Dr Martyka: Opamiętajmy się! ,,Walka’’ z COVID zabija tysiące pacjentów  - zdjęcie
28.02.21, 14:48Fot. screenshot - YouTube (ELSTER TV)

Dr Martyka: Opamiętajmy się! ,,Walka’’ z COVID zabija tysiące pacjentów

115

W niezwykle krytyczny sposób ordynator oddziału obserwacyjno-zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej, dr Zbigniew Martyka ocenił strategię rządu dot. walki z pandemią koronawirusa. W ocenie specjalisty „walka” z koronawirusem zabija w Polsce tysiące pacjentów, którzy nie są diagnozowani i leczeni.

W rozmowie z portalem DoRzeczy.pl dr Martyka odniósł się do stwierdzenia rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiwecza, który powiedział, że po luzowaniu obostrzeń, czyli podaniu marchewki, przyszedł czas na kij. W ocenie lekarza tym sformułowaniem rzecznik MZ posunął się zdecydowanie za daleko i upokorzył Polaków.

- „Trzeba też podkreślić, iż decyzje podejmowane przez rządzących są w wielu przypadkach absurdalne i - co wiele razy podkreślałem - przynoszą więcej szkody niż pożytku”

– stwierdził dr Martyka.

Lekarz przekonuje, że od samego początku pandemii wiadomym jest, że noszenie maseczek nie przyniesie żadnych pozytywnych rezultatów, a wręcz przeciwnie, jest szkodliwe dla zdrowia. Rozmówca DoRzeczy.pl przypomniał badania na temat najpopularniejszej formy zasłaniania ust i nosa, czyli stosowania maseczek bawełnianych, które zwiększają ryzyko choroby grypopodobnej. W ocenie dra Martyki rządzący, zmieniając zasady dot. zasłaniania ust i nosa przyznali się, że obowiązujący miesiącami nakaz był nonsensowny.

- „Bardzo ważna kwestia, którą trzeba koniecznie poruszyć, to fakt, iż te absurdalne w wielu przypadkach ograniczenia, są wprowadzane bez żadnych podstaw czy badań” – przekonuje.

- „Porównanie choćby krajów Europy, które wprowadziły lockdown oraz tych, które potraktowały SARS-COV-2 jako normalnego wirusa, wyraźnie wskazuje, że lockdown nie daje żadnych rezultatów. Ostatecznie wątpliwości rozwija porównanie Florydy i Kalifornii - dwóch stanów z podobnym klimatem, podobnym poziomem zakażeń, ale całkowicie różnym podejściem do zamykania gospodarki” – dodaje.

W ocenie dra Martyki rządzący powinni natychmiast zrezygnować z obostrzeń.

- „Skończyć lockdown, przywrócić normalne funkcjonowanie ochrony zdrowia - jak w poprzednich latach. Dotychczasowa polityka rządu kosztowała życie ponad 75 tysięcy osób - niediagnozowanych i nieleczonych, właśnie przez walkę z koronawirusem. Ile jeszcze ludzi musi umrzeć, żebyśmy się opamiętali?”

- apeluje.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze (115):

Jan2021.03.1 19:24
Katolikowi (?). Bywałem systematycznie prywatnie u internisty przez wiele lat. Kiedy wprowadzono "paragonowanie" wizyt, taki przyrządzik do wypisywania paragonów stał u lekarza na biurku. Po jakim czasie został przeniesiony na okno, a potem zniknął z pola widzenia. Moja znajoma w ciągu kilku godzin przeniosła się do wieczności. Według literatury medycznej miała wcześnie rano zawał, ale nigdy się nie użalała na serce, nie chodziła w tej sprawie do lekarza, więc jej córka najpierw zadzwoniła do lekarza rodzinnego, otrzymała "teleporadę", pojechała do apteki wykupić zaordynowane leki. Ponieważ zawał, to nie jakieś wydumania "katolika", po kilku godzinach jej córka ponownie zadzwoniła do lekarza prowadzącego. Ponieważ był to "poniedziałek", więc odbyła się następna "teleporada" i następny wyjazd po lekarstwa do apteki. Ponieważ stan kobiety się pogarszał, zatelefonowano na pogotowie. Ale jak przyjechało po kilku godzinach, można było stwierdzić tylko zgon. Więc podtrzymuję swoje zdanie: lekarze - walcie się pięściami w klatę, a nie siejcie niezdrowych sensacji. Na szczęście znam świeży przypadek, że lekarz też jest śmiertelny, chociaż igra ze śmiercią innych i w tym przypadku chyba też walczył z maseczkami, bo zmarł na covid-19.
Kazdan2021.03.1 11:06
Smutna konkluzja.Ludzie nieleczeni,umierali w imię walki z covidem.Kto odpowie za śmierć tych ludzi.
