Estonia wyprzedziła Polskę - zdjęcie
23.05.20, 14:08Fot. via: Pexels - Liis Saar

Estonia wyprzedziła Polskę

11

Z początkiem czerwca łotewskie linie AirBaltic wznowią loty z Tallina do Paryża, Berlina i Wiednia. Jak ogłosiła kierownik komunikacji na lotnisku w Tallinie Jane Gridassov, do Paryża loty rozpoczną się 1. czerwca, a do Wiednia dzień później i w obu przypadkach będą trzy rejsy tygodniowo. Do Berlina natomiast loty zostaną wznowione 4. czerwca.  

Od 18. maja samoloty AirBaltic wznowiły loty trasami Tallinn-Amsterdam i Tallinn-Ryga. 20. maja dodano trasy Tallinn-Kopenhaga i Tallinn-Oslo, a 25. maja  przywrócona zostanie codzienna komunikacja z Wilnem.

Na początku maja połączenie z Tallina do Kijowa przywróciła też węgierska firma lotnicza Wizzair. W lipcu otworzy ona trasę Tallin-Wiedeń a także Tallin-Lwów i Tallin-Ukraina.

Przed epidemią koronawirusa z Tallina dostępnych było 36 rejsów docelowych. W szczytowym momencie kryzysu zawieszono ponad 90 proc. lotów.

kak/kresy24.pl

Komentarze (11):

