Dalsze znoszenie obostrzeń. Niedzielski przedstawia harmonogram na wakacje - zdjęcie
22.05.21, 07:59fot. yt/kprm

Dalsze znoszenie obostrzeń. Niedzielski przedstawia harmonogram na wakacje

9

Adam Niedzielski poinformował, że w najbliższych dniach odbędzie się konferencja prasowa, na której rząd poinformuje o harmonogramie luzowania restrykcji na następne tygodnie.

Na antenie radia RMF FM Niedzielski stwierdził, że rząd znoi kolejne obostrzenia, ale nie powoduje "żadnych dynamicznych przyrostów zachorowań, wręcz przeciwnie, mamy spadki".

Niedzielski poinformował także, że w sobotnim raporcie Ministerstwa Zdrowia znajdzie się około 1500 nowych przypadków koronawariusa. - W porównaniu do poprzedniego tygodnia to spadek rzędu 40 proc. - powiedział Niedzielski.

- Formalnie mamy obostrzenia do 5 czerwca, ostatni runda ma miejsce 29 kwietnia. W przyszłym tygodniu będziemy się zastanawiali, żeby zaproponować harmonogram dłuższy, nie tylko z tygodnia na tydzień - powiedział Niedzielski na temat dalszych planów luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki.

Niedzielski poinformował, że konferencja prasowa rządu w sprawie luzowania obostrzeń odbędzie się przed 5 czerwca. Wówczas wszystko zostanie ogłoszone.

- Chcemy obserwować i wyniki, jakie są związane z wprowadzaniem kolejnych luzowań. Zobaczymy, czy nauczanie hybrydowe zwiększy liczbę zachorować - wskazywał Niedzielski.

Jestem optymistą, uważam, że jeżeli trend będzie kontynuowany i będziemy nadal mieli postępy w narodowym programie szczepień, to nie mamy argumentów, by nie przywracać normalnego życia. Jedynym ryzykiem są nowe mutacje, największą koncentrację poświęcamy monitorowaniu tych mutacji – przekazał Niedzielski.

jkg/tvp info

Komentarze (9):

GP2021.05.22 21:08
Pod sąd tych morderców z Ministerstwa Śmierci, osądzić przykładnie za zbrodnię ludobójstwa, za przedwczesną śmierć 140 tys. osób spowodowaną całkowitą dezorganizacją służby zdrowia, odwołaniem zaplanowanych operacji i zabiegów, wprowadzeniem zbrodniczego systemu "leczenia" sezonowych chorób przeziębieniowych za pomocą infolinii i dobijania ciężko chorych za pomocą respiratorów.
ren2021.05.22 16:10
Gauleiter Sonntag sagte >Gesichtmasken und Impfungen sind der einzige Weg fur Normalitat fur Polnische schweine>
zocha2021.05.22 14:44
ta szczepionka to jeden wielki eksperyment
matis892021.05.22 11:44
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
ku przestrodze2021.05.22 10:34
Jezeli maja racje ci ktorzy twierdza ze koronawirus jest dzielem czlowieka to PIS jako partia ktora w imie walki z grypą nie chroni waskich grup ryzyka tylko od roku strzela do komara z armaty, po stworzeniu naprawde groznych wirusow nie zawaha sie zamkniecia calej gospodarki, wszystkich przychodni i stworzenia obozow koncentracyjnych a oddychanie CO2 w masce stanie sie tylko niespelnionym marzeniem
Spierdalaj parchu kremlowski!2021.05.22 10:50
W Polsce ciebie NIE MA!
Anonim2021.05.22 9:29
Dziś tylko dwa Tupolewy, sukces!!! 😁😁😁
JonB2021.05.22 8:38
Od wtorku wszystkie Polki zdejmuja majtki.
Polak2021.05.22 8:25
Wykonujecie agendę globalistów (szatana). Ale Bóg wam odpłaci . A straszna i przerażająca to rzecz wpaść w ręce Boga żywego ! Także przyszłość wasza jest znana !!!