HIT! Wałęsa wytoczył proces prof. Cenckiewiczowi, ale nie przyszedł na rozprawę, bo… ,,nie wiedział’’ - zdjęcie
07.05.21, 14:06Fot. screenshot - YouTube (Onet News, Radio ZET)

HIT! Wałęsa wytoczył proces prof. Cenckiewiczowi, ale nie przyszedł na rozprawę, bo… ,,nie wiedział’’

21

Ostatnio ujawnione plany biznesowe musiały bardzo pochłonąć Lecha Wałęsa, bo zapomniał nawet stawić się na rozprawie w procesie, który sam wytoczył przeciwko prof. Sławomirowi Cenckiewiczowi. Pełnomocnik byłego prezydenta miała tłumaczyć, że jej klient… nie wiedział o rozprawie.

Trwa spór pomiędzy prof. Sławomirem a Lechem Wałęsą. Jeszcze dziś rano były prezydent opublikował na Facebooku wpis, w którym obrażał historyka.

- „Zobaczcie Sami, czy to jest zdrowy człowiek na umyśle?, by opowiadać takie bzdury, takie kłamstwa, takie pomówienia”

- napisał Wałęsa, udostępniając rozmowę Pawła Lisickiego z prof. Cenckiewiczem.

Właśnie dziś miało dojść do konfrontacji Wałęsy i Cenckiewicza w sądzie. Były prezydent wytoczył historykowi proces w związku z książką „Wałęsa: Człowiek z teczki”.

- „To już dziś! Wałęsa kontra ja w sądzie w W-wie! Z tych 300 stron Wałęsie nie podoba się tylko jeden fragment, który jest zresztą cytatem z książek Boyes'a i Zyzaka oraz z dokumentu SB z 1966 r. - że w latach 60. razem z bratem cieszył się opinią sztacheciarza

- napisał prof. Cenckiewicz na Twitterze.

Do starcia jednak nie doszło. Powód nie pojawił się na procesie, a rozprawa zakończyła się po 15 minutach. Pełnomocnik byłego prezydenta zdążyła wyjaśnić, dlaczego jej klient się nie stawił. Miał… nie wiedzieć o rozprawie.

To chyba pierwszy raz, kiedy strona w sądzie nie wie o rozprawie, ale pojawia się na niej jej pełnomocnik. Czyżby plany biznesowe zajęły Lecha Wałęsę tak bardzo, że nie odpiera telefonów od swojego prawnika?

kak/niezależna.pl

Komentarze (21):

