Izrael i Hamas ,,na dywaniku'' w ONZ. ,,Obie strony są odpowiedzialne za zbrodnie wojenne'' - zdjęcie
21.05.21, 13:15Ismail Hanijeh - fot. via council.gov.ru CC BY-SA 4.0 / onz / Benjamin Netanjahu - domena publiczna

Izrael i Hamas ,,na dywaniku'' w ONZ. ,,Obie strony są odpowiedzialne za zbrodnie wojenne''

38

Rada bezpieczeństwa Izraela jednogłośnie zgodziła się na egipską propozycję „wzajemnego i bezwarunkowego” zawieszenia broni, głosi oświadczenie biura Premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

Niebo nad Izraelem i Strefą Gazy pozostaje czyste odkąd zawieszenie broni weszło w życie dzisiaj o godzinie 2 w nocy.

Prezydent Egiptu Abdel Fattah al-Sisi podziękował prezydentowi USA Joe Bidenowi za jego udział w sukcesie wynegocjowanego przez Egipt zawieszenia broni pomiędzy Izraelem i Palestyną. Al-Sisi dodał, że i on i Biden dostrzegają konieczność zarządzania konfliktem między Izraelem i Palestyną drogą dyplomatyczną.

Netanjahu poinformował jednak Siły Obronne Izraela o przygotowaniu się na scenariusz,
w którym Hamas nie reaguje na egipską propozycję zawieszenia broni.

Lider partii Nowa Nadzieja Gideon Sa’ar wyraził swoje rozczarowanie bezwarunkowym zawieszeniem broni. Jego zdaniem to rozczarowujące, że „dysponujące najlepszym wywiadem i siłami powietrznymi Netanjahu wyciągnął od Hamasu bezwarunkowe zawieszenie broni”.

Przedstawiciel Hamasu powiedział Reutersowi, że zawieszenie broni będzie „wzajemne i jednoczesne”. Izraelskie media doniosły, że jeden z przywódców Hamasu Osama Hamdan powiedział, jakoby otrzymał gwarancje, że Izrael przestanie okupować Asz Szajch Dżarrah (dzielnica wschodniej Jerozolimy objęta izraelskim planem wysiedleni Palestyńczyków – red.) oraz meczet Al Aksa.

Izraelskie źródła podważyły oświadczenia Hamdana, wskazując, że są one w całości fałszywe, a zawieszenie broni jest bezwarunkowe – donosi izraelski Kan News.

Odnośnie porozumienia w sprawie zawieszenia broni, minister obrony Izraela Beni Ganc powiedział, że „rzeczywistość zdeterminuje kontynuację kampanii”. Zasugerował, że Izrael będzie trzymać się przyjętej przez siebie zasady, że „odpowiedzią na ciszę będzie cisza”. Ganc dodał także, że obrona Izraela jest nieustannie gotowa, by bronić obywateli izraelskich.

Ganc rozmawiał także z Sekretarzem Obrony USA Lloydem Austinem i poinformował go o rozwoju wydarzeń w związku z decyzją izraelskiej Rady Bezpieczeństwa o zatwierdzeniu rozejmu.

Wcześniej Biden rozmawiał z al-Sisim na temat rozejmu, a wiceprezydent USA Kamala Harris rozmawiała z królem Jordanii Abdullahem.

Jak podaje izraelski Kan News, izraelski doradca ds. bezpieczeństwa narodowe Meir Ben-Szabbat otrzymał od Egiptu propozycję przywrócenia spokoju. Egipt wraz z ONZ i innymi partnerami pracował nad rozejmem 11 dni po wybuchu konfliktu. W negocjacje nad zawieszeniem broni zaangażowana była również dyplomacja amerykańska.

Netanjahu miał stwierdzić w rozmowie telefonicznej z Bidenem, że izraelska operacja będzie trwać tak długo aż jej cele zostaną w pełni osiągnięte. Te słowa zostały następnie powtórzone kilkakrotnie w oświadczeniach publicznych. Uwagę od słów Netanjahu odwrócił jednak incydent polegający na zestrzeleniu uzbrojonego drona poruszającego się w przestrzeni powietrznej Izraela. Według Izraela dron ten pochodził z Iranu.

Ponadto w czwartek miało miejsce posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w trakcie którego dyskutowano kwestię konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Na posiedzeniu nadal widoczne były ogromne napięcia między Izraelem a Palestyną, wskutek czego zawieszenie broni zdało się zawisnąć na włosku.

