27.12.18, 15:30fot. pixabay.com

Imam: Życzenie 'wesołych Świąt' gorsze niż morderstwo!

"Jeśli popełnisz każdy wielki grzech – cudzołóstwo, lichwa, kłamstwo, morderstwo – jeśli ktoś popełni każdy z tych grzechów to jest to nic w porównaniu do grzechu gratulowania i pozdrawiania niemuzułmanów w ich fałszywych świętach" - mówił Sheik Younus Kathrada, kanadyjski immam podczas jednej z nauk dotyczących "niewiernych" i obchodzonych przez nich Świąt Bożego Narodzenia.

Zdaniem islamskiego duchownego, życzenie "wesołych Świąt" jest gorszym grzechem niż morderstwo. Islamista zdaniem Kathrada nie ma prawa brać żadnego udziału w tym wydarzeniu.

"W dzisiejszych czasach żyjemy blisko Świąt [Bożego Narodzenia]. Widzimy jak dookoła nas ludzie przygotowują się do nich. I z wielkim smutkiem widzimy także wśród nas przekonanie, że to niewiele znaczy. I nie tylko gratulujemy im fałszywego święta, lecz bierzemy w tym udział" - mówił imam.

"Są tacy, co mówią „wesołych Świąt”. Czego im gratulujecie? Narodzin twojego Pana? Czy to jest akceptowalne dla muzułmanina? Popierasz teraz ich wierzenia? Mówiąc to, popierasz je" - dodał.

Przypomnijmy, Sheik Younus Kathrada znany jest z kontrowersyjnych wypowiedził. W 2004 roku mówił m.in. iż Żydzi są "braćmi małp i świń".

mor/MEMRI TV/Fronda.pl