Egzorcyści przestrzegają przed ,,chrześcijańską'' medytacją - zdjęcie
14.07.21, 12:51fot. pixabay.com

Egzorcyści przestrzegają przed ,,chrześcijańską'' medytacją

26

Na łamach lipcowego miesięcznika „Egzorcysta” ukazał się artykuł autorstwa egzorcystów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, w którym egzorcyści przestrzegają przez tak zwaną ''chrześcijańska'' medytacją, która wykorzystując bluźnierczo imię Boga, w rzeczywistości jest medytacją z religii wschodu, która otwiera medytującego na działanie demonów.

Z artykułu wynika, że ponownie, pod dwu dekadach, popularna staje się medytacja transcendentalna. Rozpoczyna ją innowierczy rytuał inicjacyjny, bałwochwalstwo wizerunku „Guru Dev, hinduskiego mnicha żyjącego w minionym wieku”. Inicjujący w imieniu adepta składa temu guru i innym mistrzom ofiary (w tym guru Beatlesów Maharishi Mahesh Yogi, który rozpropagował na zachodzie medytację transcendentalną). Inicjowany nie jest o tym informowany, adept bierze nieświadomy udział w składaniu ofiar i modli się nieświadomie mantrą do hinduistycznych bóstw. Adeptom wmawia się, że mantra to dźwięki bez znaczenia, które napełniają energią. Mantruje się 20 minut rano i 20 minut wieczorem. W ramach mantrowania adept nieświadomie deklaruje, że oddaje się we władanie hinduistycznym bóstwom.

Są przy tym pewne różnice między medytacją transcendentalną a hinduizmem. Celem hinduizmu jest dezindywidualizacja, by rozpłynąć się w boskości (czyli nirwanie). Celem medytacji transcendentalnej jest zdobycie korzyści – psychicznych, fizycznych i wyjątkowych mocy. Praktykowanie medytacji transcendentalnej ma zapewnić lepsze życie poprzez uruchomienie mocy tkwiących w naszej psychice. Po takiej iluminacji adepci medytacji transcendentalnej mają zyskiwać takie moce jak zdolność lewitacji, podróży poza ciałem, niewidzialności.

W rzeczywistości medytacja transcendentalna otwiera adeptów na działanie demonów. Choć medytacja transcendentalna była popularna przed 20 laty to obecnie mamy do czynienia z renesansem zainteresowania tą patologiczną praktyką.

Egzorcyści przestrzegają przed książkami Daniela Maurina, który promuje medytację transcendentalną w pseudo chrześcijańskim opakowaniu. W opinii egzorcystów popularna medytacje chrześcijańskie to nic innego jak medytacje z religii wschodu w pseudo katolickim opakowaniu. Bluźnierczo używa się w tych medytacjach imienia Jezusa, by osiągnąć dezindywidualizacje ducha – nirwanę.

Do artykułu egzorcystów z najnowszego numery miesięcznika Egzorcysta warto dodać informacje z wywiadu z ojcem Jamesem Manjackalem, charyzmatycznym rekolekcjonistą z Indii, opublikowanego 2015 roku na łamach Egzorcysty.

Zdaniem ojca Jamesa Manjackal nie ma wspólnych cech między hinduizmem a obecnym w Indiach od 52 roku naszej ery katolicyzmem. Hinduizm oddaje cześć niezliczonej ilości rzekomych bóstw. Medytacja hinduistyczna, nie ma na celu oddanie czci Bogu i przygotowanie się do sakramentu pokuty jak medytacja katolicka. Medytacja hinduistyczna ma na celu wyzbycie się emocji i samodzielne uzyskanie pozycji rzekomego bóstwa, i realnie odwraca człowieka od Boga. Hinduizm szerzy też, sprzeczne z chrześcijaństwem, nieprawdziwe informacje o istnieniu reinkarnacji, kolejnych wcieleniach i skuteczności okultystycznej medycyny, która realnie służy demonom do skutecznego zniewalania ludzi. W konsekwencji ekumeniczne tezy o dobroczynności wszelkich religii i ekumeniczny sprzeciw wobec nawracania na prawdziwą wiarę to toksyczne bzdury. Trzeba szerzyć wszystkim ewangelie, bo nie ma nawrócenia poza Kościołem katolickim. Nie wolno też ufać hinduistom, którzy by skutecznie szerzyć swoją nieprawdziwą wiarę, cynicznie wykorzystują chrześcijańską symbolikę.