 W trakcie posiedzenia szef resortu spraw zagranicznych Palestyny Rijad al-Malki oskarżył Izrael o zbrodnie wojenne oraz o zabójstwa palestyńskich dzieci w trakcie snu. W trakcie ataków Izraela na Strefę Gazy doszło do zniszczenia szkół oraz obozu dla uchodźców. Znaczna część ofiar konfliktu to dzieci. Ambasador Izraela w USA i przy ONZ Gilad Erdan wyszedł w tamtym momencie z sali.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres stwierdził, że zbrodnie wojenne zostały popełnione zarówno przez Hamas, jak i przez Siły Obronne Izraela.

Erdan porównał następnie Hamas do nazistów, stwierdzając: „W dzisiejszej debacie nie widzimy próby obrony celów wyznaczonych ONZ, ale raczej obojętność na działania Hamasu, który podobnie jak naziści, zajmuje się ludobójstwem narodu żydowskiego”. Stwierdził, że Izrael jest demokracją, która przestrzega prawa międzynarodowego, zaś Hamas to „mordercza organizacja terrorystyczna z ideologią podobną do Państwa Islamskiego”. Zarzucił również Hamasowi chowanie broni wśród cywili i używanie ich jako żywych tarcz.

- Nawet wojny mają zasady – stwierdził następnie Guterres. – Przede wszystkim należy chronić cywilów. Ataki na cywilów i własność cywilną są naruszeniem prawa wojennego. Takim naruszeniem również są ataki na cele militarne, które powodują nieproporcjonalnie duże straty w ludności cywilnej.

Guterres wezwał Hamas do „zaprzestania nieuzasadnionych ataków rakietowych oraz moździerzowych z obszarów gęsto zaludnionych w stronę centrów cywilnych w Izraelu. Jest to jawne naruszenie prawa międzynarodowego.

- Wzywam władze Izraela do przestrzegania praw dotyczących konfliktów zbrojnych, włącznie z proporcjonalnym użyciem siły. Wzywam do maksymalnej powściągliwości w toku działań wojennych. Nie ma usprawiedliwienia dla zabijania niewinnych cywili. Nie ma żadnego usprawiedliwienia, włącznie z przeciwdziałaniem terroryzmowi czy obroną własną, dla rezygnacji stron z prowadzenia konfliktu zgodnie z prawem międzynarodowym – powiedział Guterres.

Guterres posłużył się przykładem zniszczenia przez Izrael budynku zajmowanego przez przedstawicieli mediów oraz ostrzelaniem przez Hamas transportu z pomocą humanitarną. Był również szczególnie zasmucony, kiedy „dziewięciu członków jednej rodziny zostało zabitych w obozie dla uchodźców al-Szati”. - Jeśli istnieje piekło na ziemi, to tym piekłem jest dzisiaj życie dzieci w Strefie Gazy – zakończył.

- Podkreślam, że w gestii przywódców Izraela i Palestyny leży, poza przywróceniem spokoju, rozpoczęcie poważnego dialogu w celu wskazania przyczyn konfliktu - powiedził. - Gaza to integralna część przyszłego państwa palestyńskiego i należy dołożyć wszelkich starań w celu prawdziwej narodowej rekoncyliacji, która zakończy podział.

jkg/reuters,al jazeera, jerusalem post, times of israel

 


Komentarze (38):

