych rękawiczkach truje się rolnictwo, stosuje chemtrails, produkuje się wirusy (broń biologiczną), i szczepi się całe społeczeństwa?
Anonim2020.09.14 13:15
Jarosławie norka zwolenniku kotów może byś zajął się w końcu obiecaną nowelizacją ustawy o aborcji i zwiększył byś populację Polaków a nie standard życia kotków czy norek.
marconi2020.09.14 12:24
To znaczy: my bronimy się miękko, delikatnie, żeby nie urazić. Oni walą z grubej rury po łbach, a nadmiar energii spuszczają do Wisły. No brawo, panie prezesie.
Dam2020.09.14 12:01
Korupcja! Nepotyzm! Kolesiostwo! - miała to być ocena PO, a okazała się przepowiednią o rządach PIS
matis892020.09.14 11:59
PIS to partia lewacka. Oni nie tylko nie bronią wartości chrześcijańskich, prawicowych, ale wspierają lewactwo i szerzenie się lewackich ideologii. PIS wspiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówowego do Znamienia Bestii...
katolicka deratyzacja Polski2020.09.14 16:42
Konfederxcjx pieni sie nxwet po rosyjsku.
bogdanus2020.09.14 11:43
Nigdy nie było i nie będzie lepszej cywilizacji jak chrześcijańska.
Ben2020.09.14 11:32
Niestety mam wrażenie, że te deklaracje to ciągłe "gonienie króliczka" ! Gdyby było inaczej prostymi narzędziami można zakazać organizacjom typu stonewall działalności odcinając je od finansowania. I nie przejmujmy się krzykiem pewnych środowisk, im głośniej krzyczą, tym lepiej !
Urszula2020.09.14 10:47
Kościół tak się zapędził w obronie "wartości", że zaczyna atakować "Ideologię singli". Kto jest sam i nie ma dzieci to trzeba go zwalczać jak LGBT Z takim przesłaniem wystąpił, a jakże, singiel Jędraszewski. Ile jeszcze złego ten szatański kościół zrobi ludziom.
Anonim2020.09.14 10:55
szatański kościół, to masoni, a zatem lewactwo, marksizm kulturowy, ostatnio koronawirus? Prezentowana przez Ciebie teza jest kłamliwa?
Urszula2020.09.14 11:07
Chciałbyś aby była kłamliwa. Niestety, to jest prawda. Pogłębia się zło czynione przez katolicki kościół. A wszystko przez takich ludzi jak ty, którzy przyzwalają na czynienie tego zła. Masoni to kościół szatański? Bo co? Na czym opierasz swoje przekonanie? Bo kościół katolicki tak twierdzi? Wg was, katolików dążenie do pokoju i braterstwa wszystkich ludzi to szatański pomysł. Czym się kierujecie w swoim życiu jak nie nienawiścią do wszystkich tych, którzy nie podzielają waszych poglądów. Katolicyzm to nienawiść do tych, którzy nie popierają waszej katolickiej ideologii. Szatańska to cecha.
Anonim2020.09.14 14:22
Masoni to satanizm, ja tego nie wymyśliłem, to stwierdził mason wysoko usadowiony w ich hierarchii, nazwiska nie pamiętam, ale może ktoś to uzupełni? Ale o czym mówimy, z tą tezą nie walczą masoni? Nie ukrywają związku z satanizmem?
katolicka deratyzacja Polski2020.09.14 16:45
Konfederxcjx to mxsoni,Korwin i Michxlkiewiicz to mxsoni nxjwyzszego stopnix wtxjemniczenix z lozy szkockiej Windsor.
Anonim2020.09.14 10:44
w obronie naszej łacińskiej cywilizacji proszę wprowadzić obowiązek ujawnienia zagranicznych kont bankowych urzędników i posłów, i zaraz będziemy wiedzieć jak na dłoni, co w trawie piszczy, czy zwierzęta futerkowe, czy szekle lub ruble?
katolicka deratyzacja Polski2020.09.14 16:48
Konfederxcjx to lewicowi xnxrchisci,bo niszczx pxnstwo,jxk wszyscy lewxcy. Konfederxcjx chce zlikwodowxc demokrxcje i wprowxdzic dyktxture Putinx.
harry2020.09.14 10:40
Wszędzie gdzie wpływ na cokolwiek w życiu narodów uzyskuje lewactwo, natychmiast państwa takie pogrążają się w paranoi oraz obłędzie politycznej poprawności. Dlatego patologia lewactwa posługuje się teraz tęczowym totalitaryzmem. Lewakom obojętne jest bowiem to czy ich totalitaryzm ma postać bolszewickiego komunizmu, niemieckiego hitleryzmu czy tęczowego lewactwa. W każdej postaci swojego totalitaryzmu lewacy zawsze usiłują zniszczyć cywilizację klasyczną. To ideologia rodem z piekła najgorszych ludobójczych doświadczeń ludzkości.
NaziBarbi2020.09.14 10:40
Lubię silnych facetów i prezes jest silny. Nie to co te mameje z lewactwa. No i prawdziwy człowiek, bo katolik.