"Górą" Estonia ! Czyżby?2020.05.23 19:06
Najbardziej zabójcze (najwięcej zbrodni popełnionych) miasta w Europie: Amsterdam (cudowna Holandia), Malmo (Szwecja pełna coronavirus), Tampere (żywicą i narkotykami pachnąca Finlandia) i .. pierwsza trójka: Kaunas, Wilno, Kłajpeda (Litwa "niepodległa" od Korony). A Estonia? Zabójstw, gwałtów, rozbojów ma per 100 tyś. ludności ma 3.19! A Polska? Niemal 5X, słownie PIĘĆ RAZY MNIEJ, bo 0.67 per 100 tyś. Może dlatego, że Estonia jest tak 'zinformatyzowana" i "mają połowę wyższe PKB"... Nic z tego droga pani B.! Za rok 2019, Estonia ma $35,346 (per capita) i jest przed Polska o jedno "oczko". Polskie PKB to $33,472 (per capita). Coś ci p. Blaszczyk nie idzie z tą tanią propagandą!
Maria Blaszczyk2020.05.23 20:45
Jak kłamać, to inteligentnie... Wziąłeś po prostu inny wskaźnik niż ja - i tego nie napisałeś. A mianowicie użyłeś wskaźnika PKB według parytetu siły nabywczej. A ja zwykłego, nominalnego PKB per capita. I nie twierdziłam, że jest inaczej. PKB per capita Estonii to 23 330 USD, Polski 15 426 - za rok 2018. A ty tę informację zgrabnie pominąłeś. https://www.imf.org/external/pubs/ft/weo/2019/02/weodata/index.aspx I kto tu stosuje tanią propagandę??? kolejny przykład - zestawianie zabójstw w miastach portowych (swoją drogą, nie zainteresował Cię ten zbieg okoliczności?).z całymi krajami. W takim mieście jak Amsterdam liczba przyjezdnych rocznie przekracza 20 mln. To oznacza, że liczba ludzi faktycznie przebywających w mieście w stosunku do nominalnej liczby mieszkańców jest w dowolnym momencie średnio 3 razy wyższa. Więc liczenie zabójstw na liczbę mieszkąńców jest tak głupie, że ręce opadają... A i tak... Porównywanie zabójstw między krajem mającym ogromną liczbę "pobić ze skutkiem smiertelnym" a takimi, co takiego przestępstwa nie mają - to jakiś żart, co? To trzeba naprawdę nic nie wiedzieć o niczym, by tak te dane zestawiać... Np. w Holandii, jako jedynym kraju w Europie - za zabójstwo - tu niespodzianka, w życiu byś się nie domyślił -uważa się nielegalną aborcję. Żeby aborcja była legalna, musi być spełnionych dość dużo warunków. Nielegalne aborcje to jest ok. 1/3 "zabójstw". Wyobraź sobie, co by było, gdyby w Polsce było takie samo prawo - niezależnie od tego, czy nielegalnych aborcji jest 10, 50 czy 100 tys. - to wygrywamy w przedbiegach. Albo takie zgwałcenie. Np. pani Piasecka relacjonowała, ze pan radny ją gwałcił codziennie. Psim obowiązkiem prokuratora jest się tym zająć. Ale jakoś się nie zajął. Więc gwałcenie pani Piaseckiej przez kilkanaście lat, codziennie, nie znalazło się w naszych statystykach. Co nie przeszkadza Ci ich porównywać z innymi... I to ja uprawiam tanią propagandę.
goovno wiesz o swiecie babo, NIE PIERD*L!2020.05.24 3:52
Nie pier*ol kochanie, nie wywracaj kota ogonem! Co ma aborcja do rozboju, morderstw, handlu narkotykami innymi slowy totalnego syfu amsterdamskiego i jeszcze gorszego estonskiego. Jezykow nie znasz, na ekonomii sie nie znasz, nie odrozniasz GDP od AARP, itp. itd. Znam szyf amsterdamski, znam syf talinski. Zakompleksiony koltunie.
Maria Blaszczyk2020.05.24 13:43
Ano to, że Holandia rapotrtuje nielegalne aborcje jako zabójstwa, obrońco naszych kobiet. W efekcie ich statystyka jest nieporównywalna z jakąkolwiek inną w Europie. Nikt nie twierdzi, że miasto,w którym w ciągu przecietnego dnia jest ponad 2,5 mln ludzi, z czego spora część pijana, nacpana i zmęczona po kilkudniowej balandze, ma szczególnie niską przestępczość. A do tego liczy się to na 800 tys. populację miasta. Nie wiem, co tu jest niezrozumiałe. Wyobraź sobie niejscowość A. Mieszka w niej sto osób. Ale ma jedyną w okolicy knajpę i przyjeżdżają do niej ludzie z sąsiednich miejscowości. Po pijaku pan Iksiński z miejscowości B zasztyletował nożem do steka pana Igrekowskiego z miejscowości C, bo ten krzywo na niego spojrzał - albo wręcz przeciwnie, nie krzywo, tylko zupełnie inaczej spojrzał na partnerkę pana Iksińskiego. W efekcie mamy miejscowość o najwyższej liczbie zabósjtw na sto tysięcy mieszkańców w całym kraju... Ja nie lubię Amsterdamu. Też mnie wkurza tamtejszy syf. Sama mieszkam na wschodzie Holandii. I tu, gdzie mieszkam, jak wychodzę, to nie zamykam kuchennych drzwi - żeby sąsiadka mogła wejść, jakby coś potrzebowała albo coś chciała podrzucić i dzieci nie musiały brać kluczy do szkoły. Nie zamykam też auta - nie wyciągam nawet kluczyków ze stacyjki, jak idę gdzieś tylko na trochę. Rowery zabezpiecza sie tu tylko blokadą tylnego koła - wyobrażasz sobie w Polsce zabezpieczanie w ten sposób przedmiotu wartego na ogół z tysiąc albo i kilka tysięcy euro? Porównywanie dużego miasta, do tego specyficcznego, bo najbardziej turystycznego w Europie i dającego zatrudnienie ponad milionowi ludzi mieszkających poza nim, do całego kraju, to nonsens. Zwłaszcza jak się nie weźmie poprawki na sposób, w jaki w danym kraju raportuje się poszczególne typy przestępstw.
Maria Blaszczyk2020.05.23 18:19
Pod wieloma względami... Nie dość, że lepiej sobie radzą z epidemią, to mają też związki partnerskie, dobrze zinformatyzowany kraj, są liderem innowacyjności i mają o połowę wyższe PKB per capita...
STANISLAW2020.05.23 18:16
Koronawirus też robi swój wyścig, niehumanitarny! Dziś jak i wczoraj - rekordowa ilość dziennych zachorowań: 107 tysięcy. http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/nowedzienne.gif
STANISLAW2020.05.23 18:13
Tego można się było spodziewać: Kto pierwszy odejdzie od restrykcji, ten gospodarczo wygra. Ale czy humanitarnie też wygra? W każdym razie państwa już przypieszają ten niehumanitarny wyścig!
ladychapel2020.05.23 17:16
Estonia dawno we wszystkim wyprzedziła tę przyklasztorną wioskę nad rzeką jaką jest Polska. Podobnie zaczyna nas wyprzedzać Łotwa i Litwa
katolicka kretynizacji polski2020.05.23 14:51
jestem psycholem oderwanym koryta poPOwskiegi i dlatego pluje za kase na rzad, nie moge sobie juz dać rady, nie pomagają nawet prochy od Nitrasa, módlcie sie za mnie , moze Bóg przywróci mi choc odrobine wypalonego mózdzku!!!
katolicka kretynizacja polski2020.05.23 14:18
A Polski rząd za to wynajął największy samolot świata za którego lot przepłacił i sprowadził nim tony bezużytecznych maseczek! no i kto jest bardziej zayebistszy???
dzień dybry2020.05.23 16:18
no ty jezdeś najzayebystszy bo fszystko fiesz naylepyey y to z fypszedzenyem Estonyy y Polsky.