Tymczasem poza waszą bańką2021.05.22 23:58
Podczas operacji w Gazie w zeszłym tygodniu Izraelskie Siły Obronne zaatakowały kompleks tuneli Hamasu 12 szwadronami 160 samolotów bojowych, które uderzyły w niespełna godzinę w 150 celów setkami rozbijających bunkry pociskami JDAM [Joint Direct Attack Munitions]. Chociaż ocena wyrządzonych szkód nadal trwa, ten rajd zniszczył najważniejszy, być może, element infrastruktury Hamasu, likwidując olbrzymie zapasy broni i prawdopodobnie zabijając dziesiątki, jeśli nie setki wojowników. Był to potężny cios dla Hamasu i może okazać się punktem zwrotnym w konflikcie. Jest to także donośne przesłanie dla Iranu i Hezbollahu, mówiące im o konsekwencjach ataku na Izrael z ich arsenałem dziesiątków tysięcy pocisków w południowym Libanie. Operacja IDF była starannie skoordynowanym połączeniem wywiadu, inwigilacji, znajomości taktyki wroga, podstępu, zaskoczenia i celnej, przeważającej siły. Z tego wszystkiego kluczowe były podstęp i zaskoczenie. Zaskoczenie jest zasadą wojny w amerykańskiej, brytyjskiej i wielu innych armiach, definiowaną w US Army Field Manual jako "uderzenie wroga w czasie i miejscu lub w sposób, na jaki nie jest przygotowany”. I dalej: “Podstęp może podnieść prawdopodobieństwo osiągnięcia zaskoczenia”. Przez całą historię wojen zaskoczenie osiągnięte przez podstęp prowadziło do zdumiewających zwycięstw militarnych – często wbrew oczekiwaniom. Podstęp IDF-u przypominał słynny fortel biblijnego przywódcy Izraelitów, Gideona, przeciwko Medianitom. Kazał swoim ludziom dąć w trąby, zapalić pochodnie i wykrzykiwać hasła wojenne, symulując znacznie większą siłę i powodując, że armia wroga, o niezmiernie przeważającej sile, uciekła z pola bitwy. W czwartek IDF zgromadziła czołgi, artylerię i bojowe pojazdy piechoty na granicy Gazy, z silnikami ryczącymi jak trąby Gideona. Tę koncentrację wojska obserwował Hamas i szeroko informowały o niej międzynarodowe media jako o przygotowaniu do natychmiastowej inwazji lądowej. Podobnie jak Medianici, setki wojowników Hamasu popędziło, by skryć się z sieci tuneli zwanych “metrem”. Te zbudowane przez Hamas po 2014 roku tunele dla pomieszczenia stanowisk dowodzenia, składowania broni i ułatwiania skrytego przemieszczania się ciągną się setkami kilometrów pod Strefą Gazy. Byli tam więc w środku wojownicy, kiedy jeden JDAM za drugim spadał z góry. W wyłaniające się do walki z inwazją, która nie nastąpiła, zespoły przeciwczołgowe i moździerzowe, które przetrwały to bombardowanie podziemi, także były wówczas uderzane z powietrza. http://www.listyznaszegosadu.pl/brunatna-fala/traby-i-silniki-czolgalw-punkt-zwrotny-w-gazie
rychu2021.05.22 9:35
Przyjdzie gudłaj nas ra ci na progu i zapuka po papier .Taka to talmudyczna cywilizacja
Totustuus2021.05.22 9:16
Trevignano Romano 18 maja 2021 r Moje dzieci, dziękuję wam, że jesteście tu na modlitwie i że wysłuchaliście mojego wezwania w waszych sercach. Umiłowane dzieci, nie czekajcie na ostatnie chwile, ale chwyćcie mnie za ręce i dajcie się prowadzić tam, gdzie nie ma niegodziwości, pychy i fałszywej dumy . Dzieci, ziemia wkrótce przejdzie największe oczyszczenie, wody zalewać będą Ziemię, a ogień zstąpi z nieba, miejcie odwagę w wierze i poddajcie się Jezusowi, waszemu Bogu, zbawienie będzie dla mojego ludu, nie bójcie się, ale bądźcie gotowi. Módlcie się za Kościół bo stamtąd nadeszły podziały i mówię im: POKUTUJCIE, zanim będzie za późno bo Jezus z tego powodu cierpi. Módlcie się, moje dzieci, bo skłucenia będą coraz silniejsze, módlcie się za świętych kapłanów, ponieważ będą ich bardzo potrzebować. Teraz zostawiam was z moim świętym błogosławieństwem w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, amen.
Zarabiaj nawet 300 dol dziennie2021.05.22 9:10
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas.
Jerzy2021.05.22 5:56
podobnie jak w czasie II wojny, nie tylko niemcy mordowali - bydło żydowskie też dzielnie obsługiwało komory gazowe, służyło w SS czy nazistowskiej armii czerwonej... ciekawe dlaczego po wojnie nikt ich ze zbrodni wojennych nie rozliczył? ba, teraz robią za ofiary!
Jakub2021.05.25 20:00
