Francuski publicysta: szczepienia to klęska UE i tryumf państw narodowych - zdjęcie
09.03.21, 11:24Fot. European Parliament via Flickr, CC BY 2.0

Francuski publicysta: szczepienia to klęska UE i tryumf państw narodowych

20

Kampania szczepień to "klęska otwartej Europy i tryumf państwa narodowego" - pisze francuski publicysta Gilles-William Goldnadel na łamach tygodnika "Valeurs Actuelles".

- To państwo narodowe jest w stanie najlepiej chronić swoją populację, a nie bezcielesny konglomerat krajów, które przekazały swoją niepodległość niekompetentnym urzędnikom - twierdzi dalej publicysta.

W ocenie publicysty kampania szczepień powinna pozbawić ludzi złudzeń odnośnie słuszności koncepcji odgórnie "zorganizowanej politycznie Europy".

Przypomnieć należy, że fiaskiem zakończyła się zarządzana przez UE akcja kupowania i sprowadzania szczepionek przeciwko COVID-19. Liczne w tym zakresie opóźnienia i komplikacje oraz niemrawe tempo szczepień wymusiły na państwach członkowskich zdobywanie szczepionek na własną rękę.

Goldnadel stwierdził również, że "ideologia otwartych granic" stanowi jedną z bardzo istotnych przyczyn szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdaniem publicysty to granice stanowią pierwszą zaporę przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa.

- Nasz europejski prezydent pięknie oświadczył, że wirus nie ma paszportu. Zapomniał jednak, że miał go pierwszy nosiciel wirusa z Chin - stwierdził również publicysta w nawiązaniu do jednej z wypowiedzi Emmanuela Macrona.

jkg/nczas

 

Komentarze (20):