Prawda2021.03.1 9:57
Czy Doktor jest Kolegą ---Marszałka Sejmu Grodzkiego ,ze takie --Wali Bzdury jak Grodzki ==
Val2021.03.1 8:50
Nikt się nie przyzna do"pomyłki", bo to nie żadna pomyłka tylko celowe ludobójcze działanie, trzecia wojna światowa to wojna z ŻYCIEM. Ludze są abortowani , eutanazowani, truci i ubezpładniani toksynami celowo stosowanymi w żywności i wodzie, pozbawiani opieki zdrowotnej, oszczędności, prawa do informacji , wykorzystywani nielegalnie do eksperymentów pseudomedycznych, itd przez i za pieniądze
pa2021.03.1 3:14
te wyniki zakazen to jest tylko robienie paniki testy juz dawno wiedza ze nie wykazuja prawdy kazdy czlowiek ma wirusy a wirus rzkomego covidu wogolw nie zostal wyodrebnony taka panike sialy wladze nowego jorku i mieszlia chorych ze zdrowymi i teraz ma spraw w sadzie i kto umarl na inne choroby wszystko cowid i takie zle wzorce przejela Polska dlaczego min zdrowia nie jest wirusolog albo rada tylko ekonomista od podkrecania wynikow
katolik2021.03.1 7:20
nic nie da opinia akspertów, bo musieliby to być ludzie którzy mówią prawde i są uczciwi wobec siebie i społeczenstwa, wobec pacjenta. Sa pseudoznachorami na usługach masonów, nazistów i morderców Billa Gatessa i sorosa. Gatess- moimi szczepionkami dokonam najwiekszego Holocaustu
A co będzie jak się zaszczepisz?2021.03.1 3:13
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.03.1 3:12
jak masz: cukrzyce, chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz-miałeś raka, astmę, masz-miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
Panie doktorze,2021.03.1 3:11
proszę mi wskazać rząd, np. w Europie który sobie lepiej radzi z pandemią! - - - Mam w rodzinie starszą osobę, która ma raka i to w dwóch miejscach - nie miała, nie ma kłopotu z wizytami, z leczeniem i czuje się coraz lepiej. Ani łóżek w szpitalach NIE brak, ANI "respiratorów", WIĘC CO? Że ludzie się obawiają zarażenia... Na to panie doktorze, na strach, NIE ma lekarstwa, podobnie jak na armie imbecyli kwestionujących skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek. Może niech się pan tym zajmie!
Komu zależy aby zrobić z pandemii COVID2021.03.1 3:10
"ZWYKŁĄ GRYPĘ"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych, ale wyjątkowo tępych trolli.
polka2021.03.1 3:20
w piszu czy elku chnczycy odkupili masarnie i jak myslicie polacy po co aby przywis zarazki aby bylo tak jak we wloszech chinczycy kupowali domy zaklady pracy i przyjezdzali na roboty i roznosili zarazki
Skończyć lockdown," doktorze?2021.03.1 3:09
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki, panie doktorze? - - - -ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 65 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 60 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
Quasar2021.03.1 0:40
będzie jeszcze gorzej za kilka miesięcy po genetycznej mutacji poszczepiennej Lekarze na całym świecie ostrzegają przed przyjęciem eksperymentalnego zabiegu genetycznego, który trwale i nieodwracalnie zmieni ludzki kod genetyczny NIE BIERZCIE "szczepionki na kowid" https://healthimpactnews.com/2020/doctors-around-the-world-issue-dire-warning-do-not-get-the-covid-vaccine/
Art2021.03.1 0:51
"zmieni ludzki kod genetyczny". No z taką wiedzą, to Ty chyba już masz zminiony kod genetyczny. Pleść bzdury, chwalić się publicznie ignorancją i namawiać kolejnych niedouczonych do robienia głupot - człowieku doucz się. Twoja ignorancja obraża Boga, lub to w co tam wierzysz.
moly2021.02.28 23:26
Niech apeluje do Polakow zeby przestrzegani obostrzen. Wtedy beda miejsze obciazenia systemu.
katolik2021.03.1 7:38
Bez obawy, jezeli mowa o systemie tych którzy są zaganiaczmi bydła do boksów, to im nie grozi przeciązenie systemu, maja tylko 1 zwój sterowany centralą mordercy Billa, więc w tym rodzaju przepływ inf jest nieobciążony myśleniem.
jim carrey na dobranoc2021.02.28 22:39
jutro będą nowe statystyki ale pewne jedno - Sztokholm nadal nie przekroczy wartośći zgonów od końca wiosny. Tegnell pomylił się niedużo. Ludzie nadal chorują, choć nie mieli nie chorować, ale nic z tego nie wynika.......... Pamiętajcie że najlepiej się śpi w w podwójnej masce
Quasar2021.03.1 0:42
dwie maski to za mało... im więcej tym gorzej, szybciej zejdziesz
krak2021.02.28 22:27
DZIEKUJEMY ,ze nie nosiliscie dzisiaj szmatek na twarzy. Nie dajmy sie. Usmiechnij sie
katolik2021.02.28 22:33
Idzie wiosna! Świeże powietrze! Trzeba się dotlenić, bo w tej wytworzonej zadymie można się udusić!
katolik2021.02.28 22:50
ku ścisłości- zadyma- jest cały chory lockdown, ludzie potrzebują powietrza i słońca! Faktycznie nie noszą szmatek, oddychają, jak spragnieni wody!
