Czy Polacy boją się koronawirusa? Sondaż nie nastraja najlepiej - zdjęcie
07.11.20, 21:26fot. pixabay.com

Czy Polacy boją się koronawirusa? Sondaż nie nastraja najlepiej

25

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”, ponad połowa Polaków odczuwa lęk związany z możliwością zachorowania na koronawirusa. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22 i 23 października.

Pracownia badawcza zadała ankietowanym pytanie, czy boją się oni, że zachorują na  chorobę COVID-19, która jest powodowana koronawirusem SARS-CoV-2. 

Okazuje się, że aż 55 proc. badanych na tak zadane pytanie odpowiedziało twierdząco. Z czego 19 proc. stwierdziło, że zdecydowanie się boi, natomiast 36 proc., że raczej się boi.

W opublikowanym w sobotę badaniu „Super Express” zauważa, że 33 proc. ankietowanych stwierdziło, że się nie boi koronawirusa, z czego 8 proc., że zdecydowanie się nie boi.

Socjolog z Polskiej Akademii Nauk prof. Henryk Domański, który dla „SE” skomentował wyniki badania zauważył, że Polacy, którzy dotychczas nie zachorowali na Covid-19, zdążyli przywyknąć, że nic im nie grozi.

Prof. Domański swoją opinię podsumował następująco:

- Poza tym na ogół jesteśmy optymistami skonstruowanymi tak, by myśleć, że cudze nieszczęście nas nie dotknie. Te badania pokazują, że żyjemy rozdarci między światem racjonalnej wiedzy o zagrożeniach a wyobraźnią, która odsuwa od nas złe myśli i pomaga nam lepiej funkcjonować.

 

mp/super express/pap

Komentarze (25):