Warto też wiedzieć, że wykorzystywane we wschodnich medytacjach ćwiczenia oddechowe wywołują zmiany chemiczne we krwi, zmiany pracy mózgu, halucynacje. Dzięki medytacji można tak pobudzić swój mózg, by mieć halucynacje postrzegane jako doświadczenia mistyczne. Odmienne stany świadomości można osiągnąć dzięki: medytacjom, ćwiczeniom, relaksacji, transowi wywołanemu śpiewem czy tańcem, muzyce, odurzaniu się kadzidełkami, elektrowstrząsom, specyficznym praktykom seksualnym.


Jan Bodakowski

Komentarze (26):

Jan Bodakowski2021.07.16 9:26
Czytaj tylko Jana Bodakowskiego.
Bodakowski Jan2021.07.16 9:28
To nie ja pisałem.
guru2021.07.15 4:49
"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"
Mam pomysł Janku!2021.07.14 20:14
Zorganizuj zrzutkę i nie będziesz musiał pracować! Jak ten... czy ta, jak jemu/jej tam było? Wiesz o kogo chodzi!
Anonim2021.07.14 16:54
" która wykorzystując bluźnierczo imię Boga, w rzeczywistości jest medytacją z religii wschodu, która otwiera medytującego na działanie demonów""-------czyli cała azja to demony??? Bodakowski jesteś aż tak głupi?? a przeciez ciągle słysze w kk o jakichś medytacjach kooontenplacjach ,to co one nie wiedzą co robią??/ a że najgorszy jest ten miś yogi ,tance muzyka oddychanie kadzidełka ... facet ! odpier/dol sie
kasikas2021.07.14 16:02
tytuł artykułu sprzeczny z treścia,,,tu nie chodzi o medytację chrześcijańską,,,bo takowa jest piękna i bezpieczna....tu chodzi o medytacje hiduistyczne buddyjskie i yoge i tak powinien brzmieć tytuł,,,,autor nie ma pojęcia zielonego o medytacji chrześcijańskiej,,,odwołuję do lektury przed pisaniem artykułów
K.K.2021.07.15 7:35
Nie, nie tak powinien brzmieć tytuł jak sugerujesz. Tytuł jest jak najbardziej prawidłowy! Sowo chrześcijańska wzięte jest w cudzysłów więc wszystko jest w porządku. Chodzi właśnie o zwrócenie uwagi na pseudochrześcijański charakter opisanej medytacji. To co ty sugerujesz nie spełniłoby tego zadania.
Anonim2021.07.14 15:35
Konkurencja?
PILNE!2021.07.14 14:41
Ma - ra - na - tha - te slowa powtarza sie m.inn. w modlitwie monologicznej zwanej tez chrzescijanska medytacja. Frendzle wiedzo, ze adwentowa piesn kosciola katolickiego istnieje pod tym samym tytulem??????
Anonim2021.07.14 14:42
https://www.youtube.com/watch?v=pPJ8rE1bhkI
PAŁKA NA DEBILI2021.07.14 18:03
...to oznacza "przyjdź Jezu Panie"... gdzie tu widzisz medytacje?
Anonim2021.07.15 8:35
przeczytaj sobie cos na temat: modlitwa jezusowa lub modlitwa monologiczna - tam wlasnie powtarza sie m.inn. to jedno slowo
rebeliant2021.07.14 14:24
A w robocie przyszło mi natchnienie nad rozwikłaniem takiej sprawy: skąd się wziął ten nacisk na nienaturalny ucisk człowieka już od wczesnych lat życia - np. wczesne lata szkolne pod znakami religijnymi tępili u dzieci naturalny dynamizm działający na wzrost oraz będący składową poznawczości i rozwoju ogólnego, czyli "siedź ładnie"... i tak przez kilka godzin dziennie w słabo natlenionych salach (tym czasem dzieci powinny właśnie biegać i się gimnastykować). Spojrzałem również na te od wieków u nas boskie wzorce - czyli zapocone ciężkie kiece izolujące od Słońca (choć przykrywką tego tajnika przyrody było niepokalane dziewictwo) dodatkowo przebywanie w zagrzybionych celach klasztornych - przebywanie w takich warunkach (podobnie jak te mantry) musiało prowadzić do objawień i innych cudów. Zwróciłem też dzisiaj na to boskie dziewictwo... no i bingo, gdyż chodzi o zachowanie dziewictwa aż do małżeństwa (niekoniecznie zarejestrowanego przez UC lub śfiąłtobliwe pały - każdemu narodzonemu należy się szacunek wyrażony w respektowaniu szlachetnych przykazań), które przekłada się na poród. Przecież ta Maryja, która jest często wykorzystywana jako piedestał do poniżania kobiet, które są matkami lub po prostu uprawiały sztukę kopulacji była