"Głosowanie na PO staje się obciachem" - zdjęcie
06.05.13, 11:38Logo Platformy Obywatelskiej (Fot.Wikipedia)

"Głosowanie na PO staje się obciachem"

15

Dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN uważa, że PO coraz bardziej zagraża brak spójności wewnątrzpartyjnej. O skuteczność partii PO decydował jej lider Donald Tusk, ale niestety coraz wyraźniej widać, że lider nie spina już partii tak, jak kilka lat temu. Profesor Rychard wylicza, "że dzisiejsze perturbacje Platformy są wynikiem kilku czynników, w tym m.im. braku aktywności partii. - Jeżeli od paru tygodni nie mówimy o niczym innym, tylko o relacjach między premierem Tuskiem a panem Gowinem, to nie bierze się to znikąd. To dowód na to, że tak naprawdę nic więcej o Platformie powiedzieć się nie da".

Ciekawie przedstawia się obraz młodych wyborców. Według prof. Rycharda "o ile kilka lat temu młodzi głosowali na Tuska, bo głosowanie na inne partie było obciachem, "dziś coraz większym obciachem staje się głosowanie na Platformę". - Nie twierdzę, że ci wyborcy przejdą do PiS, ale wystarczy, że oni w ogóle nie pójdą do wyborów, wtedy lojalni wyborcy Jarosława Kaczyńskiego staną się siłą jeszcze bardziej istotną.

Puentując, "orzeł może" nie pomaga. PO słabnie i staje się obozem ludzi skompromitowanych, promujących "kraj nie dla młodych".

sm/Polska The Times

Komentarze (15):