PLANDEMIA2020.11.24 9:47
Wirus jak każdy inny ,jak miliardy innych .Ja sie boję idiotów rządowych ,to oni doprowadzili do zapaści gospodarczej,zniszczyli szkolnictwo,ochronę zdrowia i boję się ,że mamy rzesze baranów,którzy wierzą w wirusa jak w świetość,a jak będą zdychać z głodu to też uwierzą ,ze to dla ich dobra ,bo Plandemiusz morawiecki z niedzielskim im tak powiedzą.
Polacy2020.11.23 9:53
boją się tylko Boga i obłąkanego prezesa.
Jan Radziszewski2020.11.8 23:15
++++ Klątwa Boża rzucona na osoby publiczne: celebrytów, sportowców, inne, które kłamią, że chorowały lub chorują na covid - 19 listopada 07, 2020 Sobota, 7 listopada 20.22 - Tak, dziecko, znaczna część zachorowań wśród osób publicznych, tak zwanych celebrytów i sportowców jest fałszywa. Mówimy tu o Polsce, nie będziemy zajmować się światem, zwłaszcza, że zachorowań w Polsce jest mało na tle innych krajów. Dzisiaj gdy podano rekord zakażeń w Polsce, realnie na covid -19 zachorowało pięć tysięcy osób. Czyli nieco mniej niż jedna piąta. < Z podawanej liczby C.P.>. A jak Ty, moje dziecko, i inni znacie statystyki, na grypę sezonową pomiędzy jesienią a wiosną choruje blisko cztery miliony Polaków co daje około dwadzieścia tysięcy zachorowań dziennie. Jest więc w Polsce teraz zachorowań na covid czterokrotnie mniej niż na grypę sezonową. Nawet czasowa utrata węchu i smaku nie świadczy o tym, że to jest covid -19. Dlatego rzucisz klątwę na te osoby, celebrytów, sportowców, inne osoby publiczne, które będą kłamać iż chorowały na covid -19 jak to ostatnio miało miejsce w „pokazówce” jak to nazywacie, gdzie w okienku telewizji publicznej prezentowano szereg takich osób. Jest to [ po to] aby utrzymać to masońskie działanie i mącić ludziom w głowach. Rzuć klątwę dziecko: W Imię Trójcy Przenajświętszej. Rzucam klątwę Bożą na tak zwanych celebrytów, aktorów i piosenkarzy, innych (obojga płci) sportowców, itd. którzy kłamią iż chorowali na covid -19 lub chorują. Występujecie przeciwko człowiekowi i wolnemu światu, światu Bożemu, nie tylko Polakom, lecz tu gra toczy się zwłaszcza o Polskę, naród wybrany, którego Król Jezus Chrystus, od 31 października 2020 jest prawdziwie intronizowany publicznie po raz pierwszy, w obecności przedstawicieli: władz kościelnych i państwowych, pochodzi z tego narodu, gdy idzie o geny, przez swego przodka gdy ten w epoce brązu, wraz z innymi, wyruszył na Bliski Wschód w poszukiwaniu nowych ziem i podbojów. Zatem przeklina was Bóg! Przeklina was Bóg! Przeklina was Bóg! Mówi Bóg Ojciec: Strzeżcie się szkodzić Polsce i Polakom, którzy nazywacie się celebrytami. Celebrujecie kłamstwo, ludzką krzywdę i zło. Nie jest to warte przyszłego życia, które możecie przegrać na zawsze i nie jest warte ni krótkiego czyśćca a was czeka w najlepszym razie – ciężki. Wszystko macie z pieniędzy Polaków i jeszcze ich okłamujecie. Niebo patrzy na was ze wstrętem i wasze „zasługi”, ni sportowe i wątpliwe często na scenie, nie wybielą was w oczach Bożych. Nie idźcie tą drogą bo się potępicie.
Alice2020.11.13 2:17
❤Dziewczyny na seks w Twoim mieście ❤ Link - jne1.info/44690/4you4ever2
Grzegorz2020.11.8 11:37
Nie boję się tego wirusa, bo nikt go nie wyizolowal ze zmarłej osoby i jedyne informacje naukowe na jego temat pochodzą z laboratorium w Wuhan, gdzie go sfotografowano. WHO ogłosiło pod koniec września, żeby zrezygnować z lockdown'ów, bo się nie sprawdziły.
Anonim2020.11.8 11:28
Ja to się boję tych, co wydumali całą tę plandemię.
Dominik pomocnik egzorcysty2020.11.8 10:24
jak czegoś nie widać to tego nie ma
Głupcy!2020.11.8 9:12
Co mówił Jan Paweł II Święty Wielki? - NIE LĘKAJCIE SIĘ! A ja Wam powiem - Bez Bożej Laski na nic zdadzą się wasze maski! Diabeł zaś będzie mówił - lękajcie się wszystkiego.
literówka2020.11.8 9:13
