Japonia zamyka granice ze strachu przed Omikronem - zdjęcie
29.11.21, 09:03Fot. via Pixabay

Japonia zamyka granice ze strachu przed Omikronem

3

Japonia zdecydowała sie na całkowite zamknięcie granic dla cudzoziemców. Wcześniej podobne kroki podjął Izrael. Przyczyną jest strach przed nowym południowoafrykańskim wariantem koronawirusa o nazwie Omikron. Wirus ten do Japonii jednak dotychczas nie dotarł.

"To środek ostrożności w celu uniknięcia w Japonii najgorszego scenariusza" - powiedział japoński premier Fumio Kishida. Wskazał, że Japończycy powracający z kilku krajów będą musieli poddać się kwarantannie we wskazanych przez rząd ośrodkach.

Rozporządzenie w tym przedmiocie wchodzi w życie zaledwie kilka tygodni po złagodzeniu zasad kwarantanny dla podróżujących służbowo, co miało służyć większemu ożywieniu gospodarczemu.

Kisihda wezwał także do przestrzegania standardowych środków ostrożności, takich jak noszenie maseczek i dezynfekcja rąk.

Dotychczas w Japonii nie wykryto jednak żadnego przypadku zakażenia Omikronem. U jednej z osób powracających z Namibii wykryto koronawirusa, trwają jednak dalsze testy mające na celu ustalenie, czy jest to Omikron. Wiele krajów, w tym także europejskich, reaguje na pojawienie się Omikrona poprzez zamykanie granic lub zakazy lotów z RPA i innych krajów afrykańskich.

- Nowa sytuacja nie jest katastrofą, a obawy części z moich kolegów są naprawdę wyolbrzymione – powiedział jednak na antenie BBC prof. Calum Semple. - Odporność nabyta dzięki szczepieniu nadal ochroni nas przed ciężkim przebiegiem choroby. Katar, przeziębienie czy ból głowy są nadal możliwe, jednak szanse na trafienie do szpitala czy śmierć są zdecydowanie mniejsze po przyjęciu szczepionki i to się nie zmieni - dodał.

O powstrzymanie się od zakazywania lotów zaapelował także prezydent RPA. Stwierdził on, że takie rozwiązania mają wątpliwą skuteczność, za to mocno uderzają w gospodarkę.

jkg/reuters

Komentarze (3):

matis892021.11.29 12:33
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Anonim2021.11.29 10:05
Do tej pory nie slychac by wsrod tych setek zakazoych hopitalizowano chociaz 1 osobe. I tak bylo od poczatku Nowego Ladu. Wszedzie byl wzgledny spokoj o ile wirus nie dostawal sie do domow opieki. Zniszczono caly swiat w imie mocnej grypy. I mimo ze sa szczepionki niszczenie swiata trwa dalej.
Świat jest inny2021.11.29 10:04
Kiedy zapytano Goebbelsa jak mu się udało tak otumanić ludzi odpowiedział, że to umożliwił strach! Nasz św. Jan Paweł II mówił nie lękajcie się - mówił przez niego sam Pan Jezus. A dzisiejsi przywódcy co mówią - lękajcie się! I mówi przez nich sam diabeł.