Gej transfobem?! Kiedy KPH zainteresuje się Jackiem Poniedziałkiem?  - zdjęcie
21.05.13, 09:37KPH_logo

Gej transfobem?! Kiedy KPH zainteresuje się Jackiem Poniedziałkiem?

23

Lada dzień w Nowym Teatrze będzie można zobaczyć „Kabaret Warszawski” - pierwszy spektakl zagrany w dawnej bazie śmieciarek na Mokotowie. W roli transseksualisty w sztuce wystąpi Jacek Poniedziałek. Z tej okazji znany gej i aktor (kolejność nieprzypadkowa, bo od czasu coming out'u Poniedziałek więcej mówi o swojej orientacji niż gra) udzielił wywiadu „Gazecie Wyborczej”.

Rozmowa jak rozmowa, gdyby nie szokujące wyznanie geja-aktora, który przyznał się do... transfobii. “Transseksualizm jest niewątpliwie tematem przez nas wypieranym. Wstydliwym, stanowiącym w Polsce o wiele większe tabu niż homoseksualizm. Wywołującym niezdrowy uśmiech, szyderstwo, przemoc słowną. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się wokół Anny Grodzkiej. Nawet wśród ludzi stosunkowo otwartych, tolerancyjnych, wykształconych, artystów, intelektualistów, polityków. Nawet wśród homoseksualistów osoby transseksualne budzą często agresję. Sam przez wiele lat miałem z tym problem. W jakimś sensie byłem transfobem, bo czułem w ich obecności niepokój. To dosyć powszechna reakcja” - stwierdził Poniedziałek.

Gej-aktor podzielił się z “Gazetą” wrażeniem, że transseksualizm wciąż odbierany jest jako kaprys albo perwersja. “Uważamy, że to dewiacja, zboczenie, skłonność, z którą przecież można sobie jakoś poradzić. Po co przebierać się w damskie ciuszki? Po co robić operację, zmieniać płeć? Nie przesadzajmy: "chłop to jest chłop, a baba to baba". Takie jest nasze myślenie” - wyznał Poniedziałek.

I już można by się zacząć niepokoić, że naszym gejem-aktorem wkrótce zainteresuje się czujna Kampania Przeciw Homofobii albo ministra ds. równości, gdyby Poniedziałek nie dodał na koniec, że z jego transfobicznej przypadłości wyleczyła go Anna Grodzka. “Zmieniłem swoją postawę pod wpływem dwóch osób. Po pierwsze, Anny Grodzkiej, którą poznałem osobiście. I pod wpływem książki Justin. Zrozumiałem, że to nie jest kwestia chcenia i niechcenia. Człowiek wie, że nie jest w stanie z tym walczyć. Musi przejść transformację, żeby nie zwariować we własnym ciele, które jest mu obce, nie swoje” - przekonywał.

Gej-aktor ubolewał także nad tym, że w Polsce odradza się faszyzm, a nasz kraj bardziej przypomina mu Republikę Weimarską. Na dowód tego przytoczył wypowiedzi, jakie padły po Marszu Niepodległości 11.11.2012: “20 tysięcy chłopa podczas manifestacji nacjonalistycznej z zachwytem reaguje na faszystowskie hasła przemawiającego: "Żydy i pedały powinny się bać, bo nie będzie dla nich miejsca w wielkiej Polsce". I biją brawo, wow, są zachwyceni. Do tego doszliśmy. Nic dziwnego, że nam się to kojarzy z czasami Republiki Weimarskiej. Bo wobec haseł nawołujących do eliminacji "innych" to nie jest tylko histeria pięknoduchów. To są przerażające fakty”.

Poniedziałek zdradził też, kogo najbardziej się boi. “Przede wszystkim kiboli. Kiedy widzę kibiców Legii, uciekam, zmieniam trasę. Wolę się z nimi nie konfrontować, bo nie potrafię nie odpyskować. Ten dziki ryk, ten chamski język, agresja, nieodparta potrzeba upokarzania i bicia innych. Są grupą wyjętą spod prawa. Im wszystko wolno” - bredził, jakby zapominając o tym, że to raczej homoseksualiści mają dziś w Polsce status świętej krowy. Przypisują sobie boskie prerogatywy, nie można o nich złego słowa powiedzieć, bo zaraz podniosą larum, że to nietolerancja, dyskryminacja, a na koniec sprowadzą naukowe argumenty do faszyzmu.

Panie Jacku, niechże się Pan zajmie raczej graniem, przebieraniem w damskie ciuszki i przekłuwaniem uszu (takiego “poświęcenia” wymagała jego najnowsza rola), ale niech już Pan nie bredzi o tych prześladowaniach...