katolik2021.02.28 22:45
i rzeczywiście masz rację,. trzeba potwierdzić, ludzie oddychają pełnymi płucami. Nie straszna im wytworzona zadyma--- Pinkas- głowny inspektor sanitarny-autor zadymy- wytworzymy taka sytuację, ze będą chcieć szczepionkę. Bill Gates- moimi szczepionkami dokonam najwiekszego Holocaustu w historii. Morawiecki- ogłaszam Nowy Porządek= śmierc Polakom
Anonim2021.02.28 22:19
Bede wdzieczny jak ktos sie dowie czy Dania i Norwegia korzystaja z aplikacji antycovidowych, Wiem jedynie ze Szwedzi sa negatywnie do tego nastawieni, Szwedzka komuna jest bardziej wolnosciowa i kapitalistyczna niz wielu osobom moze sie to zdawac
man.of.Stagira2021.02.28 22:03
Chodź trochę na protesty. Zakaż się kilka razy. Nabierz Sars-cov-2 do organizmu, BEZ MASECZEK (jak uczy fronda.pl !). // Wiesz co TAKI ‘Virus Shake’ robi z organizmem młodej osoby jak Ty po 3-4 zakażeniach RÓŻNYMI odmianami Sars? Chcesz się przekonać? Zadzwoń do Fundacja ‘Osuchowa’! Oni wszystko opowiedzą Twoim bliskim po Twoim odejściu i wyjaśnią c z y j a to wina! //
Anonim2021.02.28 22:12
Duńczycy dowiedli ze maski niewiele dają. nie masz wyjścia tylko worek foliowy na głowę i taśmą klejącą od dołu, każdy pisowiec obowiązkowo
Tej zbrodni im nie zapomnimy2021.02.28 21:59
Ukarać przykładnie tych zbrodniarzy z MZ, którzy poprzez zablokowanie dostępu do publicznej służby zdrowia, opłacanej z ich składek, spowodowali przedwczesną śmierć około 89 tys. osób.
alzara_2021.02.28 21:44
Najgorsze jest , kiedy lekarz jest stuknięty. Nie brakuje ich, niestety. Być może , że w sprawach z pandemią należałoby postąpić inaczej, ale nikt na świecie nie wiedział i nie wie jak. I nagle jakiś dr Martyka wie wszystko. Z niego lekarz jak z koziej d... trąba. Strach powierzyć swoje zdrowie takiej osobie.
GP2021.02.28 21:53
Ale ci się porobiło.
Michał Jan2021.02.28 22:01
Nie porobiło, tylko nie chciało się sprawdzić, że dr Martyka mówił to samo od początku.
Böno2021.02.28 21:33
Chodzili bez maseczek, bawili się i mamy w ostatnich dniach ponad 12 tyś zarażonych, a dzisiaj ponad 10 tyś. Sytuacja w Polsce wygląda gorzej niż w 80 mln. Niemczech. Kilka tygodni wcześniej było w Polsce 2 tyś zarażonych, a teraz za głupotę ignorantów trzeba ponosić ofiary.
Michał Jan2021.02.28 22:00
Poczytaj o DANMASK-19 i przestań powtarzać te głupoty o ukochanych "maseńkach", które tamci zdjęli na ulicy, bo im zamarzały.
to jest to?2021.02.28 22:09
3030 grano losowo do noszenia masek, a 2994 losowo graono do bez maski 4862 (80,7%) ukończyło badanie Uczestnik zgłosił, że spędzał średnio 4,5 godziny dziennie poza domem 46% uczniów nosiło maskę zgodnie z zaleceniami 47% nosiło maskę wydania zgodnie z zaleceniami 7% nie nosi maski maski zgodnie z zaleceniami Zakażenie SARS-CoV-2 (Intention-to-Treat) Maska: 42 uczestników (1,8%) Bez maski: 53 uczestników (2,1%) Absolute Diff: -0,3%; 95% CI -1,2 do 0,4%; p = 0,38 OR 0,82; 95% CI 0,54 do 1,23; p = 0,33 Infekcja SARS-CoV-2 (zgodnie z protokołem) Maska: 40 uczestników (1,8%) Bez maski: 53 uczestników (2,1%) Absolute Diff: -0,4%; 95% CI -1,2 do 0,5%; p = 0,40 OR 0,84; 95% CI 0,55 do 1,26; p = 0,40
Michał Jan2021.02.28 23:11
To jest to. Nie powoływałbym się na to, gdyby nie badania Instytutu Kocha, które wykazały minimalne ryzyko zarażania na otwartej przestrzeni. Nie jestem przeciwnikiem chronienia się w miejscach zamkniętych i tłocznych.
Anonim2021.02.28 22:06
od roku PIS mówi ze Polacy to wszystkiemu winne ludzkie gówno, otóż nie - gównem jest rząd PiS a Polaków proszę się odpie****ić
man.of.Stagira2021.02.28 20:34
Chodź trochę na protesty. Zakaż się kilka razy. Nabierz Sars-cov-2 do organizmu, BEZ MASECZEK (jak uczy fronda.pl !). // Wiesz co TAKI ‘Virus Shake’ robi z organizmem młodej osoby jak Ty po 3-4 zakażeniach RÓŻNYMI odmianami Sars? Chcesz się przekonać? Zadzwoń do Fundacja ‘Osuchowa’! Oni wszystko opowiedzą Twoim bliskim po Twoim odejściu i wyjaśnią c z y j a to wina! //
Anonim2021.02.28 21:17
Pampers, idz do egzorcysty
Panie doktorze,2021.02.28 20:33
proszę mi wskazać rząd, np. w Europie który sobie lepiej radzi z pandemią! - - - Mam w rodzinie starszą osobę, która ma raka i to w dwóch miejscach - nie miała, nie ma kłopotu z wizytami, z leczeniem i czuje się coraz lepiej. Ani łóżek w szpitalach NIE brak, ANI "respiratorów", WIĘC CO? Że ludzie się obawiają zarażenia... Na to panie doktorze, na strach, NIE ma lekarstwa, podobnie jak na armie imbecyli kwestionujących skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek. Może niech się pan tym zajmie!