anonim2013.05.6 12:56
Szczerze ? Głosowanie na PO to albo objaw lemingozy, albo czerpania korzyści z faktu okupacji Polski przez ta bandę. PiS jest oczywiście dużo mniejszym złem, ale złem i Polska w obecnym stanie nie zostanie wzmocniona, jeśli elty tej partii będą tkwiły w starych błędach. Zresztą, kwestia PiS czy PO jest drugorzędna, a podstawowa to zmiana rzeczywistego ośrodka władzy ...
anonim2013.05.6 13:18
mikro, na rzeczywiście polski, mający za główny cel dobro Polaków. :-)
anonim2013.05.6 13:23
Trzeba także dopuścić młodych narodowców do głosu ,ktorzy potrafią odważnie upominać się o prawdę o Polsce a także przełamywać stereotypy oraz tematy tabu .Miedzy innymi powinni wymusić zadość uczynienie oraz miedzynarodowe przeprosiny Polaków za zbrodnie żydów bedących w aparacie bezpieczeństwa na polskich patriotach.
anonim2013.05.6 14:45
Airsystem- Domaganie się przeprosin za krzywdy wyrządzone polakom przez żydowskich ubeków nazywasz faszyzmem?
anonim2013.05.6 14:47
Marku22, mylisz się, że nie ma alternatywy dla demokracji. Przez tysiąclecia społeczeństwa i państwa stabilnie funkcjonowały dzięki monarchom i etyce pielęgnowanej przez religię. Najstarsza demokracja (w sensie najdłużej funkcjonująca), amerykańska również popadła w niestabilność i potężne kłopoty, za sprawą medialnego wpływu na uczestników tejże. Po tych doświadczeniach doskonale widać, że przeciętny wyborca jest nieodpowiedzialnym jej uczestnikiem, a wiedzę, kompetencję i wolę dobrego stanowienia prawa i rządzenia mają nieliczne elity. Bo prawem nie może być to, czego chce zdemoralizowana większość, ale to co jest dobre, a co doskonale ilustruje Królestwo Boże, a nie republika.
anonim2013.05.6 14:48
"wystarczy, że oni w ogóle nie pójdą do wyborów" - pójdą, i zagłosują w większości na Palikota.
anonim2013.05.6 16:54
Beton socjalistyczny walczy, ale ustroju nie zamierza zmieniać. Szkołę Lubelską ma w nosie, choć to jedyna konkurencja Szkoły Frankfurckiej.
anonim2013.05.6 17:53
szokujące jest, że na frondzie jest aż tyle lemingów zaślepionych PO;
anonim2013.05.6 18:19
Marku22, zostawmy na boku szczegóły klasyfikacji, bo odnoszę wrażenie, że zrozumiałeś o czym piszę. Czy tak trudno znaleźć przykłady dobrze funkcjonujących monarchii z czasów, kiedy wolność obywateli była szanowana, aby ja dopasować do dzisiejszych czasów ? Czy nie znalazłyby się rzeczywiste autorytety, którym można by powierzyć politykę zagraniczną, obronę, stanowienie prawa ? Czy tak trudno napisać dobrą konstytucję, zgodna z prawem naturalnym, zrozumiałą dla każdego, która dawałaby kompetencje do sprawnego kierowania państwem, a równocześnie nie ingerowała w przyrodzone prawa i wolności obywateli ? Większość obecnych demokracji to systemy totalitarne, z naszą w szczególności, bez kontroli rządzących co dobrze widać po ich bezczelnie bezkarnym zachowaniu.
anonim2013.05.6 18:44
tesserakt-cie, masz bardzo mylne wyobrażenie o monarchii, jeśli próbujesz ja porównywać do prl-owskiego komunizmu. Byłeś źle uczony historii. Sięgnij do źródeł historycznych choćby na temat prawa w czasach naszych polskich królów. Króla tyrana dużo łatwiej obalić niż tyranię kilku milionów lemingów wybierających zdrajców i kanalie (czy to w ogóle możliwe ?), pod wpływem hipnozy merdiów. Nie da się zbudować żadnego państwa bez moralnych, postępujących zgodnie z dobrymi zasadami obywateli, dlatego trzeba oczyścić sądownictwo z łotrów, mocno ograniczyć państwo, rodzicom wrócić dzieci i prawo decydowania o ich sprawach, a niewierzący ... mogą mieć tyle głosu ile dobra wspólnego, rozsądku i logiki znajdzie się w ich propozycjach. Wolność sumienia jest fundamentem chrześcijańskiej etyki, ale Dekalog jest normą powszechną. Sądzę, że wielu niewierzących zostałoby przekonanych do Dekalogu (niekoniecznie nawróconych) przykładem i owocami życia dobrych chrześcijan.
anonim2013.05.6 19:32
Do komentujących lemingów, za PISu nie było antykomora, Starucha, Sawickiej, AmberGold, BrunonaK, afery hazardowe itd. PO próbowało wykreować jakieś afery w mediach, ale nie udało się postawić żadnych zarzutów. Można nie lubić PIS ale trzeba mieć pusto w głowie aby twierdzić, że teraz jest leiej.
anonim2013.05.6 20:26