Jenny2020.09.14 12:25
Jaki z prezesa facet?moze jeszcze z jajami:)
ladychapel2020.09.14 10:33
PiS to permanentne szukanie wroga. LGBT, potwór dżender, cykliści, ekolodzy, wegetarianie, nauczyciele, lekarze, Boniek, Sztur, Owsiak, ks. Boniecki, ks. Wierzbicki i generalnie wszyscy, którzy mają inne zdanie i światopogląd. Polska to kraj w większości zamieszkiwany przez niewykształcone dzbany i wsioki, dzięki którym właśnie taki dzbanowy PiS jest u władzy - ludzi sfrustrowanych
katolicka deratyzacja Polski2020.09.14 16:51
PIS zwxlczx komuchow ??? Brxwo Kxczynski .
Anonim2020.09.14 10:18
Panie Prezesie, naszą cywilizacją łacińską i społeczną nauką Kościoła Katolickiego jest dbanie o dobrą zdrową żywność? Kiedy Pan stanie do walki przeciw chemizacji polskiego rolnictwa, przeciw stosowaniu glifosatu, przeciw wprowadzaniu produktów GMO? Kiedy postawi Pan pod Trybunał Stanu opowiedzianego za taki stan rzeczy min. Ardanowskiego? Kiedy wypowie Pan wojnę truciu Polaków poprzez żywność, truciu polskich dzieci? Pan ściągnie sobie statystyki, jak rośną choroby onkologiczne w Polsce? To nie są jakieś choroby cywilizacyjne, to choroby powstające poprzez chemizację rolnictwa?
Anonim2020.09.14 10:27
Czegoś tu nie rozumiem, osoby wprowadzające do obrotu dopalacze są ścigane z urzędu przez prokuraturę, jest paragraf, a osoby wprowadzające do obrotu trującą i niosącą śmierć żywność oraz osoby przyzwalające na taki stan rzeczy są bezkarne? O co tu chodzi? Ludzie to nie są zwierzęta futerkowe, a zatem mogą cierpieć?
Anonim2020.09.14 10:50
Czy jest w Polsce jakaś rodzina, która nie byłaby dotknięta cierpieniem onkologicznym? Czy to jest rzeczywisty problem do natychmiastowego załatwienia? Nie chcemy napychać kasę Big Pharmie? Nie chcemy cywilizacji śmierci? Chcemy zdrowo żyć? Chcemy zdrowo się odżywiać?
Konfederata2020.09.14 10:17
Popierajtie rasiju i głosijtie na Braunu taktoczna na konfiederacju. Ruskomu agentomu bolsze dobromu.
Olej2020.09.14 10:12
Będziecie twardo bronić ? Tak jak bronicie pani która ma przeprosić Niemca za to, że on najchętniej widziałby wszystkich Polaków martwych, tak jak bronicie dziennikarza, któremu zabroniono pisać o pewnym słanym piłkarzu i jego jeszcze sławniejszym wspólniku z SB, tak jak bronicie ludzi których w majestacie prawa i państwowego godła gnoją sądy kneblując ich za wypowiedzi i poglądy. Tymczasem istnieją dwie równoległe rzeczywistości, rządowa i wasza panie prezesie oraz ta druga, powiatowo zwykła dla ludu, w wymiarze praw również. Mamy być cichutko i łykać kolejne rewelacje propagandy iluzji. Niechże pan przyłoży ucho do ziemi i posłucha co wieść niesie jak ojczyzna długa i szeroka. Niech pan posłucha głosów realnie brzmiących.
Anonim2020.09.14 10:07
Za chwilę Prezes nam Polakom wmówi, że naszą cywilizacją są żydowskie roszczenia bezspadkowe? Może jest to Prezesa cywilizacja? Ale, nie jest to nasza łacińska cywilizacja?
Toni2020.09.14 10:25
Ty niemądry anonimie to PO razem z Komorowskim żydom naobiecywali, że polskie lasy sprzedadzą i im za to pieniądze dadzą, a co robiła bufetowa w W-wie oddawała kamienice odbudowane przez całe społeczeństwo polskie w żydowskie łapy tym co już od 30 lat w grobie leżeli.
Anonim2020.09.14 10:32
PiS+PO jedno lewackie zło? Obóz zdrady i zaprzaństwa? Dziś już nawet tego nie ukrywają? Chcą być kryci przez prawo, chcą nie ponosić urzędniczej odpowiedzialności, chcą wprowadzić ustawę bezkarność COVID-19?
katolicka deratyzacja Polski2020.09.14 16:55
Konfederxcjx klmie jxk KODomici,bo to jest tylko Krypto-Komunx,i nxjbxrdziej zxklxmxnx pxrtix w Polsce.
Anonim2020.09.14 10:03
Broniąc "naszej cywilizacji", jak twierdzi Prezes, PiS wprowadza pod obrady Sejmu ustawę o urzędniczej bezkarności COVID-19? To nie jest nasza cywilizacja?