marek2021.02.28 21:55
Chrzanisz kolego, ja mam w rodzinie osoby starsze i chore i wiem ile muszą czekać i się dobijać o jakąkolwiek pomoc. Oczywiście jak ekstra płacisz to masz. Normalnie musisy sie testowac, albo porada pryey telefon DDDD, no a za pol godziny ya 100 zl Covid juz nie zaraza. O i lekarstwo odkrylem! 100 i Covid znika DDDD
tadeusz2021.02.28 20:33
wygląda na to że fiksum dyrdum prezesa rozwija się, powinien udać się do przychodni aby zrobili mu podwójną lewatywę
Anonim2021.02.28 20:24
Pilniejsze jest odsunięcie PIS od władzy. To mafia.
Bystry.2021.02.28 20:13
Statystyki podają iż zmarło przedwcześnie 89 tysięcy Polaków, a przecież można było zapobieć tej tragedii stosująć Amantadynę, Lekarż z Przemyśla wyleczył ponad 1000 pacjetów.Gdzie jest aparat do wykrywania Cowida w kilka sekund?
Anonim2021.02.28 20:19
sok z kapusty zaleca prof Kuna, odporność to głównie flora bakteryjna a nie odkażalniki
"Skończyć lockdown," doktorze?2021.02.28 20:12
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki, panie doktorze? - - - -ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 65 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 60 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
Komu zależy aby zrobić z pandemii2021.02.28 20:11
Covid19 "ZWYKŁĄ GRYPĘ"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych, ale wyjątkowo tępych trolli.
man.of.Stagira2021.02.28 19:52
‘VIRUS Shake’ energy! // Chodź trochę na protesty. Zakaż się kilka razy. Nabierz Sars-cov-2 do organizmu, BEZ MASECZEK (jak uczy fronda.pl !). // Wiesz co ‘Virus Shake’ robi z organizmem młodej osoby jak Ty po 3-4 zakażeniach RÓŻNYMI odmianami Sars? Chcesz się przekonać? Zadzwoń do Fund. ‘Osuchowa’! Oni wszystko opowiedzą Twoim bliskim po Twoim odejściu i wyjaśnią c z y j a to wina! //
Anonim2021.02.28 20:00
Pokaż źródło że Duńczycy chodzą w szmatkach. Dania ma najlepsze wyniki, jeśli uwzględnić przeróżne czynniki, korzystniejsze dla niby sprawniejszych Norwegów.
man.of.Stagira2021.02.28 19:49
Rabini z Konfederacji dzisiaj uganiają się za amantadyną, biorą udział w poszukiwaniach zaginionej Tutki-151 znad Smoleńska, tropią krwiożerczych żydów USA których odciski palców zauważyli na ACT 447 lub bohatersko nadstawiają swoje PŁUCA na działanie towarzyszki sars-cov-2 !!! // Rabinicznym bohaterom autorom GW i Konfederacji mówimy nasze 'NIE'!
Patriota2021.02.28 19:46
A kto Wam zabroni wyjść na ulice i bronić swych bzdurnych racji..? Jeżeli uważacie że pandemia to sciema,to pokazcie swą siłę kanalie..Przecież jesteście "narodem wybranym.."
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.02.28 19:36
.... obywatele ... nikt nie ma zamiaru ... odebrac zydom Auschwitz ... jak Gaza wybuchnie ...oni wszyscy beda znowu w EjU .... szalom malejkum
ciekawostki ze Szwecji2021.02.28 19:34
Jak to jest. W Szwecji jest głównie problem domów starców, umarło ponad średnie na dziś ok 9 tys (7 tys na koniec roku) a w Polsce 90 tys co starcami rzadko było? i gdyby nie imigranci byłoby mniej ........... Strategia Corona była strategią dla jednorodnej populacji. ..... wielu z tych, którzy zmarli i byli nadreprezentowani w szpitalach w rejonie Sztokholmu, to ludzie pochodzący z innych krajów i mieszkający w społeczno-ekonomicznym i geograficznym środowisku. obszary zmarginalizowane............ ci ludzie pracowali w opiece nad osobami starszymi iw szpitalach, prowadzili nasze autobusy i taksówki...... Wszystko trwało zbyt długo, np. Zdobycie sprzętu ochronnego dla tych, którzy pracowali w domach opieki, a dopiero teraz mówi się, że uczniowie, którzy mają chorych członków rodziny, nie powinni chodzić do szkoły,... Szwedzka strategia była również w dużym stopniu oparta na zaufaniu, nie biorąc pod uwagę, że nie wszyscy imigranci mieli w ogóle takie same tradycje (nie dotyczy polonii której zmarło bardzo mało)............ https://www.forskning.se/2020/12/14/coronastrategin-var-en-strategi-for-en-homogen-befolkning/
Anonim2021.02.28 19:47
Jak to przeczytałem to skojarzyło mi się z okolicznym pijakiem i narkomanem co dostał gdzieś ofertę pracy w niemieckim domu starców. Ostatecznie zrezygnował. U nas podobno dużo osób przy opiece domowej pochodzi z Ukrainy, ale złego słowa o nich nie powiem.
