Holandia. Lockdown przedłużony o trzy tygodnie - zdjęcie
13.01.21, 07:48fot. pxhere.com/pixabay.com

Holandia. Lockdown przedłużony o trzy tygodnie

7

Podczas wczorajszej konferencji prasowej premier Holandii Mark Rutte ogłosił przedłużenie lockdownu o następne trzy tygodnie. Jako przyczynę podał potrzebę spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Lockdown ma tam trwać do 9 lutego 2021.

Premier Holandii dodał także, że rząd rozważa możliwość wprowadzenia godziny policyjnej. Stwierdził, że on sam jest temu niechętny i będzie w tej sprawie prowadził konsultacje.

Szef holenderskiego rządu zaapelował do obywatelu tego kraju, aby do marca nie wyjeżdżali oni z kraju.

Jak z kolei poinformował minister zdrowia Hugo de Jonge, nowy brytyjski wariant koronawirusa stanowi obecnie w Holandii 2-5 proc. zakażeń.

Zamknięto wszystkie szkoły i większość sklepów już w połowie grudnia, a zamknięto bary i restauracje zamknięto już dwa miesiące temu. Nieczynne są w Holandii także obiekty publiczne, w tym kina, muzea i biblioteki.

Holandia wprowadziła także ograniczenia co do przemieszczania się obywateli oraz ilości osób biorących udział w spotkaniach.

 

mp/pap

Komentarze (7):

Michał Jan2021.01.13 13:54
Lockdowny są najchętniej stosowane w krajach, w których nic nie dają.
Maria Błaszczyk2021.01.13 16:52
Nie no, bez przesady, coś daje. Sytuacja jest w tej chwili znacznie lepsza, niż kilka tygodni temu. Tutejsze szpitale też mają określone siły przerobowe, a ten nowy wariant wirusa ma potencjał przekroczenia ich w krótkim czasie. Różnica jest taka, że tu obostrzenia mają swoje uzasadnienie, po prostu obłożenie szpitali trzeba utrzymać poniżej poziomu, gdy zabraknie miejsc. Cała rzecz w utrzymaniu liczby zachorowań na takim poziomie, by liczba osób na IC nie przekroczyła jakichś dwóch tysięcy. W miarę, jak kolejne grupy będą szczepione, będzie można obostrzenia znosić.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.13 13:04
Nawet Holandia uczy sie na bledach ,w wyniku ktorych umarlo tysiace ubogich i starszych Holendrow.
Maria Błaszczyk2021.01.13 13:22
Eeee... Coś takiego, jak "ubogi starszy Holender" nie za bardzo istnieje... To jest najbogatsza grupa społeczna, na co składa się kilka czynników - kulturowo uwarunkowana oszczędność, promowanie przez państwo kupowania domów na własność, gwarantowany dochód po osiągnięciu wieku emerytalnego, najlepszy na świecie system opieki zdrowotnej, co sprawia, że nie trzeba płacić - poza kilkuset euro tzw. wlasnego ryzyka - za leczenie. Wielu z nich rzeczywiście umarło, ale to dlatego, że ten wirus zabija takie osoby. To i tak lepiej niż w Polsce - gdzie znacznie większy udział był osób po 60-tce. No i ogólna nadwyżka w zakresie zgonów to jakieś 13 tys. To oczywiście straszne, ale w 2 razy większej Polsce było to 70 tys.
Beno2021.01.13 11:47
A niektórzy myślą, że to tylko w Polsce locdown. W innych krajach władzy też zależy na zdrowiu i życiu swoich obywateli, a nie tylko dorabianie się za wszelką cenę, nawet po trupach.
katolik2021.01.13 7:56
Mają ubaw, boksy wciąż pełne,będą w sposób ciągły robić lockdown, bo w szczepionce są przeciez podawane wirusy korona, jak w szczepionce przeciw grypie. Jako szczepionka genetyczna bedzie powodowac zmiany w genach inne choroby raki bezpłodność HOLOCAUST
Anonim2021.01.13 10:58
a ty masz napaprane we lbie