Hartman ostrzega przed... Korwinem  - zdjęcie
30.04.14, 10:14(fot.youtube)

Hartman ostrzega przed... Korwinem

15

Jan Hartman z Europy Plus we wpisie wyznaje, że był moment, kiedy zgadzał się z Januszem Korwin-Mikke. Ale od tego czasu minęło prawie 19 lat. Obecni, jak pisze, z przerażeniem patrzy na poglądy tego polityka.

Hartman zarzuca liderowi Kongresu Nowej Prawicy, że przez ostatnie kilkanaście lat stał się klerykałem. Opisuje na swoim blogu, jak byli jedynymi, którzy na zjeździe filozofów w 1995 roku nie chcieli wstać podczas czytania listu Jana Pawła II (choć ugięli się pod presją).

Przekonuje, że to właśnie dowód na to, że Korwin-Mikke nie jest tak bezkompromisowy, na jakiego pozuje. Poza tym stał się klerykałem – zarzuca Hartman. Kandydat Europy Plus w wyborach opisuje Korwin-Mikkego jako dobrego dziadka, który pozwala swoim wnukom (czyli wyborcom) robić co tylko chcą. Przestrzega ich jednak, że życie w idealnym świecie Korwin-Mikkego (czyli takim rodem z XIX wieku) byłoby koszmarem.

Zwracając się do „młodych korwinistów” wzywa ich by lekarstwa na swoje uzasadnione oburzenie szukali u „ludzi roztropnych i uprzejmych”, a nie „szyderców i brutali”.

Hartman dodaje także, że świat nie jest taki prosty i czarno-biały jak się wydaje. Dlatego apeluje, by nie przykładać ręki do anarchii, by nie „bawić się politycznymi zapałkami”.

Hartman w poszukiwaniu wyborców puka do kolejnych środowisk. Czyżby chciał być autorytetem dla każdego Polaka?

Ab/natemat.pl

 


Komentarze (15):