Głupciu, komunistycznej armii czerwonej! Boicie się słów prawdy, nie wiecie, że komuniści byli i są największymi ludobójcami na świecie, nie słyszeliście o Archipelagu Gułag w rosji sowieckiej, w którym zamęczono dziesiątki milionów istnień ludzkich a komunistyczne chińskie obozy koncentracyjne istnieją do dziś, nie wiecie o tym, to do jakich szkół chodzicie, jakich macie nauczycieli Polacy?
Eli Barbur2021.05.22 3:26
Zapraszam do mojego fajsbuka a znajdziesz tam porno jak: bombardowanie Strefy Gaza bombami fosforowymi i cluster bombami. Zobaczysz jak barbarzyńska zaraza palestyńska wylatuje w powietrze, jak palestyńskie dzieciaki wylatują w powietrze, które już nie będą jihad. A wielki Izrael i tak ch uj strzeli i tak ... Bomba demograficzna Arabów już tyka! - - - - - - A tak ogólnie to zobaczysz mnie jak rucham naszą domową kozę.
Eli Barbur2021.05.22 3:25
Zapraszam do mojego fajsbuka a znajdziesz tam porno jak: bombardowanie Strefy Gaza bombami fosforowymi i cluster bombami. Zobaczysz jak barbarzyńska zaraza palestyńska wylatuje w powietrze, jak palestyńskie dzieciaki wylatują w powietrze, które już nie będą jihad. A wielki Izrael i tak ch uj strzeli i tak ... Bomba demograficzna Arabów już tyka! - - - - - - A tak ogólnie to zobaczysz mnie jak rucham naszą domową kozę.
Eli Barbur2021.05.22 3:25
Zapraszam do mojego fajsbuka a znajdziesz tam porno jak: bombardowanie Strefy Gaza bombami fosforowymi i cluster bombami. Zobaczysz jak barbarzyńska zaraza palestyńska wylatuje w powietrze, jak palestyńskie dzieciaki wylatują w powietrze, które już nie będą jihad. A wielki Izrael i tak ch uj strzeli i tak ... Bomba demograficzna Arabów już tyka! - - - - - - A tak ogólnie to zobaczysz mnie jak rucham naszą domową kozę.
Andrzej Łabędź2021.05.21 23:10
Zapraszam gorąco na profil Eli Barbura, znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 na którym znajdują się informacje z pierwszej ręki dotyczące państwa Izrael, które od wielu lat stawia bohaterski opór terrorystycznej hordzie palestyńskiej w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Mile widziani są sympatycy państwa Izrael. Wszelkiej maści idioci oraz antysemici szczyszczani są szybko i bezboleśnie.
Zarabiaj nawet 300 dol dziennie2021.05.21 20:42
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl
xyz1232021.05.21 22:05
japierdl nawet na tak piękną stronę dla foliaków ten shitcoin spam dotarł?! Jedyny kto na tym zarabia to właściciel tej piramidki shitcoin no i oczywix właściciele platform :))). Jak za wami wolakami nie przepadam tak nie pakujta się wolaki w shitcoiny wszelkiej maści bo Elon pierdnie w nocy za mocno i stracita dorobek życia i nie będzie co na ojdyra przelać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obydwie strony? To głupi żart?2021.05.21 18:04
Niemcy okupowali Polskę przez niecałe 6 lat. Izrael okupuje Palestynę od 1947 roku. Nie ma "obydwu stron". Jest najeźdźca- okupant czyli Izrael. i jest ofiara czyli Palestyna.
Ależ są, co najmniej trzy strony2021.05.21 19:30
przeciw komu w średniowieczu organizowaliście krucjaty na tamtym terenie?
MAMlas2021.05.21 19:45
A o ktorej krucjacie muwisz, bo bylo ich kolo setki. Cy tylko znasz tore czy prawdziwa historie ???? szalom
Andrzej Łabędź2021.05.21 16:30
Zapraszam gorąco na profil Eli Barbura, znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 na którym znajdują się informacje z pierwszej ręki dotyczące państwa Izrael, które od wielu lat stawia bohaterski opór terrorystycznej hordzie palestyńskiej w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Mile widziani są sympatycy państwa Izrael. Wszelkiej maści idioci oraz antysemici szczyszczani są szybko i bezboleśnie.
Krótko2021.05.21 16:12
100% poparcia dla Hamasu.
Skrzypek na dachu2021.05.21 14:27
Hamas unicztożył chyba więcej domów i linii energetycznych swoim rakietami w Strefie Gazy niż w Izraelu .
Anonim2021.05.21 14:17
żydzi i zbrodnie wojenne, to czysty antysemityzm
Skrzypek na dachu .2021.05.21 14:09
Hamas i Izrael powinni teraz zyc w zgodzie i wzajemnym szacunku bo Pan Jezus to Zbawiciel i najprawdziwszym Mesjaszem naszym .
Skrzypek na dachu2021.05.21 14:11
Asio oszuscie , wymysl swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2021.05.21 13:55