przecież matką (a któraś z Ewangelii wspomina też o braciach Jezusa) - zakonnicom znowuż karze się być i nie seksualnymi i nie być matkami (tzn. nie rodzić dzieci). Zakonnice zakonnicami - owszem - ale przecież z takimi "doskonałościami" nasi czarodzieje lecą do młodej dziatwy i czynią odwrotny efekt, gdzie główną rolę odgrywa dźwignia poniżenia w postaci śfięłtych dziewic... i tych gorszych nie dziewic. Zapytałem się też takiego starszego gościa skąd co sądzi o tych wieloetapowych odrywań od natury i harmonicznego przebiegu życia. A on mi odpowiedział dokładnie to na co ja od dawna zwróciłem uwagę - a mianowicie na farmaceutykę oraz wielowiekową bliskość instytucji KK z niemieckimi stowarzyszeniami (i nie tylko niemieckimi) gmerającymi w prochach oraz tkankach i umysłach ludzkich. Aby się kręciło, to trzeba wszelakie choroby wytwarzać - od skórnych, kostnych po psychiczne, a także i te nadzwyczajne, o których przeciętny zjadacz bułek nie ma nawet najmniejszego wyobrażenia.
o.Scholastyk2021.07.14 14:15
Proponuję autorom tytułu nie generalizować z tym "chrześcijaństwem" i wspomnieć o Medytacjach Ignacjańskich św. Ignacego Loyoli, które zna i stosuje Europa i świat od 500 lat. Zresztą nie wiem dlaczego w Polsce te medytacje są skrywane jak coś wstydliwego. Każdy porządny katolik powinien te medytacje wprowadzić w swoje życie.
Anonim2021.07.14 13:57
Znowu jakiś pingwin będzie pier.dolił dyrdymały o "drodze dla szatana"?
rebeliant2021.07.14 13:49
To jak ten cały jahwe dba o swoje owieczki, że byle bzdurne om przez 20 minut do diabła prowadzi ?! Jeżeli jemu już aż tak na ludziach zależy to powinien sam też ruszyć swój święty zad z niebiańskiego tronu i powy...ać te diabły z gimnastyk oraz sylab. Niech ten świat będzie chociaż bardziej czytelny -złe: zabójstwo, gwałt, kradzież, pobicie, fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu. Obraził się na to, że człowiek chciał być jak on, a teraz robi wszystko tak jakby to człowiek jednak miał być wszechmogący. No na przykład ja za tym jestem i będę nieustannie.
PILNE!2021.07.14 13:48
Ojciec Leon Knabit, ktorego wypowiedzi i teksty zamieszcza Fronda i zakon, w ktorym przebywa ojciec - zajmuje sie propagowaniem medytacji monologicznej. Jogi takze. Frendzle o tym wiedzo??? http://tyniec.tv/medytacje/
Anonim2021.07.14 13:42
https://opactwotynieckie.pl/modlitwa-jezusowa-krok-po-kroku/
rebeliant2021.07.14 13:39
Egzorcyzmujcie Jogę skoro uważacie, że to doga do diabła - jest bowiem trochę nie w porządku, że jakieś diabły przywłaszczyły sobie tą sztukę gimnastyki.
PILNE!2021.07.14 13:37
Oprocz starochrzescijanskiej modlitwy monologicznej, Benedyktyni prowadza tez zajecia z ... tak, tak - jogi. Ale frendzle katolickie tyle wiedzo o medytacji co na temat Pisma sw., ktorego 90% katolikow NIE CZYTA
PILNE!2021.07.14 13:44
https://jezuici.pl/2014/03/modlitwa-jezusowa/
matis892021.07.14 13:19
A czy ci egzorcyści przestrzegają przed globalnym, masowym przyjmowaniem w swoje ciało aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii ????????
W pośredniaku byłeś "redaktorze" ?2021.07.14 13:17
Skąd ty bierzesz pieniądze na te wszystkie książki i miesięczniki Janku? Przecież nie pracujesz.
Anonim2021.07.14 13:02
Ciekaw jestem, jak bodakowski ogarnia pisanie i oddychanie jednocześnie. Założę się, że pisze ciągiem tylko po trzy-cztery wyrazy, bo inaczej by się udusił.
Anonim2021.07.14 13:00
"Na łamach lipcowego miesięcznika „Egzorcysta” ukazał się artykuł autorstwa egzorcystów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, w którym egzorcyści..." Jasiu, skończyłeś ty chociaż podstawówkę? Bo piszesz jak piątoklasista xD Reszty nie czytam bo wiadomo że to brednie.
Albert2021.07.14 12:56
Króciutkie wypociny Bodakowskiego o niczym - ale i tak udało mu się wcisnąć coś o seksie do treści. Mistrz.