Izrael. Tysiące protestujących przeciwko premierowi Netanjahu i obostrzeniom z powodu Covid-19 - zdjęcie
27.09.20, 09:13fot. yt/vice news

Izrael. Tysiące protestujących przeciwko premierowi Netanjahu i obostrzeniom z powodu Covid-19

14

Izrael jako pierwszy kraj wprowadził drastyczne obostrzenia w związku z „drugą falą zakażeń koronawirusem”. Z powodu ograniczeń wprowadzonych przez tamtejszy rząd, kraj znajduje się dużej recesji, a bezrobocie zaczęło tam już sięgać 20 proc. Z uwagi na niezadowolenie społeczne na ulice Jerozolimy wyszły wczoraj tysiące ludzi protestujących przeciwko premierowi Netanjahu. Domagano się jego dymisji w związku z prowadzonymi przeciwko niemu zarzutami korupcyjnymi.

Protestujący w sposób otwarty oskarżali obecnego premiera Izraela Beniamina Netanjahu, że pod pretekstem walki z pandemią koronawirusa próbuje ograniczać swobody demokratyczne, w tym także prawo do demonstracji, a także, żeby odwrócić uwagę od swoich przestępstw korupcyjnych.

Jak podały izraelskie źródła, w czwartek poziom zakażeń koronawirusem w Izraelu osiągnął poziom rekordowy i wyniósł 8178 zakażeń w ciągu doby, a od początku pandemii w tym kdaju zmarło 1.4 tys. osób.

Za afery korupcyjne premierowi Netanjahu grozi do 10 lat więzienia. Premier Izraela oskarżony jest o korupcję, defraudację i nadużycie zaufania. Co ciekawe, w Izraelu wyroki skazujące dla wysokich urzędników państwowych już zapadały.mp/pap

Komentarze (14):