maja

Komentarze (23):

anonim2013.05.21 9:47
Nie jest głupcem ten, kto nie rozumie czegoś/kogoś, ale stara się zrozumieć. Głupcem jest ten, kto NIE CHCE zrozumieć, kto odrzuca wszelkie racjonalne argumenty nauki (psychologii, psychiatrii i seksuologii) a woli słuchać irracjonalnych głosów teologów, czyli specjalistów od wiary w aniołki.
anonim2013.05.21 9:49
Musiał oprócz transeksualizacji przejść reinkarnację gdyż z takim uporem pieprzy o Weimarze. Dzisiaj wtorek i tak z biegiem czasu ludzie zapomna iż był jakiś zboczony Poniedziałek!!.
anonim2013.05.21 10:22
Przeczytaj KONIECZNIE i puść dalej (wywiad z Grzegorzem Małeckim)! http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/156744.html "Głupcem jest ten, kto NIE CHCE zrozumieć, kto odrzuca wszelkie racjonalne argumenty nauki (psychologii, psychiatrii i seksuologii) a woli słuchać irracjonalnych głosów teologów, czyli specjalistów od wiary w aniołki", że wkładanie penisa w kiszkę stolcową drugiemu facetowi nie jest żadnym wynaturzeniem i ohydą, ale normalnym zachowaniem i powodem do dumy.
anonim2013.05.21 10:50
@Aniołek W sprawie cudzołożnego życia pani Kaczyńskiej red Terlikowski zdaje się na ciebie.
anonim2013.05.21 11:20
@Aniołek, to, że jesteś gejem to nie jakaś zasługa, ale powód do DUMY! Wyjaśnij nam proszę z jakiego to powodu.
anonim2013.05.21 11:32
Skąd tu tyle pedziów? Czasem mam wrażenie, że to pedalski portal. Brakuje tylko, by się tu umawiali ze sobą.
anonim2013.05.21 11:40
mi geje nie przeszkadzają, ale przeszkadza mi: - narzucanie ideologii że wszystko mi wolno, - twierdzenie że homoseksualizm jest zgodny z naturą, - różnego rodzaju natrętne ujawnianie swoich skłonności np. parady, - twierdzenie że homoseksualiści są tak strasznie prześladowani.
anonim2013.05.21 11:58
@ lesnyludek...a jeśli ktoś robi dokładnie to samo, ale kiszka należy do kobiety to już jest ok?
anonim2013.05.21 12:57
[email protected] W jakiej masarni pracujesz?
anonim2013.05.21 12:59
[email protected] My tu nie rozmawiamy o relacjach międzyludzkich ale o zboczeniu i wynaturzeniu...
anonim2013.05.21 13:01
Prześladowania są prawdą - zboczeńcy prześladują normalnych!
anonim2013.05.21 14:04
Prymitywni ludzie z lasu?! Może być! :-) Dzięki za komplement! Wolę być "leśnym prymitywem", niż "jaśnie oświeconym" chłoptasiowym odbyciarzem. A anal, z kimkolwiek, jest w moim odczuciu obrzydliwy!
anonim2013.05.21 15:59
@Hyrule, dzięki. "Młody" - no, tak się czuję; pomimo. "Głupi" - 6 wydanych książek, ale zgoda: mogą być głupie, tylko dlaczego, mimo iż niczym nie szokują, chcą je wydawać? "Oburzony" - jak najbardziej! Tym, że stawiacie świat do góry nogami, że jesteście wulgarni, obsceniczni, obrzydliwi, że roznosicie choroby, że wsz i jeszcze mówicie, że jest to powód do "dumy"!
anonim2013.05.21 16:03
"Oburzony" - jak najbardziej! Tym, że stawiacie świat do góry nogami, że jesteście wulgarni, obsceniczni, obrzydliwi, że roznosicie choroby, że wszędzie was pełno, że dławicie wszelką krytykę pod swoim adresem, że paradujecie jak jakieś pawie, tyle że z rozluźnionym odbytem i jeszcze mówicie, że jest to powód do "dumy"!
anonim2013.05.21 16:07
Kiedy KPH (Kampania Przeciw Homolobby) zainteresuje się pedalskimi aktywistami, którzy doprowadzili do wykreślenia homoseksualizmu z klasy­fikacji zaburzeń psychicznych (DSM)? Nie miejmy złudzeń - chodzi tylko i wyłącznie o walkę z KK.
anonim2013.05.21 16:24
@Love_Poland, przybij piąchę! Wszędzie to pedalstwo! Wynocha stąd! Psuć powietrze u siebie!
anonim2013.05.21 16:58
A pamietacie fajna rzecz - ze to Jacek Poniedzialek byl przeciwny adopcjom przez pary homoseksualne?
anonim2013.05.21 17:25
@Love_Poland "Fascination" to baba i chyba lesba!.
anonim2013.05.21 17:50
Tych ludzi trzeba egzorcyzmować, czyli leczyć, może modlitwą uzdrawiającą złe więzi międzypokoleniowe, bo są kalekami. Szydzenie z nich jest niemądre. http://www.youtube.com/watch?v=Thnz5YhPm6U
anonim2013.05.21 18:47
Ten człowiek ma tak sformatowane myślenie przez homopropagandę, że nawet w sobie zaczyna podejrzliwie tropić ślady nieprawomyślności. Podobnie jak komunistycznie ideowcy dbali o to by wyzbyć się jakichkolwiek marnych śladów kapitalistycznych ciągot.
anonim2013.05.21 19:48
@Love_Poland Tak bardzo się boisz, że kontakt z innością mógłby zachwiać twoim niezachwianym prawicowym światopoglądem? To się lepiej zabarykaduj w domu i nie wychodź broń Boże po zakupy. Samo blokowanie IP może czasem nie wystarczyć :)
anonim2013.05.21 20:30
@Love_Poland Ale po co dyskutować z kimś, kto ma takie same poglądy? Nie uważasz, że takie wzajemne głaskanie się po główkach jest cokolwiek nudne i bezproduktywne?
anonim2013.05.21 21:38
@Love_Poland A możesz mi pokazać, gdzie ja agresywnie promuję pederastię, mordowanie nienarodzonych, narkomanię, złodziejstwo, antypatriotyzm czy prostytucję?