Jarek2021.02.28 19:29
Powiem tak trudno się jest odnieść ponieważ wszystkie wypowiedzi nie mówią nic tak naprawdę nikt nie wie co zrobić a wrzeszczeć potrafią wszyscy a do tej pory od nikogo mądro głowego nie usłyszałem konkretu czyli co zrobić
katolik2021.02.28 20:01
trudno zreozumiec, czego nie rozumiesz. Nalezy z pseudowirusem obchodzić się jak z grypa, czyli 1) nie panikowac2) życ normalnie psychicznie i fizycznie3)przestac cudować z zamykaniem bydła w boksach4)puścić na luz bez kaganców, bo one spowodują choroby z powodu nieprawidłowego oddychania, a o to chodzi zdrajcom5)zdrajcy niech zajmą się swoim życie, tzn. niech zrobią wypad ze stołków,bo biorą kase suwerena, czyli Polaków, a weszli w układ z mordercami Billem gatessem i sorosem6) dać ludziom iśc do doktora7) odstawic kase medycznym, szpitalom8)przestać siać specjalnie medialną panikę, bo to jest karygodne, aby wywoływać taki strach w ludziach specjalnie , bo Bill kazał9) otworzyc szkoły10) dac żyć przedsiębiorcom12) przestac ściemniać, ze wszyscy zakażeni, bo testy są fałszywe, dodatnie w Coca-coli, owocach, zakazeni, ale nie chorzy. Ciągacie ludzi pytając o kontakt i temu z kontaktu już robicie test, jako zakazonych, czyli wg was śmiertelnie chorych, aby móc wykazać wyniki dziś 20 tyś zakazen, psychole!
Anonim2021.02.28 20:12
brak kontaktu z różnymi mikrobami to sukces na krótką metę, tak jak zamykanie w domach. Organizm bez treningu odpornościowego łatwo wykończyć. Tajemnica dlaczego większość ludzi ma katar a nieliczni idą pod respirator tkwi często w doświadczeniach zakażeń innymi koronawirusami
katolik2021.02.28 20:17
zdrajcy każą ludziom odkazac wszystko wokół, nosić maseczki, zamykają ludzi w domach, robią trefne testy, stosują śmiercionośne szczepionki= celowa śmierć. Zdrajcy to sobie tak właśnie wykalkulowali
Anonim2021.02.28 20:24
i tu mnie masz!!! nie agituje przeciwko szczepionkom, jestem neutralny, ale przy tak spójnych i tworzących logiczną całość twoich wypowiedziach jestem bez szans gdybym tylko chciał oponować że nie masz racji
katolik2021.02.28 18:40
Polacy albo się obronią sami albo zginą z rąk morderców! Trzeba mieć świadomosć realnego zagrożenia jakim jest plan Holocaustu, śmiercionośnej szczepionki!
katolik2021.02.28 18:35
Trybunał stanu dla rządzących zdrajców Narodu, wszyscy posłowie won!
Anonim2021.02.28 18:54
jakby ktos kiedys ich rozliczał to poza PIS em trzeba pamietac o Judaszach z PO i SLD. Nawolywanie do zbrodni tez podlega pod kodeks karny
katolik2021.02.28 19:04
tak wszyscy posłowie ponosza odpowiedzialnosć, bo jeśli ktoś nie zna się i głosuje za śmiercionośnymi ustawami, czy rozporządzeniami, to powinien sie wycofac, a nie działać na szkodę społeczną. Powinien złożyc mandat. Nie po to został wybrany i bierze kase, żyby uprawiać politykę zmowy śmierci, czyli Nowego Porzadku
Anonim2021.02.28 19:13
głosować to pół biedy, znacznie jest gorsze gdy ktoś na sali sejmowej krzyczy o zabójczych kopertach albo że Szumowski zabił mu brata czy żonę bo "rząd sobie nie radził" https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/wypowiedz.xsp?posiedzenie=12&dzien=4&wyp=161&symbol=RWYSTAPIENIA_WYP&id=378
toWarzysz Piwo ??? z radia Erewan2021.02.28 19:41
... obywatele ..... pejsaci ... pejsatym .... zgotuja ten sad norymberski ... nie odbierajmy im ... Auschwitz ...
Za to odpowiada Morawizki z Jarkiem2021.02.28 18:27
to oni biorą odpowiedzialność za umieranie ludzi, których nie leczą szpitale, którzy nie są diagnozowani na inne choroby jak grypa. PiS chce przegrać wybory i przejść do opozycji do tego się nadaje.
PO i SLD współwinne zbrodni2021.02.28 18:38
nawet psychiatrzy sie sprzedali albo tez są wariatami jak PIS ... https://www.tvp.info/47021539/plus-minus-marek-balicki-byly-minister-zdrowia-sld-krytykuje-malgorzate-kidawe-blonska-i-po-koronawirus-wladza-wie-co-robi-wieszwiecej .......... Balicki, wydawać się mogło wyjątkowo racjonalny gość, nie domyślał się że wyjdzie z tego wszystkiego zbrodnia? Czy papiery na leczenie ludzi dostał przez pomyłkę? A może zacierał ręce że lockdown dostarczy mu multum klientów?