Styki2020.09.27 16:13
Moze juz niedlugo Zydzi sie nawroca?
Hertrich-Woleński, Hartman, Passent, Urban2020.09.27 13:44
Jom Kipur dzisiaj parchu, pamiętaj abyś dzien święty święcił! Napierrdalaj łbem w pulpit w bożnicy albo w domu w "ścianę zachodnią" - bo to ma być "żal za grzechy" i "pojednanie się"! Mendą żydo-bolszewicką byłeś przez całe życie, ale wiecznie życ nie będziesz. Zdychanie nadchodzi; bij sie w pierś i przepraszaj katoli, prawaków, moherów ... Parch Keller-Krawczyk sobie na tym padole stworzył gehennę.
Jan Radziszewski2020.09.27 16:34
Hertrich a wiesz że żydzi to najgłupsza nacja - bo powiedz mi która by skazała na śmierć krzyżową swojego Dziedzica - ”. Izrael otumaniony przez „słowo kłamstwa” „Węża” (Rdz. 3,1nn.) szukał szczęścia tam, gdzie go naprawdę nie ma, tj. poza wiecznym królestwem Chrystusa, wyrzekając się wiecznego szczęścia i wybierając piekło – wieczne królestwo ciemności i wszechwładne panowanie nad nim Lucyfera. + Człowiek jest zawsze człowiekiem. Posłannictwo jest ponad człowiekiem. Lecz człowiek, mający posłannictwo, staje się zdolnym wykonać je dobrze, gdy jest przyjacielem Bożym. + Na racjonale jest napis: „Wiedza i Prawda”. To właśnie powinni posiadać Arcykapłani. Wiedzę zdobywa się stałym i wytrwałym rozważaniem skierowanym ku poznaniu Najwyższego. + Do prawdy dojdzie się zupełną wiernością dla Dobra. Kto ma stosunki ze złem, prowadzi z nim Interes, Handel, Biznes, łączy się z kłamstwem, wtedy się traci, zabija Prawdę. + Nie chcieli iść do Światła Prawdy, nie chcieli uwolnić się od złych namiętności. + Nie zdobywali w życiu służąc Bogu Adonai „Mądrości, Pokory i Prawdy” Darów Ducha św. Nie stawali się ubogimi w duchu, bo uważali się podobnie jak Lucyfer bogatymi w wszelkie dobro. + Nie mieli dobrej woli by uwierzyć, by chcieć własnego szczęścia, pragnąć swojego zbawienia. + Dlatego też tajemnice Bożego królestwa były przed nimi ukryte i nie mogli ich pojąć swoim umysłem.
Anonim2020.09.27 13:20
https://zdrowie.wprost.pl/medycyna/choroby/10284061/przeziebienie-i-grypa-jednoczesnie-nie-jest-to-mozliwe.html ........... i co wy na to? artykuł sprzed epoki koronawirusa, encyklopedycznego przedstawieciela wirusów przeziębieniowych
Teraz Vas Nauczymy2020.09.27 11:39
Izrael na pokaz robi Lock Down by inni poszli tą drogą a następnie po bankructwie całego świata wykupią firmy za dodrukowany pieniądz
Anonim2020.09.27 10:58
Czekaj! Mam jeden, dosłownie jeden przykład człowieka, który kwestionował istnienie koronawirusa, ale uwierzył i teraz nazywa ludzi negujących koronawirusa słowami powszechnie uważanymi za obelżywe. Tylko że on jest ze Śląska, a jego brat pracuje w kopalni i całą zmianą zachorowali na koronawirusa. Mój kolega powiedział mi tak: słuchaj, nagle czterdziestu chłopa dostało gorączki, jakiej żaden w życiu nie miał, a jedynie o tak wysokich temperaturach słyszał, wszystkie chłopy potraciły węch i smak, zaczęli się dusić i kaszleć, potem ich rodziny… Jak przekonać górnika ze Śląska, żeby odgrywał teatrzyk i ze zwykłej grypki zrobił coś, co go wystraszyło tak, że cała rodzina się wystraszyła? Kto taki teatrzyk z udziałem całej zmiany górników opłaci? Kto go wyreżyseruje? To są bzdury jakieś, ludzie gadają brednie podawane im przez tych… i tu padły słowa, których – pozwól – nie będę cytował. /śmiech/ Ale żarty na bok - na końcu wywiadu pokaż mapkę Polski z liczbą osób, do których przecież można zadzwonić bo ich numery są dostępne jak ktoś się uprze, do do takiego człowieka dotrze. I radzę samemu zapytać taką osobę o koronawirusa. Gwarantuję, że to będzie lepsza lekcja niż klikanie na jakieś linki prowadzące do tych wszystkich niemiłosiernych bzdur spiskowych. Pozdrawiam wszystkich czytelników serwisów FN i proszę - dbajcie Państwo o siebie i bliskich, bo naprawdę nie ma żartów. https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3994.html
hartmantocvel2020.09.27 11:14
Fundacja Nautilus jest sponsorowana przez żyda Sorosa. Cała ta fundacja to jedno wielkie goovno.
Włodzimierz Nechamkis2020.09.27 11:22
Głupoty piszesz synku, spadaj głąbie!
Anonim2020.09.27 11:14
Anonim ,górnicy jak pamiętasz chcieli iść na Warszawę, natomiast pracownicy sąsiednich Biedronek w liczbie 60 tys szli tylko do pracy i są wszyscy zdrowi mimo setek tys klientów a sklepy otwarte bez kwarantanny.
Anonim2020.09.27 12:30
Mimo że nigdy nie używaliśmy więcej niż 150 respiratorów Budka przekonywał że 10 tys w szpitalach to bedzie za mało. Według Budki trzecia kwestia poruszana przez nich na RBN to doposażenie polskich szpitali. "Środki finansowe powinny być przeznaczone na to, by skutecznie walczyć z objawami tej choroby, w szczególności na wyposażenie w nowoczesne respiratory" - zaznaczył. "Te postulaty zostały przez nas zgłoszone podczas RBN i jestem przekonany, że rząd powinien z tych wytycznych skorzystać” – ocenił Budka. ... Gdy ludzie mieli już dość kwarantanny narodowej przekonywano że dotknięcie koperty może zabić. Mam nadzieję że prokuratura zajmie się kiedyś sprawą a sąd sprawiedliwie rozdzieli odpowiedzialność za 200 miliardów deficytu i poza Szumowskim siedzieć będą wywołujący panikę po dziś dzień tacy jak Budka . Psycholodzy mogą świetnie wyjaśnić czy rząd podejmował decyzje autonomicznie czy pod naciskiem "Grupy TVN"
Anonim2020.09.27 10:22
Drodzy bracia łączymy się z wami w bólu i liczymy ,że odizolowanie wasze od reszty świata będzie bardzo skuteczne.
matis892020.09.27 10:21
Najpierw lewakoateiści wybierają lewactwo na rządzenie, czyli wrogów narodów, sługi masonerii, a później stękają jak lewactwo celowo niszczy im państwa choć to zapowiadali wcześniej.
Przeciw kretynom2020.09.27 10:12
Jeszcze ktoś wątpi do czego służą i czym są cyfry statystyk covidowych jakimi jesteśmy epatowani?
Szybka Randka2020.09.27 9:27
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!