Romus2021.05.8 17:30
szykował się na imprezę rocznicową u aaaadama
Anonim2021.05.8 4:44
BoBOLEK TY STARY CHAZARSKI KLEPTOMANIE
Anonim2021.05.7 23:05
Lechu, czas ucieka, lat przybywa. Zacznij w końcu myśleć, co czeka cię tam, a nie za kogo uważać będą cię tu. Tu już masz pozamiatane. Przestań stroszyć piórka, zacznij się modlić...
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2021.05.7 21:35
A jak miał wiedzieć jak listonosz jest z PiSu. Gmatfajom panie a chcial ja udowodnic ale nie dajo. Ten Cenckiewicz bendziem siedzieć.
czytanka dla I-szej klasy S.P.2021.05.7 21:35
To jest Ala, to jest As, a to kapuś Bolek.
Maciej2021.05.7 19:10
Lech Wałęsa = T.W. "BOLEK" !!!!!!!!
W­W­W­­.­X­1­7­.­­­F­­U­­­N2021.05.7 17:49
O­­­c­­e­­­ń­­ ­­­m­o­­j­­ą­­ ­­­m­­ł­o­­­d­­­ą­ ­c­­­i­­p­k­ę­­­ ­­­-­­ ­­­W­W­W­­.­X­1­7­.­­­F­­U­­­N
Spurek2021.05.7 21:36
Co na łbie wyrosła!
APEL2021.05.8 14:20
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
chłopka2021.05.7 15:44
Wałynsa jest nasz i g...o polskojynzycznymu do niego . Jest u siebie i może robić i godać co chce . Ale niy o tym żech chciała pisać . Pisza na wiyrchu bo na dole jest mie już za dużo . PiS wprowadzioł se ustawa że obce wojsko może strzylać na polski ziymi ( nie wiem dokładnie jak ona brzmi , gdyż nie chce się mi jej czytać ) . Nadchodzi Wiosna Ludów . Polocy niy wiedzieli że Hanysy to Słowianie i myśleli że to Nimce . A obce wojsko bydzie wiedzieć kto Polok a kto Rusek ? Przeca mogom sie pomylić .
bolek jak zwykle - cyt" w błędnym błędzie" ale:2021.05.7 15:40
Świat już poznał tego płatnego kapusia ---- CYT: „Wałęsa był próżnym, pretensjonalnym, pewnym siebie ignorantem.“ / Oriana Fallaci Źródło: "Wywiad z sobą samą". / ---------------CYT: „Kiedy pomyślisz na przykład, że taki pijak jak Jelcyn był carem, a taki ignorant jak Wałęsa symbolem wolności, zapiera ci dech. Faktem jest, że w ostatnich dziesięcioleciach nasza epoka zrodziła jedynie dwóch liderów: Karola Wojtyłę i Bin Ladena.“ / Oriana Fallaci / - intervista Oriana Fallaci
Cool2021.05.7 14:56
Wałesa? Ten co udawał antykomunistę i donosił na opozycjonistów?
AAAtomek2021.05.7 16:33
Wg was, pisowietów to ten sam , co rozwalił także wasz socjalistyczny świat.
Cool2021.05.7 16:56
To ten sam, głąbie, co komuchów ocalił grubą kreską na nocnej zmianie! ...
chłopka2021.05.7 14:43
Jak mu niy dali znać to mog chłop niy wiedzieć . A może wiedzioł i zapomnioł ? Mo już swoi lata i mog zapomnieć . Mie tyż moj " dzieć " musi zowżdy przipominać że " jutro momy wizyta u doktora " . Wto by to spamiyntoł taki drobne rzeczy . A Wałynsa mo tych spraw od groma i mo wszystko spamiyntać ? A mo mu wto przipomnieć ? A teraz napiszę .........strzeż się Kaczyński prawda zawsze zwycięża . Można zniszczyć wszystkie dowody a prawda nawet po wielu latach zawsze wyjdzie na wierzch . Jak oliwa .
"Ten co miał dziadka UBeka?"2021.05.7 14:38
Zapytaj tate co robił w SB. A twoje parchy dziadki? KPP!
abcd2021.05.7 14:36
Bolek-Wałęsa jest znany ze słynnej bajki o tym, jak facet po zasadniczej szkole mechanizacji rolnictwa ograł pułkowników i kapitanów z SB, sam obalił komunizm i wojska sowieckie z Polski wyprowadził... https://www.youtube.com/watch?v=jytLy8NBMa8
"plusy dodatnie i plusy ujemne"2021.05.7 15:32
Bolek-Wałęsa NIE ma wykształcenia zawodowego! on jest tylko po dwutygodniowym kursie tzw. "przysposobienia zawodowego" w Stoczni Gdańskiej, w zakresie ładowacza wózków akumulatorowych, ot! i taki z niego "elektryk."
AAAtomek2021.05.7 14:19
Cenckiewicz? Ten co miał dziadka UBeka?
chłopka2021.05.7 14:34
A niy widzisz wto to je ? Polskojynzyczny . Dziwisz sie ?
chłopka2021.05.7 15:00
Zaś mi to wyjyna z gymby . :):):):):) Jyntylygyntno je . Jo tyż . Pozdrowiom Fronda . UB to było coś inkszego niż SB , bo to już były inksze czasy . Nie było takigo reżimu stalinowskigo . Miałach krewnego w SB . Pomogoł ludziom jak mog . Ostrzegoł ich . Nie zawsze też mog . Ale to jest nasz , niy polskojynzyczny . Miałach tyż znajomego w robocie co boł w ZOMO . Dusza człowiek , chocioż Gorol . Jak były strajki to czasym Zomowcy razym ze strajkujoncymi grzoli sie przi jednym ogniu ( jak to sie nazywały te piecyki na dworze ? Zapomniałach ) . A teroz z nich robiom rasowych mordercow . A jak były akcje to już inno sprawa . Może ich czymś faszyrowali ? Przed strajkami to ZOMO to było coś takigo jak teroz Samoobrona . Jednostka utajniono . Wojsko sie do takich wewnyntrzych spraw niy miyszo . Chyba że chcom zrobić pucz . A Kaczyński jyntelygent nawet niy wiedzioł co to jest pucz . Jo napiszała " pucz " w GW jak wadzili sie o wolne media a on za pora dni , że PO robi pucz . Ale żech sie rozszkryftała . Ida warzić .