Mapy opublikowane przez hiszpańskie MSW pokazują, że popularne turystyczne miejsca, takie jak Majorka, Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote, czy inne na Costa del Sol i Costa Blanca były miejscem operacji specjalnych i aresztowań dżihadystów.

Hiszpańskie służby specjalne przeprowadziły od 2012 roku 186 operacji antyterrorystycznych i dokonały 186 aresztowań. W bieżącym roku aresztowano 47 osób w wyniku 24 operacji, nie tylko na kontynencie, ale też na Balearach i Kanarach. 50 podejrzanych zatrzymano po 22 akcjach w Barcelonie w ciągu ostatnich czterech lat, a w Madrycie aresztowano w tym czasie 26 osób. Kilkanaście aresztowań miało miejsce od 2012 roku w cieszących się wielką popularnością wśród turystów regionach Costa del Sol i Costa Blanca.

Mapy ukazały się na stronie ministerstwa po naciskach opinii publicznej – oświadczył rzecznik MSW. „Na stronie ukazały się dwie infografiki, które ilustrują operacje i aresztowania dżihadystów w Hiszpanii w tym roku, tak żeby każdy widział, gdzie aresztowania miały miejsce. Te dwie mapy przedstawiają szczegółowo miejsca operacji i aresztowań w 2016 roku i walkę z dżihadyzmem od 2012 roku” – powiedział.
Najgorszy atak terrorystyczny jakiego ofiarą padła Hiszpania miał miejsce 11 marca 2004 roku. W madryckim metrze zginęły wtedy 192 osoby, a 2000 odniosło obrażenia.
GB na podstawie

www.express.co.u

TEKST POCHODZI Z PORTALU EUROISLAM.PL