Teofila Zjepko (w podróży)2021.02.28 18:12
Ludzie ratujcie! Moja rodzina się rozpadnie jak tylko geje będą mogli brać śluby, martwię się o swojego umiłowanego męża Piotra. +Wierzę w Pedofila w ministrancie obecnym w Kościele+
Teofila Zjepko (w podróży)2021.02.28 18:12
https://www.fronda.pl/forum/szacunek-dla-osob-homoseksualnych-nie-moze-prowadzic-do-aprobowania-zachowania-homoseksualnego-albo-do-zalegalizowania-zwiazkow-homoseksualnych,104681.html
Michał Jan2021.02.28 17:46
A cóż to, że walka z pandemią zabiera więcej ludzi niż gdyby ją sobie darować, ma mieć za znaczenie dla takich klocków, jak np. "man.of.Stagira" (ze niby nowe wcielenie Arystotelesa się znalazło) i "kdp". Dla nich najważniejsze jest poczucie (oczywiście fałszywe), że rząd chroni ich trzęsące się tyłki.
x2021.02.28 17:41
Jak już piszecie o tym, to piszcie otwarcie a nie o mitycznej "walce", tylko, że "Kaczyński odpowiada za śmierć dziesiątek tysięcy Polaków".
ludzie to gówno, analiza MZ2021.02.28 17:48
kazdy posel co mowil o walce z wirusem nawolywal do walki z Polakami. Nie dazono do tego by ludzi leczyc, tylko mowiono ze ludzie to gowno bo sie zarazaja ze nie sluchaja nie zakladaja masek i to trwa do dzis. Zostan w domu mialo i nadal ma ludzi (czyli zdaniem władz ludzie gówno) leczyc
Polak2021.02.28 17:28
Wydaje się ,że ci covidowi doradcy to profesorowie durnie , stawiają sprzeczne diagnozy i do maseczek i do wirusa . I jeszcze jedno jeżeli na 38 mln ludności leczonych jest 14 000 osób to gdzie jest ta pandemia? Po prostu realizują program masonerii o zniewoleniu,zamordyżmie ,niewolnictwu i depopulacji
Anonim2021.02.28 17:33
moje miasto 60 tys, w porywach leczone było 100 osób i to chyba cały powiat 2 razy większy. Gdyby nie wypłaszczali od wiosny byłoby na jesień może 60.
katolik2021.02.28 18:53
pseudoznachorzy jako doradcy zdrajców to sa ludzie którzy tak działają specjalnie, doskonale wiedzą co robią i mówią, to już nie są lekarze
Tej zbrodni im nie zapomnimy2021.02.28 17:25
Ukarać przykładnie tych zbrodniarzy z MZ, którzy poprzez zablokowanie dostępu do publicznej służby zdrowia, opłacanej z ich składek, spowodowali przedwczesną śmierć około 89 tys. osób.
matis892021.02.28 17:23
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
zawsze moglo byc gorzej2021.02.28 17:21
z badan sondazowych latem wynikalo mimo ze faszyzmu rzadu czesc ludzi wyrobila przecwciala. Czesi mieli mniej, Slowacja prawie nic. Gdyby nie to ze po wiosnie duzo u nas sie dzialo mielibysmy totalnie przekichane. Polska jako jedyna miala podobne wykresy do Szwecji choc w mniejszym natezeniu. To uchronilo przed smiercia wiele osob.
katolik2021.02.28 17:20
Polacy informujcie się nawzajem o zaplanowanym zmniejszeniu liczby ludzi przez pseudopandemię i szczepienia, to jest tak zwany Nowy Porządek ogłoszony przez zdrajcę Morawieckiego, PIS i wszystkich posłow, którzy nie złożyli mandatów, więc zgadzają się na reset , który zaplanował morderca Bill Gatess i soros!!!!!
katolik2021.02.28 17:13
Panie Doktorze ,dziękujemy za ten głos!
Monika2021.02.28 17:03
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
katolik2021.02.28 17:02
Panie Doktorze to śmierc na zamówienie, czyli morderstwo Polaków, Holocaust. Czy Polacy przeżyją ten plan zagłady pseudopandemii i smiercionośnych szczepionek zależy od nich samych, bo żaden rzadzący zdrajca, zwykły człowieczek z układu z morderca Billem i soorosem za kasę, żaden pseudoznachor jako doradca zdrajców NIE ma prawa kierowac czyimś indywidualnym zdrowiem i życiem!
patogen2021.02.28 16:45
Niestety Dr martyka ma rację. Tępota umysłowa władz doprowadza ludzi do śmierci. Każdy zdrów na umyśle i mający odpowiednią wiedzę, wie, że maseczki to dyscyplinowanie ludzi, by ich opokarzać i nic więcej.
