Hiszpańska diecezja wprost promuje homoherezję  - zdjęcie
09.12.20, 19:52Fot. via: Pixabay

Hiszpańska diecezja wprost promuje homoherezję

10

Wikariat Pracy Społeczno-Duszpasterskiej archidiecezji Madrytu opublikowało na swojej stronie internetowej slogan LGBTQ „Przeżywając jedność w różnorodności” oraz tekst manifestu Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego (La Comunidad de Vida Cristiana, CVC) administrowanej przez jezuitów. Zarówno strona archidiecezji, jak i CVC używają tęczowych kolorów.

Różnorodność seksualna jest według manifestu CVC „darem od Boga”. A jak czytamy dalej, „to doświadczenie różnorodności w Kościele sprawiło, że wspólnota rozwija się z głęboką wdzięcznością i radością”. W swoim tekście CVC cytuje przy tym słowa papieża Franciszka z Amoris laetitia: „Kościół przyswaja sobie postawę Pana Jezusa, który w bezgranicznej miłości ofiarował samego siebie każdemu człowiekowi bez wyjątku”. W związku z tym manifest zaznacza, iż należy unikać wszelkich „oznak niesprawiedliwej dyskryminacji” wobec „osób mających skłonności homoseksualne”.

„Dyskryminacja, często niesprawiedliwa, z której powodu cierpi wiele osób z powodu swojej orientacji seksualnej, jest wołaniem zwracającym uwagę wspólnoty chrześcijańskiej, by pamiętać, że każda osoba jest w swojej naturze dzieckiem Boga” – czytamy w manifeście.

CVC opisuje siebie jako grupę, w której działa 1100 osób w 35 wspólnotach w Hiszpanii. Współpracuje ona z podobnymi organizacjami katolickimi w świecie hiszpańskojęzycznym, jak np. Pastoral de la Diversidad Sexual (Duszpasterstwo Różnorodności Seksualnej, Padis+) z Chile. „W roku 2018 CVC otrzymała nagrodę od CHRISHOM, hiszpańskiej grupy aktywistów, którzy opisują siebie jako miejsce dla młodych ludzi LGBTI+HQ poniżej 35 roku życia, której celem jest słuchanie świadectw, jak sprawić, by wiara była zgodna z ich orientacją”.

Jak zauważa Martin Barillas z „Church Militant”, ani CVC, ani strona archidiecezji Madrytu nie nawiązują do jasnej nauki na temat tzw. „różnorodności seksualnej”, jaką można znaleźć w Katechizmie Kościoła Katolickiego, który mówi, że akty homoseksualne „z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”, a osoby o skłonnościach homoseksualnych wezwane do czystości. Brak również wyjaśnienia, co konkretnie autorzy manifestu mają na myśli, kiedy mówią o „dyskryminacji”. „Także archidiecezja i strona internetowa CVC nie wyjaśniają, dlaczego konkretna grupa ludzi została wybrana, by zwrócić na nią uwagę, w oparciu o orientację seksualną, czyli perwersję”.

Barillas konkluduje ironicznie, że CVC zdaje się wykazywać „dyskryminacją” wobec „pedofilów i efebofilów oraz każdej innej z mnóstwa orientacji, które zostały wyraźnie zakazane w Biblii i (...) nauczaniu Kościoła”. Chyba że oczekują jedynie na błogosławieństwo urzędu nauczycielskiego Kościoła, by się nimi zająć.

 

jjf/ChurchMilitant.com, pastoralsocialmadrid.com

Komentarze (10):

OLO2020.12.10 13:43
Przez takie zachowania obojętnie gdzie /Diecezja w Hiszpanii/. Ukrywanie homoseksualizmu w Polsce /Wrocław, Kraków, Katowice, Koszalin ... / rozwalają Kościół.
leszczyna2020.12.10 11:43
Sens istnienia grupy CHRISHOM zawiera się w słuchaniu "świadectw, jak sprawić, by wiara była zgodna z ich orientacją". Czyli zamiast stosować się do zasad wiary, chcą zasady wiary dostosować do swoich praktyk. To wypaczenie wiary i na tym polega ich herezja.
Maria Błaszczyk2020.12.10 2:06
Całe szczęście, że już nie wolno palić ludzi na stosach, bo jezuici z Madrytu mogliby za swoje herezje skończyć tak, jak pewien dominikanin za swoją - też opowiadał straszne rzeczy, twierdził, że gwiazdy na niebie tak naprawdę miałyby być odległymi ciałami niebieskimi, być może z własnymi planetami i że to nie Słońce krąży wokół Ziemi.
Anonim2020.12.10 1:08
Ale szpony . Ja cię sunę . Czy te kropki na paznokciach to śrubki ? Jak z takimi szponami można coś zrobić to nie mam pojęcia . Czy te kobiety pracują nogami ?
Anonim2020.12.9 21:11
OOO, kurvie szpony PiSu rządne podatków i posłuszeństwa. WARA!
pytajnik2020.12.9 20:35
Czy główną przyczyną problemu nie jest brak skutecznej pomocy tzw. „osobom homoseksualnym” w prawidłowym włączeniu do podstawowych wspólnot życia: rodziny, szkoły/pracy, związków religijnych…? Czy nie brakuje informacji nt. stanu wykonania nauczania "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Dlaczego Fronda o tym nie informuje?
matis892020.12.9 20:20
Robią to bo mają wsparcie od samego Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika. Mason Bergoglio sam wspiera LZPKNTB+ i stanął na czele lawendowej gej mafii w Watykanie odpowiedzialnej za pedofilię.
Prawda w oczy2020.12.9 20:04
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" pedofilia, zoofilia, koprofilia
Anonim2020.12.9 20:31
Co to, lista zajęć w seminarium duchownym?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.9 19:57
diabelski wytrzep rydzyk promuje bezkarność pedofilnych klechów!