Toni2020.09.14 10:01
Jeśli to prawda to my czekamy na czyny nie puste słowa, czekamy na postawienie się UE takie co najmniej jak czyni to Orban, a nie chowanie głowy w piasek i robienie wszystkiego co wam ten unijny kołchoz rozkazuje.Czekamy na reformę sądownictwa, czekamy na zakaz łażenia po ulicach miast zboczonych idiotów deprawujących dzieci. Czekamy na reformę wyższych uczelni i wywalenie komunistycznych rektorów którzy gender wprowadzają, bo zdrajca Gowin im na to pozwolił tak po głupiemu tę reformę przeprowadził. Dużo mówicie, a mało robicie w tych tematach.Czekamy i za 3 lata was z tego rozliczymy.
Anonim2020.09.14 9:57
PiS jest zakładnikiem amerykańskich Żydów, amerykańskich wojsk stacjonujących w Polsce, i skoro na Ambasadzie USA w Warszawie wiszą / wisiały kolorowe szmaty LBGT, to PiS nie kiwnie nawet małym palcem w bucie przeciw ideologii LGBT, przeciw gender? PiS musiałby stanąć przeciwko Ambasadzie USA? Mission Impossible? PiS kłamie. PiS chodzi na pasku grandziarzy? PiS jedynie stwarza pozory, że reformuje Ojczyznę, że rządzi w Polsce? PiS niszczy Państwo? PiS stoi za gadzią aferą koronawirusa, COVID-19? Dziś, PiS niszczy zwierzęta futerkowe, a nam funduje większe ceny za wyroby mięsne? Jutro PiS stanie z razem z lewakami przeciw spożywaniu mięsa?
katolicka deratyzacja Polski2020.09.14 16:57
Grxndzxrze z Konfederxcji chcx bezbronnej Polski i oddxnix sie bxndytom z Kremlx.
anonim2020.09.14 9:55
LGBT+ i gener, to nieodcięte macki komunizmu. Polska z całą stanowczością powinna walczyć z tym, co zniewala i sieje zgorszenie. LGBT+ i gender bardzo wyraźnie wpisują się w nurt cywilizacji śmierci.
lechujarek2020.09.14 9:55
Jarek jak chcesz bronić cywilizacji to zamiast zajmować się zwierzętami futerkowymi przestań mordować dzieci nienarodzone
Elektor2020.09.14 9:54
Oho! Towarzysz Balbina wylazł z nory?:) Będzie bronił Posad i Synekur tych wszystkich Morawieckich, Sasinów, Dudów, Szydłów, Szumowskich i całej reszty wraz z rodzinami i kolegami. Bardzo drogo nas ta banda kosztuje.
Anonim2020.09.14 9:45
PiS Kłamie? Prezes broni nie naszej cywilizacji, bo nasza cywilizacja to ochrona życia poczętego, a PiS wyraźnie jest przeciw życiu?
Anonim2020.09.14 9:43
„naszej cywilizacji” … „jak to mówił mój śp. brat Lech Kaczyński” - to znaczy jakiej cywilizacji, łacińskiej? Prezes unika nazwania cywilizacji? Jak widzę to, co robi PiS, a raczej czego nie robi PiS w obronie cywilizacji łacińskiej, to mam poważne wątpliwości?
szlachta mazowiecka2020.09.14 9:37
Szlachetny i Charyzmatyczny Jarosławie Kaczyński - zawsze gotowi 24 h na dobę
Anonim2020.09.14 9:36
,,Będziemy twardo bronić naszych wartości'' - amerykańskich grandziarzy? międzynarodowych grandziarzy? marksizmu kulturowego?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.14 9:34
rydzykowy podstarzały zaszczany ministrant, wypaczony przez pedofilnych fundamentalistów katolickich tzw. księży, chce wprowadzić państwową inkwizycję!
Anonim2020.09.14 9:31
Jarosław Kaczyński: ,,Będziemy twardo bronić naszych wartości'' Czyli: kłamstwa, nepotyzmu, okradania Polaków z ich pieniędzy. Brawo PIS!
Po 11 ...2020.09.14 9:31
Zawsze jest tak, że ideologia którą sami wyznajemy jest "najbardziej życzliwa człowiekowi w dziejach świata". To samo twierdzili komuniści, faszyści itp cudaki. Tylko tolerancja, a nie walka o własne wartości jest miarą człowieczeństwa. Jeśli ktoś "walczy" z definicji jest przeciwnikiem człowieczeństwa. Jak akceptuje inne poglądy jest miłym Bogu mądrym człowiekiem.
jula2020.09.14 9:29
Dziękuję Panie Prezesie za działania przez Pana podjęte.
gracz2020.09.14 9:28
Panie Kaczyński,właśnie dostałem nowe rachunki za prąd 90% w górę.Serdecznie dziękuję,super zmiana.Pozdrawiam.
Toni2020.09.14 10:17
Kłamiesz bo energia elektryczna staniała, a nie zdrożała.
gracz2020.09.14 10:26
Wyłącz synku telewizor.