Śpiewaj Panu cała Ziemio ________________________________________________________________________________________________________ https://www.youtube.com/watch?v=cWPPedsKMUc
Skrzypek na dachu2021.05.21 14:10
Asio oszuscie , wymysl swoj wlasny nick .
matis892021.05.21 13:52
Nadchodzi Antychryst, a wszytko to po to aby się ujawnił na Bliskim Wschodzie i miał na czym zaprowadzić fałszywy pokój. Jego czas się rozpoczął od kiedy Bergoglio wprowadził Ohydę Spustoszenia demona Pachamamę do KK. Kadencja szatanisty Bidena i Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika to czas ujawnienia się Antychrysta na Bliskim Wschodzie z jego fałszywym pokojem. Za fałszywy pokój całe lewactwo, massmedia, politycy, korporacje, lewakoateiści, gwiazdeczki będą wielbić Antychrysta. Po to sfałszowano wybory w USA i konklawe w Watykanie. U nas szatanistyczny PIS już teraz oficjalnie wspiera masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii oraz szatanistyczne aborcyjne szczepienie Antychrysta.
Jakub2021.05.25 20:09
matis89. Książki Jezuici i Dom smagany wiatrem nieżyjącego już ks. (KRK) Malachi Martina może pomogą ci skorygować Twoje poglądy. Obie w języku polskim. Trzeba mądrze czytać bo ukryta prawda przeplata się z fikcją.
Zdzislaw2021.05.21 13:47
Tam nigdy nie będzie pokoju tak mówi Pismo Święte. Skoro Izrael siłowo wysiedla z Jerozolimy Palestyńczyków - rozumiem że z izraelskim obywatelstwem, to nie można tego nazwać inaczej jak segregacja rasowa , podział na leprzych Izraelskich żydów i gorszych Izraelskich arabów. Palestyna popełniła błąd atakując Izrael rakietami , to była głupota . czy palestyńskie bojówki nie wiedziały że Izrael zbombarduje Palestynę i rzekami popłynie krew ?
kaka2021.05.21 13:35
Pytam dlaczewgo do k......nedzy-----nasz rzad NIE ZAMROZI STOSUNKOW Z IRAELEM ODPOWIEDZIALNYM ZA ZBRODNIE WOJENNYM------TO CI CO PLACZA NAD HOLOKAUSTEM--CI KTORZY POD LUFAMI MOSADU ZKLONILI POREBE I LEGUTKE DO ZREZYGNOWANIA Z ZAPISU ZE BY NIE PISAC POLSKIE OBOZY----DOKAD TO BEDZIE....
chłopka2021.05.21 14:46
Aleś Ty naiwny . Swoich bydom krytykować ?
NEOS com pl2021.05.21 17:02
kneset w polin.... to nie nasz rzad ... chyba nierzad ... burdelowice male i czorne ... do trybunalu ... https://www.youtube.com/watch?v=4rXZAm__bZs
A czy wilczur "hrabiego" już nakarmiony?2021.05.21 13:31
I was born in the Jordanian-occupied Old City in Jerusalem and lived in a UN refugee camp from 1966 until 1999. During the First Intifada, I worked for B’Tselem, the Israeli Information Centre for Human Rights in the Occupied Territories, and in 1996 I founded the Jerusalem-based Palestinian Human Rights Monitoring group. With my background in Palestinian campaigning and as a resident of East Jerusalem today, you might assume that I am against Israel’s current military actions. But this could not be further from the truth. The blame for this month’s bloodshed lies solely at the feet of Hamas. Those who wish to divert attention from Hamas’s war crimes would like to blame the latest conflict on a complicated legal dispute in the Sheikh Jarrah neighbourhood. But this was a private matter between Jews who have a property deed from the 1800s and the residents of four homes who have refused to pay rent. This cannot be framed as ‘ethnic cleansing’. It is little more than a landlord-tenant squabble. It should have been a matter for the local courts, but instead this small-time event wound up in an appeal at the supreme court, and hit the press. Hamas quickly saw an opportunity. Prime Minister Mahmoud Abbas, the leader of the Fatah party, is at his weakest point in many years. He had just cancelled parliamentary elections because he knew he would lose. Hamas saw Sheikh Jarrah as an opportunity to show Palestinians in Jerusalem and elsewhere that they could ‘do something’ while Fatah could not. They spread lies and propaganda on social media, deliberately inciting violence among Palestinians in East Jerusalem. Hamas then ‘responded’ to the riots by firing rockets indiscriminately towards Tel Aviv and Jerusalem, guaranteeing an Israeli military response. Hamas does not care where these missiles land: as many as one in seven, in fact, have been reported by the Israel Defence Forces to have crashed down within Gaza during this latest round of fighting, resulting in 20 casualties. They see a lopsided body count as a positive development, as it allows them to claim that Israel is the aggressive party in the conflict they started. This Islamist terror group is dangerous for our people: we cannot continue to be a conduit for their work.