BerneiceLesch2021.03.9 16:05
Płacę stówę i obciągam nawet stare kütasy. Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się.
BerneiceLesch2021.03.9 15:55
GoogIe płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. M0gę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię......>>>>> Netprofit10.Com
matis892021.03.9 13:33
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
NIE BLUŹNIJ!2021.03.9 13:40
Nie masz NIC wspólnego z wiarą katolicką! Ty opłacana szmato!
x2021.03.9 13:29
Dla przypomnienia, niecały rok temu Andrzej Duda wraz z rządem PiS rozpoczęli starania o szczepionki z pominięciem UE, jakieś pół roku temu odtrąbili, wraz z telewizją Kurskiego, wielki sukces. Do tej pory z tej puli zaszczepiono ZERO Polaków. W tym samym czasie dzięki UE do Polski trafiło 4 miliony szczepionek.
BerneiceLesch2021.03.9 13:30
Płacę stówę i obciągam nawet stare kütasy. Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się.
BerneiceLesch2021.03.9 13:19
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.....>>>>> Netprofit10.com
katolik2021.03.9 12:07
unia niech legnie w gruzach, jest nieszczesciem dla ludzi, których urabia ideologicznie
Po 11 ...2021.03.9 12:05
Powód jest jeden. Brak wspólnego rządu, brak wspólnej armii, brak wspólnych urzędów, brak wspólnego systemu ubezpieczeń. Uparte utrzymywanie "narodowych" parlamentów, fasadowych rządów, jakiejś idiotycznej niespójności prawnej, narodowych walut. Case z szczepionkami to dowód na skutki braku integracji.
Minona 😀2021.03.9 12:09
Powód jest jeden. Brak Narodu europejskiego. Nie istnieje i nie zaistnieje coś takiego.
matis892021.03.9 13:37
Zdrajcy, konfidenci dla Hitlera i Stalina też tak gadali.
man.of.Stagira2021.03.9 12:01
Fryderyk Nietzsche: "Niemcy są dla mnie niemożliwi. Jeśli wyobrażam sobie rodzaj człowieka, który idzie nawspak wszystkim moim instynktom, to zawsze wyjdzie z tego Niemiec. Niemcom brak całkowicie pojęcia jakimi są prostakami, lecz to jest najwyższy stopień prostactwa — nie wstydzą się nawet być tylko Niemcami. Zabierają głos we wszystkiem, uważają się nawet za rozstrzygających, lękam się, że nawet o mnie rozstrzygnęli" // nota bene ROZSTRZYGNĘLI w latach 30.tych XX w.
GHY2021.03.9 11:55
UE bez Narodów, to zwykły, nawet nie kołchoz
man.of.Stagira2021.03.9 11:54
Jednym z panujących mitów świadomości potocznej jest rzekome otwarcie się na oścież tematyki tzw. teologii śmierci Boga spowodowane recepcją w Europie i na świecie myśli Fryderyka Nietzschego. Zupełnie jakby wiodące hasła Nietzschego były jakoś specyficznie antychrześcijańskie na tle całej filozofii Prus, a w czasach Nietzschego już zjednoczonych Niemiec. Poza oczywistą anatemą na myśl filozofa z powodu kojarzenia z Shoah, jednym z powodów jest poniższa myśl tego pogardzającego Niemcami jako narodem rasistowskich świń niemieckiego filozofa który uwielbiał Polskę i podawał się za Polaka pozostając zarazem antyżydowski i antychrześcijański: „Jeśliby bogowie byli, jakże zniósłbym, abym bogiem nie był! Dlatego nie ma bogów” Fryderyk Nietzsche, Zmierzch bożyszcz // Tymczasem wszystko wskazuje na dużo wcześniejszą atmosferę dekadencji obecną już u takich tuzów jak Fryderyk Goethe który wprost nazywa Marcina Lutra gburem i tępakiem, u Kanta który nie wchodził sam do zboru (kościoła) po tym jak odprowadził tam studentów czy Henryka Heine który w 1832 roku w dziele „Przyczynek do historii religii i filozofii w Niemczech” pisał 50 lat przed Nietzsche: „Słyszysz dźwięk dzwonka? Uklęknij – niosą sakramenty umierającemu Bogu” // nota bene Heine pisze to na prawie 50 lat przed 'Zmierzchem bożyszcz' Fryderyka N.
man.of.Stagira2021.03.9 11:58
errata winno być PONAD 50 lat przed F. Nietzschem
Anonim2021.03.9 11:51
Przecież pisbolszewia ciągle dezawuuje unię.Ale kasę to z obrzydzeniem ale biorą !!!!!
katolicja deratyzacja Polski2021.03.9 16:53
Al;e w odroznieniu do PO ,kase biora dla Polski a nie dla siebie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim i reszta jego badny z B’nai B’rith2021.03.9 11:50
Uwaga! Sensacja z ostatniej chwili! Najnowsze śledztwo dziennikarskie połączonych sił: Wyborczej, Tygodnika Powszechnego (tak, tak…), Newsweeka, Polityki, Onetu oraz NIE Urbana. Sponsorowane przez Sorosa i Unię. Otóż, Drugą Wojnę Światowa wywołali Polacy. A był tak: Hitler pragnął pokoju i chciał się dogadać z żydami, ale Polacy ich wymordowali w Jedwabnem i w Kielcach. Chcieli też, dranie, wymordować Niemców. Więc co miał, biedny, zrobić? Wkroczył do Polski ze swym wiernym przyjacielem Stalinem, żeby uniknąć dalszych nieszczęść. A teraz Polacy zakłamują historię…
man.of.Stagira2021.03.9 11:49
„I podobnie jak " W a g n e r wśród Niemców jest nieporozumieniem tylko, podobnie ja nim jestem i będę nim zawsze. Najpierw dwa wieki psychologicznej i artystycznej dyscypliny, moi panowie Germanie! Lecz tego się nie nadrobi!" // Fryderyk Nietzsche
bogdanus2021.03.9 11:48
Po raz kolejny przekonujemy się że w trudnych sytuacjach UE nie potrafi rządzić.