Holandia: Norki zakażone koronawirusem. Dwie farmy poddano kwarantannie - zdjęcie
27.04.20, 07:45Fot. Marcin Hernik via Flickr, CC BY-SA 2.0 / Pixabay - BlenderTimer

Holandia: Norki zakażone koronawirusem. Dwie farmy poddano kwarantannie

5

Jak podało wczoraj holenderskie ministerstwo rolnictwa, w kraju dwie fermy norek musiały zostać poddane kwarantannie. Powodem jest zainfekowanie zwierząt koronawirusem.

Ministerstwo wzywa również do zgłaszania innych prawdopodobnych przypadków zakażenia u zwierząt. Infekcję u norek wykryto po tym jak poddano je testom, gdy te zaczęły wykazywać problemy z oddychaniem. Koronawirusem zakażone zostały najpewniej przez zakażonych pracowników.

Resort zapewnia jednocześnie, że możliwość dalszego rozprzestrzeniania się wirusa na ludzi oraz inne zwierzęta na fermach jest „minimalna”. Zakazano jednak przemieszczania małych ssaków i ich nawozu.

Teraz ministerstwo dokładnie zbada epidemię. Radzi się również ludziom, aby nie zbliżali się na odległość mniejszą niż 400 m od ferm.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (5):

Jan Radziszewski 2020.05.12 20:21
02.05.2020 NMP Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa.
sdfgh2020.04.27 10:31
Nie istnieje taki twór jak Holandia. Kolejny raz ubolewam nad brakiem dziennikarza we Frondzie.
Endriu2020.04.27 10:46
Nazwę zmienili , burdele zostały w tej niby Nieholandii Niderlandii.
Reytan2020.04.27 13:41
Nikt i nigdzie nie zmienil nazwy Holandia. Holandrzy ZAWSZE klamia. A polskich nazw nikt poza nami zmienic nie moze. Zas polskojezyczne komuchy wielbia wroga Holandie 1
ewa2020.04.27 8:26
U nas kazano wybijać świnie, dziki, bo pomór. W Holandii kwarantanna dla norek. Są równi i równiejsi w tej unii.