Jan Śpiewak: Za Arturem W. stoi ogromny układ - zdjęcie
01.11.19, 12:10Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Jan Śpiewak: Za Arturem W. stoi ogromny układ

20

Istnieje ogromne przyzwolenie na korupcję w Warszawie” - mówił działacz miejski Jan Śpiewak komentując sprawę podejrzanego o korupcję burmistrza warszawskich Włoch, Artura W.

Jak podkreślał w rozmowie na antenie Polsat News:

Warszawa tonie w korupcji. Gdy o tym mówię, próbuje się ze mnie zrobić kryminalistę, mam wytaczane procesy”.

Śpiewak w programie „Punkt Widzenia” stwierdził wprost, że W. swoją karierę polityczną zawdzięcza politykom PO i uwikłany jest w „mafijny układ”. Dodawał:

Zanim został burmistrzem Włochów, robił karierę w zarządach dwóch warszawskich dzielnic. To nie są przypadkowe kariery”.

Artur W., stwierdza Jan Śpiewak, to człowiek Marcina Kierwińskiego, zaś pełnomocnictwa otrzymał od Rafała Trzaskowskiego. Gość programu jest przekonany, że mężczyzna nie działał na własną rękę.

dam/Polsat News,Fronda.pl

Komentarze (20):

anonim2019.11.3 13:12
DRUGA KADENCJA PiS-u MUSI ZŁAMAĆ POST KOMUNISTYCZNĄ MAFIĘ - Z BOŻĄ POMOCĄ WSZYSTKO JEST MOŻLIWE - MARYJO KRÓLOWO POLSKI MÓDL SIĘ ZA NAMI - POMÓŻ !!
Ryszard Olejniczak2019.11.2 9:30
"Nie sposób zrozumieć tego miasta, Warszawy, która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę, w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus-Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu." Od 1 września 1939 Warszawa pozostaje nieustannie ofiarą bandytów i najbrudniejszych zdrajców (po Starzyńskim, ostatnim prawdziwym jej prezydentem, innych prawdziwych prezydentów do dziś dnia nie było). Lista zdrad. !. Zdradzieckie wtargnięcie niemieckiej dziczy w 1939. 2.Zdradzona i "opuszczona przez sprzymierzone potęgi" 3. Zdradzona i opuszczona przez polski rząd (uciekając zabrał nawet wojskowe szpitale polowe z walczącego miasta). 4. zdradzona przez "sprzymierzeńców) w Powstaniu Warszawskim 1944. 5. Prześladowana przez importowaną beriowską władzę (niszczenie pozostałej historycznej architektury, zabudowa panoramy ulic tak aby kościoły czynić niewidocznymi, zakaz meldowania warszawiaków). 6. Zdradzana przez kolejne władze po 1989 (dewastowana dla zysku tandetną paskudzącą miasto architekturą "deweloperów", zawłaszczanie ocalałych z wojennej i komunistycznej zawieruchy budynków, pastwienie się nad ich mieszkańcami.). 7. Trucie Wisły i powietrza (a więc i mieszkańców miasta). 8. Umocnienie korupcyjnych relacji do tego stopnia, że wolne od nich życie stało się w mieście koszmarem.
Ryszard Olejniczak2019.11.2 21:27
We wpisie wyżej popełniłem dwa fatalne błędy z powodu których jest mi przykro i wstyd. Pierwszy to pominięcie najdramatyczniejszego faktu w historii Warszawy jakim, było jej całkowite zniszczenie przez germańskich zwyrodnialców w 1944 (płonęła na moich oczach i chyba właśnie wtedy najszczerzej i najboleśniej płakałem w swoim życiu). Drugie to negatywna ocena wszystkich powojennych prezydentów Warszawy, a to nie prawda. Śp. Pan Prezydent Lech Kaczyński był pierwszym i jak dotąd jedynym wyjątkiem. Choćby za to, że doprowadził do utworzenia Muzeum Powstania Warszawskiego, przejdzie do historii i pozostanie w sercu każdego warszawiaka.To za Jego czasów zaczęto przywracać przedwojenny charakter ciepłego i przyjaznego ludziom miasta. Niestety po Nim wkroczyła pazerna na pieniądze koszmarna "architektura".
ciekawy2019.11.2 8:30
A za Banasiem stoi mafia i to ci baranie nie przeszkadza