Oczywiście Miało być Bożej Łaski a nie Laski ;) Pisałem szybko bo mnie to wywoływanie strachu i leku doprowadza już do gniewu! Flaki się wywracają od tej propagandy.
NIECH MĘDRCY NIEBA POWIEDZĄ LUB NIECH GINĄ.2020.11.8 9:11
dwie kobiety były własnością jednego młodego barbarzyńcy - nie miały Cale życie nikogo innego. Całe życie współżyli perwersyjnie we troje. Pewnego razu Barbarzyńca spotkał na pustyni niewolnika z żoną. Jego żona łonem była mężowi wierna, ale zdarzyło się jej pocałować z ich panem. Pytanie brzmi; Kto po śmierci był BARDZIEJ niewinny względem 6 przykazania i doktryny czystości.
Jerzy2020.11.8 9:03
nie jest źle, już Arystoteles dowodził, że 95% ludzi to idioci,, a u nas badanie dowiodło, że jest ich 50%,.... 50% kompletnych debili wierzących w koronawirusa... nie jest źle, nie...
Anonim2020.11.8 8:37
A czy Polacy boją się Boga? Może jakiś sondaż?
emeryt2020.11.8 8:21
Dla sceptyków: Mój sąsiad przeszedł przez to g...o. Żyje. Ma ok. 50 lat, silny, nie chorował na nic. Teraz jest wrakiem człowieka. Najmniejszy wysiłek, np. przeczytać na głos kilka zdań, powoduje, że gościu jest cały mokry. Po codziennej wizycie w łazience (wysiłek) robi się siny! Pozostało mu 20% płuc!!! To jest STRASZNA CHOROBA!!!! I to nie są żarty!!
Jerzy2020.11.8 9:05
niezły tekst, gratuluję panie Morawiecki!... i ten pseudonim - "emeryt".... dobry jesteś, mati, dobry...
Anonim2020.11.9 18:40
A mój znajomy przeszedł covita ,ma 80 lat i dobrze się ma, płuca ma w porzadku.
Alisa2020.11.8 3:39
💋 Mo­j­a m­ło­d­a ci­pk­a j­es­t ca­ł­a mo­kr­a! Oc­eń z­dj­ęc­ie - W­W­­W­.­E­­­S­1­7­.­­C­L­U­B
Alis2020.11.8 11:55
To weź, kurna ręcznik i se wytrzyj ...
Jan Radziszewski2020.11.8 2:04
d-c + Strzeżcie się szkodzić Polsce i Polakom, którzy nazywacie się celebrytami. Celebrujecie kłamstwo, ludzką krzywdę i zło. Nie jest to warte przyszłego życia, które możecie przegrać na zawsze i nie jest warte ni krótkiego czyśćca a was czeka w najlepszym razie – ciężki. Wszystko macie z pieniędzy Polaków i jeszcze ich okłamujecie. Niebo patrzy na was ze wstrętem i wasze „zasługi”, ni sportowe i wątpliwe często na scenie, nie wybielą was w oczach Bożych. Nie idźcie tą drogą bo się potępicie. Lecz Polska jest narodem wybranym i Ja, Bóg będę gubił złe jej dzieci aby nie szkodziły ojczyźnie. I nie ma tu wyjątków: Kardynał czy piosenkarz, sportowiec czy polityk, choć każdy dostanie wedle swej winy w tym i przyszłym życiu. Nie róbcie tego moje biedne dzieci, nie kłamcie. Możecie tchórzliwie milczeć, ale nie kłamać. Mój Syn Jezus Chrystus jest Królem Polski od 31 października, intronizowany w należyty sposób przy udziale Kościoła i władz, choć w ograniczonym zakresie. Jego władza została znacznie wzmocniona nad narodem polskim przez tą Intronizację.
Jan Radziszewski2020.11.8 1:52
++++ Klątwa Boża rzucona na osoby publiczne: celebrytów, sportowców, inne, które kłamią, że chorowały lub chorują na covid - 19 listopada 07, 2020 Sobota, 7 listopada 20.22 - Tak, dziecko, znaczna część zachorowań wśród osób publicznych, tak zwanych celebrytów i sportowców jest fałszywa. Mówimy tu o Polsce, nie będziemy zajmować się światem, zwłaszcza, że zachorowań w Polsce jest mało na tle innych krajów. Dzisiaj gdy podano rekord zakażeń w Polsce, realnie na covid -19 zachorowało pięć tysięcy osób. Czyli nieco mniej niż jedna piąta. < Z podawanej liczby C.P.