katolik2021.02.28 17:09
wielu Polaków nie rozumie, że sa dla rządfzących zdrajców po prostu bydłem Billa, które zostało sprzedane
Jan2021.02.28 16:38
Panie doktorze Partyka! Walnij się pan pięścią w swoją pierś. Przez wasz oportunizm, można powiedzieć, formę włoskiego strajku, i teleporady, które były i są przez was nadużywane jest, jak jest. W 2020 r. miałem pecha: 2 teleporady lekarza rodzinnego, jedna teleporada laryngologa (!), i wreszcie normalna porada pulmonologa. Moja znajoma miała dwie teleporady, następnie wezwanie pogotowia. Ale za późno. Uważam, że ta druga teleporada, którą jej udzielono, była świadomym sprawstwem jej śmierci. Prawie siedemdziesięcioletnia kobieta była, według mnie ZŁOŚLIWIE prowadzona przez lekarza rodzinnego. A ile takich naprawdę złośliwych "teleporad" udzielono w tamtym roku? Ze zwykłej, prymitywnej chęci odegrania się na PIS? Choćby za to, że oczekiwano od "lekarzy" wystawiania paragonów przy wizytach prywatnych.
katolik2021.02.28 17:11
Ale Dr. Martyka nie jest jednym z pseudoznachorów którzy popierają rzadzących zdrajców Narodu, więc pretensje skieruj do pseudoznachorów i zdrajców Narodu. zanim powiesz, to wiec co mówisz!
Jan2021.03.1 19:21
Katolikowi (?). Bywałem systematycznie prywatnie u internisty przez wiele lat. Kiedy wprowadzono "paragonowanie" wizyt, taki przyrządzik do wypisywania paragonów stał u lekarza na biurku. Po jakim czasie został przeniesiony na okno, a potem zniknął z pola widzenia. Moja znajoma w ciągu kilku godzin przeniosła się do wieczności. Według literatury medycznej miała wcześnie rano zawał, ale nigdy się nie użalała na serce, nie chodziła w tej sprawie do lekarza, więc jej córka najpierw zadzwoniła do lekarza rodzinnego, otrzymała "teleporadę", pojechała do apteki wykupić zaordynowane leki. Ponieważ zawał, to nie jakieś wydumania "katolika", po kilku godzinach jej córka ponownie zadzwoniła do lekarza prowadzącego. Ponieważ był to "poniedziałek", więc odbyła się następna "teleporada" i następny wyjazd po lekarstwa do apteki. Ponieważ stan kobiety się pogarszał, zatelefonowano na pogotowie. Ale jak przyjechało po kilku godzinach, można było stwierdzić tylko zgon. Więc podtrzymuję swoje zdanie: lekarze - walcie się pięściami w klatę, a nie siejcie niezdrowych sensacji. Na szczęście znam świeży przypadek, że lekarz też jest śmiertelny, chociaż igra ze śmiercią innych.
"Skończyć lockdown," doktorze?2021.02.28 16:27
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki, panie doktorze? - - - -ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 65 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 60 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
Anonim2021.02.28 16:29
zmień pampersa bo otwierałeś okno a wirusy fruwają
Podaj adres to ci wyślę.2021.02.28 16:32
Będziesz miał na szabes. Gówno jak znalazł... i to od katola.
Anonim2021.02.28 16:54
Od dziś masz ksywę pampers. Pampers, nie zapomnij o pigułkach antydepresyjnych, bo od stresu pikawa ci siądzie
podsumowanie do 2 fali2021.02.28 16:23
Lockdown działa świetnie. Putin zamordował jedynie 400 tysięcy ludzi, a Łukaszenka na półmetku deficyt aż 5600.
Anonim2021.02.28 16:33
Putin lockdownem zamordował 2 razy wiecej Rosjan niż zgineło Japonczyków w Hiroshimie i Nagasaki
Komu zależy aby zrobić z pandemii2021.02.28 16:08
Covid19 "ZWYKŁĄ GRYPĘ"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych, ale wyjątkowo tępych trolli.
Senny2021.02.28 16:01
"WHO przyznaje, że masowe szczepienia covid-19 nie zatrzymają pandemii, i że ich prawdziwym celem jest globalny reset. (https://www.cnbc.com/2020/08/21/who-warns-a-coronavirus-vaccine-alone-will-not-end-pandemic.html). Coraz bardziej jawnym ich celem jest depopulacja. Samozwańczy i wyjątkowo ignorancki ekspert od klimatu, szczepień i wszystkiego Bill Gates (uważany za jednego z głównych sponsorów pandemii i globalnych szczepień) głosi w swych wykładach: jeśli zrobimy „dobrą robotę” ze szczepieniami, to uda się nam zredukować ludzką populację o 10-15% – czyli planuje zgładzić szczepionkami ok. miliarda ludzi."
Nie znam angielskiego!2021.02.28 16:06
Przetłumacz!
katolik2021.02.28 17:16
Pisz te stronę intern-- może wreszcie dotrze do tych Polaków, którzy sa jeszcze nieswiadomi, że zaplanowano smierc, która już jest realizowana przez zamordyzm i szczepienia, szczepionkami które specjalnie w tym celu zostały stworzone! Może ludzie będa wreszcie przekazywać takie informacje jeden drugiemu!
Stary2021.02.28 15:57
Szacunek panie doktorze, jest pan bohaterem.
katolicka deratyzacja Polski2021.02.28 15:49
To ,ze wsrod lekarzy sa takze chorzy psychicznie to nie jest zadna rewelacja,ani news. Konfederaci zawsze podtrzymywali swoj kretynizm,opowiadajac koszalki opalki,ze sa takze lekarze,ktorzy sa nienormalni i po prostu tak samo glupi jak oni..
