Eksperci: Najwięcej zarażeń Covid-19 ma miejsce w domach. Restauracje i hotele nie stały się jego wylęgarniami - zdjęcie
23.08.20, 15:00Fot. Niaid via Flickr, CC 2.0

Eksperci: Najwięcej zarażeń Covid-19 ma miejsce w domach. Restauracje i hotele nie stały się jego wylęgarniami

12

Zdaniem naukowców z Instytutu Roberta Kocha w Niemczech zakażenie koronawirusem najczęściej ma miejsce w najbliższym otoczeniu. Badania ekspertów przeprowadzone zostały na próbie niemal 55 tys. osób zakażonych koronawirusem w Niemczech.

Okazuje się, że zakażona osoba przekazuje infekcję w kręgu rodzinnym średnio 3,2 innym osobom. Najwięcej zakażeń ma zaś miejsce w domach starców i domach opieki.

Niemal żadnej roli nie odgrywają tu z kolei szkoły. Stwierdzono tam do tej pory tylko 31 przypadków przenoszenia się koronawirusa, co obejmuje łązcznie 150 zakażeń. Warto jednak podkreślić tu, że wiele szkół przez większą część pandemii było zamkniętych. Dane zaś odnoszą się do sytuacji sprzed 11 sierpnia i mogą ulec zmianie po wznowieniu zajęć w szkołach.

Wylęgarniami koronawirusa wbrew obawom nie okazało się też restauracje, hotele czy biura. Autorzy opracowania podkreślają:

Obok pojedynczych, spektakularnych przypadków masowego zarażenia się koronawirusem w jednym miejscu, do infekcji dochodzi najczęściej w kręgu rodzinnym i w gospodarstwach domowych. Osoby tam zarażone przekazują wirusa stosunkowo niewielu innym osobom, ale samych wirusów jest w sumie wiele i dlatego są one groźne”.

dam/Deutsche Welle,Interia.pl

Komentarze (12):

ola2020.08.25 22:11
fronda też ma płacone za dezinformację? Jestem zawiedziona.
Palindrom2020.08.24 10:03
…proponowałbym powtórzyć te badania w listopadzie/grudniu.
Palindrom2020.08.24 10:01
robili te badania, jak restauracje i hotele były pozamykane?
Jan Radziszewski2020.08.24 8:28
piątek, 21 sierpnia 2020 21 VIII 2020 Klątwa Boża rzucona na dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Marcina Jędrychowskiego Piątek, 21 sierpni 11.40 Zapisz - Rzucisz kolejną klątwę, dziecko. - A czy jestem godzien? - Czy jesteś teraz godzien? Nie, nie jesteś:), ale rzucisz, (wesoły uśmiech Pana Jezusa). Tak, dziecko, na dyrektora szpitala w Krakowie. 11.43- W Imię Boże, rzucam klątwę na niejakiego Marcina Jędrychowskiego, dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego [w Krakowie], jak donoszą media największą i najnowocześniejszą placówkę w Polsce, która została przemianowana na szpital jednoimienny ! + Piszę „niejakiego” gdyż jest to nazwisko zmienione, nie jest to nazwisko, czy przezwisko rodowe jak było u chazarskich Żydów na przykład z zaboru rosyjskiego i nie tylko. +++ Kraków jest miastem chronionym. W czasie wojny został ocalony tylko z powodu swego wybraństwa, dzięki modlitwom świętych a szczególnie św. siostry Faustyny i Rozalii Celakówny i ich wcześniejszej posłudze w Krakowie. +archeologicznym w Gdańsku (gdzie jest i wiele innych miast Polski), a figuruje tam pod łacińską nazwą Carodomum. +++Kraków jest najważniejszym z dużych miast świata przynajmniej, najważniejszym w Bożych planach. +++++ Zatem wara kryptożydzie od tego miasta, od zasiewania w nim sztucznie zarazy i szkodzenia mu. + Od 1 lipca nie zaraża się coronawirusem żaden Polak a tylko obcokrajowcy w Polsce, tj. przede wszystkim Ukraińcy, choćby dlatego, że jest ich w Polsce najwięcej, najmniej trzy mln. + + W Krakowie jest też znowu wielu obcokrajowców turystów, którzy mogą przyjeżdżać chorzy lub zakażać się na wyjeździe. + I są dwie możliwości Mośku, albo w szpitalu w którym jesteś dyrektorem chorują na covid sami obcokrajowcy, albo chorują na covid Polacy, czyli wszystkie diagnozy są oszukane, a Ty Mośku jesteś odpowiedzialny za gnębienie Polaków, szkodzenie im poprzez oszukańcze diagnozy szpitala którym zarządzasz i nawet może już śmierć niektórych z nich. ++ Zatem strzeż się. +. ++ Strzeż się szkodzić temu miastu. + Strzeż się! ++ Przeklina Cię Bóg ++ Amen. +++ Przeklina Cię Bóg ++ Amen.- Amen, moje dziecko Ja, Jezus Chrystus podtrzymuję Twoje słowa i potwierdzam je. Strzeż się chazarski kryptożydzie szkodzić Memu umiłowanemu miastu i Polakom tam żyjącym. +++ Bo umrzesz w cierpieniach a razem z Tobą Twoja rodzina To powiedziałem Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku. Trzymaj swe złodziejskie ręce z daleka od miasta, które jest duchowym centrum Polski a będzie i duchowym centrum świata
Po 11 ...2020.08.23 23:47
Trzeba więc pozamykać domy ... publiczne?
weer2020.08.23 23:14
dokładnie...wtedy kiedy jedna osoba jest podejrzana i ma robione testy a na jej całą rodzinę państwo nie daje ani grosza na testy...tylko przetrzymuje w kwarantannie
Ant2020.08.23 17:50
Kolejne sprzeczne informacje - czas rozliczyć sprawców dezinformacji!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.23 16:40
najwięcej zakażeń przychodzi z kościołów, katole to śmierdzące brudasy!
Wojtek Polak2020.08.24 9:07
homo-lewacka pedalizacja to są czyściochy od grzebania w doopach zwieracze im nie trzymają a w tedy wiadomo czym "pachną". ty jako stary zwyrodniały pederasto-pedofil to musisz "pachnieć" jak z czajki czaskoskiego.
ada2020.08.23 15:39
Przestancie w koncu bredzic-do domu ktorys z domownikow go skads przyniosl-logiczne,nie?Sam sie nie stworzyl.A co do szkol-popierajcie dalej PIS a skonczycie tak jak w koncu oni-na smietniku historii z rekami zbrukanymi krwia uczniow,ich rodzin,nauczycieli.Ot,co.
Jeden tekst który pastujesz2020.08.23 15:24
sugeruje, że "epidemia to ściema" a po chwili drugi, w którym można przeczytać że "najwięcej zakażeń jest w domach". To w końcu bóg jest czy boga nie ma?
BogaNIEMA2020.08.23 17:49
Wirus jest na pewno...