anonim2014.04.30 10:31
W jakim celu redakcja Frondy zamieszcza wyznania tego pseudo profesora? Mnie osobiście już samo zdjęcie gościa przyprawia o mdłości, czyli nawet bez czytania wpisu już jestem załatwiony. W ogóle nie jestem zainteresowany mądrościami tego człowieka. To typowy antypolak wręcz polakożerca. Do tego zupełny karzeł moralny. Zupełnie nie rozumiem jaki cel przyświecał autorowi tego artykułu. Co z tego, że wypowiedział się nieprzychylnie o swoim konkurencie politycznym? Ten człowiek w podobny sposób wypowiada się o 99% ludzkości.
anonim2014.04.30 10:52
Głos na jednego i drugiego jest głosem straconym.
anonim2014.04.30 11:06
Wiadomo na kogo głosować ... na tego kogo hartman nie lubi
anonim2014.04.30 11:43
Klerykał z usta Hartmana to komplement. Świat może i ma wiele barw i odcieni, ale prawda jest tylko jedna. Ludzie pokroju pana Jan próbują nam wmówić, że nie ma prawdy obiektywnej, a wszytko zależy od przyjętej optyki. To jest dopiero niebezpieczne! Na szczęście tego typu nawoływania mogą przynieść tylko odwrotny skutek. Ktoś to raz odrzucił tą całą propagandę raczej ponownie nie da się nabrać (na pewno nie po takim słabym zagraniu). Natomiast wyznawcy Palikota, mogą przez przypadek zainteresować się tym o czym Korwin mówi. Jeszcze posłuchają go ze zrozumieniem i być może coś do nich dotrze...
anonim2014.04.30 12:56
To są dwie wizje polityki: Palikota i Hartmana - czyli wizja mega rządu europejskiego, całkowitego zrezygnowania z samodzielności i oddania się Brukseli Korwina Mikke - czyli wizja rządu minimalnego, silnego, samodzielnego państwa opartego o bogactwo obywateli i niskie podatki Czyli Hartman i Palikot - zwiększanie kompetencji rządu i kontroli nad obywatelem (budowa mega rządu Europejskiego) i Korwin - budowa społeczeństwa wolnego, zmniejszanie kontroli nad obywatelem.
anonim2014.04.30 13:29
Coś jednak w tym musi być skoro Iluminat Hartman wnosi protest! I chce manipulować Karwinistami. Co dowodzi że oświeceni Talmudyści obawiają się jednak Korwin-Mikkiego, bo sądzą na podstawie badania opinii, że może przyczynić się do upadku /tj krachu politycznego/ ich RUCHU na arenie politycznej naszego kraju.
anonim2014.04.30 13:45
To raczej Hartman się zmienił a nie Korwin-Mikke. Na dowód że tak jest Hartman studiował na KUL i jakoś ta uczelnia mu nie przeszkadzała. Po latach odbił bardzo w lewo.
anonim2014.04.30 14:05
Frondo, żeby zdyskredytować Korwina, przytaczacie Hartmana? Abstrahując, czy Hartman ma rację, czy nie (IMO nie ma), próbujecie gasić ogień benzyną... Od jakichś 2-3 miesięcy miewam wrażenie, że fronda zaczyna zjeżdżać do poziomu SuperEkspresu. Tanie sensacyjki, ktoś coś powiedział, ktoś inny zripostował, jest jedyna słuszna partia i jedyne słuszne pro-banderowskie stanowisko w sprawie Ukrainy, a kto ma inne zdanie, ten kiep, agent i bezbożnik, a brakuje głębszych tekstów na tematy nie związane z teologią. Choć mam wrażenie, że nawet tych teologicznych jakby coraz mniej... Co się z Wami dzieje?
anonim2014.04.30 15:09
Twardy Men zabrał głos......i POszedł w kibi na macier...............
anonim2014.04.30 16:23
Ile mozna sie dowiedziec o czlowieku patrzac na jego wrogow! Niech Hartman mowi dalej!
anonim2014.04.30 17:04
Hartman ,,zwracjąc się do młodych korwinistów wzywa ich by lekarstwa na swoje uzasadnione oburzenie szukali u ludzi roztropnych i uprzejmych, a nie szyderców i brutali". Rozumiem, że proponuje im zagłosownie na polityków ,,TREP-a"? A z tymi ludźmi roztropnymi i uprzejmymi to już totalny odjazd!
anonim2014.04.30 17:33
słowa Hartmana tym bardziej utwierdzają mnie w decyzji by zagłosować na KNP Korwina salon zaczyna trząść portkami bo niedługo w sejmie zasiądą ludzie, którzy zaczną wytykać im przekręty, kłamstwa i machlojki jak dobrze pójdzie to kilku sukinkotów pójdzie za kraty W KNP jest wiele łebskich osób (prawników, przedsiębiorców) nie będzie tak łatwo jak z Lepperem albo Giertychem gdy da się im dostęp do mównicy i TV to rozniosą na strzępy socjalistycznych cwaniaków posypią się afery jak za czasu Rywina nic nie zamieciecie pod dywan jak za czasów safanduł z PiSu
anonim2014.04.30 20:35
przestrzegam przed Hartmanem i innym mainstream'owym lewactwem; jeśli chcecie rozpier**lić socjal-globalistyczny terroryzm i powrotu do Europy silnych i dumnych narodów, to głosujcie na Korwina; https://www.youtube.com/watch?v=ultmQmUDKAA
anonim2014.04.30 22:04
Pan Korwin to tyPOwy POlityk do mieszania w głowach. By zasiać ferment, zdestabilizować wysyłamy "zająca"; niech lud ma o czy gadać, my nadal róbmy "rozpierduchę". ......
anonim2014.05.5 21:25
jakby miał wybierać między niedouczonym Hartmanem a Korwinem wybieram Korwina