>. A jak Ty, moje dziecko, i inni znacie statystyki, na grypę sezonową pomiędzy jesienią a wiosną choruje blisko cztery miliony Polaków co daje około dwadzieścia tysięcy zachorowań dziennie. Jest więc w Polsce teraz zachorowań na covid czterokrotnie mniej niż na grypę sezonową. Nawet czasowa utrata węchu i smaku nie świadczy o tym, że to jest covid -19. Dlatego rzucisz klątwę na te osoby, celebrytów, sportowców, inne osoby publiczne, które będą kłamać iż chorowały na covid -19 jak to ostatnio miało miejsce w „pokazówce” jak to nazywacie, gdzie w okienku telewizji publicznej prezentowano szereg takich osób. Jest to [ po to] aby utrzymać to masońskie działanie i mącić ludziom w głowach. Rzuć klątwę dziecko: W Imię Trójcy Przenajświętszej. Rzucam klątwę Bożą na tak zwanych celebrytów, aktorów i piosenkarzy, innych (obojga płci) sportowców, itd. którzy kłamią iż chorowali na covid -19 lub chorują. Występujecie przeciwko człowiekowi i wolnemu światu, światu Bożemu, nie tylko Polakom, lecz tu gra toczy się zwłaszcza o Polskę, naród wybrany, którego Król Jezus Chrystus, od 31 października 2020 jest prawdziwie intronizowany publicznie po raz pierwszy, w obecności przedstawicieli: władz kościelnych i państwowych, pochodzi z tego narodu, gdy idzie o geny, przez swego przodka gdy ten w epoce brązu, wraz z innymi, wyruszył na Bliski Wschód w poszukiwaniu nowych ziem i podbojów. Zatem przeklina was Bóg! Przeklina was Bóg! Przeklina was Bóg! Mówi Bóg Ojciec:
Jan Radziszewski2020.11.8 1:45
‘+++Klątwa Boża na senatorów rzucona za zatwierdzenie ustawy covidowej (październik 2020) listopada 05, 2020 Klątwa Boża na senatorów rzucona za zatwierdzenie ustawy covidowej (październik 2020) Senatorowie. Zostaliście ostrzeżeni, że zostanie rzucona klątwa na wszystkich senatorów, którzy głosowali za tą ustawą. Lecz nie chcieliście postąpić dla dobra Polaków odrzucając ją lub zmieniając mocno. Dążycie do Nowego Porządku Świata i rządów Antychrysta nad światem bez względu na to jakiej jesteście opcji. Mówi Bóg Ojciec: Przeklęci wszyscy, którzy szkodzą Polsce i Polakom. Nie myślcie, że klątwa was nie dosięgnie. Dotknie każdego kto głosował za tą ustawą. Klątwa została rzucona. Amen. - Chwała Tobie Ojcze, Boże Wszechmogący. - Amen. Słowa Boga Ojca otrzymał i klątwę rzucił: Krzysztof Michałowski
Anoznim2020.11.7 23:06
Sondaż nastraja bardzo dobrze. Im mniej foliarzy, tym lepiej. I oby tak pozostało jak najdłużej. Paradoksalnie, dzięki temu jest trochę bezpieczniej, bo sporo ludzi wciąż przejmuje się reżimem sanitarnym.
Anonim2020.11.7 23:14
Dzięki temu czekają nas jeszcze ze 4 lock downy i lejąca się krew na ulicach. Faktycznie, będzie bezpieczniej.
Anonim2020.11.7 22:42
oczekuje honorowego samobójstwa albo procesów norymberskich czlonkow rzadu PIS jesli urzedy statystyczne Polski i Szwecji na koniec roku podadza zblizone nadwyzki zgonów liczone w procentach.. Szwecja nieszczepiona na gruzlice i ze srednia wieku wyzsza ....od 10. tygodnia roku, czyli od połowy marca, kiedy dotarł do nas koronawirus z Wuhan, do końca 40. tygodnia roku, czyli do 11 października (teraz bijemy rekordy) zmarło w Polsce 242 tys. osób. To o 7,6 tys. więcej niż rok wcześniej i o 12,8 tys. więcej niż średnia z poprzednich czterech lat w tym samym okresie roku. Procentowo było to o 3,2 proc. śmierci więcej w porównaniu do 2019 r. i o 5,6 proc. więcej niż średnio w poprzednich czterech latach (2016-2019).
Anonim2020.11.7 22:45
W Szwecji liczba zgonów wzrosła rok do roku o 10,3 proc. w porównaniu czteroletnią średnią, co jest ósmym najgorszym wynikiem w Europie, ale jest to zarazem statystyka niemal równa tej, którą odnotowała stosująca ostre restrykcje Francja.
Anonim2020.11.7 22:47
Co więcej, jest grono państw w Europie, w których statystyki zgonów są niższe w okresie pandemii niż rok wcześniej. Jest takich krajów aż 10 na 36, których dane zaprezentował Eurostat. Ze Słowenią na czele, gdzie zmarło o 13,2 proc. mniej osób w porównaniu z czteroletnią średnią w podobnym okresie roku. Na drugim miejscu jest Gruzja (-7,9 proc.), a na trzecim Czarnogóra (-5,5 proc). Są w tym "klubie" blisko położone nam geograficznie, Słowacja, Łotwa, Rumunia i Węgry.