Panie doktorze,2021.02.28 15:46
proszę mi wskazać rząd, np. w Europie który sobie lepiej radzi z pandemią! - - - Mam w rodzinie starszą osobe, która ma raka i to w dwóch miejscach - nie miała, nie ma kłopotu z wizytami, z leczeniem i czuje się coraz lepiej. Ani łóżek w szpitalach NIE brak, ANI "respiratorów", WIĘC CO? Że ludzie się obawiają zarażenia... Na to panie doktorze, na strach, NIE ma lekarstwa, podobnie jak na armie imbecyli kwestionujących skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek. Może niech się pan tym zajmie!
Stary2021.02.28 15:58
Nasz sąsiad Białoruś, funkcjonuje normalnie.
Normalnie...?!2021.02.28 16:07
"Nasz sąsiad Białoruś, funkcjonuje normalnie."
kolejność2021.02.28 16:09
Najlepiej sobie radzi Dania, Norwegia, Szwecja, Białoruś. Nie wiem co robią dokładnie 2 pierwsze państwa, ale te dwa ostatnie nic poza leczeniem ludzi.
pierwszy i ostatni2021.02.28 16:16
"po 11.." jest fanem Danii. a jego wróg katolicka deratyzacja Polski woli ostre, putinowskie metody lockdownu
katolicka deratyzacja Polski2021.02.28 15:44
Fronda ukryta sila wymozdzonej Konfederacji Antypolskiej.
Tom2021.02.28 15:40
Wyrazić chcę mój szacunek dla Frondy, która takie głosy publikuje nie idąc w jednym szeregu z propagandystami tego świata. Brawo! Tak trzymać!
man.of.Stagira2021.02.28 15:28
Rabini z Konfederacji dzisiaj uganiają się za amantadyną, biorą udział w poszukiwaniach zaginionej Tutki-151 znad Smoleńska, tropią krwiożerczych żydów USA których odciski palców zauważyli na ACT 447 lub bohatersko nadstawiają swoje PŁUCA na działanie towarzyszki sars-cov-2 !!! // Rabiniczny bohaterom Konfederacji mówimy nasze 'NIE'!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.28 15:14
W 2020 zmarło o 76 tysięcy osób więcej. To fakt. Z tego 35 tysięcy bezpośrednio na Covid. To również fakt. Dlaczego zmarło 41 tysięcy? Bo system opieki zdrowotnej nie zapewnił chorym dostępu do leczenia na poziomie sprzed covid. Kto za to odpowiada? Opozycja? Samorządy? Społeczeństwo? Przedsiębiorcy? Nie!!! ODPOWIADA RZĄD!!! Jest więc winny śmierci tych 41 tysięcy ludzi.
zabójcze koperty2021.02.28 15:16
opozycja PO i SLD jak najbardziej są współwinne bo kazały walczyć z wirusem do ostatniej kropli krwi, krwi Polaków
"Skończyć lockdown,"2021.02.28 15:05
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki, panie doktorze? ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 65 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 60 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
2762021.02.28 15:11
Pocieszające jest tylko to, że PiS lockdownem eksterminuje głównie własny elektorat. Polskę od Szwecji w zakażeniach nie różni nic. Rożnica tylko na cmentarzu i pozamykanych zakładach pracy.
276 - 00 - WC2021.02.28 15:54
Śmierdzi...
katolik2021.02.28 16:21
Tak z ciekawości sprawdziłem ile jest zakażeń w Szwecji. Przestań człowieku siać demagogię. Tam zmarło trochę więcej niż 12 000. Procentowo w skali całej populacji, to tyle co u nas. A walczą z tym wirusem, chyba trochę inną metodą.
Anonim2021.02.28 16:57
to jest nie do końca prawdziwa statystyka. Do 1 lutego było 8300 ponad średnie kilkuletnie bazy GUS
man.of.Stagira2021.02.28 15:05
‘VIRUS Shake’ energy! // Chodź trochę na protesty. Zakaż się kilka razy. Nabierz Sars-cov-2 do organizmu, BEZ MASECZEK (jak uczy fronda.pl !). // Wiesz co TAKI ‘Virus Shake’ robi z organizmem młodej osoby jak Ty po 3-4 zakażeniach RÓŻNYMI odmianami Sars? Chcesz się przekonać? Zadzwoń do Fund. ‘Osuchowa’! Oni wszystko opowiedzą Twoim bliskim po Twoim odejściu i wyjaśnią c z y j a to wina! //
zabawa z zapałkami2021.02.28 15:02
Najlepiej wpisać w google koronawirus statystyki Szwecja. Wyskoczy wykres zakażeń, płaski jak decha, w przypadku zgonów dosłownie jak męska. oddychająca decha, Polska ma dużego cyca a Czechy jakiś nowotwór.
Tej zbrodni im nie zapomnimy2021.02.28 15:02
Ukarać przykładnie tych zbrodniarzy z MZ, którzy poprzez zablokowanie dostępu do publicznej służby zdrowia, opłacanej z ich składek, spowodowali przedwczesną śmierć około 89 tys. osób.
man.of.Stagira2021.02.28 14:54
Dr Mariusz Błachowiak (naczelny logik Konfederacji): „MEDYCYNA jest zbędna.” Wyd. ‘Osuchowa’ // Leczeni czy nie leczeni, ludzie w końcu umierają bo medycyna nie chroni przed śmiercią. To decyzja czysto polityczna, że leczą nas lekarze! // (ciąg dalszy nastąpi)...