Jaki grzech najbardziej ,,śmierdzi siarą''? - zdjęcie
04.01.21, 09:00Fot. Shaikh Imran via Flickr, CC BY-ND 2.0

Jaki grzech najbardziej ,,śmierdzi siarą''?

10

Codzienny komentarz do czytań mszalnych prowadzony przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP i o. Piotra Olesia OP.

1. czytanie (1J 3, 7-10)

Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu; ten, kto postępuje sprawiedliwie, jest sprawiedliwy, tak jak on jest sprawiedliwy. Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła, ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku. Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła.

Ktokolwiek narodził się z Boga, nie grzeszy, gdyż trwa w nim nasienie Boże; taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga. Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata.

Ewangelia (J 1, 35-42)

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.

Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?»

Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.

Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa.

A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.

dam/Youtube - Dominikanie.pl

Komentarze (10):

Na księżycu Io najbardziej nią śmierdzi2021.01.4 14:32
z pewnością mieszka tam wasz "Diabeł".
rebeliant2021.01.4 13:37
Najbardziej śmierdzi siarą pchanie konsekrowanej kuśki w pupkę ministranta, po spożyciu fasoli.
rebeliant2021.01.4 13:35
Ja uznaję Matkę i Córkę. Oooo już mam pomysła !!! Feministki niech napiszą Ewangelię, w której to Matka i Córka zbawiają świat. To jest chyba właśnie to czego świat potrzebuje i na co zawyje i niebo i piekło. Kurde - jest trzecia droga ! Trzecia droga wiedzie przez Córkę Jednorodzoną. A zatem musimy już tylko wyczekiwać na Zbawicielkę.
CYWIL2021.01.4 12:33
O. mają siarę po wdechu.
Worek2021.01.4 12:04
Czyżby chodziło o tanie wino owocowe
Fałszywy Antychryst2021.01.4 10:34
Wy niebo, ziemio, czyśćcu i piekło nie jesteście moimi braćmi. Bo prędzej uważacie że gdy mężczyzna idzie do prostytutki z góry płatnej, oboje są winni. Nie myślicie że mężczyzna jest ofiarą, tym głodnym miłości i godnym przebaczenia bo on patrzy na wygląd. Kobieta sprzedała by się każdemu, za odpowiednią cenę, zwierzęciu i każdej bez foremności. To ona mogła być każdego a wybrała bycie więcej niż jednego. Jej i głupcom wstawiających się za nią nie można wybaczać.
Bianka2021.01.4 10:10
Brak miłości, czyli taki skrajny egoizm...a wyrazem egoizmu jest obojętność...albo co gorsza hipokryzja: "tak, zależy mi na tobie, jesteś mi bliski, blika..." a tak na prawdę to nie przekłada się na żadne fakty....czyli kłamstwo. Okrutne! Niestety brak miłości może być także w małżeństwie w rodzinie. Wtedy doświadcza się tego w sposób ekstremalny. Wg mnie temat miłości to gruby temat i trudny do ogarnięcia, do wyjaśnienia. Kochać jak Pan Jezus, bo przecież Jego mamy jako katolicy naśladować, to oddawać życie za drugiego...
Anonim2021.01.4 9:52
Pedofilia księży! Ot co!
nawiedzony2021.01.4 10:16
Żenujący człowieczku. Przypomnę tobie (i wszystkim), że na 6 tys. wyroków skazujących za pedofilię (lata 2005-2015) było... 27 Księży. Zakładam, iż twój poziom intelektu nie pozwoli ci na te karkołomne obliczenia, dlatego zrobię to za ciebie - to jest O.45 % skazanych.
Po 11 ...2021.01.4 9:12
Jaki grzech najbardziej ,,śmierdzi siarą''? Puszczanie gazów w miejscu publicznym?