toż przecie szabat za pasem2021.05.21 13:33
Hamas is not fighting for a human rights cause; they are committing war crimes to boost their political standing. A recent video showed the Hamas leadership celebrating missile launches from a party in Qatar. These people are out of harm’s way. They leave their foot soldiers, often young and desperate men with no employment prospects, to launch the attacks from residential buildings. We recently saw an Israeli strike on a tower that housed Al Jazeera, AP, and other news outlets. According to Israeli sources, Hamas maintained military intelligence offices in the building and had previously launched attacks from that exact location, using the foreign media as human shields. The Israeli intelligence was enough for the Americans to accept the strike head of the event. ‘We showed them the smoking gun proving Hamas worked out of that building,’ a senior diplomatic source told the Jerusalem Post. ‘I understand they found the explanation satisfactory.’ You never would have heard about this in the western media though, because the reporting out of Gaza is not honest. Hamas tightly controls all press access and foreign media have the choice of reporting the news the way Hamas tells them to, or not being allowed into Gaza at all. Almost all of them choose the former. Palestinians are forced to choose between the corrupt, ineffectual Fatah and the fanatical, genocidal Hamas. Of course, this is largely an academic debate. There is no real ‘choice’ – there has not been an election in 15 years. But there is another, more pressing issue than the depressing state of our current leadership: the refusal to recognise the reality that Israel and the Jews are here to stay.
a gadzina skomle i skomle głodna!2021.05.21 13:34
Seventy-three years have passed since Israel was established. Egypt, Jordan, Morocco, Bahrain, Sudan, and the United Arab Emirates all understand that Israel is not a temporary stain on the map, but a permanent feature of the Middle East. Unfortunately many Arabs, including most Palestinians, still deny this obvious truth. Obsessing over the Israeli-Palestinian issue has been a disaster for the Arab world: it has held back our development for generations and cost the Palestinian people dearly. Israel is still here – and isn’t going anywhere. The Arab world is large and there is plenty of room for all of us. We have been blessed with natural resources that could provide bountiful opportunities. Instead of focusing our wealth and talent on creating a better life for us, our leaders have spent decades fighting Israel. It is long past time for all Arabs to stop wasting resources trying to conquer a tiny country that we will never defeat. Only then will we have peace and prosperity. https://www.spectator.co.uk/article/hamas-not-israel-is-to-blame-for-the-latest-bloodshed
katolicka deratyzacja Polski2021.05.21 13:23
Palestyna napadla na Izrael i okupuje caly kraj. Miliony uciekinierow zydowskich przymieraja z glodu w obozach ONZ,utrzymywanych w krajach sasiednich. To straszne ludobojstwo,apartheid,czyski etniczne i pogwalcenie prawa miedzynarodowego.
Co osiągnął Hamas?2021.05.21 13:20
Wystrzelili 4500 rakiet, które zabiły kilkunastu Izraelczyków i zniszczyły kilkadziesiąt domów.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.21 13:26
Osiagnal wiele,bo 2 miliony palestynskich Izraelczykow odwrocilo sie od Izraela. A ich poparcie bylo uwazane za jeden z najwiekszych atutow Izraela.
Czys ty z chuja obrzezanego spadl?!2021.05.21 13:30
"A ich poparcie bylo uwazane za jeden z najwiekszych atutow Izraela."
­2021.05.21 13:53
Tam piərdolisz. Tylko ekstrema.
Böno2021.05.21 16:21
Według ciebie, powstania w Polsce: listopadowe, styczniowe, warszawskie... też nie miały sensu. Zniewolenia mają dla ciebie sens i byle do garnka było co włożyć.