@Apso44 Był Ziobro, Giertych i ferajna, szkolenie cba (czy jak się to tam zwało) do przeprowadzania aresztować tak żeby dobrzy wyglądały na wideo, z czego jedna zaowocowała złamaniem kręgosłupa u aresztowanego (i to chyba mylnie) itd. Obecne kary za dotacje na rolnictwo to też wina PiS-u. Nie bronię PO bo też dali czadu, mnie osobiście najbardziej zabolało robienie z ludzi idiotów przy okazji ACTA. Jedni warci drugich, na korzyść PO przemawia do mnie obecnie tylko brak obsesji na punkcie Smoleńska.
anonim2013.05.6 21:22
@Marek22 "a. światem rządzi potworny spisek, którego celem jest podporządkowanie, upokorzenie i doprowadzenie do nędzy ludzi. Niejude łatwo podpowie ci autorów tego spisku." No prawie trafiłeś. Spisków większych i mniejszych jest nieskończenie wiele. Najlepiej uzasadnił je Korwin-Mikke pisząc coś w tym stylu: Jeżeli grupa ludzi mogłaby zawiązać spisek po to by zdobyć władzę lub pieniądze to czemu miałaby tego nie uczynić? Proste uzasadnienie. Jeżeli sprytni ludzie mogą potajemnie obrobić frajerów z kasy lub przejąć nad nimi władzę to wiadomo że w większości przypadków to uczynią. "b. nie stworzono tego systemu, bo po prostu to się jeszcze nikomu nie udało. Nie możliwe jest stworzenie idealnego systemu przez wyjątkowo nieidealnych z samej swej istoty ludzi." Oczywiście że się nie udało i się nie uda. Żaden system wymyślony przez człowieka nie będzie lepszy od naturalnego którym jest monarchia. " ale alternatywę przeżyliśmy w latach 2005-7 i przyznam, że uważam je za jeszcze bardziej niemiłe." Jaką alternatywę? To była ta sama pseudodemokracja co teraz. To że wyróżniasz ten okres świadczy tylko o tym że zapadłeś na antykaczyzm, taką chorobę mózgu rozprzestrzenianą drogą medialnej propagandy. "Pamiętaj, że przez ostatnie kilkaset lat wypróbowano już w Europie wszystkie możliwe sposoby rządzenia. Demokracja, jaką znamy stała się normą nie dlatego, że jest doskonała, ale że inne próby utopiły ten kontynent we krwi." Bajki takie na uzasadnienie demokracji. Często również stosowane do uzasadnienia istnienia UE. Prawda jest taka że krajom o pewnym poziomie rozwoju nie opłaca się już prowadzić wojny na swoim terytorium, ale gdzie indziej chętnie walczą o pokój, demokrację czy inną ropę. Poza tym społeczeństwa demokratyczne to lewicowe pacyfistyczne cioty niezdolne do poparcia jakiejkolwiek przemocy. A zamiast "morza krwi" mamy morze "odpadów" poaborcyjnych. "I dobrze, choć czasem można marzyć, że Wielki Mąż lub Ustrój Doskonały uczynił by nas szczęśliwymi. Ale to też jest jeden z mitów XIX w. Kraje, które miały wiek XIX normalny już to zrozumiały, mu musimy to jeszcze nadrobić." Największa bzdura jaką w tym półroczu miałem okazję przeczytać. Przecież na własne oczy każdy może zobaczyć jak międzynarodowa lewica, samozwańcza elita tych krajów które niby coś tam zrozumiały, pod przykrywką demokracji buduje chorą utopię, socjalistyczny raj na ziemi przy pomocy różnych międzynarodowych organizacji które obsiedli. "Alternatywą dla demokracji jest autorytaryzm lub totalitaryzm. Zaproponuj wybór między nimi." Mi by tam nie przeszkadzał kapitalizm autorytarny. A demokracja to tylko najdoskonalsze oszustwo w historii ludzkości. Dzięki demokracji a raczej mediokracji ludzie sami wybierają to przeciwko czemu za tzw. "komuny" wychodziliby na ulice.
anonim2013.05.6 22:45
Artur.db napisał: ja bym to zdanie przebudował na następujące: kilka lat temu młodzi głosowali na Tuska, bo pamiętali jeszcze co się działo za rządów Pisu ; dzisiejsi młodzi wyborcy nie pamiętają co było za Pisu, więc chcą dać tej partii szansę Arturze, a może zdradzisz co było za PISU ? Jak nie pamiętasz to przypomnę. Za Pisu ludzie uczciwi byli na wolności a przestępcy w więzieniu. Teraz jest odwrotnie. Za PISU inne kraje się z Polską liczyły a dziś kpią z nas.Np. Putin i nie tylko) . Za Pisu podatki obnizono a za PO podwyższono. Za Pisu miejsca pracy chroniono i powiększano, bezrobocie spadało a za PO likwiduje sę je i berobocie rośnie.Za Pisu.kazdy obywatel za granicą mógł liczyć na ochronę ze strony państwa a za PO nikogo zPO nie obchodzi los ofiar katastrofy smoleńskiej.PIS umacniał znaczenie Polski na arenie międzynarodowej a PO robi sobie jaja z orła i barw narodowych. Mozna by o tym ksiązke napisac ale wystarczy. A może coś dołożysz do tego?
anonim2013.05.10 13:38
Od i odkrycie ! Dla mnie głosowanie na nich było obciachem juz od jej poczatku