klaus2019.11.2 8:25
co z tego że stoi mafia, jak PiS leży, nic nie zrobi bo rozlegnie się rajwach na całą Europę, a kasta , kasta nie pozwoli pozamykać swoich, a tak na marginesie ,przeciwnicy PiSu zdobyli ogromną ilość głosów w ostatnich wyborach, a to swiadczy że te głosy to głosy złodziej i szemranych biznesów majacych oparcie wiekszości mediów, społeczeństwa i duchowieństwa, i ta właśnie grupa nie bedzie głosować za 500 + bo jak to okreslił i okreslili z elyty , jest to po prostu ochłap, bo oni z przekrętów na wacie wyciągają więcej, bez konsekwencji, a przy tym nic się nie na robią.
Każdy, kto coś wie lub mógł skorzystać....2019.11.2 8:10
Obawiam się że Dyżurni Oprawcy znowu mają robotę dla Czarnego Tulipana....
K492019.11.1 21:23
Młody mozec miec racje ale nie tylko tam wszedzie jest tak ,to jest przezarte
Bogdan Dziuma2019.11.1 19:44
klan tzw. śpiewaków jest ambitny jak tzw." teofil orło-biały " ! ZŁODZIEJE KRZYCZĄ ŁAPAĆ ZŁODZIEJA ! ? ROK 2020 BĘDZIE PRZEŁOMOWY I W TYM ROKU tj.2020 polszczyzna odzyska wolność ! A WRAZ Z NIĄ WRÓCIMY DO WOLNEJ POLSKI ! WSZYSTKIE DUDKI OD BOLKA JEB..I DO DUDKA OKREŚLONE SWYMI CZYNAMI ZAJMĄ SWE MIEJSCE !
Jarek2019.11.1 19:36
Płaczę nad wami - zwolennicy PO, bo jak ktoś nie ma w głowie, to choć twardy tyłek mieć musi. Sam Schetyna mówi, że rząd i sejm PO podnieśli wam wiek emerytalny, kradną i pozwalają kraść miliardy z waszych podatków, żrą i piją w Sowa i Przyjaciele na wasz koszt, ludzi wyrzucają z kamienic na ulicę a sądy i komornicy śmieją się im w oczy, piorą pieniądze pochodzące z korupcji – a wy i tak na nich głosujecie ! Dlaczego ?! Czym oni wam imponują ? Czy wy nie chcecie własnego normalnego państwa ? Czy wy naprawdę jesteście tacy głupi jak oni ?
Bizon2019.11.1 19:35
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Jarek2019.11.1 19:34
Turcja to bogata kraj ! Ludzie stamtąd jeżdżą po ulicach Warszawy i wrzucają po 200 tys. zł przez otwarte okna samochodów. W dużych miastach mówi się, że warszawiacy będą przez całą zimę jeździli samochodami z otwartymi oknami.
Lennon2019.11.1 19:33
Walczymy o Polskę nadziei, bez komuchów, kłamców i złodziei ! Wasz czas lemingi z PO już minął !! Trzeba złamać kark PRL-owi ! Według posła PO platforma obywatelska gra nie o to czy wrócą władzy, tylko o to, czy ich członkowie będą siedzieć w więzieniu. Wyłapiemy wszystkich złodziei z PO, skorumpowanych burmistrzów prezydentów miast, Neumanów i Gawłowskich. Niech nikt nie liczy na przychylność sądów. Tacy ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu. Nowy Program: Cela plus i reforma sądownictwa już wkrótce ! Kto z PIS-em wojuje od PIS-u ginie !!!
K492019.11.1 21:26
mam fajna strone opisuje rzady nierzadu i waszego zaklamanego koryta
polak2019.11.1 14:58
za tymi wszystkimi aferami stoi ""nadzwyczajna kasta ""--ty śpiewak protestowałeś za tym ,by sędziowie robili co chcą --teraz ci się coś zmieniło ?
Analityk 2019.11.1 14:06
ŚPIEWAK, WSPANIAŁY CZŁOWIEK LEWICY, DZIAŁACZ SPOŁECZNY, ATEISTA. Dobrze że w końcu kogoś porządnego promujecie.
POdejrzliwy2019.11.1 13:41
Ciekawe co POrabia seryjny samobójca ...?
K492019.11.1 21:24
spytaj pi z de pisowska kto zabil cygana
Grzegorz z Chetyna2019.11.1 13:39
Tylko pamiętaj Artur ,że w razie czego to my się nie znamy ...
Marek212019.11.1 12:14
No to ten układ trzeba rozbić a winnych ukarać. A PiS o układach tylko mówi. I tworzy własne.
Jarek2019.11.1 19:38
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !