Darmowe testy w aptekach i krótsza kwarantanna! Premier ogłosił zmiany w walce z pandemią - zdjęcie
21.01.22, 12:55Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Darmowe testy w aptekach i krótsza kwarantanna! Premier ogłosił zmiany w walce z pandemią

21

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli na dzisiejszej konferencji prasowej zmiany w strategii walki z pandemią koronawirusa. Wśród nowych rozwiązań wprowadzonych przez rząd jest m.in. skrócenie kwarantanny. W aptekach będą dostępne darmowe testy na koronawirusa. Zwiększona zostanie też baza łózek covidowych.

Szef rządu podkreślił, że obecna piąta fala pandemii różni się od poprzednich. Wariant Omikron cechuje się znacznie większą zaraźliwością, w związku z czym odnotowujemy ogromne ilości nowych zakażeń.

- „Dziś po dyskusji na Rządowym Zespole zarządzania Kryzysowego kilka zmian walki z wirusem. Po pierwsze: będziemy przygotowywać kolejne łóżka coivdowe, aby służba zdrowia mogła zaabsorbować ewentualne nowe zachorowania. Dziś tendencja nie jest zła ponieważ zmniejsza się liczba zajętych łóżek, ale spodziewamy się, tak mówią eksperci, że za 7-10 dni ta tendencja może się gwałtownie zmienić”

- zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Aby zwiększyć możliwość testowania od 27 stycznia w każdej aptece będą dostępne darmowe testy antygenowe.

- „Po trzecie: musimy położyć duży nacisk w obszarze, który wiemy, że pomaga - mianowicie na ograniczenie kontaktów. Stąd zalecenie pracy zdalnej. Zaleciłem administracji publicznej jak najszybsze wdrożenie trybu zdalnego, hybrydowego, gdzie tylko można. Ten sam apel kieruję do przedsiębiorców”

- podkreślił premier.

Kolejną zmianą jest skrócenie kwarantanny do siedmiu dni.

Premier podkreślił też, że celem rządu jest utrzymanie wszystkich świadczeń medycznych niezwiązanych z pandemią, aby przez COVID-19 nie były zakłócone inne obszary opieki zdrowotnej.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że od 80 do 90 proc. zgonów to osoby niezaszczepione a szczepionki przynajmniej 10-krotnie zwiększają szanse na przeżycie w przypadku wariantu Omikron. Potwierdził również powołanie Rady ds. walki z COVID-19, która zastąpi dotychczasową Radę Medyczną.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (21):

Anonim2022.01.23 12:25
Mati pewien minister z pło mówił Piniendzy ni ma i nie bedzie Ty mówisz wincej wincej wincej chyba dodruku piniondza i zamknięcie wszystkiego tak jak mówił prof,Kononowicz nie bedzie nic a ludzie sie wyzabijajo . I jeszcze daj wincej piniendzy służbie zdrywia to już pyndymia bedzie wicznie a oni za ten szmal kupią sobie g.KLOCKA
matis982022.01.22 16:22
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
gód2022.01.22 11:26
p.premierze za mało tych punktów , może tak u obejtka wymazywać i szprycować?
pOLAK2022.01.22 10:50
mORAWIECKI KIEDY PRZESTANIESZ SZASTAĆ naszymi PIENIĘDZMI? cHODZIŁEŚ DO SZKÓŁ, TO PRZECZYTAJ COKOLWIEK O TESTACH ! dOŚĆ BŁAZENADY PREMIERZE.
Kowalski Anatol2022.01.22 1:50
Kwarantanna 7 dni ? No właśnie. Katar leczony czy nie leczony trwa 7 dni. Wszystko się zgadza.
matis892022.01.21 22:39
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik szykuje wielką plandemiczną obrazę Boga dla Antychrysta. Gdy zacznie świętować, fetować zakończenie plandemii będzie za to czcił i dziękował Antychrystowi. Ogłosili masońsko plandemiczne oszustwo Antychrysta, więc na zakończenie swojej plandemii będą dziękować Antychrystowi. Po tym gdy znaczna część ludzkości przyjmie aborcyjne, demoniczne ''szczepionki'' Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Dla Boga świętowanie i dziękczynienie Bergoglio za zakończenie masońskiej plandemii będzie wielką obrazą, spektaklem nieokiełznanej pychy i bluźnierstwa. W istocie Bergoglio będzie dziękował Antychrystowi. Nie dajcie się nabrać na ten szatanistyczny spektakl.
matis892022.01.21 22:38
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.21 22:37
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Polak2022.01.21 18:00
"szczepionki przynajmniej 10-krotnie zwiększają szanse na przeżycie w przypadku wariantu Omikron." Kolejne kłamstwa
Przeciw kretynom2022.01.21 15:22
Moja małżonka za każdym razem jak młody jest choru (16 lat) robi mu taki test, już mu ze trzy takie zrobiła w ciągu pandemii. a jeden niby lepszejszy jakaś lekarka oficjalnie zleciła. Zawsze mu wychodzą negatywne. Kolejny skok tych bandytów na kasę. Darmowe testy we wszystkich aptekach to ogromne zyski dla następnych swoich kolesi.
Dam2022.01.21 14:11
Morawiecki: "Zarabiający do 12,8 tyś zł brutto miesięcznie będą mogli rozliczyć się w 2022r wg zasad z 2021r, jeżeli będzie to dla nich korzystniejsze" Czyli Polski Ład jest jak wiadomo korzystny dla każdego, kto zarabia poniżej 12,8 tys. miesięcznie, więc, jak ktoś chce, to wprowadzamy opcję, że może się rozliczać na starych zasadach, żeby nie stracić. Czego nie rozumiesz, lewaku? No i będziemy mieli dwa równoległe prawa podatkowe, tylko kompletni idioci/nasi czempioni mogli coś takiego wymyślić.
Alek2022.01.21 14:02
więcej testów = więcej zarażonych=>więcej izolacji i więcej kwarantann=>paraliż państwa
Polak2022.01.21 13:44
Od półtora roku te testy są dostępne za grosze w każdej żabce, biedronce, aldiku czy innej mrówce... Ale jak widać rządząca mafia nie ma pojęcia co się dzieje ani żadnego pomysłu na walkę z epidemią, więc jak zwykle ogranicza się do paru bezsensownych a bezużytecznych ruchów propagandowych.
pejsaty profyyy kyyyyler jaGut2022.01.21 13:35
... trzeba sie ino bedzie troche zgionc ... taki PISze w przy terapi Szwejka ... schalom
Marian2022.01.21 13:27
Podobno wszyscy zaszczepieni stają się w krótkim czasie płomiennymi filosemitami. Stan taki w zderzeniu z rzeczywistością jednak szybko mija dlatego muszą się co kilka miesięcy "aktualizować" nowymi zastrzykami jak po produktach Microsoftu. Więc u nas nie jest potrzebny Urząd Bezpieczeństwa ds. walki z antysemityzmem jak podpowiadają nam żydzi, szczepionki wszystko załatwią.
rabbi inoCenty stinkfurtz przy szabasie2022.01.21 13:37
... aaaa ta "aktualizacje" to POPOdobno szybciej wchodzi .... mlotkiem gumowym ... no i taniej ... (a mozna i obuchem) .... schalom kaczor donald
gracz2022.01.21 13:18
'Od 80do 90 proc. zgonów to osoby niezaszczepione". Tako rzecze najgorszy łajdak, złodziej i kłamca po 1945r. Oby ci ten załgany jęzor owrzodział.
Igor2022.01.21 13:16
podaliście ludziom syf i teraz masowo chorują, niezaszczepionym kompletnie nic nie ma! ludzie nie przyjmą 3 dawki bo widzą co się z nimi dzieje, okłamujecie naród zamiast być z nami !
Anonim2022.01.21 13:16
Polowa ludzi przytyla srednio 5 kg. Otylosc przy covidzie nie zabija,Podobnie jak zaprzestanie leczenia innych chorob przewlekych. Najbardziej zabojcze sa lasy, pojscie do pracy i jazda rowerem za ktore slusznie walono kary 10-30 tys zlotych. Niech Bog blogoslawi PIS i ich patrona swietego Adolfa.
Eris442022.01.21 13:07
Niech Mateuszek-kłamczuszek nie manipuluje. Istotnie, jeśli będziemy liczyć zgony od początku pandemii, to większość będą stanowić osoby niezaszczepione. Ale przecież w 2020 r. nie było osób zaszczepionych, a w pocz. 2021 było ich tyle, co kot napłakał. Trzeba podawać statystyki z danego dnia, tygodnia, obecne.
Nie manipuluj, dzieweczko2022.01.21 13:29
Zdarzają się zgony wśród zaszczepionych, ale gros to ludzie wiekowi, którzy mają słabą odpowiedź immunologiczną organizmu.